Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Dla kogo Jezus stał się przekleństwem? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dla kogo Jezus stał się przekleństwem?
A może lepszy?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn mar 15, 2021 10:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Dla kogo Jezus stał się przekleństwem?
Saqura napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
No bo czym jest przekleństwo grzechu? Przekleństwem grzechu jest to, że powoduje śmierć duszy.

No a następstwem martwego ducha jest śmierć ciała:"W pocie więc oblicza twego
będziesz musiał zdobywać pożywienie, póki nie wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz!
"Rodzaju 3,19 Więc dlaczego Jezus, mając pełnię Ducha Bożego, umarł?
Bez śmierci ciała, nie było by zmartwychwstania i nie dało by się ludziom tego wszystkiego wytłumaczyć. No i nie ja to wymyśliłem ale tak to przedstawił Bóg.

Saqura napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
No ale jeśli po grzechu dusza była już martwa, to można ją ożywić tylko przez spożycie Ciała i Krwi Chrystusa. To przywraca duszy Życie.

Wierzysz Bogu, słuchasz Go? Jeśli tak to wiesz że na spotkanie z Nim nie można przystąpić nie umywszy wpierw nóg, bo grozi to śmiercią. Jak można łączyć się z Jezusem wpierw tego nie czyniąc, przecież to umniejszanie wartości eucharystii? Bóg przez kilka tysięcy lat przed Chrystusem tę wartość zaznaczał, przygotowywał do niej, a Ty jednym zdaniem ją przekreślasz. :roll:

Nie kwestionowałem potrzeby "obmycia nóg". (obmycia się z grzechu przed komunią)
No ale sami sobie "obmycia nóg" nie możemy dokonać. Musi to zrobić druga osoba. (J 13)


Pn mar 15, 2021 11:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Dla kogo Jezus stał się przekleństwem?
Kael napisał(a):
No ale jeśli po grzechu dusza była już martwa, to można ją ożywić tylko przez spożycie Ciała i Krwi Chrystusa. To przywraca duszy Życie. (Ez 37 o kościach)

Gdzie Jezus mowi, ze mamy brac cudze grzechy na siebie? Uwazas sie za rownego Bogu? Uwazasz, ze jak zrobisz podmianke z kims na grzechy, to one poznikaja? To po co Bog, Jezus i Jego ofiara?

Glosisz niechrzescijanskie herezje, wiec nie jestes chrzescijaninem. I nie chodzi tu o twoja antypawlowa antypatie.

Raczej sie zastanow, czy duch, ktory deprecjonuje ofiare Chrystusa i szepce ci cos do ucha, moze od Boga pochodzic.
[/quote]

Tutaj Jezus o tym mówi:
Mt 16
24 Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: «Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje.


Wyraźnie tutaj mówi, że mamy naśladować Jego krzyż. No a na swoim krzyżu nie gładził swoich grzechów ale grzechy tych, których grzechy wziął na siebie. No i nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że ludzie dopiero zrozumieją cenność tego człowieka, który żyje obok, jak zda sobie sprawę, że jest on niezbędny dla nas, jeśli chodzi o zbawienie. No bo może wziąć nasze grzechy na siebie i dać nam szansę na obmycie się z grzechów. Takie wzajemne obmywanie się z grzechów jest właśnie elementem zawiązywania prawdziwego chrystusowego braterstwa w społeczności uczniów Chrystusa. No a spożywanie Ciała i Krwi Chrystusa jest dopełnieniem tego.


Pn mar 15, 2021 12:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Dla kogo Jezus stał się przekleństwem?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Nie kwestionowałem potrzeby "obmycia nóg". (obmycia się z grzechu przed komunią)
No ale sami sobie "obmycia nóg" nie możemy dokonać. Musi to zrobić druga osoba.

Jak, jak tego inni mają dokonać jeśli według słów Boga obmycie wymaga krwi?
A może Jan pisząc swój list nie wiedział że tak można? "A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy" Bóg jest samą Prawdą, spójną Prawdą ,logiczną...On przygotował człowieka na obmycie nóg, no i nic się nie dzieje jeśli wcześniej o tym nie poinformował, przygotował wszystko by ludzki duch mógł to pojąć, zawierzając jedynie Jemu, Jego Słowu.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn mar 15, 2021 12:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dla kogo Jezus stał się przekleństwem?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Tutaj Jezus o tym mówi:
Mt 16
24 Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: «Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje.


Wyraźnie tutaj mówi, że mamy naśladować Jego krzyż. No a na swoim krzyżu nie gładził swoich grzechów ale grzechy tych, których grzechy wziął na siebie.

Krzyż swój.
Naśładowanie Jezusa nie znaczy, że mamy czynić cuda, uzdrawiać, chodzić po wodzie czy twierdzić że jesteśmy Bogiem.
Argumentujesz cytatami z Biblii, w dodatku nie całej, bo usuwasz listy świętego Pawła, Ewangelię Łukasza, a także niewygodny list świętego Piotra. W kuszeniu na pustyni szatan także kusił Jezusa cytatami z Biblii.
Zastanów się co to za duch szepce Ci tak pozornie logiczne rzeczy do ucha, rzeczy niezgodne z nauką Kościoła założonego w Wieczerniku podczas Pięćdziesiątnicy.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn mar 15, 2021 12:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Dla kogo Jezus stał się przekleństwem?
No wiesz Andy:
Ten Duch, który do mnie mówi, nie obiecuje mi żadnej władzy nad królestwami tego świata ale mi mówi, że będę musiał zapłacić z tego, co już otrzymałem. Ostracyzm względem tego, co piszę, to też pewnego rodzaju zapłata, za to, co robię. No a w przyszłości, być może, będzie mnie to więcej kosztowało.


Pn mar 15, 2021 14:01
Zobacz profil
Post Re: Dla kogo Jezus stał się przekleństwem?
Ustaw sie w roli ofiary i juz masz niezbity argument: przesladuja ciebie? Czyli masz racje.
I rozum mozesz calkiem wylaczyc. Nawet ewidentne klamstwa i bzdury jak to z oczyszczaniem sie z grzechow, bo kumpel ci powiedzial, ze wzial twoje, juz nie bedzie problemem.

A tak naprawde: zyjesz po to, zeby wytwory twojego umyslu glosic i co? Jaki ma byc tego pozyteczny efekt? Co dobrego ludziom da twoja nauka? Wiare w jakies magiczne dzialania Komunii sw bez spowiedzi np?


Pn mar 15, 2021 14:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Dla kogo Jezus stał się przekleństwem?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ostracyzm względem tego, co piszę, to też pewnego rodzaju zapłata

Przesadzasz, ja nie przynależę do żadnego wyznania a mimo to nie potrafię Cię zrozumieć, no a co dopiero Ci którzy opierają się na pewnych dogmatach. Dlaczego nie odpowiadasz na posty, nie próbujesz wytłumaczyć/rozmawiać. Jak to co robisz ma przynosić owoce?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ten Duch, który do mnie mówi, nie obiecuje mi żadnej władzy nad królestwami tego świata ale mi mówi, że będę musiał zapłacić z tego, co już otrzymałem

Nie obiecuje bo ta została już dana. Swoją drogą zauważyłeś w swojej wypowiedzi błąd logiczny?
Zabierze z tego co zostało Ci już dane, czyli sam od siebie nie za wiele( czyli nic) płacisz/tracisz.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn mar 15, 2021 14:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Dla kogo Jezus stał się przekleństwem?
Kael napisał(a):
Ustaw sie w roli ofiary i juz masz niezbity argument: przesladuja ciebie? Czyli masz racje.
I rozum mozesz calkiem wylaczyc. Nawet ewidentne klamstwa i bzdury jak to z oczyszczaniem sie z grzechow, bo kumpel ci powiedzial, ze wzial twoje, juz nie bedzie problemem.

A tak naprawde: zyjesz po to, zeby wytwory twojego umyslu glosic i co? Jaki ma byc tego pozyteczny efekt? Co dobrego ludziom da twoja nauka? Wiare w jakies magiczne dzialania Komunii sw bez spowiedzi np?


Jeden drugiego okradł, a do trzeciego idzie po rozgrzeszenie. Nie wydaje Ci się to dziwne? Czy nie powinien udać się do tego, którego skrzywdził i tam szukać przebaczenia?


Pn mar 15, 2021 16:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dla kogo Jezus stał się przekleństwem?
Każdy grzech jest najpierw grzechem przeciw Bogu. Dawid zabił Uriasza, ale uznał że grzech jest najpierw przeciw Bogu.
Syn marnotrawny z przypowieści powiedział "Ojcze zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie", najpierw przeciw Bogu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn mar 15, 2021 16:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Dla kogo Jezus stał się przekleństwem?
Saqura napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ostracyzm względem tego, co piszę, to też pewnego rodzaju zapłata

Przesadzasz, ja nie przynależę do żadnego wyznania a mimo to nie potrafię Cię zrozumieć, no a co dopiero Ci którzy opierają się na pewnych dogmatach. Dlaczego nie odpowiadasz na posty, nie próbujesz wytłumaczyć/rozmawiać. Jak to co robisz ma przynosić owoce?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ten Duch, który do mnie mówi, nie obiecuje mi żadnej władzy nad królestwami tego świata ale mi mówi, że będę musiał zapłacić z tego, co już otrzymałem

Nie obiecuje bo ta została już dana. Swoją drogą zauważyłeś w swojej wypowiedzi błąd logiczny?
Zabierze z tego co zostało Ci już dane, czyli sam od siebie nie za wiele( czyli nic) płacisz/tracisz.


""""Zabierze z tego co zostało Ci już dane""""
Tak tego nie ująłem. Napisałem, że będę musiał zapłacić. Zapłata jest w swojej konstrukcji wolnym wyborem. "Musiał zapłacić" - znaczy jak chcę coś uzyskać, to zapłata jest konieczna, no a jak zabierają, to człowiek już żadnego wyboru nie ma. Nikt mnie nie zmusza żeby kupić, no ale jak chcę uzyskać, to muszę zgodzić się na zapłatę.


Pn mar 15, 2021 16:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Dla kogo Jezus stał się przekleństwem?
krzysiekniepieklo napisał(a):
""""Zabierze z tego co zostało Ci już dane""""
Tak tego nie ująłem. Napisałem, że będę musiał zapłacić.

Z tego co już otrzymałeś. Jednak nadal pomijasz pytania na temat który sam poruszyłeś( w jaki sposób mamy gładzić grzechy innych biorąc je na siebie, porównując nas przy tym do Jezusa )
Powtórzę: Jak mamy dokonać tego bez krwi( bez przelania jej)?
Czy Jan o tym nie wiedział pisząc swój list "A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy"1J,2 lub nawołując o modlitwę za brata, który grzech popełnił? Mogę odpuścić winę przeciwko sobie lub wyznać swój czyn człowiekowi przeciwko któremu zawiniłam....innej formy w Piśmie nie widzę.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt mar 16, 2021 6:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Dla kogo Jezus stał się przekleństwem?
Saqura napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
""""Zabierze z tego co zostało Ci już dane""""
Tak tego nie ująłem. Napisałem, że będę musiał zapłacić.

Z tego co już otrzymałeś. Jednak nadal pomijasz pytania na temat który sam poruszyłeś( w jaki sposób mamy gładzić grzechy innych biorąc je na siebie, porównując nas przy tym do Jezusa )
Powtórzę: Jak mamy dokonać tego bez krwi( bez przelania jej)?


My nie gładzimy grzechów. Grzechy gładzi Jezus. My deklaratywnie bierzemy cudzy grzech na siebie, no a ile nam przyjdzie za to zapłacić, to bierzemy na siebie w ciemno. No bo szatan może nas za to trochę sponiewierać. No ale duszy nie będzie mógł tknąć. Może to być utrata zdrowia, majątku lub czegoś innego. No ale robimy to dla wspólnego dobra. Im więcej ludzi się do nas przyłączy, tym mniejsze możliwości szatan będzie miał, bo będzie coraz mniej ludzi mu służących. No i właśnie w ten sposób możemy zwyciężyć świat. Dzisiejszy świat jest coraz bardziej niesprawiedliwy, bo ludzie biorą srebrniki i robią to, co niegodziwi ludzie im każą. No a niegodziwcy zmuszają do tego na różne sposoby. Srebrnikami i strachem najczęściej. No a ludzie to robią, bo im się wydaje, że nie mają innego wyjścia. I tu jest właśnie miejsce na złożenie ofiary za braci, za wspólnotę. Nie dać się zastraszyć i nie dać się przekupić. Nie zrobić nic, co szkodzi drugiemu człowiekowi i całej wspólnocie. No, może to być trudne ale to jest właśnie naśladowanie Jezusa.

Jeśli chodzi o znoszenie skutków grzechów, to pisałem o tym tutaj:
viewtopic.php?p=1063166#p1063166


Wt mar 16, 2021 10:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2022 12:18
Posty: 31
Post Re: Dla kogo Jezus stał się przekleństwem?
Cytuj:
No a niegodziwcy zmuszają do tego na różne sposoby. Srebrnikami i strachem najczęściej.

ta, niegodziwcy manipulują przy użyciu strachu. Np. mówiąc ludziom, że jeśli nie będą wyznawać i praktykować ich religii, spędzą wieczność na torturach.


Cz cze 09, 2022 13:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL