Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Zwłaszcza, że Jezus zmartwychwstał trzeciego dnia.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So mar 18, 2017 20:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
adaBRD napisał(a):
Bo to przeciez KK zarzadzil autorytatywnie w sprawie tego slawetnego przecinka...
Gorzej - w bezczelnym KK w ogóle spisano te Pisma, po czym bezczelny KK bezczelnie okreslił które z nich będą Nowym Testamentem ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So mar 18, 2017 20:35
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Jak ktoś zauważył, Jezus w ewangeliach często używa zwrotu "powiadam ci". Nigdy nie mówi "powiadam ci dziś". Aż tu nagle, nie wiadomo dlaczego, zdaniem ŚJ, na krzyżu miałby dodać właśnie słowo "dziś".

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So mar 18, 2017 20:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Małgosiaa napisał(a):
Ja też nie mam. Maja mnie na czarnej liście i omijają szerokim łukiem od kilkunastu lat, a może nawet 20 :D.


Ja od jakichś dwóch lat mam również z nimi spokój, najzabawniejsze że chyba uznali mnie za byłego świadka :-D, podczas tej ostatniej rozmowy nie umieli mi wytłumaczyć czemu nie posługują się Biblią tylko Strażnicą po chwili pani stwierdziła że z Biblią chodzą tylko po mieście a na wioskach ze Strażnicą, po jakimś czasie widziałem ją w mieście ze Strażnicą w ręku chyba mnie poznała i chyba trochę głupio jej było, a na koniec naszej rozmowy pani nie wiedziała kim był Maciej, czy był taki Apostoł i musi sprawdzić bo w ich biblijnym słowniku nie ma tego imienia. Spytałem o tego własnie Apostoła bo sam Russel mówił że nie można nazywać go Apostołem, że inni Apostołowie sprzeniewierzyli się Jehowie wybierając go, a prawdziwym Apostołem w miejsce Judasza wybranym przez Jehowę był Paweł. Tak że z ich znajomością Biblii to różnie jest :-)


So mar 18, 2017 20:52
Zobacz profil
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Marek_Piotrowski napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Bo to przeciez KK zarzadzil autorytatywnie w sprawie tego slawetnego przecinka...
Gorzej - w bezczelnym KK w ogóle spisano te Pisma, po czym bezczelny KK bezczelnie okreslił które z nich będą Nowym Testamentem ;)



...no i w zwiazku z tym nazywasz KK bezczelnym...?...nieladnie :-(


So mar 18, 2017 21:05
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
terezjusz napisał(a):

Ja od jakichś dwóch lat mam również z nimi spokój, najzabawniejsze że chyba uznali mnie za byłego świadka :-D, podczas tej ostatniej rozmowy nie umieli mi wytłumaczyć czemu nie posługują się Biblią tylko Strażnicą po chwili pani stwierdziła że z Biblią chodzą tylko po mieście a na wioskach ze Strażnicą, po jakimś czasie widziałem ją w mieście ze Strażnicą w ręku chyba mnie poznała i chyba trochę głupio jej było, a na koniec naszej rozmowy pani nie wiedziała kim był Maciej, czy był taki Apostoł i musi sprawdzić bo w ich biblijnym słowniku nie ma tego imienia. Spytałem o tego własnie Apostoła bo sam Russel mówił że nie można nazywać go Apostołem, że inni Apostołowie sprzeniewierzyli się Jehowie wybierając go, a prawdziwym Apostołem w miejsce Judasza wybranym przez Jehowę był Paweł. Tak że z ich znajomością Biblii to różnie jest :-)
Mnie akurat omijają z zupełnie innego powodu. Mieliśmy z mężem znajomego, który do nich przystąpił. Obiecał mi, że jak udowodnię mu istnienie Trójcy Świętej, to wróci do KK. No więc ja tak się zaangażowałam w dyskusję z nim, tak bardzo chciałam mu udowodnić, że sama zorientowałam się iż zaczęłam pleść herezje mimo braku teologicznego wykształcenia. Ot był ze mnie taki naturszczyk :D. On nie zorientował się, że się zamotałam i daliśmy spokój tej dyskusji nie doszedłszy do konsensusu.
Tak się złożyło, że niedługo potem poszłam na teologię. Przez kilka lat odwiedzali mnie inni, którym zwyczajnie dziękowałam i zamykałam drzwi. Pewnego razu ten znajomy przyszedł z koleżanką i zaczęli swoją gadkę, a ja na to, że dzięki dyskusji z nim o Trójcy Świętej poszłam na studia teologiczne (było to tylko pół prawdy, a mianowicie, że akurat studiowałam i nic poza tym). Musiałbyś widzieć ich minę :D. Zrobili w tył zwrot i do dzisiaj nikt mnie nie niepokoi.
-----------------------------------------------------------------------------
adaBRD napisał(a):
...no i w zwiazku z tym nazywasz KK bezczelnym...?...nieladnie

Ośmieszasz się. Marek odpowiedział z ironią.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So mar 18, 2017 21:15
Zobacz profil
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Cytuj:
W którym miejscu Biblii stoi, że Bóg dał nam takie prawo (m.in. do stawiania przecinków w dowolnych miejscach)?


Cytuj:
No masz racje tym razem...rzeczywiscie nigdzie w Biblii nie pisze, gdzie stawiac przecinki :oops:

Bo to przeciez KK zarzadzil autorytatywnie w sprawie tego slawetnego przecinka... a ci bezczelni SJ maja to gdzies :mrgreen:

Albo nie rozumiesz o co chodzi, albo udajesz.
Biblia precyzyjnie mówi o sądzie szczegółowym tuz po zakończeniu życia doczesnego (Łk 23,43; 2 Kor 5,10; Hbr 9,27), to przesuniecie przecinka zmienia sens wypowiedzi Jezusa "dowodząc" racji ŚJ nie istnienia nieśmiertelnej duszy. Człowiek umiera z ciałem i duszą, a zmartwychwstanie jedynie 144 tys ŚJ w dniu Paruzji.
Naukę o duszy nieśmiertelnej ŚJ nazywają największym kłamstwem szatana.


N mar 19, 2017 9:55
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Mnie tylko jedno zastanawia: po kie licho ŚJ chodzą po domach i "nawracają" skoro tylko 144 tys. będzie zbawionych? Przecież od początku istnienia tej organizacji było ich już znacznie więcej. Skąd biorą nadzieję, że to będą oni i ci, których "nawrócą"?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N mar 19, 2017 10:08
Zobacz profil
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Bo wiesz, jest jeszcze druga grupa ludzi, którzy będą żyli na przemienionej Ziemi. Co prawda najpierw będą musieli posprzątać kilka miliardów trupów, ale kto by się tym przejmował? :D


N mar 19, 2017 10:11
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Małgosiaa napisał(a):
Mnie tylko jedno zastanawia: po kie licho ŚJ chodzą po domach i "nawracają" skoro tylko 144 tys. będzie zbawionych? Przecież od początku istnienia tej organizacji było ich już znacznie więcej. Skąd biorą nadzieję, że to będą oni i ci, których "nawrócą"?



Z religioznawstwa to chyba pała była...?...przyznaj sie :)

Tak zawziecie krytykujesz SJ , a nawet nie wiesz w co wierza... :-D


N mar 19, 2017 15:19
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
@adaBRD
Nie próbuj mnie zdyskredytować, a dokształć się. Zbawieni to ci, którzy są w niebie z Bogiem. Ci na ziemi, to niejako gorszy sort wg ŚJ. Na dowód, że mówią o 144000 zbawionych:
Cytuj:
Czy liczba 144 000 nie jest symboliczna?
Odpowiedź wynika z faktu, że po wymienieniu określonej liczby 144 000 w Objawieniu 7:9 jest mowa o „wielkiej rzeszy, której żaden człowiek nie zdołał policzyć”. Gdyby liczba 144 000 nie była dosłowna, wówczas przeciwstawienie jej „wielkiej rzeszy” nie miałoby sensu. Uznawanie tej liczby za literalną jest zgodne z zapisaną w Mateusza 22:14 wypowiedzią Jezusa, która dotyczy Królestwa Niebios: „Wielu jest zaproszonych, ale mało wybranych”.
Czy członkowie „wielkiej rzeszy” wspomnianej w Objawieniu 7:9, 10 też idą do nieba?

Objawienie nie mówi o nich, jak o 144 000, że są „kupieni z ziemi”, aby przebywać z Chrystusem na niebiańskiej górze Syjon (Obj. 14:1-3).

Opisanie ich jako ‛stojących przed tronem i przed Barankiem’ niekoniecznie wskazuje na miejsce, lecz raczej na stan uznania (por. Obj. 6:17; Łuk. 21:36). Wyrażenie „przed tronem” (gr. enòpion tou thrònou; dosł. „w obliczu tronu”) nie znaczy, że są w niebie. Po prostu stoją „w obliczu” Boga, który mówi, że patrzy z nieba na synów ludzkich (Ps. 11:4; por. Mat. 25:31-33; Łuk. 1:74, 75; Dzieje 10:33).

Wspomniana w Objawieniu 19:1, 6 „ogromna rzesza w niebie” to nie to samo, co „wielka rzesza” z Objawienia 7:9. O tych, którzy są w niebie, nie powiedziano, że są „ze wszystkich narodów” albo że przypisują swe wybawienie Barankowi; chodzi o aniołów. Greckie wyrażenie tłumaczone między innymi na „wielka rzesza” występuje w Biblii w różnych kontekstach (Marka 5:24; 6:34; 12:37).

http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101989233

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N mar 19, 2017 15:57
Zobacz profil
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Małgosiaa napisał(a):
@adaBRD
Nie próbuj mnie zdyskredytować, a dokształć się. Zbawieni to ci, którzy są w niebie z Bogiem. Ci na ziemi, to niejako gorszy sort wg ŚJ. Na dowód, że mówią o 144000 zbawionych:
Cytuj:
Czy liczba 144 000 nie jest symboliczna?
Odpowiedź wynika z faktu, że po wymienieniu określonej liczby 144 000 w Objawieniu 7:9 jest mowa o „wielkiej rzeszy, której żaden człowiek nie zdołał policzyć”. Gdyby liczba 144 000 nie była dosłowna, wówczas przeciwstawienie jej „wielkiej rzeszy” nie miałoby sensu. Uznawanie tej liczby za literalną jest zgodne z zapisaną w Mateusza 22:14 wypowiedzią Jezusa, która dotyczy Królestwa Niebios: „Wielu jest zaproszonych, ale mało wybranych”.
Czy członkowie „wielkiej rzeszy” wspomnianej w Objawieniu 7:9, 10 też idą do nieba?

Objawienie nie mówi o nich, jak o 144 000, że są „kupieni z ziemi”, aby przebywać z Chrystusem na niebiańskiej górze Syjon (Obj. 14:1-3).

Opisanie ich jako ‛stojących przed tronem i przed Barankiem’ niekoniecznie wskazuje na miejsce, lecz raczej na stan uznania (por. Obj. 6:17; Łuk. 21:36). Wyrażenie „przed tronem” (gr. enòpion tou thrònou; dosł. „w obliczu tronu”) nie znaczy, że są w niebie. Po prostu stoją „w obliczu” Boga, który mówi, że patrzy z nieba na synów ludzkich (Ps. 11:4; por. Mat. 25:31-33; Łuk. 1:74, 75; Dzieje 10:33).

Wspomniana w Objawieniu 19:1, 6 „ogromna rzesza w niebie” to nie to samo, co „wielka rzesza” z Objawienia 7:9. O tych, którzy są w niebie, nie powiedziano, że są „ze wszystkich narodów” albo że przypisują swe wybawienie Barankowi; chodzi o aniołów. Greckie wyrażenie tłumaczone między innymi na „wielka rzesza” występuje w Biblii w różnych kontekstach (Marka 5:24; 6:34; 12:37).

http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101989233




Nie madruj sie, tylko sie dowiedz w co wierza SJ...Twoja wiedza na ich temat jest szczatkowa...Widze, ze Yarpen moglby ci pomoc...Zapytaj go moze...zanim zalejesz nas tutaj swoimi glupotami :)


N mar 19, 2017 16:11
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
adaBRD napisał(a):
Nie madruj sie, tylko sie dowiedz w co wierza SJ...Twoja wiedza na ich temat jest szczatkowa...Widze, ze Yarpen moglby ci pomoc...Zapytaj go moze...zanim zalejesz nas tutaj swoimi glupotami :)

Nie błaznuj, bo później będziesz lamentować, że jesteś tępiona :D
Wiedza Twoja o ŚJ nie imponuje, skoro zasadniczą istotę wiary chrześcijan - duszę nieśmiertelną - sprowadziłaś jedynie do kwestii przecinka.


N mar 19, 2017 16:18
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Alus napisał(a):
Albo nie rozumiesz o co chodzi, albo udajesz.
Biblia precyzyjnie mówi o sądzie szczegółowym tuz po zakończeniu życia doczesnego (Łk 23,43; 2 Kor 5,10; Hbr 9,27), to przesuniecie przecinka zmienia sens wypowiedzi Jezusa "dowodząc" racji ŚJ nie istnienia nieśmiertelnej duszy. Człowiek umiera z ciałem i duszą, a zmartwychwstanie jedynie 144 tys ŚJ w dniu Paruzji.
Naukę o duszy nieśmiertelnej ŚJ nazywają największym kłamstwem szatana.


Wiem, ze tak nazywaja i wiem, skad taka nauke wyprowadzaja...
Oczywiscie z Biblii :


STARY TESTAMENT
Księga Rodzaju


Upadek pierwszych ludzi

3
1 A wąż1 był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: «Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?» 2 Niewiasta odpowiedziała wężowi: «Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, 3 tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli». 4 Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie! 5 Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło».


A wiec nauka o niesmiertelnosci duszy pochodzi, zdaniem SJ, od szatana...

Logiczna konsekwencja tej nauki jest wiec przecinek, ktory w przytaczanym zdaniu ma stac po a nie przed "dzis"...


N mar 19, 2017 16:30
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Alus napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Nie madruj sie, tylko sie dowiedz w co wierza SJ...Twoja wiedza na ich temat jest szczatkowa...Widze, ze Yarpen moglby ci pomoc...Zapytaj go moze...zanim zalejesz nas tutaj swoimi glupotami :)

Nie błaznuj, bo później będziesz lamentować, że jesteś tępiona :D
Wiedza Twoja o ŚJ nie imponuje, skoro zasadniczą istotę wiary chrześcijan - duszę nieśmiertelną - sprowadziłaś jedynie do kwestii przecinka.



Nigdy nie zalowalam, kiedy tepiono mnie za prawde...Raczej poczytuje to sobie za chrzescijanski zaszczyt... :)

Ja nie chce tu nikomu imponowac wiedza o SJ...ja po prostu robie z niej uzytek, bo uwazam, ze nalezy poznac najpierw to, co sie krytykuje...

Sama rowniez krytykuje SJ...ale wypisywanie klamstw albo polprawd na ich temat uwazam za krzywdzace i nie fair... :)


N mar 19, 2017 16:41
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL