Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 0:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Sekta, a Maryja 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Sekta, a Maryja
Alus napisał(a):
Nie zapominaj o przeszłości protestantów, bo w wymienionych przez Ciebie wydarzeniach czynnie uczestniczyli Twoi protoplaści.
Tak, część przodków moich, jak i twoich pewnie w tym uczestniczyła, tylko, że ja się na nich nie powołuję.
Cytuj:
Historii nie ustala się od jakiegoś wygodnie wskazanego terminu/wydarzenia.
Historia nie ma osobowości. Masz na myśli historyków. Przyjęło się uważac, ze schizma Kościoła Katolickiego (nazwa zalezy od punktu siedzenia) to okres od 1054r do 1204. Można argumentować za rozszerzeniem tych granic ale te dwa wydarzenia dobrze opisują ten proces.
Alus napisał(a):
Nie uznajesz kultu Maryi, Twój wybór, Twoja sprawa
Złe sformuowanie: nie, ze nie uznaje, bo nie ma co uznawać, nikt głoszący takie nauki nie jest dla mnie autorytetem. To tak jakbyc napisała, że nie uznaje kultu Balla.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn gru 17, 2018 9:21
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Sekta, a Maryja
Kael napisał(a):
No i idzie na noże

Najwyraźniej KK jest kością w gardle protestantów, bo w walce z nim nie przeszkadza protestantom, że prawosławni czczą Maryję :D.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn gru 17, 2018 9:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Sekta, a Maryja
Małgosiaa napisał(a):
Kozioł napisał(a):
coraz silniejszy i widoczny w KK ruch "współodkupicielki"

Mówimy o nauczaniu UNK, a nie pobożności ludowej.
Stary wybieg. Pobożność ludu to pobożność Kościoła. a ty chcesz zdaje się rozdzielić Kościół na ten "własciwy" duchownych i ten "niewłasciwy" ludu.
Małgosiaa napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Moga sobie tak katolicy uważac (ich prawo) ale to patriarchat Rzymu odłączył sie od pozostałych patriarchatów.

Skoro wg Twojej teorii tym prawowitym Kościołem jest Cerkiew Prawosławna
to sa twoje wnioski wywodzące się z twojego załozenia, że jedynie Kościół państwowy Cesarstwa Rzymskiego (Bizantyjskiego) może głosić i rozpowszechniać nauki Pana.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn gru 17, 2018 9:27
Zobacz profil
Post Re: Sekta, a Maryja
Ba, jak widać słowne wyznanie, że prawdziwym Kościołem są prawosławni, nie przekłada się na konkret wyznania metodysty. Co protestant to własna interpretacja Prawdy. I któremu wierzyć?


Pn gru 17, 2018 9:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Sekta, a Maryja
Padre77 napisał(a):
Kucharz nie darz miłością warzyw ani mięsa. Garncarz nie darzy miłością gliny.
Bóg potrzebował pozwolenia Maryi na wcielenie. Bez jej woli nic by nie zrobił.

Tak jak garncarz wykorzystuje wg swojej woli te, a nie inne cechy tej, a nie innej gliny (z jednej zrobi porcelane, z innej fajans, a z jeszcze innej zwykła miskę), a kucharz urzyje tych produktów, a nie innych (i jeszcze odpowiedniej jakości). Jaka w tym zasługa gliny, czy np. warzywa?

Masz rację, ze to niedoskonałe porównanie. Lepsze byłoby: slusarz, który stworzył samemu sobie pomocne narzędzie aby potem coś stworzyć, czy naprawić.
Bóg stworzył Marię (wg KK wręcz specjalnie ją spreparował, bo urodziła się bez grzechu pierworodnego, a przecież to za sprawą Boga a nie jej samej) i użył jak naczynie, narzędzie. A ty uważasz, że Bóg bez Marii byłby bezradny i nie mógłby zbawić Świata, że odkupienie to współzasługa, czy wręcz zasługa Marii która łaskawie się na to zgodziła, ze miała jakakolwiek władze na wolą Pana?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Ostatnio edytowano Pn gru 17, 2018 9:43 przez Kozioł, łącznie edytowano 2 razy



Pn gru 17, 2018 9:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Sekta, a Maryja
Kael napisał(a):
Ba, jak widać słowne wyznanie, że prawdziwym Kościołem są prawosławni, nie przekłada się na konkret wyznania metodysty. Co protestant to własna interpretacja Prawdy. I któremu wierzyć?

Zdaje się, że z własnymi duchami sie bijesz :lol:

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn gru 17, 2018 9:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Sekta, a Maryja
Kozioł napisał(a):
A ty uważasz, że Bóg bez Marii byłby bezradny i nie mógłby zbawić Świata, że odkupienie to współzasługa, czy wręcz zasługa Marii która łaskawie się na to zgodziła, ze miała jakakolwiek władze na wolą Pana?

Bóg pewnie znalazłby inny sposób, gdyby Maryja powiedziała nie. Chodziło mi tylko o to, że bez Maryjnego "tak" nie mógłby zrobić tego co zrobił. Nie tyle miała władzę nad wolą Boga, co mogła postąpić wbrew Jego woli i uniemożliwić mu wcielenie.
Kozioł napisał(a):
Masz rację, ze to niedoskonałe porównanie. Lepsze byłoby: slusarz, który stworzył samemu sobie pomocne narzędzie aby potem coś stworzyć, czy naprawić.

Z tym ślusarzem to też nie do końca dobre porównanie, bo to narzędzie może sprzeciwić się temu ślusarzowi. Człowiek nie jest bezwolnym narzędziem w ręku Boga.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pn gru 17, 2018 9:48
Zobacz profil
Post Re: Sekta, a Maryja
Cytuj:
Złe sformuowanie: nie, ze nie uznaje, bo nie ma co uznawać, nikt głoszący takie nauki nie jest dla mnie autorytetem. To tak jakbyc napisała, że nie uznaje kultu Balla.

Akurat nie znajduję w Piśmie słów odnoszących się do Balla, jak te - Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny - Wszechmocny zadecydował, zatem ludzkie decyzje negujące wolę Boga, to tylko pyszałkowate kaprysy.


Pn gru 17, 2018 9:49

Dołączył(a): So lis 19, 2016 14:58
Posty: 8
Post Re: Sekta, a Maryja
Zakładając ten wątek nie chodziło mi o wzbudzenie takiego poruszenia.
Oczekiwałam jakiegoś wsparcia, zrozumienia...tym, którzy próbowali pomóc dziękuję. Ale kontynuowanie tego sporu, kto ma racje jest bez sensu.

Chcę tylko dodać, że ludzie w zborze do którego trafiłam (już nie chce używać słowa sekta) byli generalnie bardzo mili, ale męczące było słyszenie pytań "nawróciłaś się już". I ja się zastanawiałam, o co im chodzi przecież wierzę w Jezusa...wprowadzili ogromny mętlik do mojej głowy. Uniknęłam tzw. "ugruntowania", nie wiem może Bóg tym pokierował. Prawie wszystkie dyskusje opierały się na ataku na kościół i na Maryje, że Ona jest zwykłą zjawą...nikt nie potrafił dokładnie mi wytłumaczyć tych cudów, czy mistycznych przeżyć świętych.


Pn gru 17, 2018 10:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Sekta, a Maryja
@Padre77
Nie, nie mogła sie Maria sprzeciwić. Przedstawie to w krótkich zdaniach:
- Bóg stworzył Marię
- Bóg wg KK stworzył ją bezgrzeszną, bez skazy, bez skłonności do grzechu, posłuszna Panu
- Pan wysłał Archanioła do Marii
- Archanioł przekazał Marii wole Pana, ze urodzi ona syna, ze nada mu imie Jezu i że dostanie Ducha Świętego
- Maria wykazała posłuszeństwo do jakiego została stworzona.

Bóg stworzył narzędzie i je użył. a ty uważasz, ze zbawienie jest współzasługa narzędzia, bo mogło się zbuntować wbrew swojej budowie. To tak jakbys powiedział, ze śrubokret mógł sie zbuntować i klucz udawac.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn gru 17, 2018 10:03
Zobacz profil
Post Re: Sekta, a Maryja
Kozioł napisał(a):
@Padre77
Nie, nie mogła sie Maria sprzeciwić. Przedstawie to w krótkich zdaniach:
- Bóg stworzył Marię
- Bóg wg KK stworzył ją bezgrzeszną, bez skazy, bez skłonności do grzechu, posłuszna Panu
- Pan wysłał Archanioła do Marii
- Archanioł przekazał Marii wole Pana, ze urodzi ona syna, ze nada mu imie Jezu i że dostanie Ducha Świętego
- Maria wykazała posłuszeństwo do jakiego została stworzona.

Bóg stworzył narzędzie i je użył. a ty uważasz, ze zbawienie jest współzasługa narzędzia, bo mogło się zbuntować wbrew swojej budowie. To tak jakbys powiedział, ze śrubokret mógł sie zbuntować i klucz udawac.

Kult Maryi nie zasadza się na uznawaniu Maryi za współodkupicielkę.
Maryja jest wybranym narzędziem na wydanie na świat Boga i jak każdej matce, a zwłaszcza Matce Boga przysługuje jej cześć......czcij ojca swego i matkę swoją....zatem czemu Matce Boga nie oddawać czci??????

maruchna oddaj swój problem Bogu modląc się krótką modlitwą zalecaną przez o Dolindo Jezu Ty się tym zajmij.


Ostatnio edytowano Pn gru 17, 2018 10:11 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pn gru 17, 2018 10:08

Dołączył(a): So lis 19, 2016 14:58
Posty: 8
Post Re: Sekta, a Maryja
@Kozioł To dlaczego Bóg nie usunął Matki swojego Syna z Jego życia, tak jak to się stało ze Św. Józefem skoro była zwykłym narzędziem?


Ostatnio edytowano Pn gru 17, 2018 10:11 przez martuchna0401, łącznie edytowano 1 raz



Pn gru 17, 2018 10:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Sekta, a Maryja
martuchna0401 napisał(a):
Prawie wszystkie dyskusje opierały się na ataku na kościół i na Maryje, że Ona jest zwykłą zjawą...nikt nie potrafił dokładnie mi wytłumaczyć tych cudów, czy mistycznych przeżyć świętych.
Swoja wiarę opierasz na "objawieniach" maryjnych ?? :o
Taa, to się nie dziwię niektórym braciom ich zniecierpliwienia.
Katolicy wg własnej nauki nie muszą wcale w zadne "objawienia prywatne" wierzyc. Tak, wiem, ze w praktyce jest inaczej, bo bez tego do pierwszej komunii nie dopuszczą.

Protestanci mają inny fundament wiary: Trójca Świeta, Ofiara, Odkupienie, zbawienie z wiary. I jeżeli nawet kłoca sie czasem zażarcie co do reszty, to fundament maja wspólny.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn gru 17, 2018 10:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Sekta, a Maryja
martuchna0401 napisał(a):
@Kozioł To dlaczego Bóg nie usunął Matki swojego Syna z Jego życia, tak jak to się stało ze Św. Józefem skoro była zwykłym narzędziem?
A dlaczego KK uznaje małżeństwo Józefa i Marii skoro wg dzisiejszych nauk małzeńskich małżeństwem nie byli?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn gru 17, 2018 10:12
Zobacz profil
Post Re: Sekta, a Maryja
Kozioł napisał(a):
Protestanci mają inny fundament wiary: Trójca Świeta, Ofiara, Odkupienie, zbawienie z wiary. I jeżeli nawet kłoca sie czasem zażarcie co do reszty, to fundament maja wspólny.

Katolicy za fundament wiary mają: Trójca Święta, Ofiara, Odkupienie, Przeistoczenie, zbawienie z wiary i wynikających z niej uczynków.


Pn gru 17, 2018 10:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL