Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Ozdoby domowe 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Ozdoby domowe
Sądzę, że tak w kwestii posiadania pewnych przedmiotów, jak też spożywania niektórych pokarmów należy zastosować zasadę według której jeśli ktoś czyni coś niezgodnie z przekonaniem, ten grzeszy. Ponadto wszystko powinniśmy czynić na chwałę Bożą i dać się prowadzić Duchowi Świętemu, no i nie być dla nikogo zgorszeniem.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt mar 06, 2020 22:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Ozdoby domowe
Gdzie takie myślenie ciebie zaprowadzi? Do spisu koszernych i niekoszernych przedmiotów, zachowań i wypowiedzi?
Czy na chwałą Bożą jest utwierdzanie ludzi w wierze w energie kosmiczna i zła moc symboli, czy przedmiotów?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt mar 06, 2020 23:21
Zobacz profil
Post Re: Ozdoby domowe
Kozioł napisał(a):
Czyli wierzysz w magię, magiczne przedmioty, dobre i złe amulety, wróżki, wiedzę tajemną, astrologię?
Wierzysz w energię kosmiczna przesączającą przeróżne przedmioty?


To nie jest kwestia wiary w te rzeczy jako rzeczy / przedmioty, ale wyjaśniam powyżej że jest to kwestia istnienia złych duchów i ich oddziaływania na świat materialny i psychiczną / duchową sferę człowieka.

Jako chrześcijanie uznajemy to iż Bóg, poza naszym światem materialnym stworzył także świat niematerialnych istot, na początku stworzył Bóg istoty duchowe którymi są aniołowie. Część z nich zbuntowała się.

Magia nie jest magią pojmowaną w sensie magii z filmów takich jak Harry Potter lub z bajek. Tylko że te energie kosmiczne, magiczne rytuały / zaklęcia, formy astralnych wędrówek, voodoo, etc, to jest oddziaływanie złych duchów na świat materialny. Aby wciągnąć człowieka w okultyzm / ezoterykę, w zagrożenia duchowe.

Cytuj:
W Biblii jest: nie zajmuj sie tym, nie wróż, nie wywołuj duchów, nie odprawiaj rytuałow, bo "Ja jestem Pan, Bóg wasz!". Albo jestes chrześcijaninem albo wierzysz w bożki i kosmiczna energię.


To sam odpowiedz sobie na pytanie po co Tobie te maski i figurki? Przecież one coś symbolizują, coś wyrażają, są czemuś ''poświęcone'', jakimś duchom, bóstwom, siłom. Po co to trzymasz w domu. Nieistotne jest że to są jakieś pamiątki lub dary od kogoś. Chrześcijanin ma być - tak, tak - nie, nie - sorry, ale jako chrześcijanin nie mogę przyjmować takich rzeczy. Nie mogę tego trzymać w domu.

I tutaj nie musisz wierzyć w moc przedmiotów lub nie, ale symbolikę już musisz uznać. No chyba że po zacytowaniu tego fragmentu z Biblii nadal będziesz uważał że stawianie sobie posążków pogańskich czy wieszanie masek rytualnych jest ok w życiu i w otoczeniu chrześcijanina. To jako protestanci nie chcecie i nie uznajecie wizerunków Chrystusa, naszego Pana i Boga, a czy można w takim razie trzymać bożki i maski pogańskich rytuałów i religii?


So mar 07, 2020 13:04
Post Re: Ozdoby domowe
Nic nie wchodzi z zewnątrz człowieka, co mogłoby go uczynić nieczystym; lecz co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym (Mk 7,15).
Skoro NIC , to i nie wyskoczy z afrykańskiej, indyjskiej, indiańskiej maski czy figurki demon i nie zawładnie człowiekiem, gdy człowiek nie przyjmie demona.
Może przyjąć demona gdy nada tym maskom, czy figurkom, przymioty kultu i potraktuje je jako cudowności, bożki szczęścia, zdrowia, powodzenia w biznesie.
Może także demon budzić niepokój, wyzwalać lęk w człowieku, który traktuje te przedmioty jako zagrożenie.


So mar 07, 2020 15:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Ozdoby domowe
@equuleuss
Symbolika jest taka jaka sami nadajemy. dla jednych odwrócony krzyz to znak szatana, dla innych krzyż Piotra.
Dla jednych pentagram, to znak szatana, magii, dla innych doskonałości, czy pięciu ran Jezusa.
Dla jednych swastyka to znak szczęścia, opieki Boga, dla innych znak nazizmu i szatana.
Dla jednych Lucyfer to anioł niosący światło, wysłannik Boga, może nawet zapowiadający ponowne nadejście Jezusa (2P1.19), dla innych to władca diabłów.

Dla ciebie kawałki drewna, papieru, szkła itd promieniują złymi mocami, bo ich tam upatrujesz. Gdyby wmówiono ci, że okulary sa symbolem diabła, to widząc okularnika byś przechodził na druga strone ulicy.

Ja mam w domu pamiątki miejsc, ludzi, kultur. Podobne jak wiele innych pamiątek ale ciekawsze niż magnesiki na lodówkę. Ty widzisz w tym atakujące ciebie demony.
Cóż, nie będziesz dobrze się czuł w moim domu.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


So mar 07, 2020 15:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL