Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Paulo Coelho podobno był satanistą. Jaki ma na nas wpływ? 
Autor Wiadomość
Post Re:
PablooK napisał(a):
Właśnie skończyłem czytać swoją drugą książkę Coelho - "Pielgrzyma".[br]
Bywały tam treści, których nie przyjmowałem zbyt poważnie: jakieś bractwo RAM niby chrześcijańskie, dziwne obrzędy - wzywanie ducha o imieniu N. (czyzby nosferatu?), swój wewnętrzny przewodnik -Astrain a może poprostu Anioł Stróż tylko coś jakby nie taki...
[br][br]Wrażenia:[br]
Spodziewałem się porządnego zakończenia, było trochę słabe pewnie tak jak autor po odbyciu takiej pielgrzymki.
[br]
Na koniec wyciągnąłem wniosek dla siebie. Potrzebne jest wyciszenie się a najlepiej jakaś droga - pielgrzymka, która daje nowe spojzenie na zycie. Można wtedy o wiele łatwiej "dostrzec" Boga w świecie niż w zabieganiu i szarości dnia codziennego.


wiem, że temat stary ;) - tak się składa, że jedna z ksiązek Coelho wywarła bardzo realny wpływ na moje życie- kilka lat temu- pod wpływem lektury Pielgrzyma- sama przeszłam Camino de Santiago :)


So lut 10, 2018 19:46

Dołączył(a): N lis 13, 2022 1:00
Posty: 41
Post Re: Paulo Coelho podobno był satanistą. Jaki ma na nas wpływ
W mojej opinii przeszłość autora nie ma żadnego znaczenia i nawet do głowy mi nie przyszło, aby się w ten temat zagłębiać. Większość pisarzy to ludzie wrażliwi o artystycznej duszy i ogromnej wyobraźni. Właśnie to pozwala wykreować im światy i bohaterów, a my angażujemy się w te fikcyjne historie. Sama przeczytałam niemal wszystkie książki Coelho, nigdy nie traktowałam ich jako przewodniki duchowe tylko zgodnie z ich przeznaczeniem-jako rozrywkę.


N lis 27, 2022 1:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Paulo Coelho podobno był satanistą. Jaki ma na nas wpływ
Problem może być wtedy, gdy nie żyjemy wstanie łaski uświęcającej i zanadto wczuwamy się w historię, gdzie np. jest prawdziwa magia okultystyczna. Najlepiej jest porozmawiać o tym z kapłanem.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


N lis 27, 2022 1:50
Zobacz profil
Post Re: Paulo Coelho podobno był satanistą. Jaki ma na nas wpływ
Tak, jeśli ta magia okultystyczna jest prawdziwa, wskazane jest porozmawiać o tej odkrytej prawdzie nie tylko z księdzem.


N lis 27, 2022 12:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL