Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 27, 2013 15:39
Posty: 65
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
Co tu kryć, Paweł to pierwszy chrześcijański teolog, egzegeta, interpretator w dzisiejszym rozumieniu tych słów.
Paradoksalnie to, że nie był z grona Dwunastu czy nawet uczniów, dało mu świeżość spojrzenia na drogę, którą przecież dobrze poznał, skoro ją prześladował. Nie chodził z Jezusem, nie był ani na górze Tabor, ani Wieczerniku, nie miał traumy po Ukrzyżowaniu. Nie był związany konwenansami, znajomościami, czy nawet więzami rodzinnymi jak synowie Zebedeusza czy Jakub, który był nawet krewnym Jezusa. Jednym słowem patrzył na to z innej, szerszej perspektywy, więc też mógł szerzej działać. Nie Paweł to pojawiłby się ktoś inny.

Charakter miał wybuchowy, trochę megalomański, był pewny siebie. Taki dzisiaj byśmy powiedzieli sprawny menadżer. Tacy są zawsze w cenie. A że był wykształcony, obywatel rzymski to też języka tak czy siak nie mógłby łatwo znaleźć z gronem uczniów, więc też, jak sam pisze, zbyt wiele z nimi nie przebywał:)

A jego interpretacja nauki Jezusa w sumie dość prosta, bo też nie był czas jeszcze na skomplikowane rzeczy, to był czas orki na ugorze, a nie rolnictwa precyzyjnego:) Więc oparł się na chrzcie plus charyzmaty, sprawnie wymiksował się z Prawa Żydowskiego i tyle po co więcej. Cesarstwo stanęło otworem.


Pt mar 12, 2021 10:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
krzysiekniepieklo, dostajesz drugie ostrzeżenie za nieodwołane oszczerstwa dotyczące Pawła.
Dałem Ci szansę, abyś mógł w tym dziale z większą swobodą głosić swoje poglądy, które nie są chrześcijańskie zachowując jednocześnie regulamin.
Przypominam, ze na forum nie potrzebujemy nowych mesjaszy, proroków itp.

_________________
ksiądz


Pt mar 12, 2021 14:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
Zbigniew3991 napisał(a):
Zauważ proszę, że użyłem parafrazy. O tym, że użyłem parafrazy, świadczy brak cudzysłowu. Słyszałeś o mowie zależnej, niezależnej, pozornie zależnej?

Jeśli użycie parafrazy pozwala Tobie wkładać w usta Boga słów, których nie powiedział, to pewnie skończyłeś dobre faryzejskie szkoły.

Zbigniew3991 napisał(a):
Według Ciebie Jezus nie odpuszcza grzechu przeciwko Duchowi Świętemu, oraz zbrodni, czyli zabójstwa i... jakich jeszcze zbrodni nie odpuszcza Bóg?

Jeśli chodzi o resztę zdania po słowie "oraz", to nigdzie się w ten sposób nie wypowiadałem.

Kael napisał(a):
Kiedy krzysiekniepieklo oglasza swoje dogmaty, to jest ok, bo on wierzy w swoje natchnienia.

Wszystkie inne wypowiedzi sa nieprawdziwr, bo duch, ktory jego natchnal, ich nie potwierdza.

A braki ze szkoly, jak widze, nie tylko mnie sie rzucaja w oczy.


Jeśli chodzi o faryzjeskie szkoły, to faktycznie do nich nie uczęszczałem. Pewnie dlatego nie odbija mi się faryzjeskim kwasem, który nie pozwala na normalną dyskusję.


So mar 13, 2021 14:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
Piszę ostro do Krzyśka, bo wydaje mi się że dolega mu pycha, ale może się mylę i nie powinienem go "nawracać", bo może to głoszenie jest jego sensem życia, bez którego by się zupełnie posypał, a tak to utrzymuje go w małych grzechach, tyle że wierzy w teorię spiskową.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 13, 2021 18:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
Jest tylko jeden Zbawiciel - Jezus Chrystus.
I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni».

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 13, 2021 19:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):

Na jakiej podstawie twierdzisz, że Księga Powtórzonego Prawa w cytowanym przez Ciebie fragmencie mówi o tym, że przeklęty jest tylko winowajca, a nie ten kto ofiaruje się za grzesznika? Dlaczego rozdzielasz te dwie rzeczy? Na czym ten podział polega?


Mt 10
28 Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.


Za Twój własny grzech szatan może zabić duszę i ciało. Za cudzy grzech szata może zabić tylko ciało.
Jezus zmartwychwstał dlatego, że był niewinny. No i pokazał nam Drogę, jak oszukać szatana.
Po obmyciu nóg uczniom, powiedział do nich żeby nawzajem sobie nogi obmywali. Obmywając uczniom nogi, wziął ich grzechy na siebie. My mamy tak samo postępować. Obmyć drugiego z grzechów, to jest wziąć jego grzechy na siebie. Dokładnie tak samo, jak to zrobił Jezus.
Jeśli brat nas obmyje z grzechów, to przed Bogiem jesteśmy sprawiedliwi, a cudzy grzech nie brudzi naszej duszy. Za ten cudzy grzech, to szatan może zabić tylko nasze ciało. (o ile Bóg mu na to pozwoli)


Skąd ten pomysł, że Jezus odpuścił grzechy Apostołom podczas umycia nóg?
Na jakiej podstawie twierdzisz, że "za cudzy grzech szatan może zabić tylko ciało"?

_________________
MODERATOR


N mar 14, 2021 11:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
Zbigniew3991 napisał(a):

Skąd ten pomysł, że Jezus odpuścił grzechy Apostołom podczas umycia nóg?


J 13
5 Potem nalał wody do miednicy. I zaczął umywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany. 6 Podszedł więc do Szymona Piotra, a on rzekł do Niego: «Panie, Ty chcesz mi umyć nogi?» 7 Jezus mu odpowiedział: «Tego, co Ja czynię, ty teraz nie rozumiesz, ale później będziesz to wiedział». 8 Rzekł do Niego Piotr: «Nie, nigdy mi nie będziesz nóg umywał». Odpowiedział mu Jezus: «Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną». 9 Rzekł do Niego Szymon Piotr: «Panie, nie tylko nogi moje, ale i ręce, i głowę!». 10 Powiedział do niego Jezus: «Wykąpany potrzebuje tylko nogi sobie umyć, bo cały jest czysty. I wy jesteście czyści, ale nie wszyscy». 11 Wiedział bowiem, kto Go wyda, dlatego powiedział: «Nie wszyscy jesteście czyści».
12 A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce przy stole, rzekł do nich: «Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? 13 Wy Mnie nazywacie "Nauczycielem" i "Panem" i dobrze mówicie, bo nim jestem. 14 Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi. 15 Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem.


Zastanów się trochę nad tym tekstem.
”””Nie wszyscy jesteście czyści”””
Do czego mogły się odnosić te słowa? Do brudnych nóg Judasza, czy do zdrady, którą planować? No a jak chodziło o zdradę, to dokładnie chodziło o grzech.
A jak mówił do Piotra:
””” Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną”””
Czy udział z Chrystusem może zależeć od czystości nóg?
Aby mieć udział z Chrystusem, to trzeba się obmyć z grzechów, a potem spożyć Jego Ciało i Krew.



Zbigniew3991 napisał(a):
Na jakiej podstawie twierdzisz, że "za cudzy grzech szatan może zabić tylko ciało"?



Na to pytanie odpowiedziałem tutaj:

viewtopic.php?p=1074155#p1074155


N mar 14, 2021 19:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Jeśli brat nas obmyje z grzechów, to przed Bogiem jesteśmy sprawiedliwi, a cudzy grzech nie brudzi naszej duszy. Za ten cudzy grzech, to szatan może zabić tylko nasze ciało. (o ile Bóg mu na to pozwoli)

Jak niby miałoby do tego dojść? Jak mnie obmyje skoro każde obmycie powinno odbywać się krwią?
Krew za krew, życie za życie..

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn mar 15, 2021 9:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
Posty niezwiązane z tym wątkiem a dotyczące tematu przekleństwa wynikającego z Prawa zostały przeniesione tutaj:
viewtopic.php?f=40&t=42549&view=unread#unread

Proszę pisać w tym wątku wyłącznie na temat miejsca i roli Pawła oraz jego listów w chrześcijaństwie ew. o poglądach sekt czy ruchów religijnych nie uznających jego listów.
Pragnę zwrócić uwagę, ze nawet proroków obowiązuje tutaj regulamin!

Temat umycia nóg Apostołom i jego symboliczne znaczenie był już poruszany m. in. w wątkach o Eucharystii. Tam proszę na ten temat dyskutować lub założyć nowy temat.

_________________
ksiądz


Pn mar 15, 2021 12:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
bramin napisał(a):
Posty niezwiązane z tym wątkiem a dotyczące tematu przekleństwa wynikającego z Prawa zostały przeniesione tutaj:
viewtopic.php?f=40&t=42549&view=unread#unread

Proszę pisać w tym wątku wyłącznie na temat miejsca i roli Pawła oraz jego listów w chrześcijaństwie ew. o poglądach sekt czy ruchów religijnych nie uznających jego listów.
Pragnę zwrócić uwagę, ze nawet proroków obowiązuje tutaj regulamin!

Temat umycia nóg Apostołom i jego symboliczne znaczenie był już poruszany m. in. w wątkach o Eucharystii. Tam proszę na ten temat dyskutować lub założyć nowy temat.


Stosując się do takich wymagań, to nie mam żadnej możliwości argumentacji za ty, że jeszcze chrześcijaninem jestem. No i mam zamiar argumentować z nauki Jezusa, bo tylko tak mogę obronić swoją przynależność do chrześcijaństwa (do społeczności wyznawców Chrystusa)

Mt 23
8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście.


No i tutaj Jezus powiedział, że nauczyciel jest jeden. No skoro jest jeden, to innych nauczycieli Bóg nie posyłał. Posłał Swojego Syna żeby nam kompletną naukę prowadzącą do zbawienia przedstawił. No a nauki innych, to jest faryzejskie mącenie wody i deptanie pastwiska (Ez 34)


Pn mar 15, 2021 13:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
krzysiekniepieklo napisał(a):
No i tutaj Jezus powiedział, że nauczyciel jest jeden. No skoro jest jeden, to innych nauczycieli Bóg nie posyłał. Posłał Swojego Syna żeby nam kompletną naukę prowadzącą do zbawienia przedstawił. No a nauki innych, to jest faryzejskie mącenie wody i deptanie pastwiska (Ez 34)

"Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata."'Mat.28 Gdyby nie nauczanie chrześcijaństwo podległoby w zarodku.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn mar 15, 2021 14:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
""" zachowywać wszystko, co wam przykazałem.""""

To teraz wiesz, czego mieli uczyć.


Pn mar 15, 2021 15:41
Zobacz profil
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
Przeciez ucza. A ze ludzie slysza, co chca slyszec i wybieraja to co zrozumieja, to inna sprawa.


Pn mar 15, 2021 15:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
krzysiekniepieklo napisał(a):

Stosując się do takich wymagań, to nie mam żadnej możliwości argumentacji za ty, że jeszcze chrześcijaninem jestem. No i mam zamiar argumentować z nauki Jezusa, bo tylko tak mogę obronić swoją przynależność do chrześcijaństwa (do społeczności wyznawców Chrystusa)

Mt 23
8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście.


No i tutaj Jezus powiedział, że nauczyciel jest jeden. No skoro jest jeden, to innych nauczycieli Bóg nie posyłał. Posłał Swojego Syna żeby nam kompletną naukę prowadzącą do zbawienia przedstawił. No a nauki innych, to jest faryzejskie mącenie wody i deptanie pastwiska (Ez 34)

Skąd czepiasz wiedzę na temat Jezusa? W przeciwieństwie do Pawła nie zostawił po sobie żadnych pism bo prawdopodobnie był niepiśmienny. Religia jaką jest chrześcijaństwo nie powstałaby gdyby nie Paweł.


Pn mar 15, 2021 18:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nie jestem chrześcijaninem, bo nie uznaję Pawła?
Niepiśmienny? Z Piłatem mówił po grecku, choć używał w domu aramejskiego.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn mar 15, 2021 18:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL