Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Czy jestem opętany? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Czy jestem opętany?
Cofam słowo "zwykle". Nie jestem pewien jak często wysyła się ludzi na rozmowę z psychologiem przed przyjęciem ich przez egzorcystę. Wiem tylko, że tak bywa.

Po prostu sądzę, że gdy ktoś podejrzewa u siebie opętanie i szuka pomocy, to najczęściej idzie porozmawiać z jakimś księdzem, a wtedy ten ksiądz przeważnie kieruje go do poradni oficjalnie współpracującej z Kościołem (diecezją, parafią, itp).

Natomiast poradnie takie to nie są placówki medyczne, więc lekarze w nich nie pracują. Dlatego wydaje mi się, że w praktyce najczęściej trafia się najpierw do psychologa.

Nie wiem, na jakiej zasadzie odbywa się współpraca egzorcystów z psychiatrami.

Val napisał(a):
IMHO psychiatra lepiej rozpozna objawy niż psycholog

Zgadzam się i sam też o tym wspomniałem.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn mar 03, 2014 0:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Czy jestem opętany?
gdybys był opentany to bys wył jak one https://www.youtube.com/watch?v=MH3Nja2HFpE


Pn mar 03, 2014 8:59
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 01, 2015 22:25
Posty: 3
Post Re: Czy jestem opętany?
Odrazu powiem ci, ze nie znam sie w temacie i to zupelnie sugestywna odpowiedz. Byles juz u egzorcysty, ale mozesz wybrac sie jescze raz - tym razem do innego. Egzorcysta musi byc nie tylko z tytulu, ale i czlowiekiem blisko Boga by rzeczywiscie mogl dzialac przeciwko demonom. Jezeli i inny egzorcysta nie potwierdzi opetania lub innego rodzaju zniewolenia to moze to jest cos innego np wlasnie zaburzenie psychiczne lub tez inne dzialanie. Poczytaj tez troche o egzorcyzmach (sa dobre ksiazki akceptowane przez Watykan w tym temacie) i szukaj czy rozpoznajesz u siebie jakies z objawow. Malo jest opetanych, ale sa rozne stopnie zniewolenia. Poza tym opetani zazwyczaj boja sie wody swieconej, krzyza, odczuwaja dziwna nienawisc do Maryji itp. Radze tez rano i wieczorem odmawiac modlitwy "Pod twoja obrone.." oraz modlitwe do sw. Michala Archaniola(podobno rozaniec tez jest bardzo pomocny). Moze byc i tak, ze jestes specjalnie dotkniety przez Boga jezeli prowadzisz bardzo chrzescijanskie zycie i wtedy rowniez jestes duzo mocniej atakowany przez demony. Mozna by wiele spekulowac. Jak mowie, nie znam sie w temacie, ale zdecydowalam sie zalozyc konto by ci odpowiedziec bo martwi mnie gdy mlody czlowiek prosi o pomoc i zostaje zignorowany albo zlekcewazony. Przydalo by sie bys mogl porozmawiac z jakims dobrym i wierzacym ksiedzem, ktory cie nie oleje, ale sproboje zrozumiec.

Ogolnie radze przeczytac ksiazki ojca Gabriele Amorth.
p.s. Przepraszam za kiepska pisownie bez polskich znakow.


So sie 01, 2015 22:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 23, 2015 4:11
Posty: 82
Post Re: Czy jestem opętany?
merkaba napisał(a):
gdybys był opentany to bys wył jak one https://www.youtube.com/watch?v=MH3Nja2HFpE

Chyba to odpowiedz na miarę poprzedniego stulecia. Nie wiem gdzie was tego uczą.


N sie 02, 2015 8:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 01, 2012 15:50
Posty: 8
Post Re: Czy jestem opętany?
ravella napisał(a):
KamilM napisał(a):
. Byłem u egzorcysty..... Dał mi poświęconą sól, którą wysypałem w paru miejscach w moim pokoju. Niestety nic się nie zmieniło... ..

Wszystkiemu są winni księża, wciskają ciemnotę młodym i później są takie efekty

Zależy co powiedział temu egzorcyście.


Cz wrz 10, 2015 14:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Czy jestem opętany?
Dżagob napisał(a):
merkaba napisał(a):
gdybys był opentany to bys wył jak one https://www.youtube.com/watch?v=MH3Nja2HFpE

Chyba to odpowiedz na miarę poprzedniego stulecia. Nie wiem gdzie was tego uczą.


Ta wspólnota jest jakaś dziwna, swego czasu na forum katolik.pl wypowiadała się jedna dziewczyna, która była tam uzdrawiana rzekomo, to potem u siebie w kościele na Mszy Świętej przy modlitwie różańcowej ją zaczęło "wykręcać". jeździjcie tam, gdzie są sprawdzone Msze Święte i są same pozytywne opinie od ludzi, którzy spotkali się z jakąś wspólnotą charyzmatyczną np. http://www.mamre.pl

a do autora wątku i wszystkich innych, Jezus jest silniejszy od mendy diabła, zawsze może pomóc, także nie lękajcie się :)

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Cz wrz 10, 2015 15:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 01, 2012 15:50
Posty: 8
Post Re: Czy jestem opętany?
dominikbartlomiej napisał(a):
a do autora wątku i wszystkich innych, Jezus jest silniejszy od mendy diabła, zawsze może pomóc, także nie lękajcie się :)

Oj nieładnie tak mówić o nieobecnym, nie po chrześcijańsku.


Cz wrz 10, 2015 15:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL