Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
Dostałem propozycję od moderacji żeby pisać w tym dziale. No bo moje poglądy na nauki Pawła nie mieszczą się w chrześcijańskiej tradycji. Bardzo możliwe, że wszystkie Kościoły chrześcijańskie uznają Pawła, bo na naukach Pawła opiera się władza elit tych Kościołów. Więc się okazało, że sama nauka Jezusa jest niewystarczająca żeby moderacja uznała mnie za chrześcijanina.
Mnie w zasadzie jest wszystko jedno, w jakim dziale będę pisał, dopóki będziecie ze mną dyskutować. Jezus powiedział:
J 15
18 Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. 19 Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. 20 Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: "Sługa nie jest większy od swego pana"3. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. 21 Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał.


No więc mam do Was pytanie. Czy ja jestem jeszcze chrześcijaninem, czy nie? Nie wierzę w to, co pisał Paweł w swoich listach. Wiele na to wskazuje, że jego listy zakłamały naukę Jezusa i wykładnie dzisiejszych faryzeuszy też zakłamują często Jego naukę. Źródłem dającym Życie jest nauka Jezusa zapisana w Ewangeliach. No ale żeby ją zrozumieć, to musi ją wytłumaczyć Boży Duch, którego Jezus daje swoim uczniom. No a jak ktoś słucha Boga ale odrzuca to, co Bóg do niego mówi i słucha się wykładni człowieka, ten według mnie nie może służyć Bogu ale służy królom tego świata. Wtedy wszyscy go poważają i kochają, bo mówi to, co chcą usłyszeć.
No i tutaj tez długo nie popisze, bo powiedzą, że zakładam nowa sektę.


Wt mar 09, 2021 19:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
krzysiekniepieklo napisał(a):
No bo moje poglądy na nauki Pawła nie mieszczą się w chrześcijańskiej tradycji.


Nie mieszczą się w przekazie biblijnym i nie mieszczą się w chrześcijańskiej tradycji wczesnych wieków (zwyczaje i przekaz) a także tym co Kościół katolicki nazywa Tradycją.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Bardzo możliwe, że wszystkie Kościoły chrześcijańskie uznają Pawła, bo na naukach Pawła opiera się władza elit tych Kościołów.


Nie, jest to Twoje oszczerstwo lub niewiedza, które jeśli nie będą sprostowane lub (jeśli masz dowody) udowodnione to dostaniesz ostrzeżenie.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Więc się okazało, że sama nauka Jezusa jest niewystarczająca żeby moderacja uznała mnie za chrześcijanina.

Ja nie wyrokuję czy jesteś chrześcijaninem czy tez nie jesteś. Nic mi do tego. Ja tylko stwierdzam na podstawie tego co piszesz, ze Twoje poglądy przekraczają ramy najbardziej liberalnych wspólnot chrześcijańskich.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować.

Nie ma to jak zostać męczennikiem na katolickim forum cytując słowa Jezusa :D

krzysiekniepieklo napisał(a):
Nie wierzę w to, co pisał Paweł w swoich listach.

Nikt nie zmusza Cię do wierzenia ale tez nikt z moderacji nie będzie Cię głaskał i przytakiwał, kiedy będziesz agitował na rzecz poglądów, które w chrześcijaństwie są nie do przyjęcia.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Wiele na to wskazuje, że jego listy zakłamały naukę Jezusa


Dotychczas nie podałeś na to żadnych dowodów a Twoje urojenia i fantazje nie są argumentami.

krzysiekniepieklo napisał(a):
wykładnie dzisiejszych faryzeuszy też zakłamują często Jego naukę. Źródłem dającym Życie jest nauka Jezusa zapisana w Ewangeliach. No ale żeby ją zrozumieć, to musi ją wytłumaczyć Boży Duch, którego Jezus daje swoim uczniom.


Czyli Ty masz Ducha Bożego jak to już skromnie wspomniałeś w innym poście natomiast inni to faryzeusze fałszujący nauki Jezusa.

krzysiekniepieklo napisał(a):
No i tutaj tez długo nie popisze, bo powiedzą, że zakładam nowa sektę.

Od Ciebie zależy czy długo tu popiszesz.

_________________
ksiądz


Śr mar 10, 2021 13:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
Cytuj:
No i tutaj tez długo nie popisze, bo powiedzą, że zakładam nowa sektę.

Nic nowego na tym świecie. To też już było, więc nawet chwała pionierstwa Cię ominie. Swedenborgianie zdaje się nie uznają spuścizny św. Pawła. No ale jednak przyjmują wszystkie Ewangelie ;)

_________________
Tylko Bogu chwała


Cz mar 11, 2021 8:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Czy ja jestem jeszcze chrześcijaninem, czy nie?

Nazywając siebie chrześcijaninem czynisz się sługą Pana, więc kto z nas ma prawo osądzać czy wciąż należysz do Niego?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Nie wierzę w to, co pisał Paweł w swoich listach. Wiele na to wskazuje, że jego listy zakłamały naukę Jezusa i wykładnie dzisiejszych faryzeuszy też zakłamują często Jego naukę.

W którym z listów Paweł gloryfikował grzech, czy też twierdził że Chrystus nie był Panem, a może nauczał że za nas nie umarł lub nie było zmartwychwstania? A jego życie? Czy Paweł gromadził bogactwa i chodził w kosztownych szatach? Nie uważał Jezusa za Syna Bożego?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Źródłem dającym Życie jest nauka Jezusa zapisana w Ewangeliach

Źródłem wszelkiego życia jest Bóg.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Wtedy wszyscy go poważają i kochają, bo mówi to, co chcą usłyszeć.

Mam nadzieję że akurat te słowa nie odnoszą się do Pawła?
krzysiekniepieklo napisał(a):
No i tutaj tez długo nie popisze, bo powiedzą, że zakładam nowa sektę.

Masz prawo wciąż poszukiwać i poznawać, na tym polega życie wieczne
krzysiekniepieklo napisał(a):
Czy według Ciebie Jezus jest przeklęty przez Boga, bo zawisł na drzewie, tak jak to opisał Paweł? Tak, czy nie? (Pwt 21)

Zrozumieć wykładnię Pawła(uczonego w Piśmie) to rozumieć i znać większość Słowa Bożego(zresztą jak on) wówczas to czego nauczał, Duch połączy w zgodną całość. Jezus/Słowo Boże to nie tylko ewangelia, On po to przyszedł na świat by wydać świadectwo całej Prawdzie.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz mar 11, 2021 9:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
Możliwości są dwie:
1. Albo mamy do czynienia z wielkim spiskiem, od początku chrześcijaństwa (listy świętego Pawła są starsze nawet niż Ewangelie) wszyscy się mylili w tym tysiące świętych. Aż po dwóch tysiącach lat znalazł się prorok Krzysiek odkrywający prawdę, niczym następca Chrystusa, ustanawiający własną religię.
2. Albo Ty się mylisz a inni, głównie Ojcowie Kościoła mają rację.

Przemysł, to przemódl, proś o ducha pokory.
Upadek z wysokiego konia jest straszny, ale po upadku jest czas na największą pokorę. Tak jak święty Paweł spadł z konia i był przez jakiś czas ślepy. Ja pamiętam niełatwy czas upadku z mojego konia pychy, i te kilka niełatwych miesięcy to myślę był mój największy okres pokory.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz mar 11, 2021 12:42
Zobacz profil
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Dostałem propozycję od moderacji żeby pisać w tym dziale. No bo moje poglądy na nauki Pawła nie mieszczą się w chrześcijańskiej tradycji

A czy aby być chrześcijaninem trzeba rozumieć nauki Pawła czy raczej nauki Jezusa? - To po pierwsze.

Po drugie zaś, niech sobie cały świat gada co chce, ważne co Ty czujesz w swoim sercu, czy żyjesz według tego co nauczał Jezus.

Po trzecie, myślę, że adwersarzom bardziej chodzi o zrozumienia Ciebie, niż katechetyczne podejście do tak delikatnej kwestii jaką jest wiara.

Pomyśl proszę o tym co zawierają słowa Psalmu 127.


Cz mar 11, 2021 19:58

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
krzysiekniepieklo napisał(a):
No i to jest jawne kłamstwo ze strony Pawła, (...) To jest jawne i oczywiste kłamstwo Pawła.
Uderza w Twojej wypowiedzi ten fundamentalizm, czarno-białe widzenie. Dlaczego kłamstwo? Kłamstwo jest wówczas, jeśli ktoś świadomie mówi nieprawdę. Skąd wiesz, że Paweł świadomie pisał nieprawdę? W tych czasach rzadkością były pełne egzemplarze Biblii do osobistego użytku. Raczej uczono się tych tekstów na pamięć. Dlaczego Pawła nie mogła zawodzić pamięć? Nie pamiętał po prostu dobrze Księgi Powtórzonego Prawa i przekręcił ją w swoim liście.


Cz mar 11, 2021 23:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
Swołocz napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
No i to jest jawne kłamstwo ze strony Pawła, (...) To jest jawne i oczywiste kłamstwo Pawła.
Uderza w Twojej wypowiedzi ten fundamentalizm, czarno-białe widzenie. Dlaczego kłamstwo? Kłamstwo jest wówczas, jeśli ktoś świadomie mówi nieprawdę. Skąd wiesz, że Paweł świadomie pisał nieprawdę? W tych czasach rzadkością były pełne egzemplarze Biblii do osobistego użytku. Raczej uczono się tych tekstów na pamięć. Dlaczego Pawła nie mogła zawodzić pamięć? Nie pamiętał po prostu dobrze Księgi Powtórzonego Prawa i przekręcił ją w swoim liście.


No, czyżby ten faryzeusz był niedouczony i wszyscy następni faryzeusze też byli niedouczeni i ogłosili, że to jest słowo Boga? I co, ja po prawie dwóch tysiącach lat na to pierwszy wpadłem, że Jezus nie może być przeklęty w zastępstwie tego, kto popełnił zbrodnię? Jednak komuś musiało zależeć na takiej interpretacji żeby Jezusa ogłosić przeklętym. Nie sądzę, że Paweł przypadkowo się pomylił. Musiał być pod natchnieniem tego łysego jadowitego gada. No bo chyba przyznacie, że to nie jest błaha sprawa.


Pt mar 12, 2021 1:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Nie sądzę, że Paweł przypadkowo się pomylił. Musiał być pod natchnieniem tego łysego jadowitego gada.

:roll: Zdajesz sobie sprawę że tymi słowami przypominasz działanie faryzeuszy którzy krzyczeli do Jezusa: "Belzebuba ma". Chrześcijanin powinien wiedzieć co to grzech przeciwko Duchowi Świętemu, no i chyba raczej unikać podobnych osądów.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Skoro się powołał na ten fragment (Pwt 21), to tym samym twierdził, że Jezus jest przeklęty przez Boga (z zastępstwie za nas)

Czy Bóg jest kłamcą? Kładąc przed izraelitami Prawo kazał wybierać"życie lub śmierć", a pomimo to niewinny Jezus umarł. Zaniósł te nasze grzechy na krzyż, by uśmiercić je w ciele, czy nie?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Zmartwychwstał, bo był niewinny (bez grzechu), a jeśli tak, to nie mógł być przeklętym przez Boga.

Zmartwychwstał bo został usprawiedliwiony w Duchu, był czystego Ducha. On sam żadnego grzechu nie popełnił(zaniósł na krzyż nasze, grzechy świata)
krzysiekniepieklo napisał(a):
To jest jawne i oczywiste kłamstwo Pawła

Jesteś chrześcijaninem a nie wiesz co stało się na krzyżu? Dlaczego Jezus umarł, co było(tam na krzyżu) Jego kielichem goryczy? Zapewne wiesz że to nie o samą śmierć i ból ciała chodziło w momencie gdy ciało pociło się krwią a Jego Duch cierpiał (tuż przed samym pojmaniem)A słowa "Boże mój, Boże mój czemuś mnie opuścił" lub po wypiciu gorzkiego napoju "wykonało się"?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt mar 12, 2021 7:42
Zobacz profil
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Swołocz napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
No i to jest jawne kłamstwo ze strony Pawła, (...) To jest jawne i oczywiste kłamstwo Pawła.
Uderza w Twojej wypowiedzi ten fundamentalizm, czarno-białe widzenie. Dlaczego kłamstwo? Kłamstwo jest wówczas, jeśli ktoś świadomie mówi nieprawdę. Skąd wiesz, że Paweł świadomie pisał nieprawdę? W tych czasach rzadkością były pełne egzemplarze Biblii do osobistego użytku. Raczej uczono się tych tekstów na pamięć. Dlaczego Pawła nie mogła zawodzić pamięć? Nie pamiętał po prostu dobrze Księgi Powtórzonego Prawa i przekręcił ją w swoim liście.


No, czyżby ten faryzeusz był niedouczony i wszyscy następni faryzeusze też byli niedouczeni i ogłosili, że to jest słowo Boga? I co, ja po prawie dwóch tysiącach lat na to pierwszy wpadłem, że Jezus nie może być przeklęty w zastępstwie tego, kto popełnił zbrodnię? Jednak komuś musiało zależeć na takiej interpretacji żeby Jezusa ogłosić przeklętym. Nie sądzę, że Paweł przypadkowo się pomylił. Musiał być pod natchnieniem tego łysego jadowitego gada. No bo chyba przyznacie, że to nie jest błaha sprawa.

Jestes literaturoznawca i znasz zawilosci semantyczne jezyka i srodki stylistyczne? Czy wagarowales do tego stopnia na lekcjach polskiego, ze rozumiesz tylko proste komunikaty w jezyku ojczystym i "wiesz", ze to autor "na pewno" chcial przekazac, a srodki stylistyczne to wymysl oszustow? Ba! Samego szatana!

Ta rozmowa to bicie piany. Tobie brakuje podstaw ze szkoly, zeby zrozumiec tekst literacki, pokory, zeby przyznac,ze ktos poza toba moze miec racje i dobrej woli, zeby szukac Prawdy, a nie potwierdzenia twojej prawdy.

Kolejny watek o twoich fobiach antypawlowych i kolejny bez sensu, bo tworzysz je tylko po to, zeby wytwory twojego niezrozumienia rozsiewac po forum.

Poroponuje moderacji kazdy kolejny twoj watek moze nie zamykac, ale scalic w jeden.
Np pt "Problemy krzysiekniepieklo ze zrozumieniem Pisma sw"


Pt mar 12, 2021 8:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
Moim zdaniem chrześcijaństwo powstało w trzech etapach i działalność Pawła jest tu drugim i kluczowym. Bez Pawła nie byłoby chrześcijaństwa i nikt dzisiaj o Jezusie by nie pamiętał tak jak o przywódcach innych żydowskich sekt z tamtego okresu.

Jezus założył apokaliptyczną sektę żydowską i z Ewangelii wynika że nie miał zamiaru wychodzić z nią w świat. Apostołowie po jego śmierci też skupiali się na Żydach i raczej nie odnieśliby spektakularnych sukcesów. Nie mamy też żadnych źródeł pisanych pochodzących od Jezusa i jego apostołów. Prawdopodobnie większość z Jezusem włącznie była niepiśmienna. Niemniej zakładam że ewangelie synoptyczne mniej więcej oddają ich poglądy ale też przecież powstały po działalności Pawła i dwie przypisuje się jego uczniom.

Paweł z Tarasu założył nową sektę i wyszedł z nią w świat. Większość Nowego Testamentu jest w ten czy inny sposób związana z Pawłem. Porównując jego doktrynę z tą z ewangelii synoptycznych widać pewne rozbieżności. Mimo że dwie z nich związane są z jego środowiskiem. Pawel zakładając sekty w całym Cesarstwie Rzymskim spowodował zwiększenie zasięgu ale także dużą dywersyfikację i ewolucję doktryny w odizolowanych wspólnotach. W pierwszych wiekach pomysłów na to kim był Jezus było całe mnóstwo i to mocno sprzecznych. Widać to np u Jana, w apokryfach, u gnostyków i w poglądach różnych "heretyków".

Niejako trzecim etapem powstania chrześcijaństwa było uznanie go w Rzymie. To zapoczątkowało ujednolicenie doktryny i moim zdaniem mocno się ona różni od tej pawłowej i tej z ewangelii synoptycznych ( więc prawdopodobnie od nauk Jezusa). Duży wpływ miał tu Jan, który żył i tworzył później niż apostołowie i Paweł.

Podsumowując gdyby ktoś chciał odrzucić Pawła a dalej byc chrześcijaninem to musiałby dotrzeć do nauk apostołów a te się nie zachowały.


Pt mar 12, 2021 8:49
Zobacz profil
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
Zachowaly sie nauki Pawla a nie zachowaly sie nauki apostolow?
Naprawde?
Nie widzisz bledu logicznego w swoim rozumowaniu?


Pt mar 12, 2021 9:32

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
Kael napisał(a):

Poroponuje moderacji kazdy kolejny twoj watek moze nie zamykac, ale scalic w jeden.
Np pt "Problemy krzysiekniepieklo ze zrozumieniem Pisma sw"


Nie musisz czekać na moderację. Możesz założyć taki wątek o mnie. masz moją zgodę.


Pt mar 12, 2021 10:08
Zobacz profil
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
W zakladaniu watkow jestes mistrzem.
Zaloz sobie sam i popros modow o przeniesienie wszystkich innych do jednego wspolnego.


Pt mar 12, 2021 10:22

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
Kael napisał(a):
W zakladaniu watkow jestes mistrzem.
Zaloz sobie sam i popros modow o przeniesienie wszystkich innych do jednego wspolnego.


Ja wiem, że chciała byś zrobić jak największy bałagan w tym, co piszę żeby nie dało się zrozumieć tego. No ale to nie jest w moim interesie. Więc to, o czym piszę i jak piszę, to zostaw mnie, jak ja nie narzucam Tobie, co i jak masz pisać. Swoje pisanie możesz racjonalizować, jak chcesz.
No i jak chcesz obronić Pawła, to odpowiedz na pytanie. Czy każdy zawieszony na drzewie jest przeklęty przez Boga, tak jak napisał Paweł, czy też to jest z jego strony nadużycie tego fragmentu Pisma (Pwt 21). Masz odwagę odpowiedzieć na to pytanie?


Pt mar 12, 2021 10:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL