Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 21:22



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 538 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36
 Świadkowie Jehowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lis 20, 2006 21:03
Posty: 23
Post 
adam111151 napisał(a):
moze jakis bibliny werset że Pan jest w tzrech osobach?
nie ma ?
tak myślałem
czyli ten argument skreslamy
Pan jest Jeden(Bóg) i Pan jest drugi (Jezus)
to wynika z Biblii


Czyli uwazasz,ze jest 2 Panow? Tak jak kiedys mi powiedziala jedna ze S.J ,ze Bog jest duzym ,,Bogiem" a Jezus jest malym ,,bogiem" i pisza Go z malej litery. To co z przykazaniem ,,nie bedziesz mial Bogow cudzych przedemna", bo z tego wynika,ze macie 2 Bogow, jeden maly a drugi duzy. A co z tym, ze w czasopismach S.J czytalam, ze Jezus jest drugim Adamem, od innych slyszalam, ze Jezus to ta sama osoba co Archaniol Michal. To jak to w koncu jest????


Cz sty 04, 2007 12:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2006 8:49
Posty: 870
Post 
ziobro Adama napisał(a):
czekam więc cierpliwie
Błogosławieni cierpliwi

_________________
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Pan od ciebie, jeśli nie pełnienia sprawiedliwości, umiłowania życzliwości i pokornego obcowania z Bogiem twoim
Micheasz 6:8


Cz sty 04, 2007 12:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 13:14
Posty: 671
Post 
goostaf napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):
czekam więc cierpliwie
Błogosławieni cierpliwi

zgadzam się 8)

_________________
Always Look on the Bright Side of Life


Cz sty 04, 2007 13:10
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 23, 2005 18:38
Posty: 534
Post 
goostaf napisał(a):
[

Źle rozumiesz. Jest taki werset: Ja i Ojciec jedno jesteśmy.
Jego posłuszeństwo nie wynika z poddaństwa. Sam przecież ogołocił sam siebie dla naszego zbawienia. I we wszystkim stał się posłuszny. Sam z siebie. Nie z przymusu.

Ja tez robie wszystko bez przymusu .
Sam z siebie
Czy oznacza to ze jestem Bogiem?



adam111151 napisał(a):
ję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego
Choć Jezus mówi że Jego i nasz Ojciec jest tym samym, to jednak rodzaj tego Ojcostwa ma inny charakter. Prawda? Podobnie w inny sposób Ojciec jest Bogiem dla ludzi, a inny dla Jezusa.

ale nadal to Ojcowstwo


Cytuj:
Z człowieka może urodzić się tylko człowiek.
Z Boga co może zostać zrodzone?
Jezus jest zrodzony z Boga i z człowieka. Jak Bóg mógł zrodzić tylko człowieka?
Zaraz mi powiesz że są krzyżówki (muł). No wtedy trzeba przyjąć że Jezus nie jest ani Bogiem ani człowiekiem.

sam widzisz jakie głupoty wychodzą z twojego tlumaczenia
Jak Bóg mógł zrodzić tylko człowieka ?
Bóg jest wszechmogący

_________________
(32) I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.Jan 8:32


Cz sty 04, 2007 14:29
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 23, 2005 18:38
Posty: 534
Post 
agawiki napisał(a):
[
Czyli uwazasz,ze jest 2 Panow?

Nie ja uważam tylko tak jest w Biblii.
Cytuj:
Tak jak kiedys mi powiedziala jedna ze S.J ,ze Bog jest duzym ,,Bogiem" a Jezus jest malym ,,bogiem" i pisza Go z malej litery.

a mnie kiedys jeden pan powiedzial ze Jezus to Polak i katolik
Myslisz że On był katolikiem?
nie wymyslaj bzdur tylko porozmawiaj kiedys ze ŚJ
Zapros ich do domu ,i na spokojnie zapytaj .Być moze nie beziesz takich banialuk pisała.
Cytuj:

TA co z tym, ze w czasopismach S.J czytalam, ze Jezus jest drugim Adamem,

Tak mówi Biblia
Cytuj:
od innych slyszalam, ze Jezus to ta sama osoba co Archaniol Michal. To jak to w koncu jest????

Najważniejszy z aniołów to archanioł.

_________________
(32) I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.Jan 8:32


Cz sty 04, 2007 14:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
eh znowu o Trójcy Świętej no to kilka moich "groszy"

Mit jakoby dopiero w 325 zaczęto nauczać o Trójcy lega jako fałszywy kiedy tylko zdamy sobie sprawę z powszecności tej nauki w II, III wieku.
263 roku na synodzie w Rzymie termin Trójca jako wiara w Boga w 3 osobach Ojca, Syna i Ducha Św pojawia się w całym dokumencie, dla niedowiarków proszę sprawdzić kanon 9[8] czy orzeczenie 9[8],
Synod w Antiochi z 314 czyli sprzed 325 także potwierdza naukę w Trójjedynego Boga. To są tylko synody które mówią o Trójcy jako Bogu nie wymieniam synodów które nazywają Jezusa Bogiem czy Ducha Świętego!!!

Po Soborze w Nicei było masa synodów która potwierdzała ortodoksyjną naukę, potępiając nie tyle przeciwników homousios bo wsród nich byli homojousjanie którzy wyznawali wiarę w Trójce lecz przeciwstawili się wierze w "współistotność", co tak zwanych anomejczyków lub homejczyków któzy negowali bóstwo Jezusa, byli w mniejszości i gdyby nie fanatyczne wsparcie przez Konsancjusza II nie było by takiego problemu.



Cytuj:
Rz 9:5
5. Do nich należą praojcowie, z nich również jest Chrystus według ciała, który jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen.
(BT)


Cytuj:
Kol 2:9
9. W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo, na sposób ciała,
(BT)

po grecku jest to:
Cytuj:
οτι εν αυτω κατοικει παν το πληρωμα της θεοτητος σωματικως

hoti en auto katoikei pan to pleroma tes theotetos somatikos

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Cz sty 04, 2007 16:18
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lis 20, 2006 21:03
Posty: 23
Post 
.
Cytuj:
Tak jak kiedys mi powiedziala jedna ze S.J ,ze Bog jest duzym ,,Bogiem" a Jezus jest malym ,,bogiem" i pisza Go z malej litery.


adam111151 napisal:

a mnie kiedys jeden pan powiedzial ze Jezus to Polak i katolik
Myslisz że On był katolikiem?
nie wymyslaj bzdur tylko porozmawiaj kiedys ze ŚJ
Zapros ich do domu ,i na spokojnie zapytaj .Być moze nie beziesz takich banialuk pisała.
[quote]

To co tu napisalam, to nie jest na zasadzie,, mi tam ktos kiedys powiedzial a to byla nieprawda...". Wlasnie ona byla u mnie w domu, i jest zona starszego ze zboru. Wiem, ze u niej jest przeprowadzane studium biblijne. Czyli to nie ja pisze banialuki, tylko twoja siostra tak naucza. Jestem tego pewna, bo sprzeczalam sie z nimi wlasnie o to. Takze, nastepnym razem nie mow mi, ze nie mam kontaktu ze S.J i pisze bzdury, bo nie pisalabym czegos, czego bylabym niepewna.


Cz sty 04, 2007 16:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
oni fajnie oargumetują bo w Jan 1,1-4 jest Theos a nie ho Theos czyli niby bóg a nie Bóg, tylko że w ST jest masa przykładów iedy to Jahwe mówi o sobie Theos a o bogach fałszywych ho teos :lol:

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Cz sty 04, 2007 16:47
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lis 20, 2006 21:03
Posty: 23
Post 
Mam do ciebie Adamie111151 jeszcze jedno pytanie. Zauwazylam, ze w Biblii S.J szatan, kusiciel, diabel piszecie z duzej litery(Mt 4:3; 12:26) (Ap 20:2) a okreslenie ,,Bog" w stosunku do Jezusa z malej litery np.(J1:1,18); ,,Syn" Bozy takze z malej litery(J17:1) (Mt 4:6). Dlatego wlasnie jak rozmawialam ze S.J to ona mi pokazywala podobne wersety i mowila,ze Jezus jest malym ,,bogiem".


Cz sty 04, 2007 17:34
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 23, 2005 18:38
Posty: 534
Post 
agawiki napisał(a):
.

To co tu napisalam, to nie jest na zasadzie,, mi tam ktos kiedys powiedzial a to byla nieprawda...". Wlasnie ona byla u mnie w domu, i jest zona starszego ze zboru. Wiem, ze u niej jest przeprowadzane studium biblijne. Czyli to nie ja pisze banialuki, tylko twoja siostra tak naucza. Jestem tego pewna, bo sprzeczalam sie z nimi wlasnie o to. Takze, nastepnym razem nie mow mi, ze nie mam kontaktu ze S.J i pisze bzdury, bo nie pisalabym czegos, czego bylabym niepewna.


agawiki
tak jak ja mogę napisać ze jestem z Burundi i jestem piękna blondynką , tak ty mozesz napisac ze z kims rozmawiałaś.
Tutaj mnóstwo bzdur inni piszą
Też pisza ze z kims tam rozmawiali
A przeciez ja wiem czego uczą ŚJ .Mam ich pisma ,czytam je .
Wiec wmawianie mi, ze ktoś cos tam twierdzi to gadanie bez pokrycia.
Biblia jest ważna i tyle .
Reszta to wymysły ludzi.

_________________
(32) I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.Jan 8:32


Cz sty 04, 2007 17:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 20, 2006 21:03
Posty: 23
Post 
adam111151 napisał(a):
Cytuj:
od innych slyszalam, ze Jezus to ta sama osoba co Archaniol Michal. To jak to w koncu jest????

Najważniejszy z aniołów to archanioł.


Archaniol Michal nie jest wazniejszy od Jezusa. To dwie inne postacie. Pismo odroznia Chrystusa od Aniolow (ITm 5:21) Nikt przeciez nie nazywa Jezusa - Aniolem, czy Michalem, on sam nawet siebie tak nie nazywa. Mowi,ze jest Synem Bozym! Anilowie wg Ap 22:8n mowia,ze poklony mozna oddawac tylko Bogu i nazywaja sie ,,wspolslugami". Jezus zas przyjmuje poklony(Mt 9:18) nawet od samych aniolow(Hbr 1:6). Wiec jak S.J moga uczyc, ze Archaniol Michal to ta sama osoba co Jezus?


Cz sty 04, 2007 18:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 20, 2006 21:03
Posty: 23
Post 
adam111151 napisał(a):



agawiki
tak jak ja mogę napisać ze jestem z Burundi i jestem piękna blondynką , tak ty mozesz napisac ze z kims rozmawiałaś.
Tutaj mnóstwo bzdur inni piszą
Też pisza ze z kims tam rozmawiali
A przeciez ja wiem czego uczą ŚJ .Mam ich pisma ,czytam je .
Wiec wmawianie mi, ze ktoś cos tam twierdzi to gadanie bez pokrycia.
Biblia jest ważna i tyle .
Reszta to wymysły ludzi.


Ja nie mowie ci , ze z kims tam rozmawialam. Tylko rozmawialam ze S.J a nawet kilkoma i to jeszcze u mnie w domu. Jesli uwazasz ,ze to sa wymysly, to po co wogole wasza misja chodzenia,,od drzwi do drzwi" i wmawiania ludziom, ze S.J glosza prawde (choc ty twierdzisz,ze to nie prawda. Moze co inny zbor to inna nauka?) Ja tez wiem czego ucza i mam pelno ich pism, bo jak wczesniej pisalam probuja wciagnac kogos z mojej rodziny. Wiec wiesz, na czym to polega i ,ze mam z nimi kontakt a raczej mialam, bo jak mi wciskaly takie nauki a ja bylam za dobrze przygotowana, to jedna kiedys nie wytrzymala i powiedziala, ze jest prorokiem(to chyba z nerwow). Wiec jesli Biblia jest najwazniejsza to po co wasze gloszenie i po co wam Straznice i Przebudzcie sie i wielle innych ksiazek. A piekna blondynka to ja jestem.


Cz sty 04, 2007 18:36
Zobacz profil
Post 
Ponieważ nietóre argumenty zostały w tym wątku przedstawione już kilkakrotnie, a dwaj panowie A i tak wiedzą lepiej, nie widzę sensu rzucania słów na wiatr (żeby nie posłużyć się dosadniejszym określeniem biblijnym ;) ). Zostało tu wykazane wystarczająco wiele błędów w naukach ŚJ.

Uważam, że żeby coś zrozumieć, trzeba wkazać choć odrobinę chęci. Tego dykutantom tutaj brakuje... To już nie jest dyskusja, tylko głoszenie- a ja nie pozwolę na przerzucanie się wyrwanymi z kontekstu i dowolnie interpretowanymi cytatami biblijnymi.

Myślę, że panowie A dali nam piękny przykład rozmów w wykonaniu ŚJ. Tyle tylko, że moderator jeszcze święty nie jest i cierpliwość mu się wyczerpała :)

I żeby było jasne:
- też mam pisma ŚJ (również ich wewnętrzne)
- Biblię też spisali ludzie .... (to do zarzutu, że ważna jest Biblia, reszta to wymysły ludzi).



Cz sty 04, 2007 19:30
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 538 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL