Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 ezoteryka 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: ezoteryka
merkaba napisał(a):
demony potrafią wcisnąć każda głupotę ludziom którzy się nie modlą jak śpiewała budka suflera
gdy rozum śpi i przestają wierzyć w Boga to ludzie zaczynają wierzyć w różne głupoty horoskopy wrózki
http://www.youtube.com/watch?v=nKuuSvVTXRA

Demony to szerokie pojęcie, znam takich co demonem nazywają Jahwe. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.


N lut 22, 2015 22:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: ezoteryka
Ezoteryka w końcu pomogła mi odnaleźc sens życia, istnienia, "śmierci" i wszystkiego oraz stała się drogowskazem na pięknej duchowej drodze do domu i poznania swojej natury :-) Dużo więcej w niej mądrości, logiki i miłości niż w tych wszystkich kłamstwach głoszonych przez kościół. Jednak do podążania własną drogą i uwolnienia się od narzuconych dogmatów i bezsensownych wierzeń potrzeba odwagi i siły ducha. Jednak warto i szczerze polecam każdemu. Warto spojrzec szerzej i głębiej. Wpatrując się tylko w jeden punkt, można przeoczyc coś bardziej wartościowego. Pozdrawiam i życzę szybkiej pobudki ;-)


N mar 15, 2015 11:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: ezoteryka
Cytuj:
...niż w tych wszystkich kłamstwach głoszonych przez kościół.

Od czasu do czasu ktoś pisze tu takie zdanie. Wtedy przypominam sobie co głosi Kościół, np miłość do bliźnich, nawet do wrogów. Jeśli to są bzdury to nie mam woli budzić się nigdy w Twojej krainie.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N mar 15, 2015 11:32
Zobacz profil
Post Re: ezoteryka
olijula napisał(a):
Ezoteryka w końcu pomogła mi odnaleźc sens życia, istnienia, "śmierci" i wszystkiego oraz stała się drogowskazem na pięknej duchowej drodze do domu i poznania swojej natury :-) Dużo więcej w niej mądrości, logiki i miłości niż w tych wszystkich kłamstwach głoszonych przez kościół. Jednak do podążania własną drogą i uwolnienia się od narzuconych dogmatów i bezsensownych wierzeń potrzeba odwagi i siły ducha. Jednak warto i szczerze polecam każdemu. Warto spojrzec szerzej i głębiej. Wpatrując się tylko w jeden punkt, można przeoczyc coś bardziej wartościowego. Pozdrawiam i życzę szybkiej pobudki ;-)

Dawałaś tak wspaniałe świadectwa wiary w Chrystusa, a teraz łyknęłaś magię??? :o :o


N mar 15, 2015 11:56

Dołączył(a): Cz paź 31, 2013 16:35
Posty: 143
Post Re: ezoteryka
Alus napisał(a):
Dawałaś tak wspaniałe świadectwa wiary w Chrystusa, a teraz łyknęłaś magię??? :o :o

W/g kapłanów Jezus tez "zajmował się" magią.


N mar 15, 2015 13:13
Zobacz profil
Post Re: ezoteryka
leon999 napisał(a):
Alus napisał(a):
Dawałaś tak wspaniałe świadectwa wiary w Chrystusa, a teraz łyknęłaś magię??? :o :o

W/g kapłanów Jezus tez "zajmował się" magią.

Tylko według kapłanów magii.


N mar 15, 2015 15:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: ezoteryka
WIST napisał(a):
Cytuj:
...niż w tych wszystkich kłamstwach głoszonych przez kościół.

Od czasu do czasu ktoś pisze tu takie zdanie. Wtedy przypominam sobie co głosi Kościół, np miłość do bliźnich,

Tego uczy większość znanych mi religii.
Cytuj:
nawet do wrogów. Jeśli to są bzdury to nie mam woli budzić się nigdy w Twojej krainie.

Tak miłosc do wroga to totalna bzdura, czego dowodzą wyżynania chrześcijan przez ich wrogów jak baranków w rzeźni. Cóż - tak działa selekcja naturalna.


N mar 15, 2015 21:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: ezoteryka
I co w związku z tym ze inni też tego uczą?

Co w związku z tym ze wrogowie krzywdzące? Gdzie w tej nauce jest mowa ze miłość nieprzyjaciół cudownie ich odmieni?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn mar 16, 2015 6:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: ezoteryka
WIST napisał(a):
I co w związku z tym ze inni też tego uczą?

Co w związku z tym ze wrogowie krzywdzące? Gdzie w tej nauce jest mowa ze miłość nieprzyjaciół cudownie ich odmieni?

Nie rozumiem pytania, także z powodów błędów gramatycznych które się wkradły.


Pn mar 16, 2015 13:57
Zobacz profil
Post Re: ezoteryka
Gorgiasz napisał(a):
Cytuj:
kiedy dowiesz się czym jest ezoteryka, zrozumiesz dlaczego Kościół ją odrzuca
Pewnie pamiętając o słowach Ewangelii: Łuk.8.17. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło. /BT IV/
Ale jednak inny ewangelista wydaje się rozumieć sprawę nauczania Jezusa inaczej, mimo że również cytuje, iż "Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw" (Mk 4,22). Ponieważ u Marka Jezus powiada (Mk 4,11n): "Wam dana jest tajemnica królestwa Bożego, dla tych zaś, którzy są poza wami, wszystko dzieje się w przypowieściach - aby patrzyli oczami, a nie widzieli, słuchali uszami, a nie rozumieli, żeby się nie nawrócili i nie była im wydana [tajemnica] [...] A bez przypowieści nie przemawiał do nich. Osobno zaś objaśniał wszystko swoim uczniom."


Pn mar 16, 2015 18:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: ezoteryka
Rzecz w tym że zgubiłeś kontekst Religijny. Napisałem olijula w odpowiedzi na jej stwierdzenie o kłamstwach Kościoła, że potępia w ten sposób nauki oparte na miłości, szacunku i odrzuceniu przemocy. To co napisałeś ma się nijak do tej odpowiedzi. Jakie ma znaczenie że inne religie też tego uczą? Jak mam to rozumieć? Że inni tego uczą to te nauki są złe, czy mało wyjątkowe? Tylko że ja nie pisałem nic o ich wyjątkowości, ale o zupełnie banalnym zanegowaniu ich przez osobę która szczyci się swoją nową drogą życia. Nijak Twoja odpowiedz nie ma sensu w kontekście mojej odpowiedzi.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt mar 17, 2015 19:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2017 22:31
Posty: 20
Post Re: ezoteryka
Ezoteryka ma dwie strony medalu ...


N maja 14, 2017 21:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL