Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 23, 2018 1:10Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So cze 09, 2012 19:10
Posty: 11
Post W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Książka W obronie wiary (2015) już w sprzedaży:

http://www.religijna.pl/w-obronie-wiary ... lodzimierz

Ale dość droga. Sam bym nie kupił. :cry:

W każdym razie jest to treść taka jak tu jest za darmo w Wordzie i html:

http://www.piotrandryszczak.pl/w_obronie_wiary.html


Wt wrz 15, 2015 21:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 29, 2015 18:06
Posty: 1
Lokalizacja: Kobiór, Dolnośląskie
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
No niestety tak jest, bardzo bym chciałam żeby ludzie nie prześladowali chrześcijan

Pozdrawiam Wiktoria Galbierz


Śr wrz 30, 2015 16:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 09, 2012 19:10
Posty: 11
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Wiktoria100 napisał(a):
No niestety tak jest, bardzo bym chciałam żeby ludzie nie prześladowali chrześcijan

No właśnie a w Syrii i w innych państwach tak prześladują. :cry:


Śr wrz 30, 2015 20:02
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 09, 2012 19:10
Posty: 11
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Książka pt. Rok 1925 i Miliony ludzi z obecnie żyjących nigdy nie umrą! (2015) jest dostępna nie tylko na papierze ale i w PDF, html i Word:

http://www.piotrandryszczak.pl/rok-1925 ... -umra.html

Ukazuje ona fałszywe proroctwo i nadzieje głosicieli Towarzystwa Strażnica.


Pt paź 30, 2015 11:31
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 09, 2012 19:10
Posty: 11
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Po wielu staraniach powstała ang. wersja książki pt. Zmienne nauki Świadków Jehowy... w PDFie.

https://wtsarchive.com/cfs/files/downlo ... s-2016.pdf

oryginalny jej tytuł to:

Ever-changing teachings of Jehovah’s Witnesses. The most important changes in the doctrine of the Watchtower Society in the years 1879-2015 (2016, wersja elektroniczna).

Idziemy w świat...

Publikacja zawiera też dodatek dla pierwszej połowy roku 2016, a więc idzie równo ze Strażnicą.


Pn cze 13, 2016 18:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 20, 2016 9:32
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Osobiście nie wierze, ale również mnie bardzo denerwują. Ateiści jak i chrześcijanie nie chodzą po ludziach aby ich nawracać. Jeśli oni starają przekonywać ludzi na siłę oznacza to tylko jedno - mają poważy problem ze swoim wyznaniem.


Wt wrz 20, 2016 9:53
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr sie 03, 2011 23:59
Posty: 30
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Właściwie Świadkowie uznawani są w ogóle za sektą w Polsce, czy mają status normalnego stowarzyszenia wyznaniowego?

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Skrzypiec zapraszam również na mój blog na stronie skrzypiec.pl gdzie można poczytać ciekawe artykuły. Biorę udział w projektach Boinc, które pomagają nam lepiej zrozumieć Świat. Biorę m.in. udział w polskim projekcie Boinc o nazwie Universe@home


Wt wrz 20, 2016 22:01
Zobacz profil WWW
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Z tego co wiem to są związkiem wyznaniowym. Mowię o stronie prawnej
https://mac.gov.pl/files/wp-content/upl ... ejestr.pdf
Pozycja 32


Cz paź 06, 2016 13:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 0:19
Posty: 118
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Trochę późno odpowiadam na to pytanie. Świadkowie Jehowy są uznawani za sektę. Weźmy pod uwagę definicję sekty:
DEFINICJE SEKTY:
1 - grupa religijna, która oderwała się od któregoś z wielkich kościołów panujących i przyjęła własne zasady organizacyjne.
2 - grupa społeczna izolująca się od reszty społeczeństwa, mająca własną hierarchię wartości, zespół norm zachowania się, silnie akcentująca przywódcy.
3 - to ugrupowanie lub ruch, wyróżniający się przesadnym oddaniem jakiejś idei i posługujące się nieetyczną perswazją i manipulacją w celu uzyskania poparcia dla zamierzeń przywódców.
Jeżeli chodzi o doktryny Śj po części się zgadzam po części nie.
Otóż ŚJ chodzą po domach. Otóż tak jest napisane w Biblii i tego się kluczowo trzymają. Mimo tego te chodzenie po domach jest często kontrolowane. Muszą pisać sprawozdania z tego ile godzin byli w terenie. Na swojej stronie JW.ORG mówią, że sprawozdania z służby w terenie są dobrowolne. Czyli z własnej woli i bez przymusu. Lecz czytając na JW.ORG znalazłam taki tekst, że jak ktoś nie raczy złożyć sprawozdania to trzeba takiego głosiciela upomnieć. Czyli jedno wynika z drugiego, że na tej stronie jednak skłamali. Bo pomimo, że to dobrowolne to i tak go upomną.
Kwestia transfuzji krwi. Świadkowie Jehowy stosują bezkrwawą medycynę ok. Może są plusy i minusy. Minusem bezkrwawej medycyny był przypadek z rodziny ŚJ. Syn po takiej chirurgii został kompletnie sparaliżowany. Po prostu roślinka. To nie chodzi o uzupełnienie płynu, bo czegoś brakuje. Fakt jest w tym, że nic nie zastąpi normalnej krwi. Po za tym transfuzja pospolita też nosi różne choroby HIV itp. Ale również i ratuje życie ludzkie. Przykład może być taki, że np w czasie wypadku osobnik mocno krwawi i nie ma czasu na bezkrwawą chirurgię trzeba tą krew przytoczyć. Świadkowie Jehowy mają taką deklarację, że nie przyjmują krwi. Oczywiście gdy taki członek organizacji dopuści się transfuzji zostanie usunięty z grona Śj.
Kwestia gdy ktoś zostanie usunięty z organizacji Śj np. syn czy matka to Śj zrywają z takimi kontakty. Popierają to jakimś tam wersetem w Biblii. Gdy ktoś odchodzi z organizacji niestety traci rodzinę, przyjaciół. Można by było o tym nawet posłuchać pana Szymona Matusiaka( byłego starszego zboru Śj).
Tu te przykłady co podałam powyżej są kwestią sporną. Przykro mi to powiedzieć, ale już spotkałam się na zapytaju z takim osobnikiem co ja sama już stwierdziłam, że jest mocno sprany przez oto organizację.
Po za tym moja kuzynka opowiadała mi, że jej kolega ze szkoły jest Śj. Lecz on nie popiera tej organizacji. Wytłumaczył jej od razu dlaczego. Jego ojciec jest gorliwym Śj. Niestety matka była jeszcze katoliczką. Oczywiście jego ojciec przyciskał ją by weszła do tej organizacji. Miała go dość, bo nieźle jej też przy tym naubliżał więc przeszła dla świętego spokoju. Lecz syn ma też przesrane. Ciągła kontrola czy syn nie robi wbrew Bogu. Tylko na tyle bystry jest ten chłopak, że co chce obejrzeć(film) co jest zakazany przez organizację ściąga na telefon i ogląda go w szkole w czasie przerw. Powiedział, że na kompa nie ściąga, bo ojciec by go sprał. Więc tu jest pewien sposób manipulacji.
Po za tym też są dobre strony tej organizacji: nie palą, nie piją, nie ćpają, przyznam znają Biblię. Ale mimo tego nigdy nie wchodzić w sidła tej organizacji. Tak posłuchać byłych Śj i wnioskować. Znać swoją wiarę to dobra rzecz. Bo inaczej będziesz ostrożny.

_________________
Jeszcze z Moskwicza zrobię rakietę kosmiczną


So mar 11, 2017 21:11
Zobacz profil
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
1 - od jakiego kościoła się rzekomo "oderwali"?
2 - no tak, wszak nie pracują z innymi, mają własne szkoły, izolują się od niewierzących krewnych.... co za bzdury :) Własna hierarchia wartości i normy zachowania się - być może są faktycznie jedynymi, którzy opierają ją na Słowie Bożym...; z tym "przywódcą" - słyszałaś o papiestwie? ;)
3 - przesadne oddanie jakiejś idei? :) Nieestetyczna persfazja i manipulacja? :)

Zostając DOBROWOLNIE głosicielem powinieneś składać takie sprawozdania. Normalne jest, że należy skorygować kogoś, kto się dobrowolnie na to zgodził a potem tego nie robi. Ale to co napisze na takim sprawozdaniu to już jego osobista sprawa, nikt nie każe raportować każdej dziedziny służby. I OCH JAKŻE TO STRASZNIE I SEKCIARSKO BRZMI! Raportują swoją służbę! :D Ale jakoś chyba nie pokusiłaś się wniknąć w to, PO CO to robią...

Transfuzja... ulubiony temat przeciwników. Nikt nie pisze, jak rozwninięta jest bezkrwawa medycyna i jakie kontakty i dojścia mają ŚJ w medycynie. Prawda jest taka, że gdy tylko pada zdanie z ust Świadka (lub jego pełnomocnika w razie nieprzytomności) "...ale bez krwi", to taki Świadek automatycznie, od razu jest wrzucany na nieporównywalnie wyższy poziom leczenia i opieki medycznej niż inni pacjenci. Od razu trafia pod opiekę lekarza, który jest na tyle douczony, że nie poci się, gdy musi wykorzystać metodę inną niż ta najłatwiejsza...
Opisano to tu:
https://tv.jw.org/#pl/video/VODPrograms ... 3_11_VIDEO

Odejście z Organizacji. "Popierają to jakimś tam wersetem". Może zacytuj, jakim? I powiedz, dlaczego w takim razie mają słuchać Boga na wyrywki?

Czarne charaktery się zdarzają, jak wszędzie. Wobec tego dlaczego żona lub syn nie powiadomią o takiej postawie męża/ojca starszych zboru? Przecież na to są "paragrafy". I jestem ciekaw z jakiej nieznanej mi listy zakazanych filmów korzysta owa rodzina :D

Ja nie polecam słuchać byłych ŚJ. To tak jakby dla tutejszej społeczności zdanie byłych katolików, księży itp. miało być jakimś większym wyznacznikiem... Myślę, że lepszą formą jest tak jak w Twoim wypadku siąść chociażby do wspomnianego serwisu JW.ORG i samemu porównać z Biblią założenia Świadków Jehowy, czy mają poparcie w Biblii czy nie. Bo inaczej to zawsze będzie tylko czyjaś INTERPRETACJA, a ludzi, którzy celowo posługują się oszczerstwami, bo ktoś mu tam celowo lub nie za skórę zaszedł to jest na prawdę sporo. I nie piszę tylko o kwestiach ŚJ, czy w ogóle religii.


Cz mar 16, 2017 16:22

Dołączył(a): Pn cze 21, 2004 18:27
Posty: 5667
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Fischer, ale czemu gębę rozdzierasz? To nie dodaje Ci wiarygodności. To czy nazwiemy ŚJ "sektą", czy nie nazwiemy, to już jest sprawa czysto dialektyczna. Natomiast zgodności z Biblią nie ma u nich żadnej. Np. utożsamianie Logosa z archaniołem Michałem stoi w jawnej sprzeczności z Listem do Hebrajczyków, który wyraźnie stwierdza, że Logos i aniołowie to różne byty. Niespożywanie darów eucharystycznych to oczywiste zanegowanie polecenia Chrystusa. Nawet w tak drobnych sprawach, jak sposób głoszenia, ŚJ zachowują się niezgodnie z poleceniami Pana (który zabronił uczniom chodzić od domu do domu).

_________________
მიჯნურობა სხვა რამეა, არ სიძვისა დასადარი:
იგი სხვაა, სიძვა სხვაა, შუა უზის დიდი მზღვარი


Cz mar 16, 2017 16:31
Zobacz profil
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Jezus - Michał
https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4 ... cha%C5%82/
Hebrajczyków wspomina o różnicy w pozycjach tychże bytów ;)

Niespożywanie przez część ŚJ emblematów Ostatniej Wieczerzy
https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4 ... %82y-bogu/
https://www.jw.org/pl/publikacje/czasop ... 4sk%C4%85/
(od ak. 14)

Głoszenie od domu do domu
https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-j ... u-do-domu/


Cz mar 16, 2017 16:51

Dołączył(a): Pn cze 21, 2004 18:27
Posty: 5667
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Gdybyś tak zamiast wklejać linki odniósł się do argumentów, to byłoby już w ogóle fajnie. Ale cieszy mnie, że przestałeś się rozdzierać.

Co do linków - 1 link kłamliwie mówi, jakoby głos Jezusa nazwano archanielskim. Nie jest tak. Chrystus ma przyjść przy archanielskim głosie.

2 i 3 odnosi się do obrzydliwiej nauki ŚJ, jakoby tylko część zbawionych miała żyć z Bogiem w Niebie. Zapomniałem o niej. Dzięki za przypomnienie.

4 w ogóle nie odnosi się do mojego zarzutu.

_________________
მიჯნურობა სხვა რამეა, არ სიძვისა დასადარი:
იგი სხვაა, სიძვა სხვაა, შუა უზის დიდი მზღვარი


Cz mar 16, 2017 17:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 2825
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Fischer napisał(a):
1 - od jakiego kościoła się rzekomo "oderwali"?
A co, nie uczą tego w zborze?

Tak z grubsza, bo tych rozłamów było sporo, podaję te "grubsze":
 • Prezbiterianie oderwali się od Kościoła Szkockiego oraz od Kalwinów
 • Kongregacjoniści oderwali się od (m.in) prezbiterian
 • Charles Taze Russell oderwał się od kongregacjonalistów, aby przystać do kaznodziei Nelsona Barboura (adwentysta)
 • wcześniej adwentyści oderwali sie od baptystów
 • ...a baptyści od anabaptystów
 • ...którzy oderwali sie od wyznania założenego przez Tomasza Muntzera
 • ...który odłamał się od luteran
 • Po kilku latach od oderwania się od kongregacjonistów, grupa Russella odłamała się od adwentystów Barboura, aby założyć własną denominację

Świadkowie (wcześniej "Badacze") też się rozłamywali (lub topnieli) praktycznie po każdej "kompromitacji prorockiej" - a tych było sporo, na przykład:
 • Po fiasku z sprzedawaną przez Russella "cudowną pszenicą", mającą rzekomo dawać wielokrotnie większe plony
 • po roku 1914 gdy zapowiedziany na ten rok koniec świata nie nadchodzi.
 • po 1915, gdy "przesunięty z 1914" roku Armagedon znów nie nadchodzi
 • po 1918, gdy kolejny termin Armagedonu się nie sprawdza
 • po 1925 - według zapewnień Ciała Kierowniczego, w tym roku mieli zmartwychwstać prorocy Starego Testamentu. Kupiono im luksusowy dom i samochody. Niestety, ponieważ nie zmartwychwstali, póki co w domu mieszkał prezes sekty ;) Nic dziwnego, że niektórzy wierni się wkurzyli...
 • po 1932m gdy Bóg, mimo proroctw Ciała Kierowniczego Świadków na ten rok, nie obala chrześcijaństwa
 • po 1935 (Kolejny termin Armagedonu - znów klapa)
 • po 1941 - czyli po następnym terminie Armagedonu
 • po 1975 - Kolejny termin Armagedonu. Gdy nie nadchodzi następuje kolejny rozłam - potężna fala odejść.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz mar 16, 2017 18:11
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 0:19
Posty: 118
Post Re: W obronie wiary - kompendium przeciw Świadkom Jehowy
Mnie zastanawia jedna rzecz. Czemu i gdzie można znaleść Biblię Świadków Jehowy. Nigdzie w sklepie nie można. Przecież oni się tak upierają, że mają tą samą biblię co my. Czyżby oni coś ukrywają przed nami? Lecz po rozmowie ze Śj stwierdzam jednak, że jest inaczej. Zresztą Śj nie są zgodni z Biblią. Przecież oni nie uznają Ducha Świętego, a to jest poważny grzech. Pan Jezus umarł na krzyżu, a nie na palu.

_________________
Jeszcze z Moskwicza zrobię rakietę kosmiczną


Cz mar 16, 2017 22:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL