Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelskie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 0:39
Posty: 301
Post Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelskie
https://www.youtube.com/watch?v=P4Fhoy_4cRo

[i]Knocking - amerykański film dokumentalny z 2006 roku w reżyserii Joela P. Engardio i Toma Sherparda, który koncentruje się na wolności obywatelskich wywalczonych przez Świadków Jehowy. Film przede wszystkim skupia się na trzech opowiadań Świadków Jehowy, ich życie ilustrują trzy podstawowe nauki przez nich wyznawane, które miały wielki wpływ na społeczeństwo: odmowa uczestnictwa w wojnie, przyjmowania transfuzji krwi, i pozdrawiania sztandaru.


Lillian Gobitas - Jako dziewczyna w Pensylwanii, podobnie jak tysiące innych dzieci Świadków Jehowy ze względu na swoje przekonania religijne, odmówiła pozdrawiania flagi Stanów Zjednoczonych, co doprowadziło do kontrowersji na ten temat. Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych wydał kluczowe, korzystne dla Świadków Jehowy orzeczenie w sprawie wolności wyznania.

Joseph Kempler - Urodził się Żydem, potem został Świadkiem Jehowy, w czasie II wojny światowej przebywając z nimi w hitlerowskich obozach koncentracyjnych obserwował ich neutralność. Po wojnie Kempler wziął swoje dzieci na wycieczkę do Europy, aby mogli zobaczyć jego rodzinny kraj i odwiedzić były obóz koncentracyjny w Oświęcimiu, które miały przypominieć jego historię życia.

]Seth Thomas - 23-letni Świadek Jehowy, który pomimo ryzyka i sprzeciwu z strony rodziny niebędącej jego wspólwyznawcami, odmówił przyjęcia transfuzji krwi. Choć początkowo odmówiono mu leczenia przez Baylor University Medical Center w Teksasie, lekarze z University of Southern California University Hospital w Los Angeles zgodzili się wykonać operację, wierząc, że leczenie go przez tzw. bezkrwawą operację (bez przetaczania krwi) jest konieczne.

Knocking zdobył nagrodę jury za najlepszy film dokumentalny w USA w 2006 r. na Festiwalu Filmowym w Dallas i nagrodę publiczności dla najlepszego filmu dokumentalnego w 2006 na Indianapolis International Film Festival.


So mar 16, 2013 20:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 10, 2013 21:27
Posty: 153
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
bioslawek napisał(a):
które miały wielki wpływ na społeczeństwo: odmowa uczestnictwa w wojnie, przyjmowania transfuzji krwi, i pozdrawiania sztandaru.



Wpływ miały opłakany. Wartoby wspomnieć o ofiarach tego reżimu sekty. Ile to osób zmarło nie chcąc poddac się transfuzji,a co gorsza ile dzieci zmarło jak rodzicie odmówili dla nich zabiegu przetaczania krwii

Piszesz o rzekomych walkach ŚJ o swobody obywatelskie. Stalin miał podobne :)
Ba- nawet był kandydatem do pokojowej nagrody Nobla po wojnie


So mar 16, 2013 21:55
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
bioslawek napisał(a):
koncentruje się na wolności obywatelskich wywalczonych przez Świadków Jehowy.

Joseph Kempler - Urodził się Żydem, potem został Świadkiem Jehowy, w czasie II wojny światowej przebywając z nimi w hitlerowskich obozach koncentracyjnych obserwował ich neutralność. Po wojnie Kempler wziął swoje dzieci na wycieczkę do Europy, aby mogli zobaczyć jego rodzinny kraj i odwiedzić były obóz koncentracyjny w Oświęcimiu, które miały przypominieć jego historię życia.


Pan Joseph to rzeczywiście bojownik o wolność, demokrację i swobody obywatelskie. Odwiedził Oświęcim. Nagrodę Nobla trzeba mu za to dać. Możesz mnie oświecić, cóż takiego wspaniałego w tej postaci?


So mar 16, 2013 22:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Czy ja też będę bojownikiem o swobody obywatelskie, gdy pójdę do sądu z oczekiwaniem że legalnie w swoim domu dręczyć zwierzęta, lub bić wszystkich którzy mi się nie podobają, bo moja religia mi to zaleca?

_________________
Pozdrawiam
WIST


So mar 16, 2013 22:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
A jednak problem z ubojem rytualnym
(koszer u żydów, hallal u muzułmanów)
jest/był? - to nie jest takie proste.

A jak w rodzinie arabskiej (zamieszkałej powiedzmy we Francji)
ojciec wybiera córce męża i ona nie ma nic do gadania
to należy szanować taką tradycję czy zwalczać?
(przecież to zamach na wolnosć osobistą wyrażającą się
również w swobodzie wyboru współmałżonka)

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


So mar 16, 2013 22:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Oczywiście Jesienna masz rację. Konflikt między przekonaniami jednych i drugich. Zasada jest chyba taka że w danym kraju respektuje się prawo tego kraju. I to jest wyznacznik. Z drugiej strony prawo różne jest i zawsze może pojawić się kwestia rozsądku - tego co dla danej grupy jest rozsądne, wbrew temu co mówi, albo na co pozwala prawo. Dla ŚJ owy film to pewnie jedna z najlepszych produkcji w dziejach, ale dla mnie te historie nie są powodem do radości. Nie dlatego że uszanowano czyjeś przekonania, ale raczej dlatego że mamy problem i zawsze mieć go będziemy, z granicą miedzy tym co można, a tym w co się wierzy. ŚJ na pewno powinni się cieszyć, że mają pełne swobody obywatelskie, choć sami odejmują sobie obowiązków. I tak za nich ginąć będą inni, a oni sobie spokojnie mogą dalej głosić i korzystać z dobrobytu. O krwi dużo było mowy - dla mnie równie dobrze ŚJ mogliby domagać się prawa do bicia kogo chcą. I jeszcze raz napiszę, nie ma neutralność bo każda postawa pociąga za sobą konsekwencje. Neutralność jest wtedy gdy człowiek nie żyje - wtedy jest naprawdę neutralny (i też zneutralizowany).

_________________
Pozdrawiam
WIST


So mar 16, 2013 22:36
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
WIST napisał(a):
I jeszcze raz napiszę, nie ma neutralność bo każda postawa pociąga za sobą konsekwencje. Neutralność jest wtedy gdy człowiek nie żyje - wtedy jest naprawdę neutralny (i też zneutralizowany).

no, u Was nie ma ;)
Tymczasem... Mt 10:27 :)


Wt mar 26, 2013 1:05
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Największą swobodę obywatelską prezentują ŚJ zakazując transfuzji krwi, a co za tym idzie ratowania życia ludzkiego.


Wt mar 26, 2013 9:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Fiszer, nie u nas tylko wszędzie. Ty sobie możesz usprawiedliwiac biernośc jakąś ideą neutralności, ale de facto każda postawa ma swój skutek. Brak walki ze złem, to ułatwianie temu złu rozprzestrzeniania się. To proste. Więc Twoja postawa, niezaleznie ile cytatów z Pisma tutaj powklejasz zawsze będzie opowiedzeniem się za czymś. U was to i tak dziwnie wygląda bo mówicie o walce, gdy nie walczycie, a szkody wynikające z niechęci do transfuzji usprawiedliwiacie własną interpretacją Pisma. I to jest niestety granica. Nauczanie ŚJ jest nie do przyjęcia, a wy sami niestety absurdów nie zauważacie u siebie.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt mar 26, 2013 11:06
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Alus napisał(a):
Największą swobodę obywatelską prezentują ŚJ zakazując transfuzji krwi, a co za tym idzie ratowania życia ludzkiego.

ŚJ nie zakazują transfuzji, to po pierwsze.
Cóż, tylko osoby o naprawde mocno ugruntowanej, realnej wierze (nie łatwowierności) potrafią stanąć w obliczu śmierci po stronie praw Bożych. Silne przekonanie o prawdziwości Bożych obietnic pozwala skupiać się na nagrodzie życia wiecznego, a nie tylko na przedłużeniu obecnego życia o kilka-w porywach do kilkudziesięciu lat...
Miłosierny Bóg przebaczy?.. Pytanie, czy ma On przebaczyć grzech, czy jawne "śmianie Mu się w twarz", poprzez sądzenie, że mogę robić, co chcę, On i tak mi wybaczy. Coś na wzór spowiedzi. Ok, wyznam grzechy, przeproszę i czyste konto...
A co z Łk 9:24?

@WIST
Wasz bóg, gdy był na ziemi, też przyzwalał na rozprzestrzenianie się złą na to wychodzi.
"U Was" mam na myśli 1Jn 5:19


Wt mar 26, 2013 11:11

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Fischer napisał(a):
Cóż, tylko osoby o naprawde mocno ugruntowanej, realnej wierze (nie łatwowierności) potrafią stanąć w obliczu śmierci po stronie praw Bożych. Silne przekonanie o prawdziwości Bożych obietnic (...)


Nie Bożych obietnic, tylko przemyśleń Świadków Jehowy. Może drobna różnica... ale jednak.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt mar 26, 2013 11:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
FIscher
Standard. Zbędne poświęcenie, uznawać za boże prawo. Może ŚJ nie muszą też uważać na ulicy, bo jak ich coś potrąci, to co tam, szybciej do nieba? A co do zakazu to chodzi o złagodznie owych restryckji, czy ogólnie o to że wy nic nie zakazujecie, a jedynie sugerujecie wypełnianie prawa bożego, ale jak ktoś nie chce to droga wolna?

O tym że nie macie pojęcia o czym piszecie to już wiem od dawna. Starndardowe wrzucanie zawsze jakiegoś tekściku aby powalczyć z katolikami. Nic dla mnie nowego że wasza działalność i chyba wiara też opiera się na walce ze wszystkim co sprzeczne z waszą interpretacją. Ale dobrze, pisza dalej, aby nadal udowadniać że potepiasz coś czego nawet nie rozumiesz np spowiedz. A że jestem że świata to wiem doskonale, to juz nudne że każdy sekciarz, każdy odlam, denominacja itd na wszystkich wrzuca że są ze świata. W końcu każdy ze swojej perspektywy jest oblężoną twierdzą dobra. Źle was tam wyszkolili do przekonywania innych.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt mar 26, 2013 11:28
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Biblia parzy WIST'a, jak każdego DOBREGO katolika :D

brak uczciwości intelektualnej.
u Was nie ma Biblii, są tylko stanowiska i zakazo-nakazy Stolicy. Przyzwyczajony do tego ciągle wmawiasz, że ŚJ czegoś zabraniają-nakazują. Nie rozumiesz. Ale to też było zapowiedziane - Jer 8:9 (mów jeśli za goroące)


Wt mar 26, 2013 11:43
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Odezwal sie znawca Biblii wedlig Straznicy.
Czy ktos z was kiedykolwiek samodzielnie przeczytal Biblie nie szukajac interpretacji w (ludzkiej) Straznicy? Dlaczego wierzycie swoim pismakom bardziej niz Duchowi swietemu?
Odpowiedz jest prosta: po prostu w Ducha swietego nie wierzycie...


Wt mar 26, 2013 11:50

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Fischer napisał(a):
u Was nie ma Biblii, są tylko stanowiska i zakazo-nakazy Stolicy.

A u Was to co ?
Ciało kierownicze zastąpiło Boga :D i Strażnica zastapiła Biblię :D
.


Wt mar 26, 2013 11:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL