Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 21:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp. 
Autor Wiadomość
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Panie Commanderze, ma pan całkowitą rację!

ja lubię AC/DC, Queen, Nightwish, Iron Maiden i dziesiątki innych, lecz stanistą się nie czuję \m/


Śr lip 18, 2012 21:40

Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 13:19
Posty: 15
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
__I__ napisał(a):
Kacper1996 napisał(a):
Tzn chodzi mi o obrazanie wiary np poprzez podarcie Biblii na scenie przez nergala :P

A obraża Ciebie ten gest?
Jeśli czyjaś wiara jest silna to takie gesty nie są jej groźne. Natomiast jeżeli kogos to obraża to powinien raczej zastanowić sie nad sobą i swoja wiarą.


Nie zgadzam się, to co zrobił Nergal jest obraźliwe i świadczy o braku szacunku; tak samo uważałabym za obraźliwy czyn spalenia Koranu, chociaż islamu nie wyznaję. Gdyby ktoś publicznie niewybrednymi słowami obraził kogoś z Twoich bliskich, a Ty czułbyś się urażony, też byś uważał, że to świadczy o tym, iż Twoja miłość do tej osoby nie jest zbyt silna/szczera?


Cz mar 28, 2013 17:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 13:19
Posty: 15
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
A co do tematu, jestem ogromną fanką szeroko pojętej muzyki metalowej i w żadnym razie nie powiedziałabym, że sprowadza mnie ona na złą drogę.


Cz mar 28, 2013 17:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
ewa94 napisał(a):

Nie zgadzam się, to co zrobił Nergal jest obraźliwe i świadczy o braku szacunku; tak samo uważałabym za obraźliwy czyn spalenia Koranu, chociaż islamu nie wyznaję. Gdyby ktoś publicznie niewybrednymi słowami obraził kogoś z Twoich bliskich, a Ty czułbyś się urażony, też byś uważał, że to świadczy o tym, iż Twoja miłość do tej osoby nie jest zbyt silna/szczera?


To nie jest dobre porównanie, ponieważ miłość doczesna dotyczy spraw kruchych, podczas gdy wiara - podobno - wiecznych. A że gest Nergala miał wyrażać brak szacunku - to chyba oczywiste? Logiczny środek wyrazu kolportowanego w twórczości Behemoth światopoglądu.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz mar 28, 2013 18:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
.
Jak widzę "duch" nergalowego darcia biblii wiecznie żywy, a niektóre "sieroty społeczne :(" nawet Pismo Święte traktują osobowo, jak najbliższą rodzinę.

"Z pewną taką nieśmiałością" przypominam, że to "wiekopomne wydarzenie" miało miejsce przed pięcioma i pół laty, ale rozumiem, że jednych podnieca kobitka lub chłop :cmok1:, a innych kontemplacja estradowej zgrywy :evil:.
(Tylko z dobrego serca ostrzegam, że to ostatnie kwalifikuje się jako parafilia i raczej głupio obnosić się z tą przypadłością publicznie :no:).

Aha! jakby co, to informuję, że z Dodą lider Behemota też nie śpi od dwóch lat :idea:.
(No patrzcież państwo jak ten czas leci, a niektórzy zastygli w prehistorii, jakoby "śpiąca królewna", lubo ropuch, któren miał oną zbudzić, lecz przez automobila przejechan :badgrin:!)

Gwoli ścisłości Adaś nie podarł Biblii lecz zaledwie wydarł z niej (lub czegoś tam papierowego) trzy kartki. Wiosło (dla niekumatych - gitara) mu przeszkadzało, a poza tym wiara (fani growlu) przyszła na koncert słuchać muzy, a "filozofienie" Nergala było jedynie przerywnikiem.
Nadto pamiętliwym przypominam, że panny pensjonarki i kawalerowie prawiczkowie nie powinni się szlajać na takich zamkniętych imprezach :oops:.

Coby takie jedne z drugim ciężko przewrażliwione nie powtarzały za (anty)sekciarzem Nowakiem Ryszardem i towarzychem z magla linkuję, co bardziej odważnym materiał dokumentujący tę sytuację z 13 września anno domini 2007.
http://www.youtube.com/watch?v=Nrvv0HRKgqg

Bonus dla ciężko mylących sceniczne "życie" z realnym życiem;

Załącznik:
Estradowy imige jako Nergal -.jpg
Estradowy imige jako Nergal -.jpg [ 91.05 KiB | Przeglądane 4894 razy ]

Załącznik:
Po prostu p. Adam Darski -.jpg
Po prostu p. Adam Darski -.jpg [ 18.92 KiB | Przeglądane 4894 razy ]


Wyjątkowo jestem w tym poście niegrzeczny :(. Wyjaśniam dlaczego;

- nie jestem adwokatem kapel i solistów "przędzących" ciężką muzę, tym niemniej -

- na (m.in.) takiej wyprzedzajacej "epoki" muzie oraz ciężkiej muzyce poważnej :D się wychowałem, wychowałem synów i z powodzeniem wprowadziłem w samodzielne życie oraz wychowuję inne dzieci

- mam dopiero 53 latka(sic!) :razz: i nic co ludzkie nie jest mi obce, lecz "głupota", "życzliwość" i zapędy do bogobojnego cenzurowania bliźnich w połączeniu z "niebiańską wiedzą" - mierziły, odrzucały i bolały mnie od dziecięcia :|.

- tematów typu ~"muzyka, film, książka, a grzech - i Panie bodaj bezbożników by pogięło!" mamy tu multum :dokitu:.
Może czas wreszcie powiedzieć skrupulantom i nienawistnikom - "pomyliliście adresy, to forum internetowe, a nie gabinet PZP".
@@WIST, szumi i ja wraz z małą grupką nienawiedzonych usiłują to wyrazić, lecz bez większego skutku.

Może wreszcie inni bywalcy, a przede wszystkim administracja przyłączą się do tego ozdrowieńczego dzieła :brawo:?


(Pewnie ten wpis błogosławiona cenzura wytnie, ale nic to! Ja o porządek w w domu, zagrodzie i kompie dbam, toteż postojady mi niegroźne, a w razie jakby co, derekcji służę archiwaliami oraz gotowością zwalczania tych postozjadalnych chochlików).

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Cz mar 28, 2013 22:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 13:19
Posty: 15
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
OttoKatz, czy Twoja wypowiedź odnosiła się również do całego tematu w ogóle, czy tylko do mojego komentarza o czynie Darskiego? Bo jeżeli tylko do mojego komentarza, to nie do końca zrozumiałeś moje intencje, ponieważ zauważ, iż nawiązuję w nim tylko do tego, co zrobił Nergal, a o samej muzyce tego Pana ani muzyce metalowej w ogóle - nic nie piszę, tym bardziej nie utożsamiam ją z grzechem/satanizmem/czymkolwiek w tym guście.
Co prawda nie słuchałam nigdy jakoś szczególnie Behemota, nie wiem, jakie są jego teksty, czy jest w nich coś zdrożnego czy nie, w każdym razie obserwując karierę Nergala i słuchając jego wypowiedzi, odniosłam wrażenie, że ,,satanistą'', jak sam lubi się nazywać, nie jest w żadnym wypadku - wykombinował sobie po prostu, że kreując taki wizerunek, łatwo znajdzie sobie publiczkę. I wszystko ładnie pięknie, tylko drwina z czyjejś religii, obojętnie jakiej, nawet być może nieszczera,na pokaz, zawsze będzie brakiem szacunku i czynem niegodnym.
Jeżeli chodzi o to, iż cała sprawa wydarzyła się pięć lat temu z okładem - co z tego, nawiązałam po prostu do wypowiedzi innych ludzi, chciałam wyrazić swój pogląd i tyle, to chyba wolno?


Pt mar 29, 2013 0:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 13:19
Posty: 15
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
JedenPost napisał(a):
To nie jest dobre porównanie, ponieważ miłość doczesna dotyczy spraw kruchych, podczas gdy wiara - podobno - wiecznych. A że gest Nergala miał wyrażać brak szacunku - to chyba oczywiste? Logiczny środek wyrazu kolportowanego w twórczości Behemoth światopoglądu.


No nie wiem, czy to takie złe porównanie - mnie zawsze uczono i wbijano mi do głowy, że miłość, jeżeli tylko jest szczera i prawdziwa - jest wieczna i przetrwa nawet po naszej śmierci, ponieważ jej źródłem jest Jezus Chrystus, jako źródło wszelkiej miłości.


Pt mar 29, 2013 1:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 27, 2011 8:37
Posty: 604
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Choć wierzącym z panem Otto zgodzić się muszę. Otóż wydaje mi się, że ludzie często szukają zła na zewnątrz, a nie wewnątrz człowieka. To trochę jak w utworze Black Sabbath (nie sataniści) "War Pigs" - szatan ma więcej pożytku z wojen prowadzonych dla pieniędzy itd., niż z jakichś grajków-pozerów.


Pt mar 29, 2013 7:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 19, 2006 7:51
Posty: 744
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
anonim01 napisał(a):
Wole takie zespoly jak Coma, Kult czy Dzem...

Nie znam Coma, ale Kult tak:
Cytuj:
Niejeden z nas traci czas
Na chodzenie po kościołach i kłamstwa o aniołach

Niejeden
Pan Pancerny

no i Dżem:
Cytuj:
Samotność to taka straszna trwoga,
Ogarnia mnie, przenika mnie.
Wiesz mamo, wyobraziłem sobie, że
Że nie ma Boga, nie ma nie! Nie ma Boga, nie.

List do M.
:-D

_________________
ateista


Pt mar 29, 2013 9:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 29, 2012 23:16
Posty: 876
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Ja mocniejsze i mroczniejsze klimaty uwielbiam, również w muzyce ;-)
Nie słucham non stop tylko tego typu kawałków, ale od czasu do czasu robię sobie taki mega mix z tych, na które akurat mam ochotę, schodzę w głębokie podziemia ;-) , zagłuszam myśli, i zanurzam się w tym całkiem... :)

Necromancer->
Cytuj:
Nie znam Coma

Zatem gorąco polecam :)
Moje dwa ulubione:
Leszek Żukowski
Nie wierzę... (reszta tytułu po kliknięciu w link ;-) )

_________________
'I jak tu nie być optymistą. Moi wrogowie okazali się takimi świniami, jak przewidywałem.'
Stanisław Jerzy Lec


...to be who I am


Pt mar 29, 2013 11:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 13:19
Posty: 15
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
gacjan napisał(a):
Choć wierzącym z panem Otto zgodzić się muszę. Otóż wydaje mi się, że ludzie często szukają zła na zewnątrz, a nie wewnątrz człowieka. To trochę jak w utworze Black Sabbath (nie sataniści) "War Pigs" - szatan ma więcej pożytku z wojen prowadzonych dla pieniędzy itd., niż z jakichś grajków-pozerów.


Oczywiście masz rację, aczkolwiek nie można też popadać w drugą skrajność i twierdzić, że to co zrobił Nergal było całkowicie w porządku, a właśnie taka ocenę próbują przeforsować niektórzy udzielający się w tym temacie...


Pt mar 29, 2013 15:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Znaczy np. kto?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt mar 29, 2013 16:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 27, 2011 8:37
Posty: 604
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
nieeee - to nie było w porządku. Niemniej ja stoję na straży stanowiska, że jak raz za ruski rok posłuchasz dla muzyki czegoś ostrzejszego nawet z kontrowersyjnym tekstem, to Ci się krzywda nie podzieje... Ważne, by mieć swoje twarde poglądy.


Pn kwi 08, 2013 7:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Swego czasu ks. Boniecki bronil Nergala twierdzac, ze to tylko artystyczny perfomance,takie przedstawianie diabelka z ludowych basni i jaselek.

Cytuj:
Jak widzę "duch" nergalowego darcia biblii wiecznie żywy, a niektóre "sieroty społeczne :(" nawet Pismo Święte traktują osobowo, jak najbliższą rodzinę.


Hmm, kazdy ma inna wrazliwosc. Dla Ciebie Pismo Swiete to ksiazka jak kazda inna dla chrzescijan Biblia ma wartosc emocjonalna i zwiazana jest z wiara. To troche tak jakby ktos obcy podarl list od bliskiej osoby.

Mi osobiscie podarcie Biblii przez Nergala bardzo zle sie kojarzy.

Hitlerowcy darli i bezczescili Tore na oczach Zydow zanim ich nie rozstrzelali, maoisci gromadzili buddyjskich mnichow i kazali im patrzec jak wysadza sie w powietrze ich swiatynie i posagi Buddy.
W Iraku amerykanscy prawnicy chcac zlamac przesluchiwanych deptali i darli Koran.

Podane przyklady pochodza z roznych czasow ale laczy je jedno: pogarda wobec czlowieka, wobec jego wartosci, wobec tego co jest dla niego wazne i swiete.

_________________
ksiądz


Pn kwi 08, 2013 9:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
EDIT. (Przepraszam - falstart ;)).

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Pn kwi 08, 2013 17:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL