Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Magia a KK 
Autor Wiadomość
Post Re: Magia a KK
Dobrotliwy napisał(a):
Zaprzeczanie na podstawie chybionych analogii nie zmienia rzeczywistości, a jest ona następująca - katolickie egzorcyzmy mają wszelkie znamiona podręcznikowej wręcz magii ceremonialnej.
Powtórzenie 1000 razy jakiegoś sądu bez podania uzasadnienia nie sprawia, że sąd ten staje się prawdziwy. Na razie jedyne co wiemy, to że Dobrotliwemu coś tam się kojarzy. I tyle.


Pt mar 16, 2018 13:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 15, 2018 22:40
Posty: 57
Post Re: Magia a KK
zefciu napisał(a):
Dobrotliwy napisał(a):
Zaprzeczanie na podstawie chybionych analogii nie zmienia rzeczywistości, a jest ona następująca - katolickie egzorcyzmy mają wszelkie znamiona podręcznikowej wręcz magii ceremonialnej.
Powtórzenie 1000 razy jakiegoś sądu bez podania uzasadnienia nie sprawia, że sąd ten staje się prawdziwy. Na razie jedyne co wiemy, to że Dobrotliwemu coś tam się kojarzy. I tyle.


Powtarzanie 1000 razy, że dla ciebie coś co wygląda jak koń, zachowuje się jak koń i ma DNA konia nie jest koniem nie zmieni konia w żyrafę. Bo na razie to tylko twierdzisz, że koń nie jest koniem, i tyle.


Pt mar 16, 2018 13:26
Zobacz profil
Post Re: Magia a KK
Dobrotliwy napisał(a):
Powtarzanie 1000 razy, że dla ciebie coś co wygląda jak koń, zachowuje się jak koń i ma DNA konia nie jest koniem nie zmieni konia w żyrafę. Bo na razie to tylko twierdzisz, że koń nie jest koniem, i tyle.
Nie. Twierdzę,  że krzyż nie jest różdżką. Jakie jest Twoim zdaniem „DNA różdżki”?


Pt mar 16, 2018 13:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 15, 2018 22:40
Posty: 57
Post Re: Magia a KK
zefciu napisał(a):
Dobrotliwy napisał(a):
Powtarzanie 1000 razy, że dla ciebie coś co wygląda jak koń, zachowuje się jak koń i ma DNA konia nie jest koniem nie zmieni konia w żyrafę. Bo na razie to tylko twierdzisz, że koń nie jest koniem, i tyle.
Nie. Twierdzę,  że krzyż nie jest różdżką. Jakie jest Twoim zdaniem „DNA różdżki”?


Przedmiot służący przywołaniu pewnej mocy czasem jednocześnie posiadający pewną moc, czy też służący koncentracji pewnej mocy. A w tym co piszę chodzi o krucyfiks sw. Benedykta - składający się z krucyfiksu i amuletu św Benedykta (który zbudowany jak typowy sigil)). Sam krzyż to pogański symbol ochronny.


Pt mar 16, 2018 13:48
Zobacz profil
Post Re: Magia a KK
Dobrotliwy napisał(a):
Przedmiot służący przywołaniu pewnej mocy czasem jednocześnie posiadający pewną moc, czy też służący koncentracji pewnej mocy.
Zatem krzyż nie jest różdżką. Problem rozwiązany.


Pt mar 16, 2018 15:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 15, 2018 22:40
Posty: 57
Post Re: Magia a KK
zefciu napisał(a):
Dobrotliwy napisał(a):
Przedmiot służący przywołaniu pewnej mocy czasem jednocześnie posiadający pewną moc, czy też służący koncentracji pewnej mocy.
Zatem krzyż nie jest różdżką. Problem rozwiązany.


A gdzie ktoś sugerował, że jest? Krzyżto symbol pogański. A w rozmowie chodziło o krucyfiks św. Benedykta, który ma wszelkie znamiona różdżki w kontekście egzorcyzmu.


Pt mar 16, 2018 15:14
Zobacz profil
Post Re: Magia a KK
Dobrotliwy napisał(a):
A gdzie ktoś sugerował, że jest? Krzyżto symbol pogański. A w rozmowie chodziło o krucyfiks św. Benedykta, który ma wszelkie znamiona różdżki w kontekście egzorcyzmu.
Nie. Nie ma żadnego z wskazanych przez Ciebie.


Pt mar 16, 2018 15:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 15, 2018 22:40
Posty: 57
Post Re: Magia a KK
zefciu napisał(a):
Dobrotliwy napisał(a):
A gdzie ktoś sugerował, że jest? Krzyżto symbol pogański. A w rozmowie chodziło o krucyfiks św. Benedykta, który ma wszelkie znamiona różdżki w kontekście egzorcyzmu.
Nie. Nie ma żadnego z wskazanych przez Ciebie.


Jaka zatem jest rola owego krzyża? Oświeć mój ociemniały umysł światłem Prawdy.


Pt mar 16, 2018 15:26
Zobacz profil
Post Re: Magia a KK
Dobrotliwy napisał(a):
Jaka zatem jest rola owego krzyża?
Krzyż wskazuje na Tego, suwerenną mocą którego dokonuje się dany akt. Nie ma krzyż żadnej mocy sam w sobie. Niczego też tym bardziej nie „skupia”.
Cytuj:
Oświeć mój ociemniały umysł światłem Prawdy.
Nie da się. Uległeś jakiejś tam koncepcji „prawdziwej wiary pogańskiej” i będziesz ją nam tutaj głosił aż Cię za to zbanują. Nie widzę niestety innego scenariusza Twojej forumowej kariery.


Pt mar 16, 2018 16:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 15, 2018 22:40
Posty: 57
Post Re: Magia a KK
zefciu napisał(a):
Dobrotliwy napisał(a):
Jaka zatem jest rola owego krzyża?
Krzyż wskazuje na Tego, suwerenną mocą którego dokonuje się dany akt. Nie ma krzyż żadnej mocy sam w sobie. Niczego też tym bardziej nie „skupia”.


Czyli reprezentuje odwołanie się do określonej, zdefiniowanej mocy.
Czyli typowa definicja różdżki.

zefciu napisał(a):
Cytuj:
Oświeć mój ociemniały umysł światłem Prawdy.
Nie da się.


Nie da się? Czy nie che się? Ddefinicja byłaby niepokojąco bliska temu co występuje jako definicja różdżek, amuletów i fetyszy?

zefciu napisał(a):
Uległeś jakiejś tam koncepcji „prawdziwej wiary pogańskiej” i będziesz ją nam tutaj głosił aż Cię za to zbanują. Nie widzę niestety innego scenariusza Twojej forumowej kariery.


Co proszę?


Pt mar 16, 2018 16:53
Zobacz profil
Post Re: Magia a KK
Dobrotliwy napisał(a):
Czyli reprezentuje odwołanie się do określonej, zdefiniowanej mocy.
Czyli typowa definicja różdżki.
Czyli np. licznik energii elektrycznej jest różdżką. Albo np. grożenie „jak ojciec wróci, to zobaczysz” jest różdżką.
Cytuj:
Co proszę?
Przecież po polsku piszę. Którego słowa nie zrozumiałeś?


So mar 17, 2018 9:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 15, 2018 22:40
Posty: 57
Post Re: Magia a KK
zefciu napisał(a):
Dobrotliwy napisał(a):
Czyli reprezentuje odwołanie się do określonej, zdefiniowanej mocy.
Czyli typowa definicja różdżki.
Czyli np. licznik energii elektrycznej jest różdżką. Albo np. grożenie „jak ojciec wróci, to zobaczysz” jest różdżką.

Nie jest. Licznik to licznik, różdżka to różdżka. Definicje obu są rozłączne. Czy zaś ty krucyfiks św. Benedykta traktujesz jako tą samą grupę przedmiotów co licznik elektryczny?

Cytuj:
Cytuj:
Co proszę?
Przecież po polsku piszę.


Pisać po polsku, a pisać zrozumiale w tym języku to dwie różne sprawy.

Cytuj:
Którego słowa nie zrozumiałeś?

Pojedynczo rozumiem wszystkie, zebrane razem zaś niewiele mają dla mnie sensu.


So mar 17, 2018 12:07
Zobacz profil
Post Re: Magia a KK
Dobrotliwy napisał(a):
Nie jest. Licznik to licznik, różdżka to różdżka.
A krzyż to krzyż.
Cytuj:
Czy zaś ty krucyfiks św. Benedykta traktujesz jako tą samą grupę przedmiotów co licznik elektryczny?
Nie rozumiem pytania. Zapewne da się zdefiniować pewne grupy przydmiotów, do których oba będą należały – np. przedmioty zawierające metal. Natomiast mnie chodziło o coś innego. Napisałeś, że krzyż to różdżka, bo „zawiera odwołanie do ściśle zdefiniowanej mocy”. Licznik prądu również liczy kilowatogodziny, więc odwołuje się do mocy. Zatem jest różdżką.

Problem w tym, że Ty nie potrafisz podać ścisłej definicji różdżki i dlatego każesz polegać innym na Twoich prywatnych skojarzeniach.
Cytuj:
Pojedynczo rozumiem wszystkie, zebrane razem zaś niewiele mają dla mnie sensu.
No cóż. To już Twój problem, że masz upośledzoną zdolność czytania ze zrozumieniem. Ale to nie jet dla tego forum wielki problem. Masz już jedno ostrzeżenie, a postawy przecież nie zmienisz.


So mar 17, 2018 12:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 15, 2018 22:40
Posty: 57
Post Re: Magia a KK
zefciu napisał(a):
Dobrotliwy napisał(a):
Nie jest. Licznik to licznik, różdżka to różdżka.
A krzyż to krzyż.



Gratuluję, właśnie odkryłeś tautologię. Jeszcze kilka bardziej skomplikowanych odkryć i będziesz miał cały aparat logiczny. Może.

zefciu napisał(a):
Cytuj:
Czy zaś ty krucyfiks św. Benedykta traktujesz jako tą samą grupę przedmiotów co licznik elektryczny?
Nie rozumiem pytania. Zapewne da się zdefiniować pewne grupy przydmiotów, do których oba będą należały – np. przedmioty zawierające metal. Natomiast mnie chodziło o coś innego. Napisałeś, że krzyż to różdżka, bo „zawiera odwołanie do ściśle zdefiniowanej mocy”. Licznik prądu również liczy kilowatogodziny, więc odwołuje się do mocy. Zatem jest różdżką.


Od liczenia kilowatogodzin (który nie odwołuje się do i nie wskazuje żadnej mocy, tylko wskazuje zużycie prądu, a to jeśli ktoś nie spał na fizyce dwie różne sprawy) do reprezentowania mocy boskiej w egzorcyzmie droga nie jest aż tak bliska jak ty to próbujesz pokazać. Serio, aż tak nisko cenisz krucyfiks? Względnie, czy dla ciebie prąd elektryczny to zjawisko nadprzyrodzone?

zefciu napisał(a):
Problem w tym, że Ty nie potrafisz podać ścisłej definicji różdżki i dlatego każesz polegać innym na Twoich prywatnych skojarzeniach.


Ależ ja podałem definicję. Ty jej jak widać nie rozumiesz i specjalnie wykręcasz. Lub nie chcesz przyjąć do wiadomości następstw z niej wynikających i próbujesz nieudolnie ośmieszyć.

zefciu napisał(a):
Cytuj:
Pojedynczo rozumiem wszystkie, zebrane razem zaś niewiele mają dla mnie sensu.
No cóż. To już Twój problem, że masz upośledzoną zdolność czytania ze zrozumieniem.


Lub ty masz upośledzoną zdolność przekazywania myśli za pomocą słowa pisanego, lub treści które przekazujesz rzeczywiście nie mają za wiele sensu. To też jest możliwe, nawet jeśli twoje wysokie mniemanie o sobie nie pozwala ci tego dopuścić do wiadomości.

zefciu napisał(a):
Ale to nie jet dla tego forum wielki problem. Masz już jedno ostrzeżenie, a postawy przecież nie zmienisz.


Wyjaśniam z moderatorką to nieporozumienie, i nie ma ono nawet związku z tematem który jest w obecnym wątku poruszany, ani nawet wymianą postów z tobą.


So mar 17, 2018 13:01
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Magia a KK
Dobrotliwy napisał(a):
Wyjaśniam z moderatorką to nieporozumienie, i nie ma ono nawet związku z tematem który jest w obecnym wątku poruszany, ani nawet wymianą postów z tobą.

Owszem. Wykręciłes kota ogonem, a ja takiego wyjasnienia nie uznaję.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So mar 17, 2018 14:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL