Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelskie 
Autor Wiadomość
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
WIST napisał(a):
A potrzebujesz ratunku?

No ponoć jestem w błędzie, grożą mi wiecznę męki piekielne. Chyba jako chrześcijanin mi tego nie życzys? :)
Hosi napisał(a):
Apostoł Paweł też był ojcem

Ale czy Ojcem Świętym?
Hosi napisał(a):
Paweł pełnił funkcje kierownicza,podobnie jak papiez w KRK
Czyżby jakiś rywal Piotra? Nie znalazłem go w spisie papieży...
Hosi napisał(a):
wszyscy pierwsi chrzescijanie swiętymi

Czy Twój ksiądz zwraca się tak do ogółu swoich wiernych? Warto popatrzeć na znaczenie tych słów w kontekście żywionej wówczas nadziei na podstawie zawartego podczas ostatniej Paschy Nowego Przymierza. Ale to za cięzki temat dla wielu tu obecnych...
Hosi napisał(a):
W zwiazku z tym nazywanie papieza "ojcem swiętym" ma swoje umocowanie w Pismie Swietym

No, zwłaszcza tutaj - Mt 23:6-12 (przede wszystkim werset 9).
Hosi napisał(a):
Głosisz nauki ludzkie takie jak:"raj na ziemi"(w dziejach brak o tym wzmianki),nakaz powstrzymywania sie od krwi ludzkiej(brak w NT),rok 1914 paruzja(brak w NT).

Jeśli masz na myśli Dzieje Ap. to polecam przyjrzeć się jednak owemu Nowemu Przymierzu i powiązanych z nim czasów, kiedy to rozgrywały się wydarzenia opisane w Dziejach. :)
Co do reszty... Jesteś wyznawcą tylko NT? Jeśli się nie mylę to 2 Tm jest w NT i napisano w nim "CAŁE pismo jest natchnione przez Boga" (3:16).
Nazywasz te nauki ludzkimi a dobrze wiesz, ze mogę Cię brzydko zasypać wersetami, które udowodnią, że są do Boże nauki, i to np. z Biblii Tysiąclecia. Ale ostrzał jest mało skuteczny zwykle, więc się powstrzymam (przynajmniej w tym wątku bo to nie ten temat).
Chętnie też powymieniam ogrom katolickich nauk ludzkich, ale takich naprawdę ludzkich, chcesz? :)


Śr mar 27, 2013 11:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Fisher napisał(a):
No ponoć jestem w błędzie, grożą mi wiecznę męki piekielne. Chyba jako chrześcijanin mi tego nie życzys?

Nie życze Ci i nic nie wiem o tym aby groziły Ci wieczne męki. A czy błądzisz? Każdy jakoś błądzi, bo grzechu się nigdy nie wyzbywamy. Rożne są scenariusze. Bóg zapewne to bierze pod uwagę.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr mar 27, 2013 11:55
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Czyli wychodzi na to, że Jezus zupełnie niepotrzebnie rzekł Mt 28:19,20, no nie?


Śr mar 27, 2013 12:05
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Cytuj:
ŚJ nie zakazują transfuzji, to po pierwsze.

Od kiedy?
Cytuj:
Cóż, tylko osoby o naprawde mocno ugruntowanej, realnej wierze (nie łatwowierności) potrafią stanąć w obliczu śmierci po stronie praw Bożych. Silne przekonanie o prawdziwości Bożych obietnic pozwala skupiać się na nagrodzie życia wiecznego, a nie tylko na przedłużeniu obecnego życia o kilka-w porywach do kilkudziesięciu lat...
Miłosierny Bóg przebaczy?.. Pytanie, czy ma On przebaczyć grzech, czy jawne "śmianie Mu się w twarz", poprzez sądzenie, że mogę robić, co chcę, On i tak mi wybaczy. Coś na wzór spowiedzi. Ok, wyznam grzechy, przeproszę i czyste konto...
A co z Łk 9:24?

Maleńkie dzieci, które w imię wiary rodziców skazujecie na śmierć posiadają ugruntowana wiarę?
Które przykazanie Boga nakazuje ofiarowywanie niewinnych dzieci?

Fischer napisał(a):
Czyli wychodzi na to, że Jezus zupełnie niepotrzebnie rzekł Mt 28:19,20, no nie?

Skoro Jezus nie jest Bogiem, to był bluźniercą nakazując chrzcić w swoje imię i rację miał Sanhedryn i najwyższy kapłan.
Przecież Jezus mówiąc o sobie Syn Człowieczy, który siedzi po prawicy Boga, posługując się cytatami ze ST utożsamia się z Bogiem.


Śr mar 27, 2013 12:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Fischer napisał(a):
Czyli wychodzi na to, że Jezus zupełnie niepotrzebnie rzekł Mt 28:19,20, no nie?

Nie do końca rozumiem, co to ma wspólnego z moją wypowiedzią.
Te kilka zdań jakie wypowiedział Jezus to dla mnie bardzo szerokie polecenie. Można by się wgłębiać kto je wypełnia poprawnie, skoro my nawet w kwestii rozumienia owego ...w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego nie jesteśmy zgodni. Ale nie wiem jak to rozumieć co napisałeś.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr mar 27, 2013 12:47
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Alus napisał(a):
Maleńkie dzieci, które w imię wiary rodziców skazujecie na śmierć posiadają ugruntowana wiarę?
Które przykazanie Boga nakazuje ofiarowywanie niewinnych dzieci?

Nawet nie próbujesz zrozumieć, tylko upierasz się, że ktoś kogoś zabija. Ile jest takich sytuacji, ile? Teraz się praktycznie nie zdarzają, bo nawet wojsko amerykańskie wie, że znacznie lepszą metodą leczenia jest medycyuna bezkrwawa. I to nie jest tak, że albo krew albo śmierć. Lekarze BARDZO często wyolbrzymiają problem, bo się im nie chce uczyć nowych metod! Zazwyczaj małżeństwa z takimi dziećmi w takiej sytuacji znajdują inny szpital w kraju lub za granicą, który ma personel, któremu zależy na życiu dziecka a nie łażeniu na skróty kosztem sumienia rodziców (według Biblii krew jest święta!).
Ciekawy artykuł:http://interia360.pl/artykul/krew-na-cenzurowanym,60238#skipAdnews

Alus napisał(a):
Cytuj:
ŚJ nie zakazują transfuzji, to po pierwsze.

Od kiedy?

To wyszkolone na zasadach biblijnych sumienie zabrania, nie ŚJ. Nie demonizuj.

Alus napisał(a):
Skoro Jezus nie jest Bogiem, to był bluźniercą nakazując chrzcić w swoje imię i rację miał Sanhedryn i najwyższy kapłan

Dlaczego tak sądzisz? Przy okazji zapytam: czy Duch Święty to imię?
Alus napisał(a):
Przecież Jezus mówiąc o sobie Syn Człowieczy, który siedzi po prawicy Boga, posługując się cytatami ze ST utożsamia się z Bogiem.

Ciekawa kwestia, bo dużo jest takich fragmentów o "siedzeniu Jezusa po prawicy Ojca". Ale w żadnym nie ma "Ducha Świętego po lewicy, czy gdzieś. Czyżby "Dwójca"??? :D
A tak na serio... Jeśli ja mówię, że siedzę po prawicy mojego ojca, to logiczne, że się z nim jakoś utożsamiam. Czy jednak pomyślałbyś, że jestem równy mu pozycją, głową domu, czy firmy, albo wręcz nim samym? Wszak wiem też, że jedno z najpopularniejszych określeń Kościoła co do Trójcy to "niepojęta" :)


Śr mar 27, 2013 23:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Fischer napisał(a):
Nawet nie próbujesz zrozumieć, tylko upierasz się, że ktoś kogoś zabija. Ile jest takich sytuacji, ile? Teraz się praktycznie nie zdarzają, bo nawet wojsko amerykańskie wie, że znacznie lepszą metodą leczenia jest medycyuna bezkrwawa. I to nie jest tak, że albo krew albo śmierć. Lekarze BARDZO często wyolbrzymiają problem, bo się im nie chce uczyć nowych metod! Zazwyczaj małżeństwa z takimi dziećmi w takiej sytuacji znajdują inny szpital w kraju lub za granicą, który ma personel, któremu zależy na życiu dziecka a nie łażeniu na skróty kosztem sumienia rodziców (według Biblii krew jest święta!).
Ciekawy artykuł:http://interia360.pl/artykul/krew-na-cenzurowanym,60238#skipAdnews

Życie też jest cenne... Szkoda że w sumienie nie podpowiada po prostu działać, zamiast jeżdzić i szukać. Krew jest święta, ale to tylko wasza interpretacja że nie należy jej przetaczać, czy tez że transfuzja, lub jej pzetaczanie równa się spożywaniu. My się upieramy i obstajemy przy tym co dla nas jest oczywistym. Ty obstajesz przy tej samej postawie, przy której obstają terroryci samobójcy, czy też wywyższający się nad kobiety i zniewalający je - bo tam im mówi ich księga. Nie jesteś terorystą, nie posadzam Cie też o wywyższanie się, ale postawa jest ta sama. Nie oczekuj od nas że my to przyjmiemy. Zresztą, nie żeby wypominać, ale dać do myslenia, ŚJ bez oporów jeżdzą po naszych przekonaniach i wtedy jest ok, prawda? Gdy my apelujemy o zrozumienie racji, lub w ogóle o zrozumienia w co naprawdę wierzymy, dalej słyszymy najgorsze oskarżenia o złą wolę, fałszerstwa i pogaństwo.

Cytuj:
To wyszkolone na zasadach biblijnych sumienie zabrania, nie ŚJ. Nie demonizuj.

A dla nas znaczy to tyle co ŚJ zakazują, tak jak np Kościół zakazuje kraść i zabijać. Przecież kwestia krwii to element waszej nauki, jasno określony. Gdyby była to jakaś obiektywna prawda, to nie bylibyście jedynymi którzy tak nauczają i tak interpretują Pismo św.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr mar 27, 2013 23:58
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
WIST napisał(a):
Życie też jest cenne...

Ale czy cenniejsze od zasad Bożych? I czy ważniejsze, cenniejsze od późniejszego rzeczywistego życia? Gdyby pierwsi naśladowcy Chrystusa podzielali taki pogląd, zapewne nie gineliby na rzymskich arenach (razem z DZIEĆMI).
WIST napisał(a):
Szkoda że w sumienie nie podpowiada po prostu działać, zamiast jeżdzić i szukać

A jeżdzenie i szukanie to nie działanie? Jezus niegdzie nie powiedział, że życie chrześcijanina ma być łatwe, że można chodzić na skruty kosztem zasad jego Ojca. "Kto by chciał zyskać swą duszę, ten ją straci".
WIST napisał(a):
Krew jest święta, ale to tylko wasza interpretacja że nie należy jej przetaczać, czy tez że transfuzja, lub jej pzetaczanie równa się spożywaniu.

Z tego, co na początku zdania, wynika to, co napisałeś w jealszej części. To nie jest kwestia interpretacji, lecz zasady. Z zasad wynikają prawa, a z praw - postępowania i poglądy. Zasada: krew jest święta (np. Kpł 17:11). Prawo:(w st. Izraelu) należy ją wylać na ziemię z szacunku wobec Boga. Pogląd: nie może służyć, do żadnych innych celów, oprócz kapłańskich (st. Izrael - ofiary; obecnie: zbawcza wartość ofiary Jezusa), nie może być więc spożywana, czy też przyjmowana w jakikolwiek inny sposób do organizmu.
Nie widzę tu terrorystycznej postawy, raczej zwykłą bogobojność.
WIST napisał(a):
dalej słyszymy najgorsze oskarżenia o złą wolę, fałszerstwa i pogaństwo

Nie wiem o co chodzi z tą złą wolą, ale co do fałszerstw i pogaństwa - dziwisz się?
WIST napisał(a):
Gdyby była to jakaś obiektywna prawda, to nie bylibyście jedynymi którzy tak nauczają i tak interpretują Pismo św.

Może jako jedyni Boże mierniki cenimy ponad własne życie?


Cz mar 28, 2013 0:29

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Fischer napisał(a):
Ale czy Ojcem[b] Świętym

Jezeli wszyscy chrzescijanie byli świętymi ,a Paweł nazwał siebie "ojcem"to logiczne że można go okreslać w taki sposób.Podobnie jak papieża.

Cytuj:
Czyżby jakiś rywal Piotra? Nie znalazłem go w spisie papieży.

A co ma piernik do wiatraka?
Wystarczy że był przewodnikiem duchowym.

Cytuj:
No, zwłaszcza tutaj - Mt 23:6-12 (przede wszystkim werset 9)

A tam nie ma zakazu okreslenia kogokolwiek "ojcem świętym".Po co w takim razie przytaczasz ten werset?
Po drugie.
Czy według ciebie Paweł przekroczył Prawo Boże okreslając siebie "ojcem"?

Cytuj:

Co do reszty... Jesteś wyznawcą tylko NT? Jeśli się nie mylę to 2 Tm jest w NT i napisano w nim "CAŁE pismo jest natchnione przez Boga" (3:16).

NT interpretuje ST.
Jeżeli w NT nie znajduje waszych nauk o których wspomniałem, to moge je nazwać z czystym sumieniem "naukami Ludzkimi".
Cytuj:
Chętnie też powymieniam ogrom katolickich nauk ludzkich, ale takich naprawdę ludzkich, chcesz?

W katloicyzmie funkcjonuje Biblia i Tradycja.Nauki które Ty nazywasz ludzkimi należą do kategorii:Tradycja,Wy natomiast twierdzicie że nauki które głosicie należą do kategorii "Biblia"co jak wykazałem jest bezzasadne.Na podstawie NT nie możesz udowodnić większosci waszych nauk, stąd też retoryka "tylko Biblia"jest zręczną manipulacją,nic wiecej.Nie lepiej przyznać sie do tego że tezy które stawiacie należą do "waszej tradycji"biorąc np: za wzór KRK.Na pewno byłoby uczciwiej.


Cz mar 28, 2013 8:16
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Cytuj:
Nawet nie próbujesz zrozumieć, tylko upierasz się, że ktoś kogoś zabija. Ile jest takich sytuacji, ile? Teraz się praktycznie nie zdarzają, bo nawet wojsko amerykańskie wie, że znacznie lepszą metodą leczenia jest medycyuna bezkrwawa. I to nie jest tak, że albo krew albo śmierć. Lekarze BARDZO często wyolbrzymiają problem, bo się im nie chce uczyć nowych metod! Zazwyczaj małżeństwa z takimi dziećmi w takiej sytuacji znajdują inny szpital w kraju lub za granicą, który ma personel, któremu zależy na życiu dziecka a nie łażeniu na skróty kosztem sumienia rodziców (według Biblii krew jest święta!).
Ciekawy artykuł:http://interia360.pl/artykul/krew-na-cenzurowanym,60238#skipAdnews


ŚJ nie zakazują transfuzji, to po pierwsze.


To wyszkolone na zasadach biblijnych sumienie zabrania, nie ŚJ. Nie demonizuj.

Dlaczego tak sądzisz? Przy okazji zapytam: czy Duch Święty to imię?

Ciekawa kwestia, bo dużo jest takich fragmentów o "siedzeniu Jezusa po prawicy Ojca". Ale w żadnym nie ma "Ducha Świętego po lewicy, czy gdzieś. Czyżby "Dwójca"??? :D
A tak na serio... Jeśli ja mówię, że siedzę po prawicy mojego ojca, to logiczne, że się z nim jakoś utożsamiam. Czy jednak pomyślałbyś, że jestem równy mu pozycją, głową domu, czy firmy, albo wręcz nim samym? Wszak wiem też, że jedno z najpopularniejszych określeń Kościoła co do Trójcy to "niepojęta" :)

Masz zdecydowanie rację - można wyszkolić sumienie manipulując Biblią:
- Jezus nie jest Bogiem. Bo przecież gdy powiedział "Ja i Ojciec jedno jesteśmy", to tylko taka symbolika,
- odrzucić podobnie jak wszyscy chrześcijanie, np. nakazu kary kamienowania, zakaz spożywania wieprzowiny obowiązek obrzezania,
- a utrzymać starotestamentowe zrozumienie krwi jako elementu życia i skazywać dla zabobonu niewinnych na śmierć,
- ograniczać Boga w akcie zbawienia jedynie do 144 tysięcy li tylko członków ŚJ.


Cz mar 28, 2013 10:12
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Powiem głośno jaka jest praktyka z podawaniem pochodnych krwi dzieciom ŚJ.
Jeżeli jest zagrożenie życia, to sąd w trybie ekstra pilnym (praktycznie na telefon) czasowo ogranicza prawa rodzicielskie, a czasowym opiekunem może ustanowic chocby lekarza. Po uratowaniu życia (o ile uda się udzielić pomocy na czas) prawa rodzicielskie sa przywracane.
Z punktu widzenia ŚJ to gwałt na ich ciele i sumieniu.
Jak fundamentalna jest dla ŚJ sprawa podawania pochodnych krwi, jak bardzo moze przysłonic im całość niech swiadczy fakt, ze był w Polsce przypadek odmowy przyjęcia z powrotem praw rodzicielskich i dziecko porzucono w szpitalu. Trudno mi takich rodziców zrozumieć ...


Cz mar 28, 2013 10:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Fischer napisał(a):
Ale czy cenniejsze od zasad Bożych? I czy ważniejsze, cenniejsze od późniejszego rzeczywistego życia? Gdyby pierwsi naśladowcy Chrystusa podzielali taki pogląd, zapewne nie gineliby na rzymskich arenach (razem z DZIEĆMI).

Dla mnie zasadą bożą jest to że życie jest najcenniejsze i oddać je to największa miłość. Oddać komuś krew, aby żył to wola Boga.

Pierwsi Chcrześcijanie nie rzucali się na śmierć bezmyślnie, bo wszyscy wiemy że w tajemnicy się spotykali, czyli chowali, ale nikt im nie zarzuca braku odwagi. Gdy trzeba było oddawali życie, ale jeszcze raz napiszę, że nie robili tego bezmyślnie. Po co zatem umierać, za zasadę która nie ma większego logicznego sensu, bo i jak już pisaliśmy tu multum razy, z Biblii nie wynika. Zresztą skoro okazało się dla Boga bardzo ok, obcowanie z nieczystymi poganami, to w czym problem jeśli chodzi o ratowanie życia. Alternatywą ma być według Was, oddanie go w imię... konieczności nie oddawania krwii bo tak. Czy istnieje u ŚJ logiczne uzasadnienie takiej postawy Boga, który mialby zakazywać też transfuzji krwii? Nie to co wy interpretujecie, ale jaki to ma logiczny sens? Dlaczego nie?

Cytuj:
A jeżdzenie i szukanie to nie działanie? Jezus niegdzie nie powiedział, że życie chrześcijanina ma być łatwe, że można chodzić na skruty kosztem zasad jego Ojca. "Kto by chciał zyskać swą duszę, ten ją straci".

Jak człowiek potrzebuje pomocy to nie krąży się z nim po całym mieście w imię własnej estetyki tutaj przekonań, ale ratuje jak najszybciej. Równie dobrze katolicy mogą jeździć po szpitalach szukając odpowiedniej salki dla swojego dziecka, bo żadna im się nie podoba. Jedno i drugie jest bezmyślne.

Cytuj:
...nie może być więc spożywana, czy też przyjmowana w jakikolwiek inny sposób do organizmu.

Gdzie w Biblii jest napisane że nie można jej przetaczać?

A ja nie twierdzilem że to postawa terrorystyczna, ale że logika działania jest taka sama. Oni myślą że tego chce od nich Bóg i efekty są znane. Wy też uważacie że Bóg oczekuje od nas, aby jakaś nielogiczna zasada decydowała o życiu i śmierci. Jak już napisałem, czekam na logiczne uzasadnienie czemu nie, co w tym złego, co Bóg widzi w tym złego?

Cytuj:
Nie wiem o co chodzi z tą złą wolą, ale co do fałszerstw i pogaństwa - dziwisz się?

A Ty mnie poważnie pytasz czy ja się dziwie? :D W gruncie rzeczy już dawno zrzumiałem że śmieszne jest gdy dorosli ludzie w imię swoich ideii przerzucają się pretensjami że druga strona coś fałszuje. Czy Ty nie uważasz tak samo? Ale wszystko było wyjaśniane i jedyna zła wola to ciągłe powatarzanie tych samych zarzutów, bez uwzględnienia odpowiedzi oponentów. A zła wola to też jest jeden z zarzutów do katolików. Łączy się z fałszowaniem i pogaństwem. My wszyscy po prostu świadomie i celowo uważamy inaczej, choć wiemy że się mylimy :D

Cytuj:
Może jako jedyni Boże mierniki cenimy ponad własne życie?

To argument? Nie sądzę aby tak było. To przykre że w tej chwili zasugerowaleś że wielu ludzi kochających Boga nad życie, znam takich, są gorsi od was. Nie dajesz mi tutaj żadnego dobrego świadectwa. To jest już powazna pycha.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz mar 28, 2013 11:23
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Czy pycha? Może faktytcznie jako jedyni cenimy. Bo na razie wygląda to tak i się ku temu skłaniam, że przeciętny katolik nie rozumie, nie próbuje zrozumieć zasad Bożych, tego że są wartości ważniejsze nawet niż życie. Dlaczego nie rozumie? Otóż - w przeciwieństwie do ŚJ - katolik będzie uważał swoje obecne życie za najcenniejsze, bo na tym życiu dla niego się wszystko kończy, potem życie w niebie, co do którego tak naprawdę niewiele wiadomo jak będzie wyglądać i na czym polegać. Po najmniejszej linni oporu jest ono przedstawiane poprostu jako piękne. Taka niepewność co do kształtu owej nadziei, dochodzi też do tego realne zagrożenie "czyśćcem", sprawia, że trzeba za wszelką cenę przedłużyć to życie. I nie przekonasz mnie, że to nie jest strach, bo mimo wizji tak "cudownego życia i oglądania Boga" nikt z Was do grobu się nie wybiera, nikomu się nie śpieszy do Nieba. I tu właśnie owa usilna potrzeba ratowania życia rysuje nielogiczny obraz zasad biblijnych, uniemożliwia też pojęcie i przyjęcie argumentacji.

Nawet Bóg przedwcześnie "zabrał" Henocha. Czy nie uważał więc jego życia za cenne?


Cz mar 28, 2013 23:56
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Alus napisał(a):
gdy powiedział "Ja i Ojciec jedno jesteśmy", to tylko taka symbolika,

Cóż... odwołam się do kontekstu tej wypowiedzi Jezusa. Jeśli się nie mylę to chwilę wcześniej lub później prosił Boga w modliwtie, ch o to by sprawił, aby apostołowie Jezusa "byli jedno, tak jak oni (Ojciec i Syn) są jedno".
Symbol to to raczej nie jest, bardziej przenośnia. Bo jeśli Jezus użył w tej samej wypowiedzi i w tej samej sytuacji tego samego określenia ("jedno"), to musiało mu chodzić w obu wypadkach o to samo. Czyli jeśli miał na myśli, że on i Ojciec to jeden Bóg, nasuwa się nieodparty wniosek, że mieliśmy doczynienia z jednym apostołem w 12 osobach... Absurd.
Mnie bardziej przekonuje argument, że apostołowie mieli być "jedno" pod względem myśli i działań, tak jak "jedno" pod tym względem są Ojcec i Syn.

Ciekawe argumenty:

http://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/pytania/trójca/

http://www.jw.org/pl/publikacje/czasopi ... 1101/mit-bóg-jest-trójcą/


Pt mar 29, 2013 0:53

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Fischer
Czekam aż odpowiesz na mojego posta.


Pt mar 29, 2013 6:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL