Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Za co zostało zrównane z ziemią Haiti? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
Każdy twierdzący że Bóg zrównał z ziemią Haiti jest bluźniercą który przypisuje Bogu niegodziwość.
A poza tym chyba zwykłym głupcem skoro nie wie że klęski żywiołowe nie są wybiórcze i dotykają ludzi wierzących i niewierzących, złych i dobrych.
To tak jakby twierdzić że powodzie sprzed dwóch lat w Polsce to kara od Boga. Bzdura. Woda zalewa wszytsko nie patrząc czy niszczy dobyte ludzi dobrych czy złych.

Sytuacja Abrahama przed zniszczeniem Sodomy i Gomory. Warto sobie prześledzić tą relację. Bóg nie zgładził dobrych razem z niegodziwcami.

BTW: Za co został ukarany haitański arcybiskup który także zginął w czasie trzęsienia ziemi?
A inni duchowni i zakonnice?

"Jak poinformował Nuncjusz Apostolski na Haiti abp Bernardito Auza trzęsienie ziemi, które w styczniu br. nawiedziło wyspę najbardziej dotknęło stolicę kraju Port-au-Prince. Poszkodowanych zostało ok. 3 mln osób. Zginęło ok. 250 tys. mieszkańców Haiti a 300 tys. zostało rannych. W wyniku trzęsienia ziemi zginął arcybiskup Port-au-Prince, wikariusz generalny diecezji, jej kanclerz oraz pięciu kapłanów. Zawaliły się budynki obu seminariów duchownych, pod gruzami których zginęło 14 seminarzystów. Śmierć poniosło także 56 osób duchownych - zakonnic i zakonników. Abp Auza podkreślił, że trzęsienie najbardziej dotknęło budynki użyteczności publicznej oraz budynki kościelne. Archidiecezja Port-au-Prince straciła 52 z 87 istniejących parafii. 15 kościołów zawaliło się. Trzęsienie ziemi naruszyło budynki ok. 90 proc. prowadzonych przez Kościół szkół, niektóre zostały całkowicie zniszczone."

Źródło:
http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x3 ... je-pomocy/

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


Śr gru 05, 2012 12:37
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
BÓG podchodzi z wielką Miłością do wszystkich. Także Karcenie jest z Miłości i Sprawiedliwości.

Przestroga dotyczy zresztą każdego Katolika co pokazywałem Wam w cytatach w PŚ.


BÓG jest także pełen Miłości i Miłosierdzia. I zniszczenie Haiti nie jest równoznaczne z tym, że te osoby zostały potępione i poszły do piekła. Dotyczy to także wspomnianej prze zemnie Sodomy i Gomory.

W Niebie zobaczymy wiele Dusz, które wg Sprawiedliwości powinny być w piekle, a w wielkiej Miłości BOŻEJ i Miłosierdziu dostały się przez Czyściec do Nieba.

BÓG patrzy na Intencje Duszy, ale też i na Poznanie. Przed BOGIEM się nic nie ukryje. ON także widzi jak grzeszymy. I nie można z BOGA drwić.

Czym innym jest Katolik, który stara się, upada ale potem podnosi się przeprasza BOGA
czym innym Katolik, który jawnie grzeszy i kpi z BOGA
czym innym Katolik, który np wierzy w wróżby czy reinkarnację (a jest takich masa)
czym innym agnostyk, który nie miał Łaski Wiary
czym innym ateista, który walczy z KK
czym innym Katolik, który odrzucił BOGA

demon do Duszy dociera głównie na trzy różne
sposoby;


1. mówi; `BOGA nie ma - idź i grzesz`
albo
2, mówi; `BÓG jest, ale na pewno Ci wybaczy - idź i grzesz`
albo
3. mówi `BÓG jest, ale zgrzeszyłeś przeciw DUCHOWI ŚWIĘTEMU, już na pewno Ci nie wybaczy - idź i grzesz`


i na to się daje nabrać niestety nawet większość ludzi w Polsce, mimo że jesteśmy mocno Katolickim krajem

Dlatego tak niebezpieczny jest w liberalizm w KK, który jest jakby New Age Light

Liberalizm wyrywa BOGU Dusze.

Bierzcie przykład z Biskupów. W Polsce można powiedzieć w przenośni, że jest w Polsce 1,5 liberalnego Biskupa. Nie do końca jest to przenośnia.

@arcana85

Pisałem, że też są inne przyczyny kataklizmów.
Ale są i takie, że BÓG na to pozwala.

Jak temat trochę pociągniecie to wskażę Wam (jak będę miał czas) wiele Dowodów z Wiedzy KK.

Musicie myśleć tak jak jest to w rzeczywistości.
Życie na ziemi jest tylko pierwszą małą chwilą życia podczas, gdy życie nasze na tamtym Świecie trwa Wieczność.


więc nie myślcie jak demon
życie na ziemi trwa moment
ile pamiętacie z swego życia? niewiele, fragmenty


Śr gru 05, 2012 12:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
frater napisał(a):

@arcana85

Pisałem, że też są inne przyczyny kataklizmów.
Ale są i takie, że BÓG na to pozwala.

Jak temat trochę pociągniecie to wskażę Wam (jak będę miał czas) wiele Dowodów z Wiedzy KK.


Frater

Bóg pozwala na wszystkie kataklizmy bo im nie zapobiega. Dopuszcza do nich ale ich nie powoduje.

Nie rozumiesz tak oczywistej rzeczy?

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


Śr gru 05, 2012 13:00
Zobacz profil
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
frater napisał(a):
@fuller @Val
Zapraszam do wątku poniższego byśmy pogadali m .in. o okultyzmie

viewtopic.php?f=27&t=22196&hilit=+okultyzm

Ale żeby rozmawiac na temat okultyzmu to trzeba mieć jakąś wiedzę na ten temat, a ty jej nie posiadasz co ukazujesz w wątku do którego link podałeś, i co zostało ci tam udowodnione.

Co więcej, ma kazdym kroku wypisujesz kłamstwa - a przypominam tobie, kłamanie jest grzechem. Ładnie to tak kpić sobie z Jezusa, he?

Co wiecej, wypadałoby miec wiedzę z doswiadczenia, bo inaczej to jak rozmowa ze ślepym o kolorach.
Podałbym tobie kilka tytułów dla poczatkujących, wprowadzających w temat, w prosty sposób ukazujące od czego zacząć, jak, gdzie, kiedy... Twardy okultyzm, nie jakiaś new age'owa popelina.

Niestety nie moge tego zrobić, poniewaz by zajmowac sie okultyzmem czy magią trzeba byc zdrowym psychicznie. Ty niestety nie jesteś.


Śr gru 05, 2012 13:04
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
@arcana85

Masz rację BÓG jest samą Miłością więc nie powoduje niczego złego. Także choroby, które dopuszcza na człowieka.

Także demona Stworzył jako dobrego Anioła - tylko on wypowiedział Służbę BOGU.
Powołał też piękny wszechświat, na który przyszły nieszczęścia po grzechu pierworodnym.

BÓG JEST SAMĄ JASONŚCIĄ i MIŁOŚCIĄ i nie może wywołać niczego złego, może tylko dopuścić.
Demon, który po grzechu pierworodnym miał swoje królestwo spowodował powstanie zła i cały czas wymyśla nowe rzeczy, mimo że królestwa już nie ma ale sam istnieje (jest bytem nieśmiertelnym)
np. kolczykowanie to jeden z ostatnich jego pomysłów

Zaczynamy myśleć na tych samych falach. :)


@fuller
fulerku nie ignoruję Cię tylko mam też inne obowiązki potem pogadamy :)

ps
demon nie ma już królestwa, ale ma klatkę - piekło
ma też łańcuch, by na nim na świecie przesiewał ludzi (ale jest to pod Kontrolą BOŻĄ)
ma też kaganiec, by nie zrobił krzywdy tym co są Zapisani w Księdze Życia


Ostatnio edytowano Śr gru 05, 2012 13:25 przez frater, łącznie edytowano 2 razy



Śr gru 05, 2012 13:12
Zobacz profil
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
frater napisał(a):
@fuller
fulerku nie ignoruję Cię tylko mam też inne obowiązki potem pogadamy :)

Nie porozmawiamy, ponieważ z ludzmi porównującymi innych ludzi do bydła i z kłamcami nie rozmawiam.


Śr gru 05, 2012 13:23
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
Porozmawiamy zapewniam Cię. Nie masz takiej mocy ;)
Obrażenie się wywołało złe, aczkolwiek ludzkie reakcje u Ciebie, co mnie bardzo cieszy (moze tupnięcie nużką ;) ). Widzisz, że są pierwsze Owoce Modlitwy :) A to, że gardzisz kłamstwem to jestem pod wrażeniem. :) :o
Tak szybkiej reakcji się nie spodziewałem.

Zobaczysz co się stanie jak dołączę do tego Post :) Będziesz mi kiedyś pomagał mam nadzieję :)
Nie jesteś zły zapewniam Cię i Kocham Cię Bracie :) :przytul:


Śr gru 05, 2012 13:26
Zobacz profil
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
Frater, gdybys ty jeszcze pisal o konkretach takich jak nauka KK...
Na prywatne opinie ksiezy plus wlasne poglady masz czas, a na cytowanie nauki Kosciola plus odpowiedzi na konkretne pytania (moje o dzieci Hioba - frater, nie o grzech pierworodny, ktory na tym forum byl juz omawiany wielokrotnie, co taki weteran powinien juz wiedziec - i arcany85 o haitianskich duchownych) jakos ci czasu brakuje.

Moze po prostu wiedzy ci brakuje? Bo inaczej juz dawno bys nas uswiadomil gdzie to nauka KK pisze o kataklizmach jako karze za grzechy?
Moze wiesz dlaczego Japonczykow tak Pan Bog nie karze? Bo nawet tsunami sprzed dwoch lat po trzesieniu ziemi znacznie silniejszym niz na Haitii (9 w Japonii, 7 na Haitii), spowodowalo ponad 10 razy mniej ofiar? A tam katolikow jeszcze mniej niz na Haitii...


Moja propozycja bylaby: dajmy szanse fratrowi, zeby wreszcie mial czas na to, co nam obiecal:
frater napisał(a):
Jak temat trochę pociągniecie to wskażę Wam (jak będę miał czas) wiele Dowodów z Wiedzy KK.

Zeby sie nie stresowal odpowiedziami na biezace wpisy, zrobmy przerwe, a frater wypelni wtedy WSZYSTKIE swoje obietnice (pierwszy raz).

Obiecuje raz na jakis czas popychac temat do gory, zeby frater o nim nie zapomnial


Śr gru 05, 2012 14:25
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
1. Czekam na Waszą inicjatywę, a jak jej nie będzie, a będzie nadal zainteresowanie to sam, podam wykładnię KK na ten temat i cytaty z PŚ.


2. O grzechu pierworodnym jak wspomniałem tu i tam to zachowywaliście się tak jakbyście `się z choinki urwali`. przepraszam za określenie ale jest obrazowe :)

a. więc doszedłem do wniosku, że trzeba pomału, by Wam krzywdy nie wyrządzić
b. i małymi kroczkami to robię.
c. sprawdzam też grunt, czy gotowi jesteście na większy ruch w tym temacie - a wiedzę mam tu dość sporą i z Nauczania KK i z PŚ i z Mistyki KK i z TEJ Strony co niezręcznie mi mówić - nie muszę jej tu ujawniać, by nie szkodzić osobom, które nie są wstanie jej przyjąć. Ale jeżeli znajdą się takie, które są wstanie ją przyjąć to pociągnę taki temat. A żeby uspokoić oportunistów mogę to zrobić też pod bacznym okiem Kapłana Katolickiego z Uprawnieniami Cenzora.


Co do tematu powoli do tego dochodzimy.

Przepraszam, że wygląda jakbym traktował Was z góry, ale to Wy mnie w tą pozycję wciągacie. Wiem, że bardziej przyjmiecie Tą wiedzę jak sami do tego dochodzić będziecie, a ja Wam będę przytakiwał. Mi nie chodzi, by moje było na wierzchu. Mi chodzi o to byście znali prawdę i sami wewnętrznie byli do niej przywiązani.

Zresztą jak zacząłem pokazywać cytaty z PŚ czy z Mistyki KK na ten temat to była na razie cisza z małymi pozytywnymi wyjątkami. Więc czekam na Wasze odpowiedzi, ale budujące, a nie na zasadzie przepychanki.

Kael napisał(a):
Moja propozycja bylaby: dajmy szanse fratrowi, zeby wreszcie mial czas na to, co nam obiecal:
frater napisał(a):
Jak temat trochę pociągniecie to wskażę Wam (jak będę miał czas) wiele Dowodów z Wiedzy KK.

Zeby sie nie stresowal odpowiedziami na biezace wpisy, zrobmy przerwe, a frater wypelni wtedy WSZYSTKIE swoje obietnice (pierwszy raz).

Obiecuje raz na jakis czas popychac temat do gory, zeby frater o nim nie zapomnial



Ok.zatem przypomnę swoje posty i dyskutujmy. Powoli ..
dodam też trochę świeżego materiału.

O czym Mówią te fragmenty PŚ?

Tylko proszę dyskutujmy, rozmawiajmy, a nie podnośmy atmosferę zarzucając temat innymi przykładami skoro ja mam podawać wiedzę.


„Pan, Twój Bóg, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia” (Wj 20,5).

– „Pan […] zsyła kary za niegodziwość ojców na synów i wnuków aż do trzeciego i czwartego pokolenia (Wj 34,7).

– „Pan karze grzechy ojców na synach do trzeciego, a nawet czwartego pokolenia” (Lb 14,18).

– „Jestem Bóg karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i czwartym pokoleniu” (Pwt 5,9).

„Pan, Bóg twój, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia […], okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia względem tych, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań” (Wj 20,5).

– „Pan zsyłający kary za niegodziwość ojców na synów i wnuków aż do trzeciego i czwartego pokolenia – ale miłosierny i litościwy, bogaty w łaskę i wierność, zachowujący swą łaskę w tysiączne pokolenia” (por. Wj 34,7).

– „Pan karze grzechy ojców na synach do trzeciego, a nawet czwartego pokolenia, ale bogaty w życzliwość, przebacza niegodziwość i grzech; odpuść więc winy tego ludu według wielkości Twego miłosierdzia” (por. Lb 14,18).

– „Jestem Bóg karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i czwartym pokoleniu […], a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują” (Pwt 5,9-10).


Naturalnie to wstępna postać cytatów z PŚ.

ps
mknę na Posługę. Myślcie
jak będę miał jutro czas to pogadamy, a może dziś w nocy jak nie padnę ze zmęczenia :)


Śr gru 05, 2012 16:07
Zobacz profil
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
To ja jednak, frater, wole, zebys nam wyjasnial swoje teorie na bazie NT.
Tak jak np przytoczony przeze mnie fragment z Ewangelii wg Lukasza plus ten fragment z Ewangelii wg Jana, ktory sam odnalazles.

Jako, ze caly ST jest do zrozumienia tylko przez Jezusa Chrystusa, wydaje mi sie, ze trzeba jednak zaczac od Postaci centralnej.


I mam wrazenie, ze troche przesadzasz piszac:
frater napisał(a):
Przepraszam, że wygląda jakbym traktował Was z góry, ale to Wy mnie w tą pozycję wciągacie. Wiem, że bardziej przyjmiecie Tą wiedzę jak sami do tego dochodzić będziecie, a ja Wam będę przytakiwał. Mi nie chodzi, by moje było na wierzchu. Mi chodzi o to byście znali prawdę i sami wewnętrznie byli do niej przywiązani.

To tak nie wyglada. To wyglada tak, jakbys naprawde traktowal nas jak kompletnych idiotow (religijnych) i to tylko dlatego, ze nie myslimy jak ty.
Ale nie oznacza to, ze:
- w ogole nie myslimy
- myslimy zle
- nie mamy pojecia w co wierzymy
- jestesmy zakolczykowanymi wyznawcami szatana badz liberalnymi wyznawcami nie-wiem-czego.


Za to, niestety, oznacza, ze masz o sobie wielce wygorowane mniemanie i innych traktujesz a priori jak niedorozwiniete dzieci. Jk 3,1, Flp 2,3 i Rz 12,16 sie klaniaja.


Śr gru 05, 2012 18:17

Dołączył(a): Pt gru 07, 2012 16:47
Posty: 80
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
Kael napisał(a):
Jako, ze caly ST jest do zrozumienia tylko przez Jezusa Chrystusa.


Czy to oznacza, że nie mogę rozważać Psalmów? Dlaczego wytłumacz mi. Dlaczego są w każdej Mszy św. ? Dlaczego nie mogę? Co mam robić jak są czytane?


Czy jesteś księdzem? Czy ksiąc odrzuca Psalmy?


Pt gru 07, 2012 23:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
To znaczy, że sens psalmów należy rozważać w duchu nauki Jezusa Chrystusa, która to nauka jest podstawą chrześcijaństwa.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt gru 07, 2012 23:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 07, 2012 16:47
Posty: 80
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
np. Psalm 1.

Jak można rozważać w duchu nauki Jezusa Chrystusa?
A jak nie w duchu nauki Jezusa Chrystusa?


So gru 08, 2012 0:00
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
Nie jesteśmy już pod Prawem Mojżeszowym.

I co? Dało się? :)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So gru 08, 2012 0:23
Zobacz profil
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
@faustynaks vel .... vel ... vel ...

Polecam zapoznac sie z nauka Kosciola.
Warto zaczac tu:
http://biblia.wiara.pl/

I tu:
http://www.archidiecezja.lodz.pl/sobor.html, a szczegolnie (w temacie Biblii)
http://www.archidiecezja.lodz.pl/czytel ... r/ko1.html

KO 2. Spodobało się Bogu w swej dobroci i mądrości objawić siebie samego i ujawnić nam tajemnicę woli swojej (por. Ef 1,9), dzięki której przez Chrystusa, Słowo Wcielone, ludzie mają dostęp do Ojca w Duchu Świętym i stają się uczestnikami boskiej natury (por. Ef 2,18, 2 P 1,4). Przez to zatem objawienie Bóg niewidzialny (por. Kol 1,15, 1 Tm 1,17) w nadmiarze swej miłości zwraca się do ludzi jak do przyjaciół (por. Wj 33,11, J 15,14-15) i obcuje z nimi (por. Bar 3,38), aby ich zaprosić do wspólnoty z sobą i przyjąć ich do niej. Ten plan objawienia urzeczywistnia się przez czyny i słowa wewnętrznie z sobą powiązane, tak że czyny dokonane przez Boga w historii zbawienia ilustrują i umacniają naukę oraz sprawy słowami wyrażone, słowa zaś obwieszczają czyny i odsłaniają tajemnicę w nich zawartą. Najgłębsza zaś prawda o Bogu i o zbawieniu człowieka jaśnieje nam przez to objawienie w osobie Chrystusa, który jest zarazem pośrednikiem i pełnią całego objawienia.


Bez solidnych podstaw nie ma co sie zabierac za interpretacje Biblli, bo jak sam wiesz, mozna tam znalezc takze stwierdzenie: "Boga nie ma" (w Psalmach zreszta).


So gru 08, 2012 9:41
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL