Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 14:25



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 538 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 36  Następna strona
 Świadkowie Jehowy 
Autor Wiadomość
Post 
A zatem - nie mam już "ubawu" z wypowiedzi Pana Zabełły.
Życzę natomiast
"Zdrowych i wesołych świąt" !:biggrin:

oraz pozdrawiam gorąco - tak Ks. 7, jak pana Zabełłę :biggrin:
oraz innych użytkowników tego Forum :biggrin:

ddv


Pn gru 15, 2003 0:58
Post 
Tym razem naprawdę się przeoczyłem...
Sprostowanie

A zatem - nie mam już "ubawu" z wypowiedzi "Wojtka 37"


Pn gru 15, 2003 1:37

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
ddv163 napisał(a):
Wojtku!

"Coś mi tu nie gra"!
Wpierw twierdzisz, że "Zjadłeś zęby w poradni dla Świadków Jehowy" (cyt. z pamięci). Później wykazujesz mi błąd, na podstawie którego oskarżasz mnie niemalże o "Działanie na szkodę" KrK, po czym - poproszony o wykazanie mi innych błędów, twierdzisz "że jesteś cienki w tych sprawach".

Po czym dajesz mi link do strony, tytuł którego może sugerować, iż jest to forum Świadków Jehowy. Wybacz ale niestety nie skorzystam.

Pozdrawiam (bardzo sztywno)
ddv


Po pierwsze, zwrot "jestem cieńki" użyłem w kontekście ogromnej wiedzy tych gości, którzy na tamtych forach uczestniczą. Można tam znaleść wiele ciekawostek zebranych z całego świata.

Po drugie jestem wiernym członkiem Kościoła Rzymsko Katolickirego uznającym SV II - jak by się ktoś pytał. Nazywam się Wojciech Ddzński i łatwo mnie zweryfikoweć. :-D mój nick na wszystkich Forach to zawsze Wojtek37

Zaś autorzy (pochodzący jak najbardziej z KRzK ) Cezary Podolski i Włodzimierz Bednarski to moi starzy znajomi. I ich publikacje posiadają atencję KRzK.

[quote="ddv163"dajesz mi link do strony, tytuł którego może sugerować, iż jest to forum Świadków Jehowy. Wybacz ale niestety nie skorzystam.
[/quote]

Nic nie sugerowałem, lecz ty nie sprawdzając odpowiedziałeś sobie sam, sugerując się nazwą a przecież łatwo to sprawdzić.

Martwi mnie bardzo że nie chciałeś skożystać z mojej wiedzy na temat śJ posądzając mnie o niepoprawność katolicką. lecz mam nadzieję, że wejdziesz na podane przeze ,mnie strony i przekonasz się o moich dobrych zamiarach.

Pozdrowienia (nie sztywne) od serca płynące do wszystkich tych co obnażają klamstwa ŚJ

PS. gorąco polecam o przeczytanie tematu o manipulacjach śJ używających wizerunków podprogowych na czytelniku.

[/list]

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


Pn gru 15, 2003 14:53
Zobacz profil
Post 
Dziękuję bardzo za szczere życzenia... :biggrin:
Odwiedzilem tę storonę i przejrzałem pobieżnie zawartość już przed pierwszą odpowiedzią... lecz miałem bardzo mieszane odczucia. Nie miałem po prostu zbyt wiele czasu na dokładniejsze jej przejrzenie i zastanowienie się nad jej treścią...

Dobrze, że nieporozumienia się wyjaśniły ! :!: :biggrin:

Ja również łączę szczere, od serca pozdrowienia dobremu Katolikowi :!: :)

Szczęść Boże !

ddv


Pn gru 15, 2003 22:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2003 10:47
Posty: 33
Lokalizacja: Wołów, Dolnośląskie
Post 
Świadkowie Jehowy nachodzą wszystkich: katolików, protestantów, prawosławnych. Dlatego powinniśmy się cieszyć, że jest tyle stron poświęconych tematyce Świadków Jehowy w Internecie. I to stron polemicznych.
Pozdrawiam :-)

_________________
Misericordias Domini in aeternum cantabo.
Mozilla PL


Śr gru 17, 2003 11:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
Witaj Gepardzico, a bracie ddv136 masz tu link do strony o śJ i kilka ciekawostek..
http://www.apologetyka.com/zastosowanie ... tart.phtml

niestety nie po polsku. - działanie na podświadomość czytelnika.

http://members.tripod.com/~euaggelion24 ... iminal.htm

http://www.bigwig.net/knots/nightmares/occult.htm

a to jet najciekawsze

http://www.davidicke.net/mindcontrol/su ... 91900.html

A tu już po Polsku. Super ciekawe!!! :o

http://warsaw.com.pl/brooklyn/subliminalne.htm

Miłego czytania[/code]

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


Śr gru 17, 2003 18:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
I jeszcze jeden link do różnych stron w sieci o tematyce anty [/list]

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


Śr gru 17, 2003 19:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
[quote="Wojtek37"]I jeszcze jeden link do różnych stron w sieci o tematyce przeciwko ŚJ.

http://warsaw.com.pl/brooklyn/linki01.htm

Sorki coś mi komp nawala, że uciekł mi tekst.

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


Śr gru 17, 2003 19:56
Zobacz profil
Post 
Wojtku !
Jescze raz dziękuję Ci serdecznie za podanie linków do tych materiałow.
Naprawdę dają one wiele do myślenia...

Pozdrawiam bardzo serdecznie :biggrin:


Szczęść Boże !

ddv

PS. Tak sobie teraz myślę, że kto wie, może nawet dobrze się stało że nawzajem nie zrozumieliśmy swoich dobrych (z obydwu stron) intencji... :?:


Śr gru 17, 2003 22:44

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
Lecz bracie, o co konkretnie pytasz, bo ja i tak nie jestem taki super jak Ci co na co dzień się z tym stykają ? Mam potworne zaległości ale wal śmiało !!!,

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


Cz gru 18, 2003 20:42
Zobacz profil
Post 
Wojtku !

I kto tu mówi o "zaległościach"... :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Obawiam się, że to ja właśnie mam potężne zaległości w tym temacie...

No cóż, ja ze swej strony mogę jedynie "zrewanżować się" podaniem linku do krakowskich Ojców Dominikanów, podanym na początku tego tematu.

http://sekty.net/pl/?

(pod tym adresem można znaleźć informacje dotyczące innych sekt)

Przeczytałem z zapartym tchem to, co kryje się pod linkiem o przekazie w podświadomość... Jest to wręcz nieprawdopodobne. ! ! !

Przejrzałem również "zawatość" innych linków. Na pewno wzbogacą one moją wiedzę o "ŚJ". Na dokładne zabranie się za ich lekturę będę mieć czas dopiero po Bożym Narodzeniu. Dlatego też na ich temat na razie nie zabieram głosu.

Wiesz, z reguły nie podaję w miejscu publicznym niesprawdzonych wiadomości...
Zastanawia mnie jednak zbieżność wypowiedzi jednego ze "starszych" ŚJ, który zaczął twierdzić wręcz o jakich "demonach".
Jeżeli jednak sekta ta rzeczywiście celowo umieszcza w swoich oficjalnym piśmie, jakim jest "Strażnica" przekazy działające na podświadomość i na dodatek "szkoli" swych członków w jakieśtam "demonologii", to zbieżność ta może być nieprzypadkowa...
Powiem wprost, że ówczesną wypowiedź "starszego" " o demonach " trochę zbagatelizowałem. Z tamtej dyskusji, która miała miejsce już jakiś czas temu sprawdziłem kilka wątków, w tym teorię "o wbiciu Jezusa na pal męki" (spróbuj sprawdzić sam "moją" metodę podsunięcia im tej sugestii, a zobaczysz jak się zgubią), wszystkie z nich potwierdzili inni "ŚJ".
Nie zapytałem natomiast żadnego z nich o ich "demonologię".

Zatem, proszę, powiedz mi co wiesz na ten temat ?

Poza tym w artykule tym jest mowa o "masonerii" Na temat masonerii wiem stosunkowo mało, gdyż nigdy nie interesował mnie szerzej ten temat.

Bardzo serdecznie pozdrawiam :-D

ddv


Cz gru 18, 2003 23:45
Post Postscriptum
Dla mnie, jako wierzącego chrześcijanina znajomość biblijnych "szatanów" ogranicza się jedynie do "znajomości" określenia "szatan" i "Belzebub".
Z informacji uzyskanych od owego "starszego" wynikałoby, że dla "SJ" Szatan występuje pod większą ilością imion ...


Pt gru 19, 2003 22:03

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 18:41
Posty: 90
Post 
Witam!
Najpierw na temat: krzyż czy pal męki?
Chodzi tu o słowo greckie 'stauros', które w klasycznej grece znaczyło po prostu pionową belkę.
Później zaczeto nazywac tak pal egzekucyjny z belka poprzeczną.
Potwierdza to The Imperial Biblie - Dictionary: "Greckie słowo tłumaczone na 'krzyż' [stauros] właściwie oznacza pal, słup lub element palisady, na którym można coś powiesić lub którego można użyć do ogrodzenia terenu. (...) Wyglada na to, że nawet u Rzymian słowo 'crux' (od ktorego pochodzi nasz 'krzyż') pierwotnie oznaczało słup".
W jaki więc sposób stracono Syna Bożego?
Warto zaznaczyć, że w Biblii użyto takze słowa 'ksylon' na określenie narzędzia, którym sie posłużono do tego celu.
Tu zaś Słownik grecko-polski Zofii Abramowiczówny podaje:
"drewno, zarówno opałowe, jak budulec, (...) kawał drzewa,belka, kłoda, drąg, (...) kij, pałka, maczuga, (...) krzyż, Nowy Testament;
pal, (...) drzewo rosnace".
W Dziejach 5:30 i 10:39, gdzie występuje to greckie słowo, Bg, Bw, BT, Dąbrowski i Brandstaetter tłumacza je na "drzewo". Można porównać Galatów 3:13; Powtórzonego Prawa 21:22,23.
Te wszelkie inne fakty i komentarze znawców greki i historii pokazują, że Jezus poniósł śmierć na palu, a nie na tradycyjnym krzyżu.
Dlaczego więc chwycono sie tego oszustwa?
Kościół Katolicki powołany przez Konstantyna Wielkiego dla ratowania cesarstwa sam dobierał elementy wiary i dogmaty by jak najwięcej religii zawierały je u siebie.
Krzyż od dawna, na długo przed IV wiekiem, był popularnym elementem kultu pogańskich religii. Przykład swastyka, która też jest krzyżem w tej samej grupie symboli.
Trudno więc pomyśleć by religia utworzona przez ludzie tego symbolu nie zawierała. To tyle. Proste prawda?


Pn gru 06, 2004 20:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Nie proste :)

Radzę poczytać na początek:
http://warsaw.com.pl/brooklyn/mmcrux_a.html


Pn gru 06, 2004 22:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
I dla przykładu maleńki fragment z owego obszernego materiału:

Manipulacja z Imperial Bible Dictionary

(Jest to publikacja na którą szeregowi świadkowie Jehowy chętnie się powołują. Nie łudźmy się, że którykolwiek z nich ją widział. Była wydana w Londynie, w 1876 roku (ponad 125 lat temu), a swą popularność zawdzięcza obecności w Prowadzeniu rozmów na podstawie Pism (s. 153). Gdyby którykolwiek z nich wiedział, jak wygląda opis krzyża według IBD, to z pewnością by się na nią nie powoływał. A ów opis jest następujący:
„Greckie słowo tłumaczone na krzyż (stauros) właściwie oznacza pal, słup lub fragment palisady, na którym można coś powiesić lub którego można użyć do ogrodzenia części terenu. Wprowadzono zmiany kiedy władza i zwyczaje Rzymu rozszerzyły się na kraje greckojęzyczne. Zdaje się, że nawet u Rzymian słowo CRUX (od którego wywodzi się nasz krzyż) pierwotnie oznaczało słup. Ale od czasu kiedy rozpoczęto używania go jako instrumentu kary, zazwyczaj dodawany był poprzeczny kawałek drzewa. (…)
W wieku ewangelii zazwyczaj dokonywano egzekucji przez powieszenie kryminalistów na skrzyżowanych kawałkach drewna (…)

wiemy, że dla krzyży używano trzech różnych kształtów (…) prawdopodobnie najstarszego o wyglądzie litery T (…) Lucian (…) obciążał nim [krzyżem T] literę (Judic Voc. xii). Litera X reprezentowała inny rodzaj (…) ale najpowszechniejszym, jest to zrozumiałe, był ten, w którym pionowa część drewna krzyżowała się z inną w pobliżu szczytu, ale nie dokładnie na nim, pionowy pal wystawał ponad nim, w ten sposób: † (…)” )



Jednym z ulubionych cytatów jakim posługują się śJ w celu dowiedzenia, że stauros oznacza tylko i wyłącznie pal jest cytat z The Imperial Bible Dictionary:
„Greckim słowem tłumaczonym w wielu współczesnych przekładach Biblii na ‘krzyż’ (w NW ‘pal męki’) jest stau·ros’. W klasycznej greczyźnie słowo to oznaczało po prostu ustawioną pionowo belkę, czyli pal. Później zaczęto też nazywać tak pal egzekucyjny z belką poprzeczną. Potwierdza to The Imperial Bible-Dictionary: ‘Greckie słowo tłumaczone na ‚krzyż’ [stau·ros’] właściwie oznacza pal, słup lub fragment palisady, na którym można coś powiesić lub którego można użyć do ogrodzenia części terenu. (...) Zdaje się, że nawet u Rzymian słowo crux (od którego pochodzi nasz krzyż) pierwotnie oznaczało słup’ (wyd. P. Fairbairn, Londyn 1874, t. I, s. 376).”12
13 The Imperial Bible Dictionary, Vol II, s. 84 Ciekawe, czy któryś z szeregowych świadków Jehowy zainteresował się kiedykolwiek, co zostało zastąpione znakiem (…)? A jest tam jedno krótkie zdanie:
„wprowadzono zmiany kiedy władza i zwyczaje Rzymu rozszerzyły się na kraje greckojęzyczne”
Judea za czasów Jezusa była pod okupacją rzymską, więc warto by wiedzieć, jakie to zmiany wprowadzili Rzymianie. Towarzystwo Strażnica jednak nie może zacytować dalszego fragmentu, z oczywistych względów:

„Również wśród rzymskiego krzyża (od którego wywodzi się nasz krzyż) pojawia się oryginalny pionowy słup i zawsze pozostaje on wystającą częścią. Ale od czasu kiedy rozpoczęto używanie go jako instrumentu kary, zazwyczaj dodawany był poprzeczny kawałek drzewa”13
Tak więc The Imperial Bible Dictionary mówi o krzyżu a nie palu jako narzędziu egzekucji. Czy naprawdę tak źle jest z dowodami na pal, że Towarzystwo Strażnica musi przekłamywać teksty z encyklopedii?


Pn gru 06, 2004 22:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 538 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 36  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL