Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Sekta, a Maryja 
Autor Wiadomość
Post Re: Sekta, a Maryja
Kozioł napisał(a):
martuchna0401 napisał(a):
@Kozioł To dlaczego Bóg nie usunął Matki swojego Syna z Jego życia, tak jak to się stało ze Św. Józefem skoro była zwykłym narzędziem?
A dlaczego KK uznaje małżeństwo Józefa i Marii skoro wg dzisiejszych nauk małzeńskich małżeństwem nie byli?

A co niby zasadza się we współczesnych naukach małżeńskich, czego pozbawione było małżeństwa Maryi i Józefa?


Pn gru 17, 2018 10:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Sekta, a Maryja
Alus napisał(a):
Kozioł napisał(a):
@Padre77
Nie, nie mogła sie Maria sprzeciwić. Przedstawie to w krótkich zdaniach:
- Bóg stworzył Marię
- Bóg wg KK stworzył ją bezgrzeszną, bez skazy, bez skłonności do grzechu, posłuszna Panu
- Pan wysłał Archanioła do Marii
- Archanioł przekazał Marii wole Pana, ze urodzi ona syna, ze nada mu imie Jezu i że dostanie Ducha Świętego
- Maria wykazała posłuszeństwo do jakiego została stworzona.

Bóg stworzył narzędzie i je użył. a ty uważasz, ze zbawienie jest współzasługa narzędzia, bo mogło się zbuntować wbrew swojej budowie. To tak jakbys powiedział, ze śrubokret mógł sie zbuntować i klucz udawac.

Kult Maryi nie zasadza się na uznawaniu Maryi za współodkupicielkę.
Maryja jest wybranym narzędziem na wydanie na świat Boga i jak każdej matce, a zwłaszcza Matce Boga przysługuje jej cześć......czcij ojca swego i matkę swoją....zatem czemu Matce Boga nie oddawać czci??????

maruchna oddaj swój problem Bogu modląc się krótką modlitwą zalecaną przez o Dolindo Jezu Ty się tym zajmij.

Przykazanie odnosi sie do twojej matki i twojego ojca.
Twoje spojrzenie jest bardzo niebezpieczne, bo jeżeli chcesz Marię nazwać Matką analogicznie do Ojca, to stawiasz ja obok Boga.
Nie, Maria nie jest ani twoja ani moja matka. Była matką Jezusa w jego ludzkiej cześci. Przypomne, ze Jezus był zanim jeszcze powstali Adam i Ewa, a co dopiero Maria (taki maly pseudoparadoks)

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn gru 17, 2018 10:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Sekta, a Maryja
Alus napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Protestanci mają inny fundament wiary: Trójca Świeta, Ofiara, Odkupienie, zbawienie z wiary. I jeżeli nawet kłoca sie czasem zażarcie co do reszty, to fundament maja wspólny.

Katolicy za fundament wiary mają: Trójca Święta, Ofiara, Odkupienie, Przeistoczenie, zbawienie z wiary i wynikających z niej uczynków.

A nie jeszcze np. papiez głowa koscioła, namiestnik Jezusa, wniebowziecie Marii, niepokalanie Marii i wiele podobnych?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn gru 17, 2018 10:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Sekta, a Maryja
Alus napisał(a):
Kozioł napisał(a):
martuchna0401 napisał(a):
@Kozioł To dlaczego Bóg nie usunął Matki swojego Syna z Jego życia, tak jak to się stało ze Św. Józefem skoro była zwykłym narzędziem?
A dlaczego KK uznaje małżeństwo Józefa i Marii skoro wg dzisiejszych nauk małzeńskich małżeństwem nie byli?

A co niby zasadza się we współczesnych naukach małżeńskich, czego pozbawione było małżeństwa Maryi i Józefa?

Sam KK głosi wszech i wobec, ze to było białe małżeństwo !

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn gru 17, 2018 10:22
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 19, 2016 14:58
Posty: 8
Post Re: Sekta, a Maryja
@Kozioł
Odpowiadasz pytaniem na pytanie...
Nie podoba mi się, że oceniasz moją wiarę na podstawie jednego zdania. Nie opieram jej jedynie na objawieniach, ale oczekiwałam od osób podważających te objawienia jakiegoś uzasadnienia?
I usłyszałam, że to zjawa...


Pn gru 17, 2018 10:24
Zobacz profil
Post Re: Sekta, a Maryja
Kozioł napisał(a):
Nie, Maria nie jest ani twoja ani moja matka. Była matką Jezusa w jego ludzkiej cześci. Przypomne, ze Jezus był zanim jeszcze powstali Adam i Ewa, a co dopiero Maria (taki maly pseudoparadoks)

Oddaję cześć Matce mojego Pana, tak jak oddawałam cześć mojej mamie, mamie mojego męża.
A Maryja i Jej pozycja została zapowiedziana w Protoewangelii (Rdz 3,15).

Kozioł napisał(a):
A nie jeszcze np. papiez głowa koscioła, namiestnik Jezusa, wniebowziecie Marii, niepokalanie Marii i wiele podobnych?

Nic o tym jako warunku zbawienia nie mówi Jezus w opisie Sądu Ostatecznego.

Kozioł napisał(a):
Sam KK głosi wszech i wobec, ze to było białe małżeństwo !

Co w niczym nie zmienia statusu małżeństwa......seks nie warunkuje zaistnienia małżeństwa.


Pn gru 17, 2018 10:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Sekta, a Maryja
martuchna0401 napisał(a):
@Kozioł
Odpowiadasz pytaniem na pytanie...
Nie podoba mi się, że oceniasz moją wiarę na podstawie jednego zdania. Nie opieram jej jedynie na objawieniach, ale oczekiwałam od osób podważających te objawienia jakiegoś uzasadnienia?
I usłyszałam, że to zjawa...

I słusznie usłyszałas. I jezeli to przyjmiesz, to katoliczka przestac nie bedziesz. KK teoretycznie nie wymaga od nikogo aby wierzył w "objawienia prywatne"

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn gru 17, 2018 10:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Sekta, a Maryja
Alus napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Nie, Maria nie jest ani twoja ani moja matka. Była matką Jezusa w jego ludzkiej cześci. Przypomne, ze Jezus był zanim jeszcze powstali Adam i Ewa, a co dopiero Maria (taki maly pseudoparadoks)

Oddaję cześć Matce mojego Pana, tak jak oddawałam cześć mojej mamie, mamie mojego męża.
A Maryja i Jej pozycja została zapowiedziana w Protoewangelii (Rdz 3,15).
To daleeeeeko idaca intepretacja życzeniowa (czyli wyszukaj sobie werset który "uzasadni" twoją tezę). Ale ty o tym przeciez wiesz, wiec mi tego oszczędź.

Alus napisał(a):
Kozioł napisał(a):
A nie jeszcze np. papiez głowa koscioła, namiestnik Jezusa, wniebowziecie Marii, niepokalanie Marii i wiele podobnych?

Nic o tym jako warunku zbawienia nie mówi Jezus w opisie Sądu Ostatecznego.
TAk, to prawda. 100% sie tu zgadzam.
Czy katolik nie uznający której z wymienionych punktów (np. głoszący, ze Maria miała dzieci) jest obkładany ekskomuniką?

Alus napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Sam KK głosi wszech i wobec, ze to było białe małżeństwo !

Co w niczym nie zmienia statusu małżeństwa......seks nie warunkuje zaistnienia małżeństwa.
|Ale jego całkowity, zamierzony, programowy brak jest podstawą do uznania małżeństwa za niebyłego.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn gru 17, 2018 10:46
Zobacz profil
Post Re: Sekta, a Maryja
Kozioł napisał(a):
Alus napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Nie, Maria nie jest ani twoja ani moja matka. Była matką Jezusa w jego ludzkiej cześci. Przypomne, ze Jezus był zanim jeszcze powstali Adam i Ewa, a co dopiero Maria (taki maly pseudoparadoks)

Oddaję cześć Matce mojego Pana, tak jak oddawałam cześć mojej mamie, mamie mojego męża.
A Maryja i Jej pozycja została zapowiedziana w Protoewangelii (Rdz 3,15).
To daleeeeeko idaca intepretacja życzeniowa (czyli wyszukaj sobie werset który "uzasadni" twoją tezę).

Drugim po Bogu jest sumienie - a nie konkretne wersety.

Alus napisał(a):
Kozioł napisał(a):
A nie jeszcze np. papiez głowa koscioła, namiestnik Jezusa, wniebowziecie Marii, niepokalanie Marii i wiele podobnych?

Nic o tym jako warunku zbawienia nie mówi Jezus w opisie Sądu Ostatecznego.

Cytuj:
TAk, to prawda. 100% sie tu zgadzam.
Czy katolik nie uznający której z wymienionych punktów (np. głoszący, ze Maria miała dzieci) jest obkładany ekskomuniką?

Nikt nie obkłada ekskomuniką głoszącym wyimaginowane dzieci urodzone przez Maryję.

Kozioł napisał(a):
Sam KK głosi wszech i wobec, ze to było białe małżeństwo !

Co w niczym nie zmienia statusu małżeństwa......seks nie warunkuje zaistnienia małżeństwa.[/quote]
Cytuj:
Ale jego całkowity, zamierzony, programowy brak jest podstawą do uznania małżeństwa za niebyłego.

Jeśli małżonkowie nie ubiegają się o uznanie ich małżeństwa za niebyłe, nikt postronnym nie ma prawa tak wyrokować.


Pn gru 17, 2018 10:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Sekta, a Maryja
martuchna0401 napisał(a):
Bliska mi osoba należy do sekty - działającej na wzór kościoła protestanckiego. Nie uznają kultu Maryi.


Ponawiam.
Skoro nazwałaś jakiś Kościół, czy zbór sektą, a za argument podałas, że jest protestancki, to chyba pora wycofac się z tego albo konsekwentnie podać nazwe zboru/Koscioła.
Jak pewnie już zauważyłaś określenie "sekta" jest obraźliwe.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn gru 17, 2018 10:53
Zobacz profil
Post Re: Sekta, a Maryja
Kozioł napisał(a):
@Padre77
Nie, nie mogła sie Maria sprzeciwić. Przedstawie to w krótkich zdaniach:
- Bóg stworzył Marię
- Bóg wg KK stworzył ją bezgrzeszną, bez skazy, bez skłonności do grzechu, posłuszna Panu
- Pan wysłał Archanioła do Marii
- Archanioł przekazał Marii wole Pana, ze urodzi ona syna, ze nada mu imie Jezu i że dostanie Ducha Świętego
- Maria wykazała posłuszeństwo do jakiego została stworzona.

Bóg stworzył narzędzie i je użył. a ty uważasz, ze zbawienie jest współzasługa narzędzia, bo mogło się zbuntować wbrew swojej budowie. To tak jakbys powiedział, ze śrubokret mógł sie zbuntować i klucz udawac.


Bzdura. Ewa też była bez grzechu pierworodnego a jednak się zbuntowała. Biblia ci wyjaśnia tezę nowego Adama. A Maryja to nowa Ewa. Analogicznie.

Kozioł napisał(a):
Nie, Maria nie jest ani twoja ani moja matka. Była matką Jezusa w jego ludzkiej cześci. Przypomne, ze Jezus był zanim jeszcze powstali Adam i Ewa, a co dopiero Maria (taki maly pseudoparadoks)

Metodyści wymyślili własną "teologię" od zera? Bo dogmat o Bogurodzicy to nie patent katolicki po 1054 roku. Może jesteście spadkobiercami wielkich herezji? :x


Pn gru 17, 2018 10:56

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Sekta, a Maryja
Kozioł napisał(a):
@Padre77
Nie, nie mogła sie Maria sprzeciwić. Przedstawie to w krótkich zdaniach:
- Bóg stworzył Marię
- Bóg wg KK stworzył ją bezgrzeszną, bez skazy, bez skłonności do grzechu, posłuszna Panu
- Pan wysłał Archanioła do Marii
- Archanioł przekazał Marii wole Pana, ze urodzi ona syna, ze nada mu imie Jezu i że dostanie Ducha Świętego
- Maria wykazała posłuszeństwo do jakiego została stworzona.

Bóg stworzył narzędzie i je użył. a ty uważasz, ze zbawienie jest współzasługa narzędzia, bo mogło się zbuntować wbrew swojej budowie. To tak jakbys powiedział, ze śrubokret mógł sie zbuntować i klucz udawac.


Pokrętne tłumaczenie z tym śrubokrętem. Śrubokręt nie posiada wolnej woli. Negujesz posiadanie wolnej woli przez człowieka?

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pn gru 17, 2018 11:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Sekta, a Maryja
Alus napisał(a):
Drugim po Bogu jest sumienie - a nie konkretne wersety.
I tu sie zgodzimy :)

Alus napisał(a):
Cytuj:
Czy katolik nie uznający której z wymienionych punktów (np. głoszący, ze Maria miała dzieci) jest obkładany ekskomuniką?

Nikt nie obkłada ekskomuniką głoszącym wyimaginowane dzieci urodzone przez Maryję.
Przeczytaj jeszcze raz: czy katolik głoszący, że Maria nie była "zawsze dziewica", ze współżyła z Józefem, że miała dzieci po Jezusie nie zostanie nazwany heretykiem i ekskomunikowany? Moze jednak cos ciekawego z tej przepychanki wyniknie. Chetnie o tym porozmawiam

Alus napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Sam KK głosi wszech i wobec, ze to było białe małżeństwo !

Co w niczym nie zmienia statusu małżeństwa......seks nie warunkuje zaistnienia małżeństwa.
Kozioł napisał(a):
Ale jego całkowity, zamierzony, programowy brak jest podstawą do uznania małżeństwa za niebyłego.

Jeśli małżonkowie nie ubiegają się o uznanie ich małżeństwa za niebyłe, nikt postronnym nie ma prawa tak wyrokować.
Tak, to ciekawy wybieg choć niekonsekwentny. Wielokrotnie w KK ktos trzeci wystepował o uznanie małzeństwa za niebyłe/niewazne, najczęściej z powodu sukcesji, majatku, honoru.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn gru 17, 2018 11:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Sekta, a Maryja
Padre77 napisał(a):
Pokrętne tłumaczenie z tym śrubokrętem. Śrubokręt nie posiada wolnej woli. Negujesz posiadanie wolnej woli przez człowieka?
Wolna wola człowieka, który został zaprogramowany do całkowitego posłuszeństwa? Maria miała wolna wole wszedzie tam, gdzie Bóg nie oświadczył jej: tak bedzie, bo z tym doskonale posłuszna (nie za swoją zasługa) dyskutować nie była w stanie.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn gru 17, 2018 11:31
Zobacz profil
Post Re: Sekta, a Maryja
Kozioł napisał(a):
Przeczytaj jeszcze raz: czy katolik głoszący, że Maria nie była "zawsze dziewica", ze współżyła z Józefem, że miała dzieci po Jezusie nie zostanie nazwany heretykiem i ekskomunikowany? Moze jednak cos ciekawego z tej przepychanki wyniknie. Chetnie o tym porozmawiam

Katolik głoszący istnienie braci Jezusa jest po prostu niedouczony, nie wie bowiem, że u ówczesnych Żydów nie istniało różnicowanie na rodzeństwo cioteczne czy stryjeczne.
A za niewiedzę ekskomunika nie grozi.

Cytuj:
Jeśli małżonkowie nie ubiegają się o uznanie ich małżeństwa za niebyłe, nikt postronnym nie ma prawa tak wyrokować.

Cytuj:
Tak, to ciekawy wybieg choć niekonsekwentny. Wielokrotnie w KK ktos trzeci wystepował o uznanie małzeństwa za niebyłe/niewazne, najczęściej z powodu sukcesji, majatku, honoru.

Owszem, ale dokonywali tego samo małżonkowie, kto zatem posiada uprawnienia aby odnosić to do małżeństwa Maryi i Józefa?


Pn gru 17, 2018 11:33
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL