Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Sekta, a Maryja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lis 19, 2016 14:58
Posty: 8
Post Sekta, a Maryja
Bliska mi osoba należy do sekty - działającej na wzór kościoła protestanckiego. Nie uznają kultu Maryi.
Ostatniej nocy miałam sen. Rozmawiałam z tą osobą i mówiłam, że modle się za nią, by Maryja miała ją w opiece i w tym momencie ta osoba przemieniła się w coś potwornego - demonicznego. Od razu zaczęłam odmawiać Zdrowaś Maryjo i obudziłam się w dalszym ciągu mówiąc zdrowaśkę.
Czy to może o czymś świadczyć?
Byłam w tej sekcie...
I obecnie czuję, że toczy się we mnie jakaś walka duchowa.
Może nie potrzebnie skupiam się na snach, ale gdy byłam w sekcie ciągle miałam koszmary - generalnie w każdym uciekałam przed kimś, czymś.
Po powrocie do KK śniłam o adoracji Najświętszego Sakramentu i w śnie widziałam Jezusa na ołtarzu. To było niesamowite i przyniosło pokój serca.
Obecnie znowu powracają koszmary...
Mimo wszystko często śnię o tym, że przyjmuję komunię świętą, śnią mi się osoby duchowne (siostry zakonne, księża).
Momentami jestem mocno zagubiona...boję się żyć na tym świecie.


Śr gru 12, 2018 12:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Sekta, a Maryja
Może porozmawiasz z jakims psychoterapeutą? To całkowicie normalne. Gdy roztrojony jest twój organizm, to idziesz do lekarza, gdy zachwiana jest twoja osobowość (leki, niepewność), to też warto wspomóc sie specjalistą.

Z ciekawości: jaka to "sekta"?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr gru 12, 2018 15:11
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 19, 2016 14:58
Posty: 8
Post Re: Sekta, a Maryja
Nie ważne jaka, posiada wszystkie cechy typowej "sekty", to wystarczy.
Psychoterapia?
Ja mam problemy duchowe... w takim sensie, że gdy widzę zło na tym świecie, czy grzech w Kościele to popadam w jakiś głębszy smutek z tego powodu. Brakuje mi osoby, która czułaby podobnie jak ja. Ostatnio taką straciłam i może przez to mój stan jest niestabilny.


Cz gru 13, 2018 9:34
Zobacz profil
Post Re: Sekta, a Maryja
Nie wiem, skąd jesteś, więc tylko ogólnie. Na pewno warto porozmawiać z księdzem z własnej parafii. Jeśli sam nie będzie potrafił pomóc, powinien wskazać najbliższy ośrodek informacji o sektach. Tam można otrzymać fachową pomoc.


Cz gru 13, 2018 13:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Sekta, a Maryja
Co tu ksiądz pomoże? Czasy, gdy była to obok nauczyciela, lekarza/farmaceuty jedyna wykształcona osoba w okolicy dawno już minęły. Ksiądz ma bardzo wąską specjalizację.

martuchna0401 napisał(a):
Psychoterapia?
Dominikańskie ośrodki oferują przede wszystkim wsparcie psychoterapeuty, bo taka własnie pomoc jest potrzebna.

martuchna0401 napisał(a):
Nie ważne jaka, posiada wszystkie cechy typowej "sekty", to wystarczy.
Bardzo proszę o nazwę/link, do mojej kolekcji. Chętnie na priv.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


So gru 15, 2018 9:34
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 19, 2016 14:58
Posty: 8
Post Re: Sekta, a Maryja
Ale nikt mi wody z mózgu nie robił. Byłam tam tylko dwa miesiące i się wycofałam. W ogóle może sobie coś wmawiam...generalnie zaczynam bardzo poważnie traktować swoją wiarę katolicką, skupiać się na Bogu. A przyszłości chyba każdy się boi.


So gru 15, 2018 12:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Sekta, a Maryja
No wiesz, ja tez należę do "sekty" w której "nie uznają kultu Maryi". Nikt mi wody z mózgu nie robił. Nie mam leków, koszmarów, nie jestem zagubiony i nie boje się życia.
Ciekawe, ze od tego zaczęłaś post.

Masz jakies reakcje lekowe, sama przyznałas, ze jestes mocno zagubiona i nie masz chęci życia.
Może warto sięgnąć po wsparcie specjalisty, np. psychoterapeuty.
Tu zadnego mądrego w tej dziedzinie nie znajdziesz, a nawet gdyby był, to by sie nie ujawnił tylko namawiał do tego, co ja.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


N gru 16, 2018 11:25
Zobacz profil
Post Re: Sekta, a Maryja
Kozioł napisał(a):
No wiesz, ja tez należę do "sekty" w której "nie uznają kultu Maryi". Nikt mi wody z mózgu nie robił. Nie mam leków, koszmarów, nie jestem zagubiony i nie boje się życia.
Ciekawe, ze od tego zaczęłaś post.

Nie uznawać kultu Maryi, a walczyć z kultem, czasem w niegodziwy sposób, co praktykują niektóre sekty, to jednak duża różnica.
Może autorka do takiej walczącej sekty trafiła i stąd problemy.


N gru 16, 2018 14:33
Post Re: Sekta, a Maryja
Kozioł napisał(a):
No wiesz, ja tez należę do "sekty" w której "nie uznają kultu Maryi"


Współczuję. Nawróc się na Kościół Chrystusa


N gru 16, 2018 14:36

Dołączył(a): So lis 19, 2016 14:58
Posty: 8
Post Re: Sekta, a Maryja
Alus
Trafione w punkt:(


N gru 16, 2018 16:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Sekta, a Maryja
Alus napisał(a):
Kozioł napisał(a):
No wiesz, ja tez należę do "sekty" w której "nie uznają kultu Maryi". Nikt mi wody z mózgu nie robił. Nie mam leków, koszmarów, nie jestem zagubiony i nie boje się życia.
Ciekawe, ze od tego zaczęłaś post.
Nie uznawać kultu Maryi, a walczyć z kultem, czasem w niegodziwy sposób, co praktykują niektóre sekty, to jednak duża różnica.
Może autorka do takiej walczącej sekty trafiła i stąd problemy.

Nie ukrywam, że kult maryjny to dla mnie bałwochwalstwo i idolatria. W rozmowie o tym zdecydowanie to głoszę i uzasadniam.
Proszę o wskazanie wspomnianych "sekt" w Polsce. Uwazam, że okreslenie "sekta" na zarejestrowany, działający legalnie w Polsce Kościół chrześcijański jest obraźliwe. Podobnie zostałoby tu uznane za obraźliwe nazwanie sektą KrK.

Quinque napisał(a):
Kozioł napisał(a):
No wiesz, ja tez należę do "sekty" w której "nie uznają kultu Maryi"


Współczuję. Nawróć się na Kościół Chrystusa
Ależ ja jestem w Kościele Chrystusa i nie oddaję czci innym bożkom.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


N gru 16, 2018 17:41
Zobacz profil
Post Re: Sekta, a Maryja
O tym, ze to sekta, pisala autorka watku. Nie kazdy odlam z prywatnymi obrzedami od razu sie rejestruje. A zarejestrowanie administracyjne nie oznacza prawowiernosci wiary chrzescijanskiej.

Co do kultu maryjnego, to roznie roznym nie pasuje. Dla niektorych i Aniol Gabriel jest juz odszczepiencem od jedynie slusznego wielbienia Boga a wiec i wiary chrzescijanskiej, bo smial Maryje pozdrowic i to jeszcze z komplementami.
Przypomne, ze Pan Bog potrzebowal konkretnie Maryji osobiscie i nie potraktowal jej jak wymienialnej macicy na wlasne potrzeby. Wybral ja na Matke Boga - Czlowieka. Troche szacunku od wyznawcow tego Boga - Czlowieka by sie jej jednak nalezalo.


N gru 16, 2018 18:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Sekta, a Maryja
Kael napisał(a):
O tym, ze to sekta, pisala autorka watku. Nie kazdy odlam z prywatnymi obrzedami od razu sie rejestruje. A zarejestrowanie administracyjne nie oznacza prawowiernosci wiary chrzescijanskiej.
Co dotyczy się także KrK. Autorka wspomniała o protestanckiej sekcie, jako argument podała kult maryjny, niech więc powie B, skoro juz A wykrzyczała.
Kael napisał(a):
Przypomne, ze Pan Bog potrzebowal konkretnie Maryji osobiscie i nie potraktowal jej jak wymienialnej macicy na wlasne potrzeby. Wybral ja na Matke Boga - Czlowieka.
Wybrał tak, jak kucharz wybiera garnek od ugotowania zupy. Dziękuję kucharzowi, nie naczyniom. Takie sa proporcje.

Mam szacunek do Marii, nie mam żadnego szacunku do kultu maryjnego. Głęboko wierze, że jeżeli ma ona wgląd na sprawy współczesne, to także z powodu tego kultu jest pełna smutku i rozczarowania. Była bogobojną Żydówką i ani przez mysl by jej nie przeszło, ze można tak wypaczyć jej wiarę.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


N gru 16, 2018 19:01
Zobacz profil
Post Re: Sekta, a Maryja
Dobrze, ze metodysta zna mysli bogobojnej zydowki sprzed 2000 lat. Ogolnie wedlug ciebie, Pan Bog nas traktuje przedmiotowo? Ludzie to takie pionki na Boskiej szachownicy? Wspolczuje.


N gru 16, 2018 19:16
Post Re: Sekta, a Maryja
Kozioł napisał(a):
Ależ ja jestem w Kościele Chrystusa i nie oddaję czci innym bożkom


Od kiedy protestancka sekta powstała w XIX wieku to Kościół Chrystusa? I czemu nazywasz Jezusa oraz jego świętych bożkami?

Cytuj:

Mam szacunek do Marii, nie mam żadnego szacunku do kultu maryjnego. Głęboko wierze, że jeżeli ma ona wgląd na sprawy współczesne, to także z powodu tego kultu jest pełna smutku i rozczarowania


LOL, natomiast my opieramy się na 2000 letniej wierze i tradycji Kościoła. A wy na czym się opieracie? Na własnej interpretacji Pisma co do której nawet nie wiecie czy macie słuszność


N gru 16, 2018 19:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL