Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelskie 
Autor Wiadomość
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Fischer napisał(a):
Alus napisał(a):
gdy powiedział "Ja i Ojciec jedno jesteśmy", to tylko taka symbolika,

Cóż... odwołam się do kontekstu tej wypowiedzi Jezusa. Jeśli się nie mylę to chwilę wcześniej lub później prosił Boga w modliwtie, ch o to by sprawił, aby apostołowie Jezusa "byli jedno, tak jak oni (Ojciec i Syn) są jedno".
Symbol to to raczej nie jest, bardziej przenośnia. Bo jeśli Jezus użył w tej samej wypowiedzi i w tej samej sytuacji tego samego określenia ("jedno"), to musiało mu chodzić w obu wypadkach o to samo. Czyli jeśli miał na myśli, że on i Ojciec to jeden Bóg, nasuwa się nieodparty wniosek, że mieliśmy doczynienia z jednym apostołem w 12 osobach... Absurd.
Mnie bardziej przekonuje argument, że apostołowie mieli być "jedno" pod względem myśli i działań, tak jak "jedno" pod tym względem są Ojcec i Syn.




Nie tylko katolik, wszyscy chrześcijanie cenią życie, uznają za najwyższą wartość, bo nigdy nie odrzucili słów Boga Nie ma większej miłości niż oddać życie swoje za przyjaciół.


Pt mar 29, 2013 8:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Fischer
To że nam sie do grobu nie śpieszy to naturalna rekacja. Jeśli komuś się spieszy to oznaka albo głębokiej wiary, albo szaleństwa. Nie ma się tutaj czym chwalić, bo wpierw trzeba sprawdzić która opcja wchodzi w gre. Potrzeba ratowania życia to niesamowicie fajna sprawa. Oznaka najwyższej miłości, taka jakiej przykład dał Jezus. Życie jest wartością nadrzędną, nie będe go nikogo pozbawiał w imię niejasnej ideologii. Tylko za rzeczy równie cenne, jak wiara, rodzina, idee, ale nie za to że wy tak rozumie tekst, który mówi o czym innym niż wy. Dla mnie Bóg jest osobą która wie co robi. Nie daje nam bezsensownych zakazów, które przyprawiają nas o śmierć. Naprawdę, nie jestem w stanie zaakceptować takiego rozumowania ani nie wierzę równie mocno jak Ty wierzysz, że Bóg jest tak zły.

Twoje przekonanie że tylko wy, spośród setek milionów coś macie to zwykła pycha. Dla mnie ostatecznie podważa to co tutaj twierdzisz. Jeśli ŚJ uważają siebie, podobnie jak Ty za nieomylną wyrocznię, najlepszych z najlepszych, jedynie pracowitych, intelektualnie bez zarzutu i jedynie zdolnych do odnajdywania prawdy, to wybacz ale to samo o sobie wystawia świadectwo.

Czekam jednak na uzasadnienie sensu tego zakazu, nie gdzie to napisano, nie co wy interpretujecie, ale logiczny sens tego zakazu i konkretne dobro jakie z niego wypływa.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt mar 29, 2013 11:46
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
WIST napisał(a):
logiczny sens tego zakazu i konkretne dobro jakie z niego wypływa.

Logiczny sens: szacunek wobec wartości krwi, poglądu Boga na krew.
Konkretne dobro: pokazanie Bogu, że bardziej cenimy Jego zasady niż życie oraz, że ufamy w Jego obietnice (zmartwychwstanie i zycie wieczne). Nienarażanie się na potransfuzjowe choroby i powikłania, szybszy powrót do zdrowia (przypadki śmierci ŚJ na skutek nieprzyjęcia transfuzji są rzadsze niż zgony wywołane powikłaniami po jej przyjęciu). Popularny jest pogląd, że swojemu dziecku transfuzji nie daliby tylko ŚJ i lekarze (znający ryzyko i orientujący się w metodach alternatywnych).
Czy nie robimy oftopa?


Pn kwi 01, 2013 22:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Co do offtopa to według mnie i tak i nie. Co do tematu to skaczemy po różnych kwestiach, ale kiedy mowa o swobodach obywatelskich, to te wszystkie kwestie się łączą. Bo to tak właściwie jest wybiórcze o czym piszesz. Tu przykłady o tym ile ŚJ zrobili dobra. Jaki ma to sens? Każda grupa religijna i duża i mała może napisać to samo i pisze dla podwyższenia swojego statusu. Zarazem można doszukać się zaprzeczenia temu. Wszystko jest tutaj względne, bo to co dla wielu ludzi jest bez sensu, dla was stanowi zasadę, punkt prawdziwości wiary i wierności Bogu. I pojawia się zgrzyt, bo kiedy dla was tutaj istnieje potrzeba walki o prawo do zastosowania waszej moralności w praktyce, to dla państwa, innych ludzi, to jest już religijny fanatyzm.

Co do samej transfuzji to na ile się orientuje są dwie sytuacje. Owa transfuzja, np w wyniku dużego upływu krwi, oraz jej przetaczanie np podczas operacji. Jest jeszcze dializa, lub uzyskiwanie osocza, tutaj nie wiem jak wy patrzycie, ale niewątpliwie podczas tych czynności krew jest poza organizmem i jest przyjmowana niejako ponownie do niego (w pierwszym przypadku oczyszczona, a w drugim uszczuplona o pewne składniki). I nie powiesz mi że Twoje uzasadnienie rozciągasz szeroko i tym uzasadniasz realną, niezależnie od przekonań religijnych (te mnie tutaj nie interesują w tej chwilki), szkodliwość owego "opuszczania krwi przez organizm". Więc czy poza uzasadnieniem religijnym, chcesz mi powiedzieć że uważasz za realnie korzystne aby człowiekowi który stracił w wypadku dużo krwi, lepiej jest nie szkodzić transfuzją? Przecież on umrze. Podczas operacji to tak niewykonalne. A bez dializy długo się z poważnie uszkodzonymi nerkami się nie przeżyje. Więc raz jeszcze proszę o rzeczowe i realistyczne uzasadnienie.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn kwi 01, 2013 22:57
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
WIST napisał(a):
chcesz mi powiedzieć że uważasz za realnie korzystne aby człowiekowi który stracił w wypadku dużo krwi, lepiej jest nie szkodzić transfuzją? Przecież on umrze. Podczas operacji to tak niewykonalne


Jest mnóstwo środków pobudzających produkcję czerwonych krwinek oraz środków zastępczych, jest też dużo metod rozcięczających krew. Jesteśmy tego uczeni, uświadamiani, więc żaden rodzic nie skazuje w imię fanatyzmu religijnego swojego dziecka na śmierć, tylko chce zastosowania np. jednej z wyżej wymienionych metod. Obecnie są one dostępne, może nie wqe wszystkich szpitalach, ale od tego to mamy swoje uznane w środowisku medycznym funkconujące na całym świcie Komitety Łączności ze Szpitalami (KŁS). Na leniwych lekarzy chcących stosować tylko najprostrze metody (czyt. transfuzja) też to działa ;)
WIST napisał(a):
raz jeszcze proszę o rzeczowe i realistyczne uzasadnienie.
Nie wiem, czy jakiekolwiek będzie dla Ciebie "rzeczowe i realistyczne"...
Szybszy powrót do zdrowia. Czyste sumienie. "Punkty doświadczenia" dla lekarzy/szpitali, którzy zastosowali nową, lepszą i bezpieczniejszą metodę leczenia (Polska dogania świat).


Pn kwi 01, 2013 23:48

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Fischer napisał(a):
(przypadki śmierci ŚJ na skutek nieprzyjęcia transfuzji są rzadsze niż zgony wywołane powikłaniami po jej przyjęciu).


Trudno żeby było inaczej, skoro powikłania generalnie się zdarzają, a ŚJ to statystycznie margines społeczeństwa...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt kwi 02, 2013 5:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Fischer napisał(a):

Jest mnóstwo środków pobudzających produkcję czerwonych krwinek oraz środków zastępczych, jest też dużo metod rozcięczających krew. Jesteśmy tego uczeni, uświadamiani, więc żaden rodzic nie skazuje w imię fanatyzmu religijnego swojego dziecka na śmierć, tylko chce zastosowania np. jednej z wyżej wymienionych metod. Obecnie są one dostępne, może nie wqe wszystkich szpitalach, ale od tego to mamy swoje uznane w środowisku medycznym funkconujące na całym świcie Komitety Łączności ze Szpitalami


Na temat szkodliwosci srodków krwiozastępczych możesz przeczytać tutaj:

http://www.brooklyn.org.pl/krwiozast.htm

Byłeś tego świadomy?


Wt kwi 02, 2013 7:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 7:02
Posty: 140
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Jakie właściwie są zamiary piszących te posty?
Kłócicie się - to zły się cieszy.
Nikt nie jest lepszy ani gorszy przed Panem.
Dlaczego bezcześcicie miłość, którą Pan każdego obdarzył i chce abyśmy ją pielęgnowali?
Co powiedzałby Jezus na to?


Wt kwi 02, 2013 8:00
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
konradgorski napisał(a):
Jakie właściwie są zamiary piszących te posty?
Kłócicie się - to zły się cieszy.
Nikt nie jest lepszy ani gorszy przed Panem.
Dlaczego bezcześcicie miłość, którą Pan każdego obdarzył i chce abyśmy ją pielęgnowali?
Co powiedzałby Jezus na to?

A co powiesz Ty na systematyczne pomówienia, oskarżania Kościoła Katolickiego przez członków ŚJ.
Miedzy KK a prawosławnym różnice są minimalne, a ŚJ nie atakują prawosławia, zawadza im jedynie katolicyzm.


Wt kwi 02, 2013 10:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Fischer
Chileczkę, chcesz mi powiedzieć że te pełne ludzi stacje do pobierania krwii są zbędne, bo są lepsze i tańsze metody aby komuś kto stracił w wypadku znaczną liczbę krwii, ją przywrócić, albo inne sposoby na dialize?

Cytuj:
Jakie właściwie są zamiary piszących te posty?
Kłócicie się - to zły się cieszy.
Nikt nie jest lepszy ani gorszy przed Panem.
Dlaczego bezcześcicie miłość, którą Pan każdego obdarzył i chce abyśmy ją pielęgnowali?
Co powiedzałby Jezus na to?

A kto tu napisał że ktoś jest gorszy? Czy wiesz jaki temat jest tej dyskusji? Uważasz że to kwestia sumienia i każdy postępuje dobrze? Co Jezus by powiedział? On wiele mówił, nawet jeśli się to komuś nie podobało. Bynajmniej nie był miłym panem z brodą, który każdego głaskał po główce i twierdził że tak jak myślisz, tak jest dobrze. Mówił prawdę i my też staramy się to robić. Uważasz że nie jest miłością postawa, niezrozumienia i braku akceptacji dla czegoś co uważa się za szkodliwe i bez sensu?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt kwi 02, 2013 14:43
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
W sumie to nie wiem - gdzie jest napisane że nie można oddawać swojej krwi w imię ratowania bliźniego?
W jaki sposób jest to sprzeczne z " Prawem Miłości ?"


Wt kwi 02, 2013 14:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
Jest w ST i NT mowa o nie spożywaniu krwi. Jeśli trzeba to można podać te fragmenty. Co to ma do transfuzji to ja nadal nie wiem. Oczywiście te fragmenty nie mogą dotyczyć zakazu transfuzji ani wszystkich innych podobnych czynności medycznych, bo zwyczajnie jest to coś nieznanego starożytności.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt kwi 02, 2013 15:21
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
WIST napisał(a):
Jest w ST i NT mowa o nie spożywaniu krwi. Jeśli trzeba to można podać te fragmenty. Co to ma do transfuzji to ja nadal nie wiem. Oczywiście te fragmenty nie mogą dotyczyć zakazu transfuzji ani wszystkich innych podobnych czynności medycznych, bo zwyczajnie jest to coś nieznanego starożytności.




„Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie” (Jan. 6:53). Te słowa były pierwszymi z trudnych stwierdzeń Jezusa: Jan pisze, że „wielu (...) spośród uczniów jego, usłyszawszy to, mówiło: Twarda to mowa, któż jej słuchać może?” (Jan. 6:60).

W tym właśnie tkwi problem - Chrystus mówi do nas słowami które są twarde i mocne a zarazem miały być proste , by człowiek był w stanie zrozumieć " przesłanie"
W słowo powinniśmy zaglądać " głęboko" odrzucając całkowicie ludzkie spojrzenie .


Wt kwi 02, 2013 15:46
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
ŚJ stosują literalną wykładnię ST - konkretnie: Bo życie ciała jest we krwi (Kpł 17,11).
Dlatego krew jako istota życia, nie może być dawana innym, ani przyjmowana od innego człowieka.


Wt kwi 02, 2013 18:47
Post Re: Świadkowie Jehowy zasłużeni w walce o swobody obywatelsk
WIST napisał(a):
Jest w ST i NT mowa o nie spożywaniu krwi. Jeśli trzeba to można podać te fragmenty. Co to ma do transfuzji to ja nadal nie wiem.
Co to jest spożywanie krwii? Chodzi mi o to, na czym polega proces spożywania, w tym wypadku krwii?
Alus napisał(a):
ŚJ stosują literalną wykładnię ST - konkretnie: Bo życie ciała jest we krwi (Kpł 17,11).
Dlatego krew jako istota życia, nie może być dawana innym, ani przyjmowana od innego człowieka.

Krew nie jest istotą żywą. Symbolizuje jednak życie, jest więc święta. Niektóre tłumaczenia Biblii oddają ten fragment jako "dusza ciała jest we krwii". Dlatego nie przyjmujemy jej do organizmu drogą doustną ani żadną inną.

WISTcie Drogi!
Życie jest cenniejsze od zasad i Bóg to rozumie, toleruje. Tymczasem napisałeś, że "Jezus nie chodził po ziemi i nie głaskał wszystkim mówiąc im, że tak jak wierzą tak jest dobrze"...
Odbiję piłeczkę i postawię Ciebie przed ultimatum. Jesteś w Afryce, w pobliżu nie ma żadnej instytucji chrześciajańskiej, ani szpitala. Twe dziecko ciężko zachorowało, umiera. Tutejszy szaman proponuje uzdrowić je za pomocą obrzędów okultystycznych, spirytystycznych. Wiele osób potwierdza jego skuteczność. Co robisz, pamiętając np. o Gal 5:19-21?


Wt kwi 02, 2013 22:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL