Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelskie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Fischer pokazałeś brak poziomu tymi wymysłami. Ja nie mam chęci wdawać się w tak prymitywne zaczepki. Szkoda mi czasu. Ciesz się tym jaki jesteś cudowny. To ma być Twoja wiara? Wieczna walka ze wszystkimi bo myślą inaczej? Mało wiesz więc nie masz dużo do zaoferowania.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt mar 26, 2013 12:17
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Kael napisał(a):
po prostu w Ducha swietego nie wierzycie...

a kto Ci tak powiedział?

Hosi napisał(a):
Fischer napisał(a):
u Was nie ma Biblii, są tylko stanowiska i zakazo-nakazy Stolicy.

A u Was to co ?
Ciało kierownicze zastąpiło Boga :D i Strażnica zastapiła Biblię :D
.

Ty wiesz wprawdzie lepiej niż ja ;)

Bracia z CK są dla mnie braćmi, Papież dla Ciebie "Ojcem Świętym", "Waszą Świętobliwością", któremu się kłaniacie i całujecie w pierścień... Kto zastąpił komu Boga?
Ja do ludzi i tu na forum przychądzę z Biblią, przytaczam jej fragmenty. Ksiądz po kolędzie do mnie z Biblią nie przychodził, pani na religii w szkole częsciej otwierała Katechizm, który też nieźle ową Biblię poprawia, np. 10 przykazań). Gdzie Biblia jest zastępowana?
Odpowiedzi znasz :)


Wt mar 26, 2013 15:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Fisze, a czy Ty umiesz przyjąć do wiadomości coś co napiszę Ci nie w teorii, ale z doświadczenia? Umiesz przyjąć że nikt kto jest katolikiem nie tylko z nazwy nie traktuje nikogo, w tym papieża, jak Boga? Jesteś w stanie zrozumieć że istnieje multum wspólnot, ruchów, rekolekcji gdzie przybywają katolicy i Biblii jest tam księgą nr 1, nie tylko u nauczających czy to księży czy osób świeckich, ale też wśród słuchaczy? Czy jesteś w tym momencie w stanie zrozumiesz że pleciesz głupoty i od tej chwili już na pewno wprowadzasz w błąd innych swoimi rewelacjami bez pokrycia? ŚJ chcą nas nawracać, a plecą od lat te same głupoty i nie są widocnie na tyle uczciwi aby weryfikować to co mówią. Jak można tak oceniać ludzi, których z definicji się nie zna? Oceniać Kościół który zna się tylko ze stereotypów?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt mar 26, 2013 16:09
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Umiem przyjąć. Odpowiadam jednak stereotypami na stereotypy.


Wt mar 26, 2013 16:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
To średnio dobry przykład dajesz Fischer. Czyli przyznajesz że wiele z Twoje pisania to świadome okłamywanie i wprowadzanie w błąd? Komu szkodzisz? Nam czy może wizerunkowi ŚJ? Ja nie uważam że każdy ŚJ tak robi, ale teraz to mnie zaskoczyłeś.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt mar 26, 2013 16:27
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
@Fischer, moje dyskusje z twoimi wspolbracmi konczyly sie na tym, ze sami sobie szli, bo ich straznicowe namolne argumenty przegrywaly z tym, co mowi Biblia, ale naprawde.
Dlatego wedlug mnie, jestescie po prostu meczacy z wasza wiernoscia Straznicy. to co tam ludzie pisza i wymyslaja jest dla was wazniejszze niz to, co Biblia naprawde sama mowi.

Wasza wiernosc slowu spisanemu (w starznicy) siega absurdow. Zawsze mnie dziwilo (tak na marginesie) dlaczego urodzin nie swietujecie? Biblia wam zabrania? Nie ma sie z czego cieszyc, ze Pan Bog dal wam zycie? Swieta tylko wedlug listy ze Straznicy?


Wt mar 26, 2013 16:30
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
WIST napisał(a):
To średnio dobry przykład dajesz Fischer. Czyli przyznajesz że wiele z Twoje pisania to świadome okłamywanie i wprowadzanie w błąd? Komu szkodzisz? Nam czy może wizerunkowi ŚJ? Ja nie uważam że każdy ŚJ tak robi, ale teraz to mnie zaskoczyłeś.

To może inaczej, żeby łatwiej było zrozumieć co mam na myśli: Umiem przyjąć do wiadomości, że tak myślicie, to wszystko.
Faryzeusze jak nie mieli już nic na Jezusa to też go łapali za słówka :)

Przykład dobry, czy zły... zły dla Was bo jednak zawiera sporo prawdy z którą nie tylko ja się zetknąłęm...
Kael napisał(a):
@Fischer, moje dyskusje z twoimi wspolbracmi konczyly sie na tym, ze sami sobie szli, bo ich straznicowe namolne argumenty przegrywaly z tym, co mowi Biblia, ale naprawde.
Dlatego wedlug mnie, jestescie po prostu meczacy z wasza wiernoscia Straznicy. to co tam ludzie pisza i wymyslaja jest dla was wazniejszze niz to, co Biblia naprawde sama mowi.

Wasza wiernosc slowu spisanemu (w starznicy) siega absurdow. Zawsze mnie dziwilo (tak na marginesie) dlaczego urodzin nie swietujecie? Biblia wam zabrania? Nie ma sie z czego cieszyc, ze Pan Bog dal wam zycie? Swieta tylko wedlug listy ze Straznicy?

GHdzie Ci zacytowałem tu Strażnicę?
Sama Biblia, jej kontekst, Ty zaś odpowiadzasz stereotypami na BIblię. NO to co mówi Biblia?
Może pare niewygodnych pytań jeśli chodzi o bóstwo Chrystusa. Chętnie przeczytam, co na ten temat mówi Biblia:
1)Dlaczego i Ojciec i Jezus w odniesieniu do siebie (nawet wypędzane demony) używali określenia "Syn Boży"?
2)Do kogo modlił się Jezus, na przykłąd w ogrodzie przed śmiercią? (Pamiętaj! NIe ma według KK 3 Bogów ale jeden w 3 osobach!)
3)Dlaczego Paweł w swoich listach wskazuje na podporządkowanie Syna względem Ojca?
4)DLaczego list do Hebrajczyków mówi o Jezusie jako Arcykapłanie, a zarazem pośredniku między ludźmi a Bogiem?
5)Czy dla zadośćuczynienia grzechu doskonałego człowieka (Adama) była potrzebna śmierć aż Boga?
6) Czy Boga można zabić?

Elbrus wiem, że pewnie były takie wątki, ale ponoć Kael wie, co mówi Biblia. Chętnie przeczytam co jego klawiatura na to.


Wt mar 26, 2013 16:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Fischer
Jakie słówka?

Sugerujesz że traktujemy czy nawet uważamy papieża za Boga, a ja Ci mówię że tak nie est. Nadal nie rozumiesz że pleciesz głupoty? Czy może wiesz lepiej ode mnie w co ja wierzę?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt mar 26, 2013 17:02
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
przykłąd ze zwrotami jakich się używa w stosunku do Papieża miał pokazać, że jeśli SJ "ubóstwiają" swoje CK, to o ileż bardziej katolicy. O stosunku do nauk nie mówię, bo jest chyba taki sam - uznajemy daną komórkę za kanał łączności z Bogiem i tyle. Jeśli więc katolicy, którzy takie zwroty kierują ku papieżowi nie traktują go jednak jak Boga, to logiczny wniosek, że ŚJ członków CK (z którymi możnaby się piwa wręcz napić) tymbardziej nie traktują jak bóstwa.


Wt mar 26, 2013 17:11
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
@Fischer, nie bede
1) kontynuoowac offtopa (boje sie moderacji)
2) po raz tysieczny wyjasniac tego samego jak grochem o sciane.


Wt mar 26, 2013 17:18
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Kael napisał(a):
@Fischer, nie bede
1) kontynuoowac offtopa (boje sie moderacji)
2) po raz tysieczny wyjasniac tego samego jak grochem o sciane.


1) jest PW
2) mówisz, że wiesz, co mówi Biblia. Zależy mi na biblijnej prawdzie, skoro ją masz, podziel się, a nie zatrzymuj dla siebie, bo to grzech.

Czekam więc


Wt mar 26, 2013 17:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Dla mnie te dyskusje za dużo zawierają przerzucania się pretensjami i argumentami przeciw czemuś, komuś. Wy nam zarzucacie wiele rzeczy, które jakieś jednostki faktycznie robią, ale nie jest to ani powszechna nauka Kościoła, ani też coś co świadomy wierzący uznaje i chodzi tutaj o wszelkie modlenie się do obrazów, nie czytanie Pisma, czy jakieś przekręcanie np Dekalogu. Na to wszystko już dawno odpowiedziano, wyjaśniono. Nie ma między nami porozumienia i go najpewniej nie będzie. Różnica jest taka że ja na co dzień nie biegam po mieście, czy nie skacze po stronach internetowych i nie krzyczę że ŚJ czy inni są źli, lub mylą się. Nie jest mi to potrzebne.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt mar 26, 2013 17:33
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Nie ratujesz więc mnie i innych przed niepomyślnym wyrokiem Pana...
Miłość


Wt mar 26, 2013 17:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
A potrzebujesz ratunku?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt mar 26, 2013 18:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Fischer napisał(a):

Bracia z CK są dla mnie braćmi, Papież dla Ciebie "Ojcem Świętym", "Waszą Świętobliwością", któremu się kłaniacie i całujecie w pierścień... Kto zastąpił komu Boga?


A skąd ty wiesz kim jest dla mnie papież?Dostałeś objawienie?

Apostoł Paweł też był ojcem (1Kor 4:15),a wszyscy pierwsi chrzescijanie swiętymi (1Kor 1:2).
Jak zapewne wiesz Paweł pełnił funkcje kierownicza,podobnie jak papiez w KRK.
W zwiazku z tym nazywanie papieza "ojcem swiętym" ma swoje umocowanie w Pismie Swietym.
Cytuj:
Ja do ludzi i tu na forum przychądzę z Biblią, przytaczam jej fragmenty.

Co z tego że przychodzisz z Biblią i przytaczsz jej fragmenty?
Głosisz nauki ludzkie takie jak:"raj na ziemi"(w dziejach brak o tym wzmianki),nakaz powstrzymywania sie od krwi ludzkiej(brak w NT),rok 1914 paruzja(brak w NT).

Cytuj:
Gdzie Biblia jest zastępowana?

Wymieniłem powyżej.


Wt mar 26, 2013 18:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL