Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 5:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp. 
Autor Wiadomość
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Czyli polska flage Niemcy badz Rosjanie, albo pijani kibole, moga polprywatnie (bo u Nergala w domu to jednak nie bylo), palic bez konsekwencji ?


Pn lut 23, 2015 17:45

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
W Polsce? Nie, o ile mi wiadomo prawo na to nie pozwala.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lut 23, 2015 18:16
Zobacz profil
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Aha. Czyli jak prawo nie pozwala, to mozna zareagowac? A z jakiego paragrafu? A moze nawet jest to scigane z mocy prawa?

Bo z podobnego (szacunku do czyichs przekonan) zareagowano w sprawie Nergala.

Nasuwa mi sie przy twojej odpowiedzi wniosek, ze jak pala nasza flage poza Polska, to mamy to grzecznie zniesc ze wzgledu na wolnosc "artystyczna" wypowiedzi? Bo Rosja palenia polskiej flagi nie sciga np?


Pn lut 23, 2015 18:22

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Kael napisał(a):
Bo z podobnego (szacunku do czyichs przekonan) zareagowano w sprawie Nergala.


Bynajmniej. W sprawie Nergala zareagował zawodowy szołmen Ryszard Nowak, facet, dla którego "bycie obrażanym" jest po prostu sposobem na zaistnienie medialne.



Kael napisał(a):
Aha. Czyli jak prawo nie pozwala, to mozna zareagowac?


Można reagować w każdej sytuacji, na tym polega pluralizm i demokracja. W druga strone też to działa: można reagować na reakcje, nazywając je biciem piany i histerią.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lut 23, 2015 18:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
JedenPost napisał(a):
Kael napisał(a):
Bo z podobnego (szacunku do czyichs przekonan) zareagowano w sprawie Nergala.


Bynajmniej. W sprawie Nergala zareagował zawodowy szołmen Ryszard Nowak, facet, dla którego "bycie obrażanym" jest po prostu sposobem na zaistnienie medialne.

Echem tego było zdaje się rąbanie i palenie kart tarota i książki o tarocie w kominku przez Terlikowskiego z fronda.pl z wrzuceniem filmu z tegoż zdarzenia do sieci
O tu jest to nagranie
https://www.youtube.com/watch?v=JaxZ29CvxIw


Pn lut 23, 2015 21:51
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
JedenPost napisał(a):
Kael napisał(a):
Bo z podobnego (szacunku do czyichs przekonan) zareagowano w sprawie Nergala.


Bynajmniej. W sprawie Nergala zareagował zawodowy szołmen Ryszard Nowak, facet, dla którego "bycie obrażanym" jest po prostu sposobem na zaistnienie medialne.

Nie wiem czy Ryszard Nowak nie był przypadkiem posłem, a nie "szołmenem"?
I chyba nieważne kto zareagował?
Pytanie jest czy miał prawo zareagować czy nie.
Czy publiczne, manifestacyjne darcie Biblii nie jest tak samo naganne jak publiczne, manifestacyjne palenie flagi państwowej?

Pisanie w tym momencie o Terlikowskim i paleniu kart tarota jest chyba niezręczną próbą uniknięcia rzeczowych odpowiedzi.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lut 23, 2015 22:10
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
medieval_man napisał(a):
I chyba nieważne kto zareagował?


Nieważne?? Wręcz fundamentalne, skoro mowa o rzekomym obrażaniu uczuć religijnych. Nowak jest szołmenem systematycznie próbującym zaistnieć przez podpinanie się pod tych, którzy coś osiągnęli. Pytanie: czemu czepia się Nergala czy Dody, a nie innych zespołów ze swojej słynnej czarnej listy, często mających na koncie dużo grubsze wybryki? Odpowiedź: bo na plecach tych innych zespołów znanych jedynie entuzjastom gatunku nie sposób wypromować swojej osoby.

medieval_man napisał(a):
Pytanie jest czy miał prawo zareagować czy nie.


Każdy ma prawo reagować na cokolwiek. W tym wypadku natomiast ciekawe jest, że najwyraźniej nie został obrażony nikt z obecnych na tych koncertach, a dopiero na Ryszard Nowak poczuł się dotknięty. I uwaga: następnie wiele jeszcze osób solidarnie obraziło się w wyniku działań Nowaka. Osób, które bez niego zapewne nigdy nie dowiedziałyby się o zaistniałej sytuacji, a zatem ich delikatne uczucia nie zostałyby narażone. Czyżby chrześcijanie maja jakiś nakaz nagłaśniania takich sytuacji, by uzyskać efekt maksymalnego zgorszenia?


medieval_man napisał(a):
Czy publiczne, manifestacyjne darcie Biblii nie jest tak samo naganne jak publiczne, manifestacyjne palenie flagi państwowej?


Poza stanowieniu: zależy to od tego jaka to flaga, co za nią co stoi, jakie wartości. To samo z Biblią: z całą pewnością zawiera ona mnóstwo ustępów na tyle obrzydliwych, poniżających godność człowieka, nakłaniających do zła, że jej niszczenie może być w pełni uzasadnione.

Wracamy do kwestii sprawiedliwości dziejowej: jaką postawę wobec innych religii i ich świętości promuje Biblia, szczególnie Stary Testament? Ano.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lut 24, 2015 8:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 12, 2014 11:29
Posty: 134
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Niespecjalnie chodzi mi o to jakie wartości prezentuje Stary Testament, to temat omawiany w innych dyskusjach. Nie jestem też fanką Nergala, ani kiboli czy innych oszołomów palących flagi (obojętnie jakie) na zamkniętych imprezach. Jego koncertowy happening świadczy jedynie o nim:( Chciałam jedynie podkreślić, że dziwna jest ta histeria wokół kapeli o której większość pobożnych wcześniej nawet nie słyszała.

A propos świętych przedmiotów:
Miałam szefa, był ultrakatolikiem - RM od rana, wszedzie demonstracja wiary (z gabinetu zrobił nam kapliczkę). Gdy go zdjęło CBA i poszedł do aresztu to wiadomo było, że już nie wróci, więc oczyściliśmy miejsce pracy ze "świętych obrazków", krzyży, figurek, książek, prasy itp. Po prostu wyrzuciliśmy to, czego nie zabrał opuszczając stanowisko pracy. I nikt bynajmniej nie uznał tego za świętokradztwo.

_________________
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" (Seneka Młodszy)


Wt lut 24, 2015 10:02
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
JedenPost napisał(a):
[
Poza stanowieniu: zależy to od tego jaka to flaga, co za nią co stoi, jakie wartości. To samo z Biblią: z całą pewnością zawiera ona mnóstwo ustępów na tyle obrzydliwych, poniżających godność człowieka, nakłaniających do zła, że jej niszczenie może być w pełni uzasadnione.

Wracamy do kwestii sprawiedliwości dziejowej: jaką postawę wobec innych religii i ich świętości promuje Biblia, szczególnie Stary Testament? Ano.


Obawiam się, że mnie nie przekonałeś.
Każda flaga, każdego Państwa jest przedmiotem ucieleśniającym dumę narodową znacznej, często wręcz olbrzymiej liczby osób i jako taka nie może być manifestacyjnie niszczona (palona, deptana, darta, opluwana) gdyż przez coś takiego wyraża się pogardę wobec osób, dla których jest ona symbolem czegoś ważnego.

Podobnie z Biblią, która jest przedmiotem ucieleśniającym wiarę znacznej, często wręcz olbrzymiej liczby osób i jako taka nie może być manifestacyjnie niszczona (palona, deptana, darta, opluwana) gdyż przez coś takiego wyraża się pogardę wobec osób, dla których jest ona symbolem czegoś ważnego.

Argument z treści Biblii, szczególnie Starego Testamentu jest tu bezprzedmiotowy.
Podobnie bowiem flaga narodowa promuje szczególne podejście wobec jednej grupy z pominięciem, a czasami nawet historycznie, z nienawiścią wobec innych grup narodowościowych. I nikt nie uważa tych historycznych zaszłości za dobry powód do zaniechania ścigania za przestępstwa wobec flagi.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt lut 24, 2015 11:09
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
medieval_man napisał(a):
Każda flaga, każdego Państwa jest przedmiotem ucieleśniającym dumę narodową znacznej, często wręcz olbrzymiej liczby osób i jako taka nie może być manifestacyjnie niszczona (palona, deptana, darta, opluwana) gdyż przez coś takiego wyraża się pogardę wobec osób, dla których jest ona symbolem czegoś ważnego.


Zgadza się, jakkolwiek okazanie akurat pogardy tej grupie ludzi nie musi być założonym celem takiego działania.

medieval_man napisał(a):
Podobnie z Biblią, która jest przedmiotem ucieleśniającym wiarę znacznej, często wręcz olbrzymiej liczby osób i jako taka nie może być manifestacyjnie niszczona (palona, deptana, darta, opluwana) gdyż przez coś takiego wyraża się pogardę wobec osób, dla których jest ona symbolem czegoś ważnego.


Z tym, że takie domniemane okazanie pogardy może być skutkiem ubocznym zajęcia stanowiska wobec samych wartości promowanych przez Biblię. Czy nazwanie Biblii "stekiem kłamstw" jest okazaniem pogardy wierzącym? Jeśli nie - czym istotnym różni się od takiego komunikatu jej zniszczenie? Jeśli tak - czy oznacza to, że uważający Biblię za stek kłamstw nie mają prawa wyrażania swojej opinii?

medieval_man napisał(a):
Argument z treści Biblii, szczególnie Starego Testamentu jest tu bezprzedmiotowy.


Bo? Jest jak najbardziej zasadny. Nie widzę powodu, by karać za okazywanie pogardy księdze, promującej okazywanie pogardy wobec świętości innych ludzi.


medieval_man napisał(a):
Podobnie bowiem flaga narodowa promuje szczególne podejście wobec jednej grupy z pominięciem, a czasami nawet historycznie, z nienawiścią wobec innych grup narodowościowych. I nikt nie uważa tych historycznych zaszłości za dobry powód do zaniechania ścigania za przestępstwa wobec flagi.


Wiele osób tak uważa. Uważasz, że przykładowo potomkowie mordowanych pod flagą USA Indian mają obowiązek okazywać jej szacunek?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lut 24, 2015 11:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
medieval_man napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Kael napisał(a):
Bo z podobnego (szacunku do czyichs przekonan) zareagowano w sprawie Nergala.


Bynajmniej. W sprawie Nergala zareagował zawodowy szołmen Ryszard Nowak, facet, dla którego "bycie obrażanym" jest po prostu sposobem na zaistnienie medialne.

Nie wiem czy Ryszard Nowak nie był przypadkiem posłem, a nie "szołmenem"?
I chyba nieważne kto zareagował?
Pytanie jest czy miał prawo zareagować czy nie.
Czy publiczne, manifestacyjne darcie Biblii nie jest tak samo naganne jak publiczne, manifestacyjne palenie flagi państwowej?

Pisanie w tym momencie o Terlikowskim i paleniu kart tarota jest chyba niezręczną próbą uniknięcia rzeczowych odpowiedzi.

Jakie unikanie? Ja nie unikam. Rozumiem motywację Nergala. Moje zdanie o chrześcijaństwie jest już od jakiegoś czasu wyrobione. Religia a flaga państwowa to dwa różne poziomy jednak. A moją religię i przed i po Nergalu kler atakował niezliczoną ilość razy. Jakoś żyję, jestem zdrowy w miarę, ciśnienie wporządku. Dlaczego? Bo oni są dla mnie nikim. Jeśli Nergal jest dla ciebie kimś kto nadszarpuje twoją "uczuciowość religijną" to znaczy że przydajesz mu jakiś autorytet i znazenie jednak.


Wt lut 24, 2015 23:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Przypisuję znaczenie każdemu człowiekowi i jakoś daleko jest mi od kwalifikowania kogokolwiek, nawet z innego systemu religijnego, jako "nikogo".
Tak samo jak nie życzę sobie, żeby ktoś deptał publicznie jedną z moich świętości - flagę, tak samo nie życzę sobie, żeby ktoś darł publicznie inną z moich świętości - Biblię.
Tylko tyle i aż tyle.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr lut 25, 2015 11:18
Zobacz profil WWW
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
medieval_man napisał(a):
Przypisuję znaczenie każdemu człowiekowi i jakoś daleko jest mi od kwalifikowania kogokolwiek, nawet z innego systemu religijnego, jako "nikogo".
Tak samo jak nie życzę sobie, żeby ktoś deptał publicznie jedną z moich świętości - flagę, tak samo nie życzę sobie, żeby ktoś darł publicznie inną z moich świętości - Biblię.
Tylko tyle i aż tyle.

Dla mnie świętością jest Słowo Boże zawarte w Biblii, a nie papierowa książka z napisem "Biblia" na okładce.
Czyn Nergala jest to taki sam wygłup jak Terlikowskiego - obliczone na nagłośnienie. Chcesz się w to wmanipulować?


Śr lut 25, 2015 12:37
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Piszesz, Kozioł tak jakbyś mniemał, że nie o słowo Boże mi chodzi.
A myślisz, że w fakcie darcia Biblii chodzi mi o to, że ktoś jakieś papierowe kartki podarł? Czy raczej o to, co chciał przez to wyrazić? Pogardę dla osób wierzących.
Okazał brak kultury, brak szacunku i swoją głupotę. Jeśli nie można zasłynąć jako artysta to można zasłynąć jako celebryta? Najlepiej wykorzystując reakcje katolików?
Jeśli dla metodystów Słowo Boże to świętość, to czy ktoś spośród nich chociaż odezwał się na ten temat publicznie? Czy tylko katolicy bronią Biblii i świętości Słowa Bożego?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr lut 25, 2015 15:29
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
medieval_man napisał(a):
Jeśli nie można zasłynąć jako artysta to można zasłynąć jako celebryta? Najlepiej wykorzystując reakcje katolików?


Mówisz w tym momencie raczej o Nowaku niż Nergalu.


medieval_man napisał(a):
Jeśli dla metodystów Słowo Boże to świętość, to czy ktoś spośród nich chociaż odezwał się na ten temat publicznie?


Zgaduję: bo wiedzą, że taki gest w żaden sposób nie jest w stanie dotknąć Słowa Bożego?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lut 25, 2015 19:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL