Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Herezje dotyczące Eucharystii 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Nie masz racji. Nie korzystał ze swoich Boskich atrybutów. Po prostu nie zgrzeszył i został niesprawiedliwie osądzony i skazany.

A ja wyczytuję z Pisma, że pozbawił się tych atrybutów na czas swojego wcielenia w człowieka na ziemi.
Jak inaczej byłby w stanie nas zrozumieć, nasze cierpienia i zmagania z grzechem? Poczuć dokładnie to samo co ludzie? A potem wskazać nam jak możemy to przezwyciężyć jako ludzie? Jakby się np. mocą Boską wzmocnił, to nie byłoby to sprawiedliwe/równe podejście.....tylko hipokryzja.....

krzysiekniepieklo napisał(a):
Więc miał w sobie Życie dlatego, że nie zgrzeszył i dlatego mógł zmartwychwstać.

Co to znaczy? Bo Jezus umarł w cierpieniu jak człowiek. Krwawił, męczył się, płakał, smucił się, itd. Potem umarł - zimny trup, dopiero po 3 dniach wstał.
Więc co to znaczy - "miał w sobie życie", skoro umarł? Robisz "sałatkę" z pojęcia "życie" jakie używa Biblia w stosunku do ludzi i Jezusa.

krzysiekniepieklo napisał(a):
No a my możemy uzyskać usprawiedliwienie tylko powołując się na Jego ofiarę. Bo to On po grzechu przywraca nam Życie. To grzech wyklucza z królestwa i aby wrócić, to trzeba się narodzić na nowo. No a to następuje poprzez obmycie się z grzechów i poprzez spożycie Jego Ciała i Krwi.

Tu się zgadza.
Tylko co to ma wspólnego z niekorzystaniem ze swoich Boskich atrybutów, skoro Jezus umarł jak człowiek? Chyba, że Jezus nigdy nie umarł, a na krzyżu był tylko pokaz dla ludzi? Ale nie wiem jak to udowodnisz.......

A nawet gdyby korzystał z atrybutów Boskich, to co stałoby na przszkodzie by sie tej krwi napił? Zabiłoby to go?


Pt gru 18, 2020 11:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Herezje dotyczące Eucharystii
Przeemek napisał(a):
stwierdzam na bazie Pisma

Wedlug mnie powinno byc "stwierdzam na bazie tego jak ja rozumiem Pismo".
Ja rozumiem inaczej. I to chyba tyle na ten temat.


Pt gru 18, 2020 16:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Herezje dotyczące Eucharystii
robaczek2 napisał(a):
Przeemek napisał(a):
stwierdzam na bazie Pisma

Wedlug mnie powinno byc "stwierdzam na bazie tego jak ja rozumiem Pismo".
Ja rozumiem inaczej. I to chyba tyle na ten temat.

Robaczku... nie chcę być upierdliwy i nie odbierz tego źle.
Ale właśnie dlatego tyle się rozwijałem, bo wyraźnie wskazywałeś czym sobie pamagasz w rozumieniu Biblii:
"Może podobnie jak używanie palcow do dodawania liczb"
na wytłumaczenie:
"doslownie Cialo i Krew Chrystusa. Jest to zatem i rzeczywistosc i alegoria."

Wygląda na to, że wolisz poszukać wyjaśnień i zawiłości nauk Biblii w rozumowaniach pozabibiljnych analogii. Uważam takie wykorzystywanie źródeł za drugorzędną rzecz, jeżeli nie ma innego wyjaśnienia w Biblii, a odnośnie alegorii jest ich mnóstwo.....


Pn gru 21, 2020 15:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Herezje dotyczące Eucharystii
Przeemek napisał(a):
Wygląda na to, że wolisz poszukać wyjaśnień i zawiłości nauk Biblii w rozumowaniach pozabibiljnych analogii. Uważam takie wykorzystywanie źródeł za drugorzędną rzecz, jeżeli nie ma innego wyjaśnienia w Biblii, a odnośnie alegorii jest ich mnóstwo.....

Po prostu w wielu scenach biblijnych i w realu mamy do czynienia z wieloma warstwami i nie wydaje mi sie sluszne przekonanie ze to tylko alegoria lub to tylko fakt. Palce i liczby, nuty i dzwieki bolero, manna i prezent z nieba, woda i chrzest, wiara i gorczyca itd.


Pn gru 21, 2020 16:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL