Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Czy jestem opętany? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Czy jestem opętany?
KamilM
Pierwsza moja rada to szukać pomocy tam gdzie ją otrzymasz. Tu jest tylko forum dyskusyjne i ludzie chcieliby nawet pomóc, ale nie są specjalistami ani od egzorcyzmów, ani od psychologii, czy psychiatrii. Byłeś u specjalisty, nic Ci nie powiedział aby wrócił jak leki się skończą? Te leki widocznie nie miały Cię wyleczyć, ale powstrzymywać sutki. Ewentualnie terapia wymaga więcej czasu i leków. Tak czy tak powinieneś wrócić i przedstawić specjaliście efekty, oczekiwać jego reakcji. Jesteś młody więc może łatwo Ci się pogubić w sprawach których nie rozumiesz. Tak ma każdy z nas. Widocznie jednak nie jesteś opętany, a masz problemy innego typu. Nie wiem jakie, nie mnie to stwierdzać. Tu na pewno nie będzie lepiej, bo nie ma tak nigdy że wypowie się jedna osoba i podpowie najlepsze rozwiązania, działające od teraz i problem znika.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N mar 02, 2014 14:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 03, 2012 6:27
Posty: 141
Post Re: Czy jestem opętany?
Soul33 napisał(a):
Zwykle najpierw wysyła się do psychologa i jeśli ten wykluczy problemy, dopiero potem przyjmuje egzorcysta.

ravella napisał(a):
ksiądz egzorcysta namiesza mu w głowie
A cóż takiego powiedział ów ksiądz?

Polecam ten post: viewtopic.php?p=792912#p792912

Może już nie średniowieczni ci egzorcyści - księża ale poglądy S33 to nie wiadomo... ?

_________________
Boskość Moja Pozdrawia Boskość wszystkich ludzi.


N mar 02, 2014 15:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Czy jestem opętany?
Ravella proponuje Ci się uspokoić bo nie dość że nic nie wnosisz do tematu, to jeszcze czepiasz się wszystkich.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N mar 02, 2014 15:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 03, 2012 6:27
Posty: 141
Post Re: Czy jestem opętany?
WIST napisał(a):
Ravella proponuje Ci się uspokoić bo nie dość że nic nie wnosisz do tematu, to jeszcze czepiasz się wszystkich.

Wist masz 100 % racji ale jak s 33 już pisze to co mu ślina na język przyniesie, niech uważa też

_________________
Boskość Moja Pozdrawia Boskość wszystkich ludzi.


N mar 02, 2014 15:37
Zobacz profil
Post Re: Czy jestem opętany?
@KamilM WIST ma racje.

Forum to nie poradnia zdrowia psychicznego. To ze od dziecka masz problemy z ciemnoscia to raczej normalne. Ja mialam, moj syn w twoim wieku ma do dzis. Ja miewalam rozne koszmary, moj syn tez, a corka nie.
Jest to moim zdaniem kwestia wrazliwosci systemu nerwowego.

A z szatanem nie rozmawiaj. Jesli masz potrzebe specjalnej pomocy to raczej popros aniola stroza o specjalna opieke


N mar 02, 2014 15:41
Post Re: Czy jestem opętany?
KamilM napisał(a):
Od dziecka nie mogę spać przy zgaszonym świetle, bo jak jest ciemno to zdaje mi się że nie jestem sam i coś czai się w ciemnościach.

Wiele dzieci ma z tym problem. Rodzic nie powinien bagatelizować sygnałów, jakie wysyła im dziecko gdyż w przeciwnym przypadku dziecko może mieć problemy w wieku nastoletnim.
Na pocieszenie dodam, że nie wszystko stracone i możesz sobie z tym poradzić. Przede wszystkim zgłoś się do psychologa, który pomoże Ci przeanalizować Twoje lęki.

KamilM napisał(a):
Dał mi poświęconą sól, którą wysypałem w paru miejscach w moim pokoju.

To na pewno był egzorcysta?
Czyżby dla Pana Egzorcysty opętanie to coś takiego jak wampiry, które odstrasza się za pomocą czosnku?

KamilM napisał(a):
Dodatkowo moja mama zauważyła że podczas mszy cały czas się ruszam. Zmieniam ciężar z jedne nogi na drugą, przeplatam palce. Raz podczas chrztu mojego bratanka, zacząłem się strasznie pocić, prawię zemdlałem.

Nieleczone problemy z dzieciństwa są jak śnieżna kula, to co się z Tobą dzieje na mszy to eskalacja lęku.

KamilM napisał(a):
Wczoraj gdy nie mogłem zasnąć rozkazałem szatanowi żeby dał mi spokój. Poczułem coś dziwnego w środku. Nie wiem czy doświadczyliście paraliżu sennego, poczułem coś podobnego. Po tym zrobiło się jeszcze gorzej i nawet nie mogłem się położyć, tylko siedziałem na łóżku

Zrobiłeś coś co Ciebie samego zaskoczyło. A później naszła refleksja, czy miałeś do tego prawo. Wszak z ewangelii wiesz, że wypędzanie złych duchów wygląda ździebko inaczej, więc Ci się pogorszyło.

KamilM napisał(a):
Co robić? Proszę o powagę...

Psycholog. To nie to samo co psychiatra.

KamilM napisał(a):
Myślę, że to nie jest spowodowane dojrzewaniem, bo mam to odkąd pamiętam. Nawet jak miałem kilka lat bałem się zasnąć w pokoju z rodzicami. Ogólnie dzięki za pomoc. Zapewne udam się do psychologa w najbliższym czasie.

Dlatego doświadczasz eskalacji nieleczonych lęków z dzieciństwa. Ciągnie się to za Tobą i czeka aż się tym zajmiesz współpracując z psychologiem.

S33 napisał(a):
Zwykle najpierw wysyła się do psychologa i jeśli ten wykluczy problemy, dopiero potem przyjmuje egzorcysta.

Psycholog to nie to samo co psychiatra. Ten drugi jest od "wykluczania problemów"(nie wiem, co przez to rozumiesz, bo chyba nie wierzysz w coś takiego jak opętanie przez siły nadprzyrodzone, stąd cudzysłów).


N mar 02, 2014 15:54
Post Re: Czy jestem opętany?
Val napisał(a):
To na pewno był egzorcysta?
Czyżby dla Pana Egzorcysty opętanie to coś takiego jak wampiry, które odstrasza się za pomocą czosnku?


Z dokładnością do tego, że to pewnie była sól egzorcyzmowana, ale tak. Jak najbardziej egzorcyści stosują takie metody, jak rozsypanie soli egzorcyzmowanej po pokoju. Gdzieś nawet było jakieś świadectwo, że po takim zabiegu osoba opętana, która weszła do pokoju w którym była rozsypana sól, zaczęła wyć i się wściekać...


N mar 02, 2014 16:06
Post Re: Czy jestem opętany?
gaazkam napisał(a):
Z dokładnością do tego, że to pewnie była sól egzorcyzmowana, ale tak. Jak najbardziej egzorcyści stosują takie metody, jak rozsypanie soli egzorcyzmowanej po pokoju. Gdzieś nawet było jakieś świadectwo, że po takim zabiegu osoba opętana, która weszła do pokoju w którym była rozsypana sól, zaczęła wyć i się wściekać...

I co, pomogła jej taka "terapia"?


N mar 02, 2014 16:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Czy jestem opętany?
Pomodlę się w Twojej intencji.


N mar 02, 2014 17:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 17, 2012 19:38
Posty: 43
Post Re: Czy jestem opętany?
Witaj. Przejdę do meritum Twojego problemu. Byłam w identycznym stanie odbierania życia innego niż ludzkie. Nie miałam wiedzy, dlaczego tak się dzieje. Prosiłam o pomoc księży i ludzi mających wiedzę o moim problemie, ale nikt mi nie pomógł. Otrzymywałam odpowiedzi takie jak Ty teraz na forum. Zostałam zdana na własne siły, więc przestałam mówić o swoim problemie. Życie moje toczyło się jakby podwójnie. Ziemskie - w najlepszym rozumieniu tego słowa. Przez ludzi byłam i jestem postrzegana jako perfekcjonistka w swojej dziedzinie. Więc nikt mnie nie podejrzewa o życie to drugie - duchowe, ale pochodzące od ZŁEGO. Jestem starsza od Ciebie, niewiele mogę Ci przekazać, gdyż nie chcę Cię "straszyć", bo odbiór ZŁEGO jest niezależny od nas. Jeśli żyjemy pod Opieką Boga (spowiedź, Komunia, bardzo częste Msze święte), to Pan Bóg zsyła nam cierpienie, ale i tu bardzo ważna informacja dla Ciebie - Bóg Tobą zaczyna kierować aż do całkowitego przejęcia....Są to trudne informacje i nie chcę je umieszczać na forum. Jeśli chcesz mnie posłuchać, to mogę Ci radzić, abyś bardziej zwrócił się ku Bogu. Po Komunii świętej opowiedz Panu Jezusowi o tym, zawsze Mu mów czego się boisz, a co oczekujesz. Duch Święty zacznie Tobą kierować, będzie Ci lżej. Dodam tylko, że ja poprzez swoje ogromne cierpienie duchowe bardzo zbliżyłam się do Boga; Bóg Światłością przekazuje mi wiedzę w jakim kierunku mam iść. Do lekarzy nie chodź, bo oni tego nie doświadczają. I na koniec - to nie jest opętanie, a cierpienie duchowe.


N mar 02, 2014 17:28
Zobacz profil
Post Re: Czy jestem opętany?
@uczennica6

Negujesz fakt, że takie "odbieranie życia innego niż ludzkie" może mieć źródła w umyśle człowieka, a zatem być przynależne kompetencjom lekarzy i psychologów? Tego nie negują nawet egzorcyści! (przynajmniej ci rozsądniejsi). Takie choroby jak schizofrenia itd (skrajny przykład, wiem) jednak istnieją i mogą się objawiać omamami równie dobrze w postaci widzenia krzesła którego nie ma jak i dostrzegania obecności szatana wokół siebie / w sobie. Oto wywiady z egzorcystą ks. Grefkowiczem, redaktorem miesięcznika "Egzorcysta": http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-sw ... zacym.html http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/czytel ... limitstart Czy mogłabyś zapoznać się z nimi, szczególnie z tym drugim? Byłbym wdzięczny.

Powiedz mi na jakiej podstawie uważasz się za osobę kompetentną do rozstrzygania na odległość, jakie źródła mogą mieć takie doznania.

Dlatego właśnie napisałem o poradni katolickiej - żeby była nadzieja, że KamilM trafi do kompetentnej osoby, uznającej istnienie zarówno ludzkiej psychiki jak i świata duchowego, i mającej wystarczająco wiedzy (i wiary), żeby odróżnić jedno od drugiego.

Zupełnie na marginesie:
uczennica6 napisał(a):
Bóg Tobą zaczyna kierować aż do całkowitego przejęcia...

Dyskusyjne, gdyż Bóg obdarzył człowieka wolnością. Ciekawy artykuł: http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/articles/52/n/43


N mar 02, 2014 18:40
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Czy jestem opętany?
Z tego, co kojarzę, w poradniach przykościelnych można zatrudnić psychologa ale lekarzy (a więc też psychiatrów) zatrudnia się tylko w placówkach medycznych. Dlatego zwykle to właśnie psychologowie wstępnie oceniają gdzie dana osoba powinna się udać. Mimo, że byłoby najlepiej, gdyby zajmowali się tym psychiatrzy.

Val napisał(a):
(...) "wykluczania problemów"(nie wiem, co przez to rozumiesz, bo chyba nie wierzysz w coś takiego jak opętanie przez siły nadprzyrodzone, stąd cudzysłów).

Kluczowy jest sam fakt istnienia zjawiska oraz to, że na opętania (czym by nie były) mogą pomagać egzorcyści. Przecież wyjaśniałem Ci kiedyś moje zdanie na ten temat. Na pewno pamiętasz.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N mar 02, 2014 18:56
Zobacz profil
Post Re: Czy jestem opętany?
Soul33 napisał(a):
Z tego, co kojarzę, w poradniach przykościelnych można zatrudnić psychologa ale lekarzy (a więc też psychiatrów) zatrudnia się tylko w placówkach medycznych. Dlatego zwykle to właśnie psychologowie wstępnie oceniają gdzie dana osoba powinna się udać. Mimo, że byłoby najlepiej, gdyby zajmowali się tym psychiatrzy.

Nie wiem, co mają poradnie przykościelne i to kogo zatrudniają, do mojego stwierdzenia, że to psychiatra ma kompetencje do "wykluczania problemów" i kierowania do egzorcysty :shock:
Wg Ciebie ktoś kto nie jest zatrudniony w takiej poradni nie skieruje kogoś do egzorcysty, dlatego powinien pacjenta tam wysłać, jeżeli jest wierzący?? Tak wynika z tego co napisałeś.

No i ciekawa jestem w jaki sposób psycholog ocenia, czy ktoś ma schizofrenię, padaczkę, zaburzenia transowe czy inne choroby, których rozpoznaniem i leczeniem zajmują się psychiatrzy. IMHO psychiatra lepiej rozpozna objawy niż psycholog, który takimi przypadkami na co dzień się nie zajmuje, a nawet jeśli, to w węższym zakresie. Sądzę również, że psycholog nie jest w stanie rozpoznać objawów np. guza mózgu, wskutek którego chory ma halucynacje.

No i nigdzie nie znalazłam info, że aby uzyskać skierowanie do egzorcysty, trzeba iść do psychologa zatrudnionego w przykościelnej placówce.
Za to szukając na chybił trafił po wywiadach z egzorcystami, zawsze trafiam na info o psychiatrze, chociażby tu. To wg Twoich danych rzadkość i zazwyczaj na psychiatrę nie ma co liczyć, dlatego problemem zajmują się psychologowie?

W związku z powyższym chciałabym się upewnić, czy to o czym piszesz to są jakieś nowe wytyczne:
S33 napisał(a):
Zwykle najpierw wysyła się do psychologa i jeśli ten wykluczy problemy, dopiero potem przyjmuje egzorcysta.

??


Cytuj:
Kluczowy jest sam fakt istnienia zjawiska oraz to, że na opętania (czym by nie były) mogą pomagać egzorcyści. Przecież wyjaśniałem Ci kiedyś moje zdanie na ten temat. Na pewno pamiętasz.

Nie pamiętam, gdyż nie wyjaśniłeś sprawy tak, aby była dla mnie jasna. Już Ci pisałam, jak jasne i klarowne są dla mnie Twoje poglądy.


N mar 02, 2014 21:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Czy jestem opętany?
ravella napisał(a):
Wist masz 100 % racji ale jak s 33 już pisze to co mu ślina na język przyniesie, niech uważa też

Jeśli uważasz że Soul coś źle napisał to od tego jest PW. Zwrócenie uwagi na osobności może czasem wiele pomóc, aby coś wyjaśnić.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N mar 02, 2014 21:41
Zobacz profil
Post Re: Czy jestem opętany?
Val napisał(a):
No i nigdzie nie znalazłam info, że aby uzyskać skierowanie do egzorcysty, trzeba iść do psychologa zatrudnionego w przykościelnej placówce.


Wydaje mi się, że wszędzie jest inaczej. Na pewno tak jest w archidiecezji warszawskiej: http://www.archidiecezja.warszawa.pl/du ... in/?a=2019


N mar 02, 2014 22:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL