Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Dla kogo Jezus stał się przekleństwem? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Dla kogo Jezus stał się przekleństwem?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Bóg dał nam prawo. Paweł twierdzi, że prawo jest naszym przekleństwem, bo nie jesteśmy w stanie go wypełnić. Tym samym Paweł oskarża Boga, że przeklął nas, zanim zgrzeszyliśmy. No bo przecież dał nam takie prawo, którego nie jesteśmy w stanie wypełnić. No ale to jest jawne kłamstwo.

Prawdę napisał, no chyba że podważasz słowa samego Boga wypowiedziane do Adama(tym samym do nas wszystkich będących w Adamie) "Umrzesz"...od tego momentu umiera każdy, ponieważ względem Bożej Sprawiedliwości (Prawa) każdy z nas zasługuje na śmierć.Jesteśmy przeklęci."Przeklęty, kto nie trzyma się nakazów tego Prawa i nie wypełnia ich."Pwt.27,26 Ilu do czasu narodzin Jezusa zmartwychwstało? Nad iloma z nich śmierć nie miała żadnej władzy? Sprawiedliwość Boża jest potężna, myślisz że gdy Bóg ostrzegał Adama to kłamał że umrze a za nim my wszyscy? Doskonale zdawał sobie sprawę z ludzkiej ułomności względem swojej Sprawiedliwości.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Prawo dał nam Bóg po to, żebyśmy mogli zgodnie w społeczności żyć.

Naprawdę tylko dlatego? Pierwsze przykazania nie zaczynają się od słów nie kradnij, nie mów fałszywie, nie morduj :roll:
krzysiekniepieklo napisał(a):
No bo jeśli Paweł pisze, że przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie, to tym samym Jezusa nazywa przeklętym, bo Go powieszono na drzewie.

Za nas samych stał się przekleństwem, dopóki na krzyżu nie zobaczymy siebie, swego przekleństwa dopóty ciężko nam będzie kochać(rozpocząć drogę z Ojcem) Prawdziwa miłość ma swoje źródło w Bogu, dla człowieka jest nim krzyż.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt mar 09, 2021 12:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Dla kogo Jezus stał się przekleństwem?
Saqura napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Bóg dał nam prawo. Paweł twierdzi, że prawo jest naszym przekleństwem, bo nie jesteśmy w stanie go wypełnić. Tym samym Paweł oskarża Boga, że przeklął nas, zanim zgrzeszyliśmy. No bo przecież dał nam takie prawo, którego nie jesteśmy w stanie wypełnić. No ale to jest jawne kłamstwo.

Prawdę napisał, no chyba że podważasz słowa samego Boga wypowiedziane do Adama(tym samym do nas wszystkich będących w Adamie) "Umrzesz"...od tego momentu umiera każdy, ponieważ względem Bożej Sprawiedliwości (Prawa) każdy z nas zasługuje na śmierć.Jesteśmy przeklęci."Przeklęty, kto nie trzyma się nakazów tego Prawa i nie wypełnia ich."Pwt.27,26 Ilu do czasu narodzin Jezusa zmartwychwstało? Nad iloma z nich śmierć nie miała żadnej władzy? Sprawiedliwość Boża jest potężna, myślisz że gdy Bóg ostrzegał Adama to kłamał że umrze a za nim my wszyscy? Doskonale zdawał sobie sprawę z ludzkiej ułomności względem swojej Sprawiedliwości.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Prawo dał nam Bóg po to, żebyśmy mogli zgodnie w społeczności żyć.

Naprawdę tylko dlatego? Pierwsze przykazania nie zaczynają się od słów nie kradnij, nie mów fałszywie, nie morduj :roll:
krzysiekniepieklo napisał(a):
No bo jeśli Paweł pisze, że przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie, to tym samym Jezusa nazywa przeklętym, bo Go powieszono na drzewie.

Za nas samych stał się przekleństwem, dopóki na krzyżu nie zobaczymy siebie, swego przekleństwa dopóty ciężko nam będzie kochać(rozpocząć drogę z Ojcem) Prawdziwa miłość ma swoje źródło w Bogu, dla człowieka jest nim krzyż.


No ale wiesz, że nasz krzyż ma być taki sam, jak krzyż Jezusa, a nie takie, jak tych łotrów ukrzyżowanych razem z Jezusem? Tylko krzyż Jezusa daje zbawienie. Łotrowskie krzyże są zapłatą za swój własny grzech. Takie krzyże zbawienia nie dają.


Wt mar 09, 2021 13:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Dla kogo Jezus stał się przekleństwem?
krzysiekniepieklo napisał(a):
No ale wiesz, że nasz krzyż ma być taki sam, jak krzyż Jezusa, a nie takie, jak tych łotrów ukrzyżowanych razem z Jezusem?

Wiem czym jest i czym był krzyż Jezusa, więc wydaje mi się że znam również "swój", wszak każdy z nas, pojąc się bezpośrednio ze źródła, wzrasta by towarzyszyć Jezusowi ("przybić swoje ciało")
Wszystko z miłości i przez miłość, nic poza nią.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt mar 09, 2021 14:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Dla kogo Jezus stał się przekleństwem?
Saqura napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
No ale wiesz, że nasz krzyż ma być taki sam, jak krzyż Jezusa, a nie takie, jak tych łotrów ukrzyżowanych razem z Jezusem?

Wiem czym jest i czym był krzyż Jezusa, więc wydaje mi się że znam również "swój", wszak każdy z nas, pojąc się bezpośrednio ze źródła, wzrasta by towarzyszyć Jezusowi ("przybić swoje ciało")
Wszystko z miłości i przez miłość, nic poza nią.


A kto Ci tak powiedział, że trzeba przybić swoje ciało? Przecież Jezus sam siebie nie przybijał.
To w czym to naśladowanie Jezusa?


Wt mar 09, 2021 15:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Dla kogo Jezus stał się przekleństwem?
krzysiekniepieklo napisał(a):
A kto Ci tak powiedział, że trzeba przybić swoje ciało?

Mądrość Boża.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Przecież Jezus sam siebie nie przybijał.
To w czym to naśladowanie Jezusa?

Jezusowi nikt życia nie odebrał, sam je oddał/położył, dobrowolnie na rzecz innych ludzi. Nieść krzyż to jedynie kroczyć drogą mądrości, lecz wejść na niego to do niej przylgnąć, być w jej objęciach i wówczas staje się ona dla Ciebie drzewem życia. Sami się nie przybijamy, pozwólmy to czynić innym oddając swoje ciało/życie na posługę miłości :)

Ostro krytykujesz Pawła, nie zauważyłeś że porzucił swoje życie i oddał je Chrystusowi?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr mar 10, 2021 10:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
bramin napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
No bo moje poglądy na nauki Pawła nie mieszczą się w chrześcijańskiej tradycji.


Nie mieszczą się w przekazie biblijnym i nie mieszczą się w chrześcijańskiej tradycji wczesnych wieków (zwyczaje i przekaz) a także tym co Kościół katolicki nazywa Tradycją. .


Mt 15
1 Wtedy przyszli do Jezusa faryzeusze i uczeni w Piśmie z Jerozolimy z zapytaniem: 2 «Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych? Bo nie myją sobie rąk przed jedzeniem». 3 On im odpowiedział: «Dlaczego i wy przestępujecie przykazanie Boże dla waszej tradycji? 4 Bóg przecież powiedział: Czcij ojca i matkę oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech śmierć poniesie. 5 Wy zaś mówicie: "Kto by oświadczył ojcu lub matce: Darem [złożonym w ofierze] jest to, co dla ciebie miało być wsparciem ode mnie, 6 ten nie potrzebuje czcić swego ojca ni matki". I tak ze względu na waszą tradycję znieśliście przykazanie Boże. 7 Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz:
8 Ten lud czci Mnie wargami,
lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.
9 Ale czci mnie na próżno,
ucząc zasad podanych przez ludzi».


W Kościele katolickim wierni już dawno zostali pozbawieni udziału w kielichu Pańskim. Wychodzi prezbiter podnosi kielich i mówi – „pijcie z niego wszyscy”, cytując słowa Jezusa, a później sam wypija i nikomu nie daje. To o takich tradycjach ludzkich Jezus w tym miejscu mówił. A konsekwencje tego są daleko idące i to dlatego Kościół jest w opłakanym stanie. Tworzące się tradycje odbiegające od nauki Jezusa, są zakłamywaniem Jego nauki. I na takie tradycje chcesz się powoływać?

bramin napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Bardzo możliwe, że wszystkie Kościoły chrześcijańskie uznają Pawła, bo na naukach Pawła opiera się władza elit tych Kościołów.


Nie, jest to Twoje oszczerstwo lub niewiedza, które jeśli nie będą sprostowane lub (jeśli masz dowody) udowodnione to dostaniesz ostrzeżenie. .


Mt 20
24 Gdy dziesięciu [pozostałych] to usłyszało, oburzyli się na tych dwóch braci. 25 A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł: «Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. 26 Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. 27 A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem waszym, 28 na wzór Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu».

Tutaj jest dowód z nauki Jezusa. W królestwie Jezusa nie ma władców, którzy sprawują władze na sposób światowy. Same lśniące szaty hierarchów stanowią dowód tego. Jezus w lśniących szatach nie chodził, no a chyba miałby większe prawo od tamtych?

bramin napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Nie wierzę w to, co pisał Paweł w swoich listach.

Nikt nie zmusza Cię do wierzenia ale tez nikt z moderacji nie będzie Cię głaskał i przytakiwał, kiedy będziesz agitował na rzecz poglądów, które w chrześcijaństwie są nie do przyjęcia.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Wiele na to wskazuje, że jego listy zakłamały naukę Jezusa


Dotychczas nie podałeś na to żadnych dowodów a Twoje urojenia i fantazje nie są argumentami.
.


To mi odpowiedz wprost:
Czy według Ciebie Jezus jest przeklęty przez Boga, bo zawisł na drzewie, tak jak to opisał Paweł? Tak, czy nie? (Pwt 21)
Jeśli Ciebie nie stać żeby odpowiedzieć na to pytanie, to faktycznie dalsze argumentowanie z mojej strony mija się z celem.
Ja to wyjaśniłem w odpowiednim wątku dość precyzyjnie, więc nie powinieneś mieć problemu żeby jasno odpowiedzieć.
Jeśli masz w sobie Bożego Ducha, to odpowiesz wprost na tamto pytanie, a jeśli nie, to będziesz się wykręcał faryzejskim kwasem.

bramin napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
wykładnie dzisiejszych faryzeuszy też zakłamują często Jego naukę. Źródłem dającym Życie jest nauka Jezusa zapisana w Ewangeliach. No ale żeby ją zrozumieć, to musi ją wytłumaczyć Boży Duch, którego Jezus daje swoim uczniom.


Czyli Ty masz Ducha Bożego jak to już skromnie wspomniałeś w innym poście natomiast inni to faryzeusze fałszujący nauki Jezusa. .

Jeśli masz w sobie Bożego Ducha, to będziesz mówił to, co myślisz, a jeśli nie, to będziesz się kierował wyrachowaniem, co lepiej będzie przyjęte przez otoczenie. (co można zyskać, a co stracić)

bramin napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
No i tutaj tez długo nie popisze, bo powiedzą, że zakładam nowa sektę.

Od Ciebie zależy czy długo tu popiszesz.

Jeśli moderacja tak uważa, to czarno widzę moją przyszłość na tym forum, bo faryzeuszem nie zostanę.


Śr mar 10, 2021 22:09
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
krzysiekniepieklo napisał(a):
To mi odpowiedz wprost:
Czy według Ciebie Jezus jest przeklęty przez Boga, bo zawisł na drzewie, tak jak to opisał Paweł? Tak, czy nie? (Pwt 21)
Jeśli Ciebie nie stać żeby odpowiedzieć na to pytanie, to faktycznie dalsze argumentowanie z mojej strony mija się z celem.
Ja to wyjaśniłem w odpowiednim wątku dość precyzyjnie, więc nie powinieneś mieć problemu żeby jasno odpowiedzieć.
Jeśli masz w sobie Bożego Ducha, to odpowiesz wprost na tamto pytanie, a jeśli nie, to będziesz się wykręcał faryzejskim kwasem.



Czy możesz wytłumaczyć, o co chodzi w tym fragmencie? Gdzie Paweł opisał, że Jezus jest przeklęty przez Boga, bo zawisł na drzewie? Trochę wyrywasz to z kontekstu. Jezus składa na krzyżu ofiarę z samego siebie - jest zarówno kapłanem, jak i ofiarą. Jezus jest niewinny - nie ma żadnego grzechu, ale bierze na siebie grzechy całego świata. Wiesz, skąd wzięło się powiedzenie "kozioł ofiarny"? Otóż w Izraelu kapłan kładł ręce na kozła, co symbolizowało to, że na kozła są nakładane wszystkie grzechy ludu izraelskiego. Potem kozioł wyprowadzany był na pustynię, gdzie miał zejść z tego świata razem z grzechami Izraelitów.

Jezus składa samego siebie w ofierze - zostaje "przeklęty", ale jako Bóg zmartwychwstaje. Poczytaj Homilię Orygenesa, kapłana, do Księgi Rodzaju (Homilia 8, 6.8.9) - znajduje się w Liturgii Godzin. Autor tłumaczy, że figurą Jezusa Chrystusa jest zarówno Izaak, jak i baranek złożony przez Abrahama w ofierze. Jezus ma dwie natury - ludzką i boską.

_________________
MODERATOR


Cz mar 11, 2021 20:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
Zbigniew3991 napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
To mi odpowiedz wprost:
Czy według Ciebie Jezus jest przeklęty przez Boga, bo zawisł na drzewie, tak jak to opisał Paweł? Tak, czy nie? (Pwt 21)
Jeśli Ciebie nie stać żeby odpowiedzieć na to pytanie, to faktycznie dalsze argumentowanie z mojej strony mija się z celem.
Ja to wyjaśniłem w odpowiednim wątku dość precyzyjnie, więc nie powinieneś mieć problemu żeby jasno odpowiedzieć.
Jeśli masz w sobie Bożego Ducha, to odpowiesz wprost na tamto pytanie, a jeśli nie, to będziesz się wykręcał faryzejskim kwasem.



Czy możesz wytłumaczyć, o co chodzi w tym fragmencie? Gdzie Paweł opisał, że Jezus jest przeklęty przez Boga, bo zawisł na drzewie?



Pwt 21
22 Jeśli ktoś popełni zbrodnię podlegającą karze śmierci, zostanie stracony i powiesisz go na drzewie - 23 trup nie będzie wisiał na drzewie przez noc, lecz tegoż dnia musisz go pogrzebać. Bo wiszący jest przeklęty przez Boga.


Do tego tekstu odniósł się Paweł pisząc w liście do Galatów:
Ga 3
13 Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem, bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie


No i to jest jawne kłamstwo ze strony Pawła, bo nie każdy, ale tylko taki, który popełnił zbrodnię podlegającą karze śmierci. Więc to przekleństwo nie może się odnosić do niewinnego, zawieszonego na drzewie, a więc i Jezusa.
Skoro się powołał na ten fragment (Pwt 21), to tym samym twierdził, że Jezus jest przeklęty przez Boga (z zastępstwie za nas). No ale jako przeklęty, to nie mógł by zmartwychwstać. Zmartwychwstał, bo był niewinny (bez grzechu), a jeśli tak, to nie mógł być przeklętym przez Boga. To jest jawne i oczywiste kłamstwo Pawła. Jaśniej już nie jestem w stanie tego wytłumaczyć. Tutaj starczy zwykła prosta logika.


Cz mar 11, 2021 22:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
krzysiekniepieklo napisał(a):
No i jak chcesz obronić Pawła
krzysiekniepieklo napisał(a):
Czy każdy zawieszony na drzewie jest przeklęty przez Boga, tak jak napisał Paweł, czy też to jest z jego strony nadużycie tego fragmentu Pisma (Pwt 21)

Każdy, nawet wąż. Powołam się przy tym na Księgę Liczb, kiedy Izraelici obchodzili ziemię Edom i grzeszyli przeciw Bogu, a za ich grzech Bóg zesłał węże które ich kąsały i uśmiercały. Tam również nastąpiło zastępstwo przekleństwa z Izraelitów na węża który zawisł na palu, tak Bóg znalazł wyjście z ich przestępstw, które zasługiwały w Jego oczach na śmierć. W momencie ukąszenia jeśli ktoś spojrzał na węża to przeżył. Dlaczego tam nie został umieszczony baranek, lub np. koziołek z miedzi? Warte przemyślenia. Drugą księgą która przemawia za słowami Pawła jest 4 Mojżesza, prawo podejrzenia o cudzołóstwo.
Wypicie przez niewierną wody gorzkiej, wody przekleństwa "Potem kapłan napisze te przekleństwa w księdze i zmyje je tą gorzką wodą; I da wypić kobiecie gorzką wodę niosącą przekleństwo; i woda przekleństwa przeniknie ją, i zamieni się w gorycz." Tylko w taki sposób można było zmyć nasze(niewiernych) grzechy zapisane w zwoju na naszą niekorzyść, względem których zasługiwaliśmy na śmierć. Każdy z nas jest winny cudzołóstwa, a On to przyjął na siebie. Wypełnił całe Pismo, cały ST.
Kol 2:14
"Wymazał obciążający nas wykaz zawarty w zwoju, który był przeciwko nam, i usunął go z drogi, przybiwszy do krzyża."
"Chrystus nas wykupił- stawszy się za nas przekleństwem" Galatów 3,13

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt mar 12, 2021 12:31
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
krzysiekniepieklo napisał(a):



Pwt 21
22 Jeśli ktoś popełni zbrodnię podlegającą karze śmierci, zostanie stracony i powiesisz go na drzewie - 23 trup nie będzie wisiał na drzewie przez noc, lecz tegoż dnia musisz go pogrzebać. Bo wiszący jest przeklęty przez Boga.


Do tego tekstu odniósł się Paweł pisząc w liście do Galatów:
Ga 3
13 Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem, bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie


No i to jest jawne kłamstwo ze strony Pawła, bo nie każdy, ale tylko taki, który popełnił zbrodnię podlegającą karze śmierci. Więc to przekleństwo nie może się odnosić do niewinnego, zawieszonego na drzewie, a więc i Jezusa.
Skoro się powołał na ten fragment (Pwt 21), to tym samym twierdził, że Jezus jest przeklęty przez Boga (z zastępstwie za nas). No ale jako przeklęty, to nie mógł by zmartwychwstać. Zmartwychwstał, bo był niewinny (bez grzechu), a jeśli tak, to nie mógł być przeklętym przez Boga. To jest jawne i oczywiste kłamstwo Pawła. Jaśniej już nie jestem w stanie tego wytłumaczyć. Tutaj starczy zwykła prosta logika.


"Zacny mój Sługa usprawiedliwi wielu, ich nieprawości On sam dźwigać będzie. Dlatego w nagrodę przydzielę Mu tłumy, i posiądzie możnych jako zdobycz za to, że siebie na śmierć ofiarował i policzony został pomiędzy przestępców. A On poniósł grzechy wielu i oręduje za przestępcami."
Iz 53, 11b-12

Jezus wziął na siebie grzechy wszystkich, nawet tych, którzy popełnili zbrodnię - gdzie widzisz niekonsekwencję?

Jezus miał naturę ludzką i boską. Nie odniosłeś się do tego. Jezus wziął na siebie grzechy, po czym dokonał ofiary, zgładził i odpuścił grzechy, po czym zmartwychwstał - widzisz logikę?
Jaki jest według Ciebie sens cytatu Jezusa z krzyża: "Boże mój, Boże mój, czemu mnie opuściłeś?"

_________________
MODERATOR


Pt mar 12, 2021 19:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
Bóg powiedział: Przeklęty ten, który popełnił zbrodnię.
Paweł powiedział: Każdy przeklęty.
No a jak każdy, to i niewinny też.

No, jeśli nie widzisz różnicy, to ja już na to nic nie poradzę.


Pt mar 12, 2021 23:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
krzysiekniepieklo napisał(a):
No, czyżby ten faryzeusz był niedouczony i wszyscy następni faryzeusze też byli niedouczeni i ogłosili, że to jest słowo Boga? I co, ja po prawie dwóch tysiącach lat na to pierwszy wpadłem, że Jezus nie może być przeklęty w zastępstwie tego, kto popełnił zbrodnię? Jednak komuś musiało zależeć na takiej interpretacji żeby Jezusa ogłosić przeklętym. Nie sądzę, że Paweł przypadkowo się pomylił. Musiał być pod natchnieniem tego łysego jadowitego gada. No bo chyba przyznacie, że to nie jest błaha sprawa.

Jeśli wydaje Ci się że Boga już zrozumiałeś, to nie jest to Bogiem, a jedynie Twoim wyobrażeniem.
Sądzisz że zrozumiałeś nieskończonego Boga, a to co psuje Ci zrozumienie musi być kłamstwem?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 13, 2021 6:38
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Bóg powiedział: Przeklęty ten, który popełnił zbrodnię.
Paweł powiedział: Każdy przeklęty.
No a jak każdy, to i niewinny też.

No, jeśli nie widzisz różnicy, to ja już na to nic nie poradzę.


Ja też nic nie poradzę na to, że Ty nie widzisz tego:

Bóg powiedział: Jezus wziął na siebie wszystkie grzechy, nawet zbrodnie i odkupił wszystkich ludzi, nawet zbrodniarzy.

Zbrodniarze znajdują się w zbiorze logicznym wszystkich grzeszników. Jezus wziął na siebie grzechy wszystkich grzeszników, także zbrodniarzy. Paweł nie stwierdził, że "każdy jest zbrodniarzem" i nie musiał tego stwierdzać.

_________________
MODERATOR


So mar 13, 2021 9:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
Powiem szczerze, że to jest taka sama narracja, jak Pawła.

Gdzie jest napisane, że:
"""Bóg powiedział: Jezus wziął na siebie wszystkie grzechy, nawet zbrodnie i odkupił wszystkich ludzi, nawet zbrodniarzy.""""
Skoro twierdzisz, że Bóg tak powiedział, to przedstaw stosowny fragment Pisma"

Jeśli nigdzie takiego tekstu nie ma, to zabawiłeś się w proroka, a jak mniemam, to fałszywego.


So mar 13, 2021 9:50
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Powiem szczerze, że to jest taka sama narracja, jak Pawła.

Gdzie jest napisane, że:
"""Bóg powiedział: Jezus wziął na siebie wszystkie grzechy, nawet zbrodnie i odkupił wszystkich ludzi, nawet zbrodniarzy.""""
Skoro twierdzisz, że Bóg tak powiedział, to przedstaw stosowny fragment Pisma"

Jeśli nigdzie takiego tekstu nie ma, to zabawiłeś się w proroka, a jak mniemam, to fałszywego.


Chcesz powiedzieć, że według Ciebie są zbrodnie i grzechy, które nie mogą zostać odpuszczone przez Boga? Jakie to są zbrodnie? Według Ciebie Kościół odmawia lub powinien odmawiać rozgrzeszenia zabójcom, jeśli nawrócą się oni i wyrażą żal, skruchę i wolę nawrócenia?

_________________
MODERATOR


So mar 13, 2021 11:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL