Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
Poszperałem i okazuje się, że ta numeracja i nazwy mają dość skomplikowaną historię.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nazwy_dni_ ... i_tygodnia

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr maja 09, 2012 19:17
Zobacz profil
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
Jajko napisał(a):
Poszperałem i okazuje się, że ta numeracja i nazwy mają dość skomplikowaną historię.
Jednak w Biblii pierwszym dniem tygodnia jest niedziela, a ostatnim szabat - dzień uświęcony na pamiątkę tego dnia tygodnia, w którym Bóg "odpoczął" po stwarzaniu świata. "To będzie znak wiekuisty między Mną a synami Izraela, bo w sześciu dniach Jahwe stworzył niebo i ziemię, a w siódmym dniu odpoczął i wytchnął". Tak samo pierwsi chrześcijanie świętowali szabat jako ostatni dzień tygodnia, jak nakazał Bóg w Dekalogu: "Zachowujcie szabat, który winien być dla was świętością". Dopiero odsuwanie się od tradycji żydowskich i zaetykietowanie ich jako "judaizowania" porobiło z niedzieli, "Dnia Pańskiego", jedyne święto w tygodniu i pociągnęło za sobą "przenumerowanie".


Śr maja 09, 2012 19:49

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
wloczykij napisał(a):
.
To są ludzie którzy mówią że prorokują w imieniu Jezusa , że czynią cuda .
A przecież Jezus jasno powiedział że tylko ci którzy spełniają wole Jego Ojca zostaną zbawieni.
Więc trzeba spełniać wole Boga. Nic innego nie daje zbawienia.

Ile to już końców świata ŚJ prorokowali?

jeden
Cytuj:
:P Wolą Ojca było przede wszystkim miłować braci - WSZYSTKICH. Grzeszników też.

to ciekawe czemu Bóg zniszczył grzeszników w potopie sodomie i wiele innych razy.



Cytuj:
Jezus tez obchodził szabat . Tez to robisz?
Jezus też przestrzegał prawo Mojżeszowe ....Tez to przestrzegasz?

Hah, teraz to sobie w stopę strzeliłeś. Co mają wspólnego fundamentalne przesłanie Nowego Testamentu jakim jest miłość i zrozumienie z odprawianiem ceremoniałów religijnych? W dodatku na kartach Nowego Testamentu przywiązywanie zbytniej uwagi do ceremonii i obrzędów jest ostro krytykowane i ukazane jako raczej dodatek a nie esencja. Manipulujesz aż się dymi.

ciekawe . A Jednak Jezus tego przestrzegał.


Cytuj:
No i...
Celnik to ktoś zły według ciebie?
I kapłan też?

Jezus nie stronił od nikogo - zwłaszcza od ludzi z nizin społecznych, grzeszników etc. Kwestionowanie tego i selekcjonowanie ludzi na godnych i niegodnych szacunku czy miłosierdzia to zaprzeczenie jego najważniejszego przykazania.

Tak.
Tyle ze to nie ja pisałem Biblię wq której jest mowa o zatwardziałych grzesznikach aby ich unikać.A czy jest z nizin społecznych czy nie nie ma to żadnego znaczenia .





Cytuj:
Nie wyłapałem chyba sensu w Twojej odpowiedzi bo nijak nie koresponduje ona z tym co powiedziałem o Jezusie i świętoszkach:
Jezus ganił natomiast "uczonych w Piśmie" za sączenie jadu i roszczenie sobie praw do osądzania ludzi
Na czym miałoby polegać to wyrwanie z kontekstu?

Na tym że przywódcy żydowscy rościli sobie prawo do oznaczania grzechów według własnego widzimisię nie według Prawa Bożego.
A ludzi mieli sądzić ale sprawiedliwe według Prawa.
Stąd nawet Bóg powołał do tego sędziów.
Ale przecież także Jezus powiedział co należy robić z takimi zatwardziałymi grzesznikami.
(15) Gdy brat twój zgrzeszy <przeciw tobie>, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. (16) Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. (17) Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! (18

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Śr maja 09, 2012 21:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
Jajko napisał(a):
Nie wiem jak Ty to liczysz, ale pierwszym dniem tygodnia jest poniedziałek.

W Polsce.
U żydów jest inaczej.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Śr maja 09, 2012 21:29
Zobacz profil
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
Cytuj:
jeden


No trochę więcej:
1914, 1915, 1918, 1925, (tu jest spora dziura, nie udało mi się znaleźć żadnych proroctw na ten okres), 1975, (dalej nie szukałem).

I jeszcze dwa tłuściutkie cytaty, którymi chyba zakończę tę bezowocną dyskusję:

21 Jeśli pomyślisz w swym sercu: "A w jaki sposób poznam słowo, którego Pan nie mówił?" - 22 gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, [znaczy to, że] tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał. (Pwt, 18)

8 Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: "Ja jestem" oraz: "Nadszedł czas". Nie chodźcie za nimi!

9 I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec». (Łk, 21)


Jeszcze tylko dopowiem:
Cytuj:
ciekawe . A Jednak Jezus tego przestrzegał.


Przez wzgląd właśnie na zrozumienie dla ludzi i chęć dotarcia do nich. Wiedział że Szabat sam w sobie jest ustanowiony z dobrej woli choć nie jest konieczny do zbawienia. Patrzył na ludzi po ludzku, bez klapek na oczach, wiedział że człowiek ma słabości i przywiązuje się do tradycji. To było jednym z owoców miłosierdzia którego nauczał.

Cytuj:
to ciekawe czemu Bóg zniszczył grzeszników w potopie sodomie i wiele innych razy.


No właśnie - BÓG. To że Bóg coś zrobił nie znaczy że człowiek też ma do tego prawo. Nie do człowieka należy osąd tylko do Boga.


Ostatnio edytowano Śr maja 09, 2012 22:25 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Śr maja 09, 2012 21:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
formek1 napisał(a):
wloczykij napisał(a):
Ile to już końców świata ŚJ prorokowali?
jeden

Podziwiam upór i wiarę (w ignorancję userów) prezentowane przez @formka1.

W uzupełnieniu zestawienia @wloczykija.
Skany z ganz oryginalnych strasznic i budzików; http://www.piotrandryszczak.pl/fapro.html oraz krótki opis http://www.piotrandryszczak.pl/29.html

Ale nie traćmy nadziei, już w 2034r. nastąpi kolejny i jak zawsze skuteczny Armagedon.

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Śr maja 09, 2012 22:14
Zobacz profil
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
Otto_Katz napisał(a):
Ale nie traćmy nadziei, już w 2034r. nastąpi kolejny i jak zawsze skuteczny Armagedon.
A dokładnie 16 czerwca 2034, kiedy czas uniksowy wskaże 2034061609 sekund od początku licznika - takie samo jak bieżąca data i godzina: 2034061609.


Cz maja 10, 2012 5:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
Świadkowie Jehowy prognozowali jeden koniec świata, tyle, że wyznaczali go na różne daty ;) Aczkolwiek dla nich w ogóle "końca świata" nie będzie, bo świat jest wieczny i nigdy się nie skończy. Dlatego chodzi raczej o "koniec obecnego systemu rzeczy" tj. państw, władz świeckich, organizacji międzynarodowych i kościołów/religii fałszywych.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz maja 10, 2012 7:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
wloczykij napisał(a):
Cytuj:
jeden


No trochę więcej:
1914, 1915, 1918, 1925, (tu jest spora dziura, nie udało mi się znaleźć żadnych proroctw na ten okres), 1975, (dalej nie szukałem).

No to teraz pomyśl o co zapytałeś.
[i]"Ile to już końców świata ŚJ prorokowali?"[i]

Odpowiedź : SJ przepowiadali i przepowiadają jeden koniec.

podawali być może przypuszczalne różne terminy ale jednego końca.
Zresztą gdybyś czytał Biblię to wiedziałbyś że Jezus też przepowiadał koniec i koniec nie nastał.
Bo nikt nie zna daty Tylko Bóg
A może końca nie będzie?
.


Cytuj:
to ciekawe czemu Bóg zniszczył grzeszników w potopie sodomie i wiele innych razy.

No właśnie - BÓG. To że Bóg coś zrobił nie znaczy że człowiek też ma do tego prawo. Nie do człowieka należy osąd tylko do Boga.


No i Bóg osądza.
I mówi "nie przebywajcie z grzesznikami".

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Cz maja 10, 2012 14:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
A propos odmawiania... (i proszę się trzymać tematu)

Zwykle mówię: "nie, dziękuję" (bo tez i zwykle trafiam na próbę wepchnięcia mi ulotki). Natomiast na "życiowe" zaczepki odpowiadam zgodnie z prawdą. Na "jak Pani myśli, dlaczego się dziś tak ciężko żyje" powiedziałam, że mnie się żyje dobrze. Dalszych prób rozmowy nie było.

Nawiasem mówiąc: odmawiam również brania innych nieinteresujących mnie ulotek. I nie widzę problemu.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn maja 14, 2012 11:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 5:36
Posty: 22
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
jo_tka napisał(a):
A propos odmawiania... (i proszę się trzymać tematu)

Zwykle mówię: "nie, dziękuję" (bo tez i zwykle trafiam na próbę wepchnięcia mi ulotki). Natomiast na "życiowe" zaczepki odpowiadam zgodnie z prawdą. Na "jak Pani myśli, dlaczego się dziś tak ciężko żyje" powiedziałam, że mnie się żyje dobrze. Dalszych prób rozmowy nie było.

Nawiasem mówiąc: odmawiam również brania innych nieinteresujących mnie ulotek. I nie widzę problemu.



Zgadzam się "nie, dziękuję" spokojnie wystarczy, i nie wdaję się w niepotrzebne dyskusje, które nie są potrzebne mi do szczęścia

www.ikonografia.pl
http://www.ikonografia.pl


Pt cze 01, 2012 20:39
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
akruk napisał(a):
Otto_Katz napisał(a):
Ale nie traćmy nadziei, już w 2034r. nastąpi kolejny i jak zawsze skuteczny Armagedon.
A dokładnie 16 czerwca 2034, kiedy czas uniksowy wskaże 2034061609 sekund od początku licznika - takie samo jak bieżąca data i godzina: 2034061609.


Skąd te wiadomości?

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Pt cze 01, 2012 20:44
Zobacz profil
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
jo_tka napisał(a):


Zwykle mówię: "nie, dziękuję" (bo tez i zwykle trafiam na próbę wepchnięcia mi ulotki).



To nawet dobre wyjście. Wszelkie dyskusje z nimi sa jałowe. Atakowanie ich i obrażanie przynosi odwrotny skutek. To tylko utwierdza ich w przekonaniu o słuszności ich "misji"


So cze 02, 2012 17:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
Ostatnio zaczepiły mnie na ulicy dwiepanie.
Zaczęły od tego czy widzę ile jest zła
i niesprawiedliwości na świecie
(stały sposób zaczynania rozmowy przez świadków jehowy)

No to powiedziałam, że widzę (bo widzę).
No to one na to czy myślę, że jest możliwe
że kiedyś nie będzie niesprawiedliwości i cierpienia.

No to ja na to, że nie tylko jest to możliwe ale jest pewne.
Konsternacja - patrzą na siebie i nie wiedzą co powiedzieć.

W końcu jedna pyta - skąd wiem.
na to ja że w apokalipsie św. Jana

jest mowa o nowym niebie i nowej ziemi
że Bóg z oczu otrze wszelką łzę
nie będzie smutku, krzyku mozołu śmierci
(nie znałam dokładnie cytatu ale sens tak)

One znowu popatrzyły na siebie.
I jedna wydukała - jest Pani pewna?
Na ta ja, że absolutnie tak!

Szybciutko się pożegnały i poszły.

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


So cze 02, 2012 18:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
jesienna napisał(a):
Szybciutko się pożegnały i poszły.


Ale ty jesteś mądra.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


So cze 02, 2012 18:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL