Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Czy jestem opętany? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 02, 2014 11:10
Posty: 4
Post Czy jestem opętany?
Witam. Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, ale nie mogłem znaleźć innego. Chodzi o to, że prawdopodobnie jestem opętany. Nie wiem w jakim stopniu. Od dziecka nie mogę spać przy zgaszonym świetle, bo jak jest ciemno to zdaje mi się że nie jestem sam i coś czai się w ciemnościach. Mam 14 lat. Byłem u egzorcysty, ale nie działo się nic niezwykłego. Cały czas byłem świadomy gdzie jestem i co się dzieje (Tak mi się zdaje :| ). Dał mi poświęconą sól, którą wysypałem w paru miejscach w moim pokoju. Niestety nic się nie zmieniło... Dodatkowo moja mama zauważyła że podczas mszy cały czas się ruszam. Zmieniam ciężar z jedne nogi na drugą, przeplatam palce. Raz podczas chrztu mojego bratanka, zacząłem się strasznie pocić, prawię zemdlałem. Wczoraj gdy nie mogłem zasnąć rozkazałem szatanowi żeby dał mi spokój. Poczułem coś dziwnego w środku. Nie wiem czy doświadczyliście paraliżu sennego, poczułem coś podobnego. Po tym zrobiło się jeszcze gorzej i nawet nie mogłem się położyć, tylko siedziałem na łóżku. Gdy dziś rozmawiałem o tym z mamą poczułem to samo. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić. Byłem u jednego z najlepszych egzorcystów jeśli chodzi o mój region. Chodzę do kościoła co niedzielę, modlę się codziennie. Co robić? Proszę o powagę...


N mar 02, 2014 11:25
Zobacz profil
Post Re: Czy jestem opętany?
Skąd pewność, że te problemy nie mają źródła w psychice? Nie jestem ekspertem, ale opis wg mnue równie dobrze (jeśli nawet nie bardziej) wskazywałby na np. jakąś paranoję... może pójdź do jakiejś katolickiej poradni psychologicznej (sprawdź na stronie Twojej archidiecezji, może poleca jakieś),powinni być tam w stanie (mam nadzieję) zdiagnozować dokładnie przyczyny.

Tylko proszę, nie wpadnij w pułapkę autodiagnozowania się, OK? Zostaw to specjalistom.


N mar 02, 2014 12:17
Post Re: Czy jestem opętany?
KamilM napisał(a):
Co robić?
Wybrać się do psychologa.


N mar 02, 2014 12:18

Dołączył(a): N mar 02, 2014 11:10
Posty: 4
Post Re: Czy jestem opętany?
Byłem raz u psychiatry, dał mi leki. Zasypiałem przez nie wciągu 15 minut, ale skończyły się i problem wrócił...


N mar 02, 2014 12:36
Zobacz profil
Post Re: Czy jestem opętany?
To trzeba wrócić do psychiatry (po leki uspokajające), a potem udać do psychologa po pomoc w poradzeniu sobie z tymi lękami.


N mar 02, 2014 12:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 03, 2012 6:27
Posty: 141
Post Re: Czy jestem opętany?
KamilM napisał(a):
. Byłem u egzorcysty..... Dał mi poświęconą sól, którą wysypałem w paru miejscach w moim pokoju. Niestety nic się nie zmieniło... ..

Wszystkiemu są winni księża, wciskają ciemnotę młodym i później są takie efekty

_________________
Boskość Moja Pozdrawia Boskość wszystkich ludzi.


N mar 02, 2014 12:39
Zobacz profil
Post Re: Czy jestem opętany?
Nie no, zaraz paranoje...

@KamilM, witamy na forum. Jestes w bardzo" niebezpiecznym wieku", ktory kazdy z nasz przechodzil. Organizm sie rozwija, rosnie, serce nie nadaza ze wzrostem, co moze prowadzic do roznych zaburzen somatycznych, jak pocenie sie, trudnosci z koncentracja, nawet omdlenie, szczegolnie w tloku.
Twoj uklad nerwowy tez sie gwaltownie rozwija, co moze prowadzic do roznych "spiec w mozgu" i tez pewnych zaklocen.
Dodatkowo jestes wrazliwym i poboznym czlowiekiem, a (naraze sie teraz polskim egzorcystom) propaganda egzorcystow w Polsce wbija ludziom przekonanie, ze kazda mysl moze byc podszeptem szatana i kazde zle samopoczucie to wynik opetania a przynajmniej zniewolenia.

Chodzisz do kosciola, modlisz sie, przystepujesz do sakramentow i nie chcesz obrazac Boga swiadomie?
To szanse na opetanie sa niewielkie. szczegolnie, ze egzorcysta tego raczej nie potwierdzil.

Ja proponuje, zeby mam umowila ciebie na rozmowe z psychologiem, ktory pomoze ci znalezc droge na wyciszenie i uspokojenie, doda troche pewnosci siebie. A, i zrob sobie na wszelki wypadek badania krwi i inne, bo moze masz anemie, oslabienie wiosenne, albo wlasnie po prostu rosniesz.

I nie martw sie. Kazdy to musi przejsc. Za 2-3 lata bedzie lepiej.


N mar 02, 2014 12:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 03, 2012 6:27
Posty: 141
Post Re: Czy jestem opętany?
Kael napisał(a):

Ja proponuje, zeby mam umowila ciebie na rozmowe z psychologiem, ktory pomoze ci znalezc droge na wyciszenie i uspokojenie, doda troche pewnosci siebie. A, i zrob sobie na wszelki wypadek badania krwi i inne, bo moze masz anemie, oslabienie wiosenne, albo wlasnie po prostu rosniesz.

I nie martw sie. Kazdy to musi przejsc. Za 2-3 lata bedzie lepiej.

Najpierw ksiądz egzorcysta namiesza mu w głowie, a teraz wysyłasz go do psychologa efekty za 2-3 lata.

_________________
Boskość Moja Pozdrawia Boskość wszystkich ludzi.


N mar 02, 2014 13:06
Zobacz profil
Post Re: Czy jestem opętany?
@ravella, masz lepszy pomysl? To napisz, a nie tylko krytykujesz.
Ja mam syna w tym wieku. Do psychologa nie chodzi, ale widze co sie dzieje wsrod jego kolegow. Oni naprawde maja spiecia w mozgu, nie potrafia sobie poradzic z roznymi problemami dojrzewania, tego co dostrzegaja w swiecie, tego czego sie od nich oczekuje, a przynajmniej tego, co im sie wydaje ze sie od nich oczekuje...

Przeprowadzic ich bezpiecznie przez ten okres to jest duza sztuka. A nie zawsze rodzicom wierza, ze wszystko jest normalne.


Ostatnio edytowano N mar 02, 2014 13:21 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N mar 02, 2014 13:15
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Czy jestem opętany?
Zwykle najpierw wysyła się do psychologa i jeśli ten wykluczy problemy psychiczne, dopiero potem przyjmuje egzorcysta.

ravella napisał(a):
ksiądz egzorcysta namiesza mu w głowie
A cóż takiego powiedział ów ksiądz?

Polecam ten post: viewtopic.php?p=792912#p792912

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Ostatnio edytowano N mar 02, 2014 22:59 przez Soul33, łącznie edytowano 1 raz



N mar 02, 2014 13:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 03, 2012 6:27
Posty: 141
Post Re: Czy jestem opętany?
Soul33 napisał(a):
Zwykle najpierw wysyła się do psychologa i jeśli ten wykluczy problemy, dopiero potem przyjmuje egzorcysta.

ravella napisał(a):
ksiądz egzorcysta namiesza mu w głowie
A cóż takiego powiedział ów ksiądz?

Nie czytasz wszystkich wypowiedzi
"Byłem u egzorcysty..... Dał mi poświęconą sól, którą wysypałem w paru miejscach w moim pokoju. Niestety nic się nie zmieniło... .."
ściema i tyle średniowiecze...

_________________
Boskość Moja Pozdrawia Boskość wszystkich ludzi.


N mar 02, 2014 13:23
Zobacz profil
Post Re: Czy jestem opętany?
To psycholog tez "sredniowiecze"
To ja ravelli dziekuje za wybitnie konstruktywny wklad w dyskusje.


N mar 02, 2014 13:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 03, 2012 6:27
Posty: 141
Post Re: Czy jestem opętany?
Kael napisał(a):
To psycholog tez "sredniowiecze"
To ja ravelli dziekuje za wybitnie konstruktywny wklad w dyskusje.

Lepiej niech ten egzorcysta - ksiądz sam się osoli i jeszcze okadzi, a później do psychologa..

_________________
Boskość Moja Pozdrawia Boskość wszystkich ludzi.


N mar 02, 2014 13:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 02, 2014 11:10
Posty: 4
Post Re: Czy jestem opętany?
Myślę, że to nie jest spowodowane dojrzewaniem, bo mam to odkąd pamiętam. Nawet jak miałem kilka lat bałem się zasnąć w pokoju z rodzicami. Ogólnie dzięki za pomoc. Zapewne udam się do psychologa w najbliższym czasie.


N mar 02, 2014 14:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 02, 2014 11:10
Posty: 4
Post Re: Czy jestem opętany?
Polecam ten post: viewtopic.php?p=792912#p792912[/quote]

Ciekawa rzecz, tylko że ja poczułem ten cały paraliż nagle, kiedy próbowałem rozkazać szatanowi. Wtedy po prostu leżałem. Dodatkowo minutę wcześniej się położyłem. Gdybym miał poczuć ten paraliż musiałbym nie ruszać się przez jakieś 15-20 minut.


N mar 02, 2014 14:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL