Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Czy księgi Saby są złe? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 04, 2013 22:05
Posty: 100
Post Czy księgi Saby są złe?
Czy księga Sybilia która pojawiła sie w 875 roku przed narodzeniem Chrystusa, za panowania króla Salomona jest wiarygodna i poprawna duchowo? Przewidziała to wszystko że kobiety będą chodziły w spodniach, że księza będa atakowani i oczerniani, ludzie beda mieli wilcze gardła , a lud chrzscijański dręczony i piętnowany , oraz wiele innych przepowiedni. Co o tym sądzić, o tych księgach przepowiedniach Nostradamusa i wielu innych wizjonerów?


Śr gru 04, 2013 22:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Czy księgi Saby są złe?
Ja bym wpierw zapoznał się z samym tekstem, albo jego krytycznym opracowaniem. Trudno aby w 875 r. przed Chrystusem lekką ręką pisano o Rzymie, chrześcijanach i innych rzeczach, więc najpewniej terminy te to dopasowanie do treści czyli już jakaś interpretacja np Rzym skojarzony został w oparciu o opis wielkiego i silnego imperium. Ale czy faktycznie chodzi o Rzym? A jeśli tak to w jakim okresie historii? Podobnie jest ze wszystkimi innymi przepowiedniami, problem w tym że po fakcie da się je skojarzyć z opisem, a jest on najpewniej uniwersalny tzn w każdych czasach dzieje się coś co do niego pasuje. Jak wiemy wojny, powstania i upadki imperiów, nowi prorocy, to wszystko się powtarza. Jeśli pokarzesz mi konkretną przepowiednie która nie wpasowywuje się w powyższy schemat to chętnie się odniosę, bo chyba skoro pytasz to czytałeś je?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr gru 04, 2013 22:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 04, 2013 22:05
Posty: 100
Post Re: Czy księgi Saby są złe?
Czytałem tylko to co jest dostępne w sieci, chyba tylko cztery te księgi pozostało reszte spaliła sama Saba.
http://www.slideshare.net/oroasor/sybil ... by-ksiga-1


Śr gru 04, 2013 23:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Czy księgi Saby są złe?
W tekście mowa o Rzymie, który w tym okresie jeszcze nie istniał jako osada, a co dopiero jako coś większego o czym ktokolwiek słyszał poza Italią. Więc albo to tłumaczenie jest już poważnie dotknięte interpretacją, albo strasznie to naciągane. Niech się znawcy wypowiedzą, ja wnioskując już po kilku linijkach mam wrażenie że to o wiele późniejsza podróbka.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz gru 05, 2013 0:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 05, 2012 11:05
Posty: 675
Post Re: Czy księgi Saby są złe?
WIST napisał(a):
ja wnioskując już po kilku linijkach mam wrażenie że to o wiele późniejsza podróbka.


Oczywiście. Żadne oryginały się nie zachowały. O ile się orientuję, to co jest w linku powyżej - pochodzi z XIX wieku, choć istnieją też teksty o kilkaset lat starsze.

_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski/Genesis+-+propozycja+nowej+interpretacji,3484705218.pdf


Cz gru 05, 2013 7:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 04, 2013 21:36
Posty: 62
Post Re: Czy księgi Saby są złe?
Dla mnie to pytanie o wiarę.
Czy ja wierzę Bogu?
Czy ja wierzę Bogu Jedynemu Stwórcy wszech rzeczy?
Czy ja wierzę Słowu; Synowi co ustanowił Swój Kościół?
Czy ja wierzę przekazanemu dla mnie zapisowi Biblii?

Jeżeli TAK, to; zostałem postawiony tu i teraz. Aby otrzymanymi dostępnymi mnie środkami; pozyskać jedyne dla mnie Przeznaczenie jakim jest Królestwo mojego Boga.
Do Realizacji tego przeznaczenia potrzebuję budować swojego ducha Miłością i Miłosierdziem przekształcając otoczenie TU i Teraz (gdzie zostałem postawiony).

I do tej Realizacji nie są mnie potrzebne żadne dywagacje; o jakiejkolwiek ziemskiej przyszłości.
Potrzebuję tylko Miłosierdzia mojego Boga.


Cz gru 05, 2013 9:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL