Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp. 
Autor Wiadomość
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
A palenie flagi jest w stanie dotknac Polske?


Śr lut 25, 2015 19:17

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Tak, ponieważ egzystencja polityczna opiera się na powszechnym przekonaniu.

Czy Słowo Boże przestanie byc Słowem Bożym, kiedy ludzie przestaną je jako takie traktować?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lut 25, 2015 19:21
Zobacz profil
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
A wiara na indywidualnym.

Nosnikiem Slowa Bozego jest Biblia. Dziwi mnie szczegolnie u protestanta, ze Biblia nie jest dla niego zadna wartoscia, tak jakby Slowo Boze mogl znac z innych zrodel.


Śr lut 25, 2015 19:25

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Kael napisał(a):
A wiara na indywidualnym.


Czyli wierze nijak taki czyn nie zagraża.

Kael napisał(a):
Nosnikiem Slowa Bozego jest Biblia. Dziwi mnie szczegolnie u protestanta, ze Biblia nie jest dla niego zadna wartoscia, tak jakby Slowo Boze mogl znac z innych zrodel.


Opisz proszę, w jaki sposób podarcie Bibii przez Nergala moze stanąć na przeszkodzie czyjegokolwiek dostępu do Słowa Bożego.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lut 25, 2015 19:28
Zobacz profil
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Wierze nie zagraza. On uraza.
No ale obraza? Co to znaczy w czasach powszechnego poparcia dla kpin ze wszystkiego? Swietosc? A coz to takiego?

Wyglada na to, ze mozna pluc na zdjecia twojej matki, bo to jej przeciez nie zagraza...Jeszcze.


Śr lut 25, 2015 19:31

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Kael napisał(a):
Wierze nie zagraza. On uraza.


Cóż, podziękuj panu Nowakowi.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lut 25, 2015 19:33
Zobacz profil
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Nowakowi? A on cos niszczyl?

To jak ze zdjeciem twojej matki? Pluc mozna?


Śr lut 25, 2015 19:39

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Kael napisał(a):
Nowakowi? A on cos niszczyl?


Ryszard Nowak zorganizował spektakl medialny, dzieki któremu wrażliwe osoby doznały owej straszliwej obrazy. Nergal? On robi swoje w typowym dla gatunku stylu. Nikt raczej nie został obrażony podczas koncertów (a przynajmniej Nowakowi nikogo takiego nie udało się znaleźć) - wszyscy obecni najwyraźniej albo aprobowali to, co się w ich przytomności dzieje, albo nie przywiązywali do tego wagi.

Kael napisał(a):
To jak ze zdjeciem twojej matki? Pluc mozna?


Gdyby odbywało się to na zasadach takich jak koncert, to raczej bym się o tym nie dowiedział, więc problem akademicki. No, chyba, żeby znalazł sie jakiś Nowak. Wówczas chciałbym się dowiedzieć jaki problem plujący mają z moją mamą. W morde może bym dał, ale to by była reakcja emocjonalna, a nie wiem, czy o to Ci chodzi.

To teraz moje pytanie: jaki stosunek do innych religii zaleca Biblia? Przy czym nie interesują mnie domysły i twórcze rozwinięcia wersetów, ale konkrety, tj. miejsca, gdzie Pismo o tych sprawach wypowiada sie wprost.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lut 25, 2015 19:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
JedenPost napisał(a):
Kael napisał(a):

Kael napisał(a):
Nosnikiem Slowa Bozego jest Biblia. Dziwi mnie szczegolnie u protestanta, ze Biblia nie jest dla niego zadna wartoscia, tak jakby Slowo Boze mogl znac z innych zrodel.


Opisz proszę, w jaki sposób podarcie Bibii przez Nergala moze stanąć na przeszkodzie czyjegokolwiek dostępu do Słowa Bożego.

Ja że tak się wtrącę, pół żartem, pół serio, od siebie dodam, że dzięki Nergalowi w ręce publiczności trafił conajmniej jeden egzemplarz. Dodam, że do publiczności, która zapewne normalnie by jej do rąk nie wzięła. :D


Śr lut 25, 2015 21:30
Zobacz profil
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Kael napisał(a):
A wiara na indywidualnym.

Nosnikiem Slowa Bozego jest Biblia. Dziwi mnie szczegolnie u protestanta, ze Biblia nie jest dla niego zadna wartoscia, tak jakby Slowo Boze mogl znac z innych zrodel.


Biblii w Polsce pod dostatkiem. W większości tylko jako ozdoba regału, niestety.

Słowo Boze jest propagowane przez protestantów na całym swiecie nie tylko w formie drukowanej i jeden Nergal, a nawet setki/tysiace nasladowców zachęconych zbędnym szumem nic nie zmieni.
Biblia jest tłumaczona i dostepna w językach narodowych dla 5 mld ludzi, a dodając tłumaczenia NT dla 5,5 mld ludzi.
Protestanci częściej pozytywnie działają, a wydają mniej przeróżnych komunikatów i stanowisk.

Biblia jako ksiązka nie jest dla nas przedmiotem czci. Bywa mocno zniszczona, bardzo często "popisana", poznaczona.
Podejrzewam, ze i twoja nie jest w idealnym stanie za szybką, ale wymiętolona wala się na stole, stoliczku nocnym, przy fotelu - jednym slowem pod ręka.


Cz lut 26, 2015 16:06
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Kael napisał(a):
A palenie flagi jest w stanie dotknac Polske?

Flagi, sztandary, godła były symbolem wladzy. Palenie flag było i nadal jest symbolem buntu przeciw danej władzy, czy jej działaniom. Nic dziwnego, ze władza takie postępowanie często karze.

Biblia nie jest symbolem władzy Boga, a i Bóg o swoją władzę się nie martwi i tak nerwowych ruchów, jak wiele ludzkich rządów, robić nie musi. Tym bardziej i my nie powinniśmy.

Dla Nergala i chrześcijan więcej zrobił jeden ksiądz podający mu publicznie rękę i rozmawiający z nim, niż cały tabun grzmiących biskupów i naśladujących ich w tym wiernych. Takie jest moje zdanie.


Cz lut 26, 2015 16:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Kozioł napisał(a):
Kael napisał(a):
Dla Nergala i chrześcijan więcej zrobił jeden ksiądz podający mu publicznie rękę i rozmawiający z nim, niż cały tabun grzmiących biskupów i naśladujących ich w tym wiernych. Takie jest moje zdanie.

Cóż mu ten ksiądz zrobił, że tak zapytam?


Cz lut 26, 2015 23:53
Zobacz profil
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
religijny napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Kael napisał(a):
Dla Nergala i chrześcijan więcej zrobił jeden ksiądz podający mu publicznie rękę i rozmawiający z nim, niż cały tabun grzmiących biskupów i naśladujących ich w tym wiernych. Takie jest moje zdanie.

Cóż mu ten ksiądz zrobił, że tak zapytam?

Pokazał pozytywny obraz duchownego, z którym można porozmawiać i który odnosi się z szacunkiem do bliźniego.


Pt lut 27, 2015 14:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Dlaczego w sumie nie można sobie na koncercie spalić Biblii? Przynajmniej nikt nie bawi się w owijanie w bawełnę i otwarcie pokazuje swój stosunek do chrześcijaństwa, nikogo przy tym nie mordując, okradajac, gwałcąc, czy nanosząc ciosy na ciało. Ciągać za to kogoś po sądach? Czy państwo nie ma na co wydawać pieniędzy, to będzie sponsorować proces, bo komuś cisnienie skoczyło o kilka mm słupka rtęci? Tak samo uważam, że żałosnym byłoby się procesować w drugą stronę, gdy chrześcijanie "obraziliby uczucia religijne" niechrześcijan. To nie te czasy, co się ścinało misjonarzom głowy bo odprawili mszę w świętym gaju, pomimo, że okoliczni mieszkańcy jasno ich spławili, jak my dzisiaj czynimy ze świadkami Jehowy pukającymi do naszych drzwi.


Wt mar 24, 2015 11:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 08, 2015 8:30
Posty: 7
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Słuchanie ciężkiej muzyki jest co najwyżej rozwalanie spokoju wewnetrznego, zakłucanie ciszy wewnętrznej, a robi się to z wielu powodów. Można słuchać ciężkiej muzyki ponieważ sumienie wyrzuca nam nasze błędy nasze winy. Słuchanie takiej muzyki może być spowodowane samotnością, potrzebą tzw wyłączenia myśli, podniesieniem adrenaliny, w skrajnych przypadkach może być wychwalaniem szatana i jego bandy. Ja osobiście nie polecam takiej muzyki, bo gdy ją słyszę czuję wewnętrzny nie pokój a w tedy wiem że nie jest to dobre.


N lis 08, 2015 9:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL