Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 16:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Reiki i moc aniolow w rodzinie 
Autor Wiadomość
Post Re: Reiki i moc aniolow w rodzinie
Nie jestem pewien, czy dobrze to ująłem. Generalnie chodzi o to, że katolickiemu intelektualiście nie zależy na zgłębianiu prawdy Bożej, tj. Bożego dzieła jakim jest świat doczesny, tylko na takim wykręceniu i pomieszaniu pojęć, żeby przepchnąć paranoiczną wizję świata, w której katolicyzm jest ostatnią i jedyną możliwą ostoją człowieka wobec panoszących się po świecie zagrożeń. Tak jak to zrobił niesławny ksiądz Oko z tzw. dżęderami.

Reiki jest japońskie i orientalne, a new age jest okcydentalny. Już z tego wynika, że są to fenomeny odrębne, bo zakorzenione w odrębnych kulturach. Co niuejdżowcy wyrabiają z reiki, tego nie wiem, ale podejrzewam jakieś straszne głupoty. Tak samo nie wiem, na co mistrzowie reiki przyzwalają uczniom-niuejdżowcom, jeśli tacy się trafią. Natomiast katolicki intelektualista, zamiast podejść do sprawy rzetelnie i zbadać ją podług zalecenia świętego Pawła, wrzuca od razu reiki do niuejdzowego wora, bo... tak robią niuejdżowcy. Kto więc tu kogo nawraca i na co?


Wt lis 27, 2018 21:36
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Reiki i moc aniolow w rodzinie
Sorry, ale w desperackiej próbie obrony (zupełnie zbędnej) reiki, niepotrzebnie atakujesz katolicyzm i "katolickich intelektualistów".
Wyjaśnię:
1.
Cytuj:
chodzi o to, że katolickiemu intelektualiście nie zależy na zgłębianiu prawdy Bożej, tj. Bożego dzieła jakim jest świat doczesny, tylko na takim wykręceniu i pomieszaniu pojęć, żeby przepchnąć paranoiczną wizję świata, w której katolicyzm jest ostatnią i jedyną możliwą ostoją człowieka wobec panoszących się po świecie zagrożeń. Tak jak to zrobił niesławny ksiądz Oko z tzw. dżęderami.

Za dużo w tym krótkim tekście wartościujących (albo de-wartościowujących) epitetów: "paranoiczna wizja", "panoszące się zagrożenia".
Poza tym zgłębianie świata doczesnego nie ma żadnego związku z reiki, które sam określiłeś jako paranaukę.

2.
Cytuj:
Reiki jest japońskie i orientalne, a new age jest okcydentalny

To uproszczenie. Sam napisałeś, że "ki" jest orientalnym odpowiedniku łacińskiej vis vitalis - z całą otoczką "terapeutyczną".
A "okcydentalny" New Age bierze ze wszystkiego po trochu - z judaizmu, chrześcijaństwa, Orientu bliskiego i dalekiego, szamanizmu azjatyckiego i amerykańskiego, wikanizmu, hellenizmu, wierzeń sumeryjskich, egipskich i subsaharyjskich... itd. To prawda, że powstał w łonie Zachodu, ale nie jest w ogóle okcydentalny.

3.
Cytuj:
Co niuejdżowcy wyrabiają z reiki, tego nie wiem, ale podejrzewam jakieś straszne głupoty.

I tu masz odpowiedź.
To, co wyprawiają niuejdżowcy powoduje gęsią skórkę u wszystkich jako tako spójnych wyznawców czegokolwiek w miarę spójnego. Dlatego nazywam współczesnych Polaków "po kursach reiki" poganami, bo mieszają to, z czego wyrośli (kultura i duchowość zachodnia) ze wszystkim, co ma pozór "wiedzy i mądrości".

4.
Cytuj:
Natomiast katolicki intelektualista, zamiast podejść do sprawy rzetelnie i zbadać ją podług zalecenia świętego Pawła, wrzuca od razu reiki do niuejdzowego wora, bo... tak robią niuejdżowcy.


A to nieuprawnione wnioski. Katolicki intelektualista (aleś mi pojechał) nie ma nic do żadnych wyznawców innych religii praktykujących swoją religię.
Nie ma nic do shintoistów praktykujących shinto jeśli ich shinto jest czymś co jest w ich, a nie jakimś przyodziewkiem, żeby się odróżniać od tłumu chrześcijan. Podobnie nie ma nic do derwiszów jeśli ich derwiszyzm wynika z głębi ich religii, a nie jest tylko maską karnawałową.

Dlatego nie interesuje mnie tak naprawdę reiki, ale to, co ludzie wychowani w kulturze Zachodu robią z siebie próbując mieszać co tylko się da ze swoimi korzeniami. W tym i reiki.
I z tym walczę - z reiki zmanipulowanym przez "chrześcijan" i to wrzucam do wora pogaństwa.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt lis 27, 2018 22:45
Zobacz profil WWW
Post Re: Reiki i moc aniolow w rodzinie
Aha. No... dla ścisłości: jak napiszę, że podstawy termodynamiki, z cyklem Carnota włącznie, zostały opracowane na teorii cieplika, to będę zupełnie niepotrzebnie bronił cieplika, a atakował naukę?

Reiki jest paranauką i w tym sensie jest niebezpieczna, że można skończyć jak Kaczmarski, co się przeląkł chemioterapii i poszedł w altmedy, a potem było już za późno. Ale na Duchy Nieba i Podziemi, zagrożeń duchowych jest w tym tyle, co w wyobraźni gaijina. Owszem, jak się gaijina nakarmi wizją, że to, ach! pogaństwo! i że może jeszcze czyhają na niego demony, to gaijin faktycznie będzie w niebezpieczeństwie, bo się podczas sesji reiki zasugeruje i zacuka. Ale za to współodpowiada ten, który w gaijinie podatność na taką własnie sugestię wykształcił.

A poganie - tak, ci wyznawcy Diany i Herkulesa z wiosek italskich - byli w swoim kulcie niespójni i wyznawali rzeczy im obce? Poganin znaczyło - prostak; natomiast ludzie kształceni sprowadzali do Rzymu jakąś Kybele, jakiegoś Mitrę i na koniec jakiegoś Chrystusa - sprowadzali sobie bogów-innostrańców, bo to było wtedy cool i trendy. I dopóki kolejni cezarowie nie zaczęli tego tępić w imię porządku w państwie, to ludzie sobie chadzali jednego dnia do świątyni, drugiego do bazyliki, a potem urządzali w domu orgie; to były dopiero niuejdże! Póki się nie wtrąciła wielka polityka.


Śr lis 28, 2018 0:45

Dołączył(a): N lis 13, 2022 1:00
Posty: 41
Post Re: Reiki i moc aniolow w rodzinie
seejayz napisał(a):
Witam, bardzo prosze o wsparcie i jakas podpowiedz..
Otoz w rodzinie (tesciowa i jej dorosle corki) bardzo sobie chwala reiki. Wrecz zrobily jakis kurz i teraz sie chwala, jak fajnie sobie wyleczyc migrene, bol czegokolwiek, nawet poprawic humor. W tej rodzinie sa tez dzieci, nie wiem, czy te metody stosuja tez na te dzieci. Kobiety sa nieswiadome tego co robia. Sa ateistkami i nie chodza do kosciola, w ogole ich to nie interesuje. Mi sie to bardzo nie podoba. Zazwyczaj milcze, jak opowiadaja o tym, ze lecza kolezanki w pracy itp itd. I moje pytanie jako wierzacej osoby - co ja moge zrobic? Czy w ogole cos moge zrobic?
Kolejna rzecz - ksiazki i obrazki aniolkow, modlitwy /nie te prawdziwe/ do aniolow jako do najwyzszych istot. Wlasnie kobieta z tej rodziny mi mowila: Jak czegos potrzebuje, to wolam mojego aniola. Przy grillu chwali sie, ze zrobila jakies czary mary (!) i ow aniol odkryl jego imie. Czytaja ksiazki na ten temat, gdzie wszystko jest takie latwe, kolorowe, zabawne i aniolek zawsze przyleci i spelni kazde marzenie.Co ja moge zrobic?? Pytalam znajomego ksiedza i mowil, ze to teraz modne, tylko ze takie anioly i wiara w te istoty nie maja nic wspolnego z naszymi aniolami i latwo "wywolac" istote bardzo zla. Jestem katoliczka. Dziekuje za wyrozumialosc i wsparcie.


Jeżeli im to pomaga, to w czym problem? Mam wrażenie, że trochę zazdrościsz swoim bliskim. A czy Twoje modlitwy kiedykolwiek zostały wysłuchane? Jeśli nie, to może, zamiast obgadywać swoich bliskich za plecami, raczej może pożycz od nich te książki. Oni widocznie coś robią dobrze, skoro ich prośby są szybko wysłuchiwane.


Pt sty 13, 2023 16:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Reiki i moc aniolow w rodzinie
Płomyk, choć wątek został założony przed czterema laty temat jest ciągle aktualny. Autorka tego wątku jest katoliczką więc oczekiwała odpowiedzi i pomocy w duchu katolickim.
Aniołowie nie są jakimiś istotami niezależnymi od Boga, boginkami, skrzatami, których za pomocą pewnych formułek można niejako zmusić do działania.
Takie myślenie jest obce chrześcijaństwu.

_________________
ksiądz


Pt sty 13, 2023 20:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL