Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Jestem wyczerpany duchowo 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lip 19, 2019 15:52
Posty: 1
Post Jestem wyczerpany duchowo
Od kilku lat "duszę" w sobie problem spowodowany własną głupotą.
Kilka dobrych lat temu narodziła się we mnie fascynacja ciemnymi mocami a to filmy a to artykuły w necie a to opowieści którym to taki jeden ponoć poodmieniał życia.Nie będę się rozpisywał jakie miałem wcześniejsze życie i przez co przeszedłem (poszarpana życie,alkoholiczna rodzina itd ) przyszedł czas że i ja podpisałem taki papier który miał spełnić moje życzenia i odmienić życie.Dzisiaj po kilku dobrych latach jestem wyczerpany duchowo przestałem chodzić do kościoła za to zacząłem z nim mocno walczyć powyrzucałem wszystko co było związane z wiarą potraciłem wszystkich znajomych naookoło ludzie się ode mnie poodsuwali często przez moje niewłaściwe zachowanie.Mam trochę wrogów po nocach często nie spię przez co idę do pracy zmęczony jem często i byle co przez co wyglądam teraz jak beczka w głowie pojawiają się rozmaite myśli często wulgarne mówię jedno myślę drugie.Sam zacząłem pić nałogowo przez co mam lub będę miał problemy. :cry: Chciałbym wrócić z powrotem na łono kościoła wyspowiadać się przyjąć komunię św i trwać w jakiejś np.wspólnocie dzisiaj naszło mnie mocne natchnienie by tak poczynić tylko nie wiem czy ksiądz z pobliskiego kościoła zechce mnie wysłuchać i da rozgrzeszenie ponieważ blużnierstw było wiele i zła wyrządzonego niektórym także przez ten pakt żyję z tym wszystkim ale już nie mam dalej siły tak trwać a boję się ksiądz i tak nie dopuści mnie do komunii którą chcialbym przyjąc.Co robić?


Pt lip 19, 2019 16:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jestem wyczerpany duchowo
Nie mam pojęcia co kwestia paktów ma wspólnego z sektami lub nowymi ruchami religijnymi, bo to się odbywa raczej na płaszczyźnie indywidualnej, ale to bez znaczenia. Po prostu idź do dobrego spowiednika, który będzie miał czas na spokojne wysłuchanie takiej dłuższej spowiedzi, być może warto uzgodnić taki indywidualny termin.
Z tego co wiem jeśli szczerze żałujesz i pragniesz poprawy oraz wypełnisz pokutę ( czasem to nie dwie zdrowaśki, ale pewna konkretna forma zadośćuczynienia) to nie powinno być przeciwskazać do przystąpienia do komunii, choć to oczywiście nie mi oceniać. Po prostu skoro tego pragniesz to idź do spowiedzi i powodzenia w zmienianiu życia na lepsze.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt lip 19, 2019 17:07
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jestem wyczerpany duchowo
Dołączam się do zdania Irci. Ja też bardzo się bałem spowiedzi po różnych przejściach, ale to jest jeden z elementów kuszenia. Jest to także jeden z elementów, które psychologicznie hamują zmianę. Boimy się zmian.

Trzeba iść do księdza do spowiedzi i tyle. Może warto także iść do lekarza lub psychologa, ewentualnie psychoterapeuty. Najlepiej współpracować i z księdzem i ze specjalistą medycyny. Życzę powodzenia :)

_________________
MODERATOR


So lip 20, 2019 20:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL