Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Gdzie złożyć skargę ? (SMS premium z tematami okultyzmu) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn wrz 30, 2013 17:26
Posty: 2
Post Gdzie złożyć skargę ? (SMS premium z tematami okultyzmu)
Witajcie,

Chciałbym zapytać Was, czy ktoś z Was orientuje się gdzie mógłbym złożyć skargę dotyczącą SMS którego dostałem a który zachęca mnie do zawarcia cyrografu?

Treść sms'a : "Wszystko idzie nie po Twojej myśli? Chcesz to zmienić? Podpisz cyrograf i zapewnij sobie lepsze życie". Wyślij sms itd..

Sms dostałem przypadkowo, z konta premium które wysyła reklamy. Sprawdziłem jaka firma się tym zajmuje przez weryfikacje nr. na który miałbym odpisać. Sprawę zapewne uznałbym za niezbyt ważną, ale tak się złożyło że wczorajszego dnia czytałem o akurat takich "zachęcaniach". Pomyślałem że jednak nie ma co przykładać ręki do bagatelizowania tej sprawy, przeciwnie, chciałbym sprawę zgłosić do organu/instytucji która zajęła by się takimi rzeczami. Nie chciałbym żeby ktokolwiek był zachęcany do takich "ulepszaczy" życia. Nawet dla osób niewierzących taka działalność powinna wydawać się zachętą do brnięcia w niezłe bagno ze strony firmy która takie treści rozpowszechnia.

Tutaj pytanie do Was, czy ktoś ma jakieś pomysły gdzie taką sprawę mógłbym zgłosić?
Mógłbym zgłosić to do operatora swojej sieci, ale pewnie skończy się na blokadzie usług premium i sms'y przestaną przychodzić, ale oprócz tego, chciałbym aby była zwrócona uwaga/nastąpiło ukaranie firmy propagującej jawne zawieranie paktu z Szatanem.

Dla mnie jako katolika jest to jawne działanie złego, ale mam też nadzieje że osoby niewierzące (jeżeli to czytają) widzą jakie zagrożenie może to nieść dla nich lub dla ich bliskich, dzieci. Dlatego prosiłbym o poważne podejście do tematu i w miarę możliwości udzielenie pomocnych informacji.

Pozdrawiam serdecznie, Jakub.


Pn wrz 30, 2013 17:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Gdzie złożyć skargę ? (SMS premium z tematami okultyzmu)
Rengal napisał(a):
ale oprócz tego, chciałbym aby była zwrócona uwaga/nastąpiło ukaranie firmy propagującej jawne zawieranie paktu z Szatanem.


Niestety, zawieranie paktu z Szatanem czy też zachęcanie do tego jest w Polsce w pełni legalne.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn wrz 30, 2013 19:22
Zobacz profil
Post Re: Gdzie złożyć skargę ? (SMS premium z tematami okultyzmu)
Rengal napisał(a):
Treść sms'a : "Wszystko idzie nie po Twojej myśli? Chcesz to zmienić? Podpisz cyrograf i zapewnij sobie lepsze życie". Wyślij sms itd..

Niezła ironia jest w tym tekście reklamowym :D . Gdyby AmberGold tak się reklamował, wielu emerytów i chrześcijan nie skorzystałoby z ich oferty i Terlikowski miałby materiał na cały miesiąc. To byłaby reklama szczera do bólu :P.


A na poważnie:
Skargę należy złożyć do operatora sieci.

Nie jestem jednak optymistką, jeśli chodzi o pozytywne rozpatrzenie takiej skargi z uwagi na fakt, że indywidualne pisma dotyczące jakości danej usługi są z reguły ignorowane przez operatora.
Co innego, gdybyś zwrócił się z tą sprawą do organizacji katolickich, które by nagłośniły sprawę i zmobilizowałyby większą grupę osób do podpisania się pod skargą do właściciela sieci.

Rengal napisał(a):
Mógłbym zgłosić to do operatora swojej sieci, ale pewnie skończy się na blokadzie usług premium i sms'y przestaną przychodzić, ale oprócz tego, chciałbym aby była zwrócona uwaga/nastąpiło ukaranie firmy propagującej jawne zawieranie paktu z Szatanem.

Właściciele sieci komórkowej pewnie nawet nie wiedzą, jakiej treści są rozsyłane takie smsy, ponieważ mają swoje wewnętrzne wytyczne, ale nie uwzględniają one wszystkich przypadków, gdzie ktoś może się poczuć urażony. Jakaś firma płaci operatorowi za możliwość reklamy smsowej, a oni w usłudze premium rozsyłają smsy.
Nie wiem czy jest w ogóle możliwość ukarania firmy, co najwyżej operator da wytyczne, aby smsów zachęcających do zawarcia różnych paktów nie wysyłać do klientów.

Jednakże przemyśl geniusz takiej reklamy. Dzięki niej wielu nie da się nabić na jakąś kiepską ofertę :). Poganami się martwisz ;) ??


Pn wrz 30, 2013 19:46

Dołączył(a): Pn wrz 30, 2013 17:26
Posty: 2
Post Re: Gdzie złożyć skargę ? (SMS premium z tematami okultyzmu)
No wiesz, w sumie to się martwię nimi, bo wolałbym żeby ludzi wierzących było więcej a nie pogan, bo nie wiedzą co tracą.

Popróbuje jeszcze coś znaleźć, jak trafię na coś ciekawego dam znać. Może się komuś przyda na przyszłość.


Wt paź 01, 2013 11:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 16:27
Posty: 331
Post Re: Gdzie złożyć skargę ? (SMS premium z tematami okultyzmu)
Jak słusznie napisano, relkamowanie paktu z Szatanem jest równie legalne, jak reklamowanie paktu z Bogiem. To, że coś ci się nie podoba, nie znaczy że ma być zabronione.


Śr paź 02, 2013 6:11
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Gdzie złożyć skargę ? (SMS premium z tematami okultyzmu)
ogon__ napisał(a):
Jak słusznie napisano, relkamowanie paktu z Szatanem jest równie legalne, jak reklamowanie paktu z Bogiem. To, że coś ci się nie podoba, nie znaczy że ma być zabronione.

a dostałeś już sms-a, żebyś się ochrzcił?
Albo poszedł do spowiedzi?
:shock:

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr paź 02, 2013 14:24
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr paź 02, 2013 22:15
Posty: 13
Post Re: Gdzie złożyć skargę ? (SMS premium z tematami okultyzmu)
medieval_man napisał(a):
ogon__ napisał(a):
Jak słusznie napisano, relkamowanie paktu z Szatanem jest równie legalne, jak reklamowanie paktu z Bogiem. To, że coś ci się nie podoba, nie znaczy że ma być zabronione.

a dostałeś już sms-a, żebyś się ochrzcił?
Albo poszedł do spowiedzi?
:shock:


Co do pierwszego to raczej załatwiają to często rodzice, bez wiedzy, zgody i świadomości głównego "zainteresowanego".
Co do drugiego to widywałem/dostawałem ulotki w podobnym tonie.



Rengal napisał(a):
Witajcie,

Chciałbym zapytać Was, czy ktoś z Was orientuje się gdzie mógłbym złożyć skargę dotyczącą SMS którego dostałem a który zachęca mnie do zawarcia cyrografu?

Treść sms'a : "Wszystko idzie nie po Twojej myśli? Chcesz to zmienić? Podpisz cyrograf i zapewnij sobie lepsze życie". Wyślij sms itd..

(...)

Dla mnie jako katolika jest to jawne działanie złego, ale mam też nadzieje że osoby niewierzące (jeżeli to czytają) widzą jakie zagrożenie może to nieść dla nich lub dla ich bliskich, dzieci. Dlatego prosiłbym o poważne podejście do tematu i w miarę możliwości udzielenie pomocnych informacji.

Pozdrawiam serdecznie, Jakub.


A gdzie można zgłaszać jak dostanę ulotkę zapraszającą na spotkanie kółka modlitewnego czy katachezę? ;)


Śr paź 02, 2013 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 16:27
Posty: 331
Post Re: Gdzie złożyć skargę ? (SMS premium z tematami okultyzmu)
medieval_man napisał(a):
ogon__ napisał(a):
Jak słusznie napisano, relkamowanie paktu z Szatanem jest równie legalne, jak reklamowanie paktu z Bogiem. To, że coś ci się nie podoba, nie znaczy że ma być zabronione.

a dostałeś już sms-a, żebyś się ochrzcił?
Albo poszedł do spowiedzi?
:shock:


Nie dostałem, ale jakbym dostał, to bym nie dzwonił na policję. Chociaż pewnie bym był zirytowany, tak samo jestem smsami o wróżbach i horoskopach. Inna sprawa, że gdyby ktoś oferował chrzest albo spowiedź przez sms, to ryzykowałby oskarżenie o obrażanie chrześcijańskich "uczuć religijnych".


Cz paź 03, 2013 5:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL