Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 20:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Werbunek? - czy warto spróbować? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 21:19
Posty: 401
Post Werbunek? - czy warto spróbować?
.. już po raz trzeci przyszedł mi na skrzynkę mail o następującej treści ..
Cytuj:
NAUKI MISTRZOW WSCHODU!

Grupa studiująca nauki duchowe Mistrzów Wschodu związanych z Wielką Lożą Mistrzów Duchowego Braterstwa w Himalajach oraz na pustyni Gobi i innymi wielkimi centrami Duchowej Mocy, Prawdy, Miłości, Mądrości i Światła. Agnihotra, Sufizm, Zen, Tantra, Magia, Joga, Śri Vidya, Siddhi, Voo-Doo, UFO, Wicca, Taniec Derwiszy, Mistyka, Ezoteryka, Metafizyka, Lewitacja, Uzdrawianie, Zielarstwo, Bioenergoterapia, Rozwój Duchowy, Inicjacje, Wtajemniczenia, Szamani, Okultyzm, Hermetyzm, Teozofia, Antropozofia, Saint Germain, Alchemia, Numerologia, El-Morya, Shirdi Sai Baba, Vivekananda, Aurobindo, Ramana Maharishi, Anandamurti, Babaji, Dalaj Lama, Karmapa, Patanjali, Kamasutra, Fakirzy, Cuda i Moce, Moc, Duch, Logos, Anioły, Bóg, Absolut, Ścieżka, Droga, Medytacje, Relaksacja, Rama, Kryszna, Buddha, Buddyzm, Jezus, Mojżesz, Kult Bogini, Szekina, Perun, Lingam, Świętowit, Sny i Śnienie, Oneironautyka, Henoch, Seth, Światło, Aura, Rycerze Szambala, Jedi, Sfinks, Zarathushtra, Telepatia, Psychoterapia, Jasnowidzenie, Czakramy, Bóstwa i Bogowie, Vimana, Wyższe Planety, Egzorcyzmy, Demony, Demonologia, Diabły i Czorty, Znaki Mocy, Rytuały, Ekologia, Wegetarianizm, Weganizm, Posty i Głodówki, Oczyszczanie, Życie Wieczne, Nieśmiertelność, Bretharianizm, Przykazania, Mantry, Zaklęcia, Zikr, Czary, Duch Święty, Inkwizycja, Jezus w Indii, Allah, Jehowa, Jahwe, JHWH, Kabała, Ćwiczenia Tybetańskie, Etyka, Psychologia Duchowa, Psychosynteza, Świadomość Transcendentalna, Samadhi, Zbawienie, Wyzwolenie i wiele innych tematów koniecznych adeptom i adeptkom Wewnetrznej Drogi Życia Duchowego... Organizujemy tajemne spotkania z Wielkimi Mistrzami Białego Braterstwa Wielkiej Loży Mistrzów dla zaawansowanych badaczy i studentów!

[...]

Pozdrawiam

OLORIN NARAYANAR
.. jeśli ktoś coś wie na ten temat - niech da znak - czy warto spróbować ? .. no bo to chyba nie żadna sekta? .. :x :lol: :o :-D

_________________
.. and still we laught / and still we run, and still we throw ourselves upon love's boats ..


Pn sie 22, 2005 17:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Przede wszystkim jak rozumiem koktail prawdy i fikcji, zapewne z możliwością stworzenia sobie "mieszanki firmowej". Nauka i nie-wiadomo-co, wszelkie możliwe pojęcia, które komuś przyszły do głowy związane z czymkolwiek, co duchowo-psychiczno-magiczne...

Czy sekta - nie mam pojęcia... Ale nie widzę ani jednego powodu, dla którego miałoby być warto...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn sie 22, 2005 18:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post 
Słowo "ezoteryczna" wystarczy - to jest sekta, a przynajmniej grupa, której działanie jest niezgodne z nauką Kościoła katolickiego. Wybór zaś należy do Ciebie.

_________________
Dominik Jan Domin


Pn sie 22, 2005 18:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post 
Do kompletu masz jeszcze kilka innych: okultyzm, szamanizm, nie wgłębiając się dalej. Jakiś koktajl New Age, nie warty uwagi. A raczej warty - trzymania siebie i innych z dala od tego!

_________________
Dominik Jan Domin


Pn sie 22, 2005 18:20
Zobacz profil
Post 
sad24 , na pewno nie warto próbować.
Czy to jest sekta? Określiłabym to raczej jako New Age - na liście, którą wkleiłeś, wymienione są zarówno sekty , jak też ruch współczesnych czarownic, oraz pojęcia związane z magią, ezoteryką " doprawione" pojęciami z zakresu tzw. wielkich religii.

Kontakt z demonami jest szkodliwy dla każdego człowieka, bez względu na wyznanie. A do tego sprowadzają się praktyki ezoteryczne.


Pn sie 22, 2005 18:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 18:28
Posty: 384
Lokalizacja: Szczecin
Post 
Sława !

Wielka Loża Mistrzów ?! Mi to śmierdzi Masonerią. Taki spam należy zignorować.

Pozdrawiam !

_________________
Kto podnosi broń ten walczy w świętym kręgu bogów - albo zwycięstwo, albo śmierć.


Pn sie 22, 2005 18:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 25, 2004 22:09
Posty: 339
Post 
jo_tka napisał(a):
Przede wszystkim jak rozumiem koktail prawdy i fikcji, zapewne z możliwością stworzenia sobie "mieszanki firmowej". Nauka i nie-wiadomo-co, wszelkie możliwe pojęcia, które komuś przyszły do głowy związane z czymkolwiek, co duchowo-psychiczno-magiczne...



I gimnastyczne: ćwiczenia tybetanskie :)

Uwaznosc jo_tka uwaznosc! ;)

M.


Pn sie 22, 2005 19:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 07, 2005 6:07
Posty: 11
Post 
Hehe, a ja mysle ze jesli ktos jest Zaawansowanym Badaczem w Tysiacu Dziedzin to sie na niczym tak naprawde nie zna ;) Albo to internetowy zarcik, albo ktos mocno fantazjuje :P


Wt sie 23, 2005 21:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 21:19
Posty: 401
Post 
.. a oto nowa porcja propozycji, która przyszła mi na skrzynkę dziś w nocy ..


Cytuj:
Wealcome! This group is for POLISH speaking!

Lista poszukujących wiedzy o filozofi i praktyce jogi.
Grupa Studyjna osób zwiazanych z joga integralna i praktyka duchowosci;
Moderator rozsyła teksty do studiowania i rozwazania, które są pogłebiane przez poważnych SADHAKAS!
GRUPA dyskutuje m.in. na takie jogiczne tematy jak:

*Bóg (Brahman) i Boskosć (Daivam),Energie (Prańah);
*Kim jestem, skad pochodzę i dokad zmierzam;
*Medytacja i modlitwa - transformacje umysłu;
*Ćakramy i krystaliczne struktury duchowego ciała człowieka;
*Guru - znaczenie Guru i Nauczycieli na scieżce duchowej;
*Teoria i praktyka dwunastu tradycyjnych systemów jogi;
*Afirmacja, pozytywne myslenie, przemiana podswiadomosci;
*Oczyszczanie podswiadomosci za pomoca jogicznego oddechu;
*Joga a wegetarianizm;
*Głęboka jogiczna ekologia;
*Joga jako system jednoczacy wszystkie religie i wyznania i esencja wszystkich systemów religijnych;
*Hatha Joga - sztuka pracy z ciałem i opanowywania stresów i napięć;

*Tantra: (Dharma - Artha - Kaama - Moksza)
-Sztuka dobrego życia,
-Miłujacych i kreatywnych zwiazków,
-Osiagania rozkoszy i satysfakcji,
-Osiagania zadowolenia w życiu,
-Tantryczna magia symboli, kształtów i kolorów,
-Tantryczne metody radzenia sobie z wrogimi wpływami,

*Swiadome snienie, podróże astralne i duchowe; niebiańskie swiatynie;
*Kontakt z aniołem stróżem i niebiańskimi bytami;
*Ajurweda - metody starożytnego jogicznego uzdrawiania wedyjskiego;
*Struktura Wszechswiatów fizycznych i duchowych według wed;
*Joga, Tantra a inne systemy duchowe o podobnym charakterze;
*A także inne, równie ciekawe tematy jak gematria - numerologia czy astrologia wedyjska;

* Usuwamy z grupy dyskusyjnej dzialaczy satanistycznej inkwizycji dominikanskiej, ktorzy wszczynaja awanturki przeciwko JODZE lub jej uznanym powszechnie MISTRZOM, PRZEWODNIKOM i NAUCZYCIELOM DUCHOWYM!

JESLI INTERESUJE CIE TEMATYKA I CHCESZ SIE ZAPISAC, WYSLIJ EMAILA NA ADRES:

[...]

JOGA-PL MODERATOR


.. czyżby mnie sobie upatrzyli .. :o :o :shock: .. naprawdę szczerze nie interesuję się problemami dzialaczy satanistycznej inkwizycji dominikanskiej, ale gdy wyślę im o tym informację, mogą to odebrać jako zgłoszenie .. a psychikę mam nieżelazną .. co będzie jak się wciągnę? .. :shock: :x .. czy jest na to jakaś rada? ..

_________________
.. and still we laught / and still we run, and still we throw ourselves upon love's boats ..


Cz sie 25, 2005 9:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 19, 2005 15:12
Posty: 39
Post 
oczywiscie :) poprostu zakfalifikowac to jako spam i niech leci bezpośrednio do kosza :)


Cz sie 25, 2005 13:23
Zobacz profil
Post 
djdomin napisał(a):
Słowo "ezoteryczna" wystarczy - to jest sekta, a przynajmniej grupa, której działanie jest niezgodne z nauką Kościoła katolickiego.


I wszystko jasne. Trzeba zamknąć móżdżek zacząć tępić sekciarstwo. Jedno słowo wyjaśnia wszystko, że niezgodne z Kościołem, że sekta, że zło.

Szkoda słów...

No ale przynajmniej wspaniałomyślnie odpalasz możliwość wyboru. Co się chwali.


Cz sie 25, 2005 20:59

Dołączył(a): Wt lip 19, 2005 15:12
Posty: 39
Post 
Cytuj:
Słowo "ezoteryczna" wystarczy - to jest sekta, a przynajmniej grupa, której działanie jest niezgodne z nauką Kościoła katolickiego.


Buahahahahha :D, nie no nie moge. od kiedy slowo ezoteryka oznacza sekte ?? ;) No cóz ide pograc w Red Faction razem z kolegami z teamu... tfu! z kolegami z sekty :D :D :D :D :D


Cz sie 25, 2005 23:08
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 22, 2003 22:35
Posty: 4
Post to stek bzdur
Przeciez to zlepek niewiadomo czego. Ezoteryka jest jaka czesci ogolnie pojetej tematyki sekt, ale pod sama sekte no mozna tego opdciagnać. Ezoteryka jest wejsciem w wiedze tajemna, magiczna wiec nie ejst to zgodne z nauka KK i jest dośc niebeizpieczne bo tak naprawde dotyka nie pznanych sfer czlowieka wiec niwe mozna w 100% zapewnic, ze ejst bezpeiczne.


Pn sie 29, 2005 11:57
Zobacz profil
Post 
jest dośc niebeizpieczne bo tak naprawde dotyka nie pznanych sfer czlowieka wiec niwe mozna w 100% zapewnic, ze ejst bezpeiczne.

To prawie jak religia... :P:P

A tworcy tematu polcam zakwalifikowanie tematu jako spam. I niekonieczne patrzenie na to jak na werbunek sekty. Nie kazda grupa ludzi odnajdujaca spokoj w medytacji i interesujaca sie filozofia wschodu jest sekta.


Crosis


Pn sie 29, 2005 14:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 21:19
Posty: 401
Post you're next ..
.. kolejna porcja pożywki dla mojego ciekawskiego umysłu ..
Cytuj:
This invitation expires in 7 days. Tuesday, 30 August 2005 - 12:08 AM GMT




[...]has invited you to join the HIMAWANTI-OM group!



HIMAWANTI jest lista emailowa grupy dyskusyjnej, otwartym forum o indyjskich ezoteryczno-okultystycznych kultach, bractwach i aszramach poświęconych BOGINI, Pramatce, Macierzy Świata, energii Kundalini, praktyce Tantry oraz Jogi! Główne tematy i hasła naszej grupy to: Bogini - kult i rytuały, Śri Vidya - Święta Wiedza, Bogini Kali, Lalita, Durga, Parvati, Amma, Amba, Mataji, Menaka, Dakini, Himawanti, Kundalini, Gayatri, Czakry, medytacje, oświecenie, przebudzenie, rozwój duchowy, magia, tantra, joga, ezoteryka, hermetyzm, mistyka, okultyzm, uzdrawianie i zblozone zagadnienia jak Wicca, wiedźmy, kobiety mądrości i oświecenia w historii ludzkości!
Wyzwolenie kobiet i prawa człowieka oraz ekologia mile widziane!

[...]


.. nie umiem kwalifikować wiadomości jako spam .. zresztą mam włączony program antyspam i nie pomaga ..

.. o Himavanti i ich przywódcy - Mohanie [albo moherze, :puknij: raczej Mohanie, bo moher .. to chyba z inną bajką należy kojarzyć :D ] słyszałem, więc jeśli ktoś napisze, że za dużo tu różności, żeby mogło być skuteczne .. to niech lepiej więcej nic nie pisze ..

.. mam pytanie .. czy ktoś dostaje podobne propozycje .. i skorzystał już z tego ? .. :razz:

_________________
.. and still we laught / and still we run, and still we throw ourselves upon love's boats ..


Wt sie 30, 2005 11:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL