Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Sprawdź, czy jesteś satanistą ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz paź 31, 2013 16:35
Posty: 143
Post Sprawdź, czy jesteś satanistą ?
Zguba czeka tego, kto słuchał m.in. Rolling Stones, Black Sabbath, Slayer, Pink Floyd, Led Zeppelin, Little Richard, Mercyful Fate, Deicide, Death SS, Madonna, Marilyn Manson, Dee Snider, Hall and Oates, RUN DMC, LL Cool J, Beastie Boys, Celtic Frost, Cannibal Corpse, Guns N'Roses, KISS, The Doors, Sex Pistols, Def Leppard, David Bowie, Van Halen, Jimi Hendrix, John Lennon, Metallica, AC/DC, David Lee Roth, Michael Jackson, Ozzy Osbourne, Megadeth, Psychic TV, Enigma, Neil Young, Electric Light Orchestra, Dee Snider, Alice Cooper, Paul McCartney, Whitesnake, Heart, The Mentors, Poison, Stryken, Nina Hagen, Ronnie James Dio, Degarmo and Key, Amy Grant, The Dwarves, Depeche Mode, Frank Zappa, Edwin Kelder z Altar, Deicide, Burzum, Black Swan, Bob Marley, Mick Jagger, Utopia, The Who, Devo, Dead Ke-nnedys, Frankie Goes To Hollywood, Jefferson Airplane, The Cure, Van Morrison, KAT, Turbo, Vader, Destroyer, Christ Agony, Open Fire, Behe-moth, Arch Enemy, Nightwish, Iron Maiden, Kreator, Dragon-force, Within Temptation, Cra-dle of Filth, Children of Bodom, COMA, Nirvana, Artrosis, Lacuna Coil, Closterkeller, Hammerfall, Korn, Hunter, Dimmu Borgir oraz The Beatles.

Ostrzea Ks. dr Przemysław Sawa
http://www.sfora.pl/polska/Polski-egzor ... 2#comments


N paź 12, 2014 7:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Sprawdź, czy jesteś satanistą ?
Nie jestem ,akurat tych zespołów to nie lubię. Co do The Beatles to cenię sobie ich wczesną, niewinną muzykę.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N paź 12, 2014 7:44
Zobacz profil
Post Re: Sprawdź, czy jesteś satanistą ?
Czyli wszyscy sa juz satanistami....
Ks Sawa pewnie tez.


N paź 12, 2014 8:27
Post Re: Sprawdź, czy jesteś satanistą ?
Wszystko już było:

viewtopic.php?f=51&t=16395
viewtopic.php?f=29&t=26351
viewtopic.php?f=31&t=36141
viewtopic.php?f=29&t=29252
viewtopic.php?f=40&t=28967
viewtopic.php?f=29&t=24779
viewtopic.php?f=29&t=20009
viewtopic.php?f=52&t=10942
viewtopic.php?f=29&t=9491
viewtopic.php?f=31&t=6068
viewtopic.php?f=29&t=4906
viewtopic.php?f=31&t=29129


N paź 12, 2014 8:45

Dołączył(a): Cz paź 31, 2013 16:35
Posty: 143
Post Re: Sprawdź, czy jesteś satanistą ?
Cawilian napisał(a):
Wszystko już było:


Ale nie w interpretacji Ks. Sawy


N paź 12, 2014 9:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 01, 2014 4:43
Posty: 7
Post Re: Sprawdź, czy jesteś satanistą ?
Ta lista to absurd, chociaż niektórzy wykonawcy i zespoły (np. Madonna) faktycznie wykorzystują w swojej twórczości motywy bluźnierstw i profanacji. Ale takie na przykład Within Temptation? Kto nie zna, temu polecam obejrzenie na YouTube jego cudnego "Fire and Ice" będącego istnym dziełkiem sztuki. To, że niektórzy księża czują się niejako pozbawieni oporów przed demonizowaniem wszystkiego co jest "inne" daje wiele do myślenia o umiejętności (czy raczej jej braku) Kościoła jako sztuce "rozmawiania" z dzisiejszym światem.

_________________
"Okazało się, że interwencja lekarska uratowała tej kobiecie życie, dzięki temu, że szybko została przewieziona do szpitala… (...) Gdyby potraktowano to jako spoczynek w Duchu Świętym – kobieta mogłaby umrzeć." - o. Remigiusz Recław SJ


N paź 12, 2014 11:17
Zobacz profil
Post Re: Sprawdź, czy jesteś satanistą ?
Część ludzkiej populacji posiada aktywny zespół genów, który ujawnia się tzw. kompleksem nadzorcy. Jest to uzasadnione ze względu na konieczność przetrwania gatunku, w którym oprócz altruizmu i egoizmu musi występować nadzór, aby zaganiać wszystkich do kupy.

Osoby z kompleksem nadzorcy wyładowują się w rozmaitych grupach kontrolnych: wartownicy, policjanci, strażnicy więzienni (a w obozach koncentracyjnych jako kapo); potrafią też w jakiś sposób rozpoznawać się wzajemnie. Gdy przypadkiem trafią do niewłaściwej formacji, starają się wytworzyć w niej jakieś struktury nadzorcze lub wprowadzić ją do takowych. Stąd np. udział franciszkanów w inkwizycji. Albo listy zakazanych książek, filmów i innych utworów.


N paź 12, 2014 11:20
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Sprawdź, czy jesteś satanistą ?
Warto dodać, że pragnienie, aby "zaganiać wszystkich do kupy" nasila się wtedy, gdy ludzie czują się zagrożeni. Ma to prowadzić do konsolidacji społeczności, przez co wszyscy razem i każdy z osobna będą bezpieczniejsi w razie konfliktu.

Dlatego osoby, które doświadczają poczucia zagrożenia lub w takim poczuciu się wychowały, mają bardzo silne tendencje, by skłonić bądź zmusić wszystkich należących do swojej grupy, aby wyznawali takie same wartości i poglądy. Natomiast od obcych (oraz ich wpływów) chcieliby się najlepiej całkowicie odizolować.

Działają jednak na oślep, intuicyjnie i problem polega na tym, że gdy inni wokół nich nie żyją w podobnym poczucia zagrożenia, wtedy mogą ciągle spotykać się z niezrozumieniem i doświadczać bezsilności z powodu nieskuteczności podejmowanych przez siebie działań.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N paź 12, 2014 12:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 31, 2013 16:35
Posty: 143
Post Re: Sprawdź, czy jesteś satanistą ?
Ja słucham tylko RM i Disko Polo. Więc nie jestem....


Pn paź 13, 2014 14:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Sprawdź, czy jesteś satanistą ?
leon999 napisał(a):
Zguba czeka tego, kto słuchał m.in. Rolling Stones, Black Sabbath, Slayer, Pink Floyd, Led Zeppelin, Little Richard, Mercyful Fate, Deicide, Death SS, Madonna, Marilyn Manson, Dee Snider, Hall and Oates, RUN DMC, LL Cool J, Beastie Boys, Celtic Frost, Cannibal Corpse, Guns N'Roses, KISS, The Doors, Sex Pistols, Def Leppard, David Bowie, Van Halen, Jimi Hendrix, John Lennon, Metallica, AC/DC, David Lee Roth, Michael Jackson, Ozzy Osbourne, Megadeth, Psychic TV, Enigma, Neil Young, Electric Light Orchestra, Dee Snider, Alice Cooper, Paul McCartney, Whitesnake, Heart, The Mentors, Poison, Stryken, Nina Hagen, Ronnie James Dio, Degarmo and Key, Amy Grant, The Dwarves, Depeche Mode, Frank Zappa, Edwin Kelder z Altar, Deicide, Burzum, Black Swan, Bob Marley, Mick Jagger, Utopia, The Who, Devo, Dead Ke-nnedys, Frankie Goes To Hollywood, Jefferson Airplane, The Cure, Van Morrison, KAT, Turbo, Vader, Destroyer, Christ Agony, Open Fire, Behe-moth, Arch Enemy, Nightwish, Iron Maiden, Kreator, Dragon-force, Within Temptation, Cra-dle of Filth, Children of Bodom, COMA, Nirvana, Artrosis, Lacuna Coil, Closterkeller, Hammerfall, Korn, Hunter, Dimmu Borgir oraz The Beatles.

Ostrzea Ks. dr Przemysław Sawa
http://www.sfora.pl/polska/Polski-egzor ... 2#comments


Większoś z tej listy znam ze słyszenia. Czyli nie ma dla mnie nadzieji na zbawienie. :D


N lut 22, 2015 22:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 31, 2013 16:35
Posty: 143
Post Re: Sprawdź, czy jesteś satanistą ?
religijny napisał(a):

Czyli nie ma dla mnie nadzieji na zbawienie. :D

Stanowcze nie, nie ma. Jakbyś słuchał tak jak ja RM i Disko Polo. Tak


Wt lut 24, 2015 4:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Sprawdź, czy jesteś satanistą ?
leon999 napisał(a):
religijny napisał(a):

Czyli nie ma dla mnie nadzieji na zbawienie. :D

Stanowcze nie, nie ma. Jakbyś słuchał tak jak ja RM i Disko Polo. Tak

RM słucham dla beki, z Disco Polo to braci Figo-fagot.


Wt lut 24, 2015 23:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 12, 2014 11:29
Posty: 134
Post Re: Sprawdź, czy jesteś satanistą ?
Kurcze, wychodzi na to, że jestem! Mimo, ze nie wierzę w szatana... ale cóz w KK nie takie cuda widziano:-)
A co do Radia Maryja - od kiedy urwałam antenę samochodową przy odśnieżaniu dachu - odbiera mi tylko jedna stacja: katolicki głos w moim aucie. Ma jedną wadę: gdy rano jadę do pracy leci różaniec (nuda), gdy wracam po 1-2-3 dobach też rano, lecz troche później to lecą jakieś śpiewane godzinki (też nuda). Kiedyś zasnę za kierownicą z nudów i spowoduję wypadek:(( Czas udać się do serwisu po nową antenę..

_________________
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" (Seneka Młodszy)


Wt lut 24, 2015 23:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Sprawdź, czy jesteś satanistą ?
francesca77 napisał(a):
Kurcze, wychodzi na to, że jestem! Mimo, ze nie wierzę w szatana... ale cóz w KK nie takie cuda widziano:-)
A co do Radia Maryja - od kiedy urwałam antenę samochodową przy odśnieżaniu dachu - odbiera mi tylko jedna stacja: katolicki głos w moim aucie. Ma jedną wadę: gdy rano jadę do pracy leci różaniec (nuda), gdy wracam po 1-2-3 dobach też rano, lecz troche później to lecą jakieś śpiewane godzinki (też nuda). Kiedyś zasnę za kierownicą z nudów i spowoduję wypadek:(( Czas udać się do serwisu po nową antenę..

U mnie kiedyś w starym telewizorze jak się oglądało TVN to czasem przebijał głos Radia Maryja i z TVN miałem tylko obraz.


Wt lut 24, 2015 23:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 12, 2014 11:29
Posty: 134
Post Re: Sprawdź, czy jesteś satanistą ?
religijny napisał(a):
francesca77 napisał(a):
Kurcze, wychodzi na to, że jestem! Mimo, ze nie wierzę w szatana... ale cóz w KK nie takie cuda widziano:-)
A co do Radia Maryja - od kiedy urwałam antenę samochodową przy odśnieżaniu dachu - odbiera mi tylko jedna stacja: katolicki głos w moim aucie. Ma jedną wadę: gdy rano jadę do pracy leci różaniec (nuda), gdy wracam po 1-2-3 dobach też rano, lecz troche później to lecą jakieś śpiewane godzinki (też nuda). Kiedyś zasnę za kierownicą z nudów i spowoduję wypadek:(( Czas udać się do serwisu po nową antenę..

U mnie kiedyś w starym telewizorze jak się oglądało TVN to czasem przebijał głos Radia Maryja i z TVN miałem tylko obraz.


Kurcze, zawału można dostać - widzisz Durczoka z głosem Rydzyka:-))

_________________
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" (Seneka Młodszy)


Wt lut 24, 2015 23:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL