Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 23:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 NIE BÓJMY SIĘ SEKT - tworzą je ludzie małej wiary. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 30, 2005 15:52
Posty: 10
Post NIE BÓJMY SIĘ SEKT - tworzą je ludzie małej wiary.
Sekciarstwo i inne tego typu zjawiska to w zasadzie ciemna strona demokracji. Ludzie zapominają że w religi chodzi przede wszystkim o zaufanie Bogu, wierność i swoistą pokorę. Żyjemy w czasach totalnej alienacji jednostki. Każdy myśli, że ma rację, bo coś tam przeczytał albo usłyszał. Jestem przekonany, że prawdziwe religie, które opierają się na tradycji przetrwają.A ci którzy nie szukali Boga tylko wrażeń odpadną, odejdą - zupełnie jak plewy, pogrążając się w sekciarskim tyglu.


Śr lis 30, 2005 17:36
Zobacz profil
Post 
Jakbys zadal sobie trud, zamiast czepiac sie pentagramu na mojej koszulce, doczytalbys ze katolicyzm tez jest sekta (czysto pojeciowo). I dla Twojej wiadomosci - sekty to tez religie. Tworza je ludzie wiary, wierzacy, w to co chca wierzyc. I do czasu, az nie nauczysz sie odrozniac pojecia sekta od pojecia sekta destrukcyjna, masz niska pozycje w dyskusji.


Crosis


Śr lis 30, 2005 18:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 12, 2005 21:09
Posty: 39
Post 
Cytuj:
Jestem przekonany, że prawdziwe religie, które opierają się na tradycji przetrwają.A ci którzy nie szukali Boga tylko wrażeń odpadną, odejdą


Całkowicie się z tobą zgodzę tylko jeszcze trzeba określić te Prawdziwe Religie (z twojej wypowiedzi wnioskuje, że jest ich kilka) ponieważ przeważająca większość religi uważa ze jest prawdziwa a niektóre uważają nawet ze są jedynymi prawdziwymi ;)

_________________
Obrazek
"Jeśli zorganizowana religia to opium dla mas, to niezorganizowana religia to marihuana dla świrów" ;)


Śr lis 30, 2005 19:20
Zobacz profil YIM
Post 
Sekty tworza ludzie małej wiary? Człowieku gdyby oni nie wierzyli w to co mówią nie było by masowych samobójstw. ie należy się ich bać? Powiedz to 12000 Japończyków zatrutych sarinem, który w tokijskim metrze rozpyliła sekta Niebo. Z definicji katolicyzm, co już zaznaczono wcześniej też jest sektą więc nie wyskakuj z takimi refleksjami wspaniałymi. Zwłaszcze, że sekty powstawały na długo przed istnieniem demokracji, a także w miejscach gdzie ona nie występowała. A w sekciarski tyglu zyjesz też Ty. Także w tyglu sekt niebezpiecznych, gdyż zjawisko to jest tak powszechne, że choćbyś nie wiem jak chciał to codziennie, może nawet nieświadomie się z nim stykasz. Kto wie kim jest ta miła pani/ miły pan w tramwaju tuż przed Tobą?


Śr lis 30, 2005 19:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 30, 2005 15:52
Posty: 10
Post 
Crosis napisał(a):
Jakbys zadal sobie trud, zamiast czepiac sie pentagramu na mojej koszulce, doczytalbys ze katolicyzm tez jest sekta (czysto pojeciowo). I dla Twojej wiadomosci - sekty to tez religie. Tworza je ludzie wiary, wierzacy, w to co chca wierzyc. I do czasu, az nie nauczysz sie odrozniac pojecia sekta od pojecia sekta destrukcyjna, masz niska pozycje w dyskusji.


Crosis


Stary, odwrócony pentagram na twojej koszulce jest dla mnie jednoznaczny, ma wymowę antychrześcijańską (twój ma głowę kozła wpisaną w oje rysy. piszę o tym żebyś nie gadał mi bzdur o tym, że odwrócony pentagram nie ma takiej wymowy, że jego dwa wierzchołki oznaczją ziemię i ogień.).[...]
Co do znaczenia słowa sekta. Nie będę się z tobą sprzeczał na ten temat, bo dla mnie sekta to sekta, jest czymś złym bo wynika z buntu i zadufania. Taka jest wpółczesna norma językowa, a znaczenia nadawane słowom przez "intelektualne " mniejszości nie ma większego znaczenia.


Śr lis 30, 2005 21:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 30, 2005 15:52
Posty: 10
Post 
Chaota napisał(a):
Sekty tworza ludzie małej wiary? Człowieku gdyby oni nie wierzyli w to co mówią nie było by masowych samobójstw. ie należy się ich bać? Powiedz to 12000 Japończyków zatrutych sarinem, który w tokijskim metrze rozpyliła sekta Niebo. Z definicji katolicyzm, co już zaznaczono wcześniej też jest sektą więc nie wyskakuj z takimi refleksjami wspaniałymi. Zwłaszcze, że sekty powstawały na długo przed istnieniem demokracji, a także w miejscach gdzie ona nie występowała. A w sekciarski tyglu zyjesz też Ty. Także w tyglu sekt niebezpiecznych, gdyż zjawisko to jest tak powszechne, że choćbyś nie wiem jak chciał to codziennie, może nawet nieświadomie się z nim stykasz. Kto wie kim jest ta miła pani/ miły pan w tramwaju tuż przed Tobą?


Ooo. przedstawiciel magii chaosu. To kolejny wymysł wpółczesności. ale jak powiedziałem, dzisiaj bardo mało jest w ludziach pokory, dlatego wolą wirzyć w to co im pasuje - wybierają sobie własnych bogów, tworzą mentalnych bożków i siędzą w swoim myślowym smrodku.
Chaota, dobre sobie... Wy nie wierzycie w nic. Na wszystko znajdziecie wytłumaczenie, nawet dla największych zbrodni, bo czemu ich nie usprawiedliwić skoro wszystko jest relatywne, prawda chaoto?


Śr lis 30, 2005 21:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 12, 2005 21:09
Posty: 39
Post 
Cytuj:
Wy nie wierzycie w nic. Na wszystko znajdziecie wytłumaczenie, nawet dla największych zbrodni, bo czemu ich nie usprawiedliwić skoro wszystko jest relatywne, prawda chaoto?


:hahaha: :hahaha: :hahaha:

to mnie njabardziej rozbawilo. Juz bardziej byś trafił jeśli byś powiedzial ze wierzymy we wszystko ;) Powiem tylko: zanim zaczniesz wypowiadac sie na JAKIKOLWIEK temat moglbys może coś przeczytać. Spróbój to naprawdę nie boli a potem najwyżej siem wyspowiadasz albo coś ;). Bo narazie piszesz posta mając o czymś tylko baaaaaaaaaaaaaardzo podstawową wiedzę ;)

_________________
Obrazek
"Jeśli zorganizowana religia to opium dla mas, to niezorganizowana religia to marihuana dla świrów" ;)


Śr lis 30, 2005 22:06
Zobacz profil YIM
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 12, 2005 21:09
Posty: 39
Post 
sory za post po poscie ale:

Cytuj:
Wiem, że na wasze fora nikt kto jest prawdziwie wierzące nie wchodzi, bo to strata czasu, za to wy lubujecie się w słowotoku i sofizmatach z których nic nie wynika.


No cóż pwenie uważasz się za prawdziwiw wierzącego nie ? no widzisz a skoro nikt taki nie wchodzi sobie na takie fora to skąd wiesz, że to strata czasu i co my lubimy na takich forach robic, hę ? a moze jak bóg którego wyznajesz ty również jesteś niepojęty i twoich działań nie trzeba tłumaczyć żadną logiką ?

uwaga, jesli odpowiedziales tak to niebedzpiecznie zbliżasz sie do teorii chaosu ^^

_________________
Obrazek
"Jeśli zorganizowana religia to opium dla mas, to niezorganizowana religia to marihuana dla świrów" ;)


Śr lis 30, 2005 22:09
Zobacz profil YIM
Post 
To moja ostatnie odpowiedź na jakikowiek post niejakiego dmn, gdyż jego poziom zdecydowanie przewyższa moją tolerancję na prymitywizm. Dziękuję.
A więc drogie dziecko wyciągając na podstawie tego cytatu fakt, że zajmuję się magią chaosu jest strasznie dziwne i wręcz niewypowiedzianie...głupie. Tak to dobre słowo. Paranoik. Popełniasz podstawowy błąd mówiąc o tym co inni ludzie sopbie zakładają, a żadnych podstaw do tego nie mając. Myślowy smrodek? Doskonale, zacznijmy wszyscy tak jak Ty wogóle niemyśleć. Jak widać niektórzy wolą odciążać mózg coby nie marnować substancji odżywczych na procesy myślowe. Wiesz co? Jak dzięki temu dożyjesz stówy to...i tak będę miał tę metodę na długowieczność gdzieś. Ale to Twój sposób więc używaj go do woli. Nie wierzymy w nic? Przede wzystkim nie możesz wiedzieć czy jestem magiem chaosu czy mam taki nick z innego powodu. Otóz nie mianuję siebie magiem chaosu i znowu wychodzisz na dezinformatora złotko. Etykietki doczepiane na wyrost dobrą metodą konwersacji? Cóż. Ekscentryk z Ciebie. Kiedy jakikolwiek mag chaosu usprawiedliwiał jakąs zbrodnię? Przyjemnie jest rzucać chasełkami wiedząc, że większość tu nawet nie zajarzy kim są magowie chaosu, co nie? Aha, nicki innyhc ludzi pisze się z dużej litery, chyba, że masz ciężką wadę w stylu nieuleczalnej dysleksji. Ale nawet ludzie z takim schorzeniem umieją opanować takie podstawy. Czyżby coś cięzszego?
A co do twojej odpowiedzi na post Crosisa. Masz rację. Liczy się opinia większości, a nie wybory kierowane logiką i inteligencją. Dzięki ludziom myślacym w ten sposób żyjemy w tak wspaniałym i idealnie prosperującym świecie. Nasze fora? To znaczy? I co znaczy prawdziwie wierzący? Jeśli miałeś na myśli "fora o czymkolwiek innym niż katolicyzm" i "ludzi fanatycznych" to masz szczerą rację. Fanatycy siękiszą na swoich forach i zatruwają na nich innnych ludzi o zdrowszysch poglądach.
Po głębszym zastanowieniu się myśle, że odpisywać będę na twoje posty jedak tylko te, które dostarczą nam tak doskonałej rozrywki jak reszta. Pozdrowienia od umysłu nieciasnego.


Śr lis 30, 2005 22:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Cytuj:
NIE BÓJMY SIĘ SEKT - tworzą je ludzie małej wiary.


Taka moja krótka refleksja - samo w sobie to stwierdzenie każe stwierdzić, że autor jest przekonany siły swojej wiary... Czy to nie aby trochę pycha :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt gru 02, 2005 20:57
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
dmn napisał(a):
Sekciarstwo i inne tego typu zjawiska to w zasadzie ciemna strona demokracji.


A ja iważam inaczej - to jasna strona demokracji, bo każdemu wolno wierzyć w to, co uważa za słuszne. To fundamentalne prawo, niestety, nie zawsze było przestrzegane.

dmn napisał(a):
Ludzie zapominają że w religi chodzi przede wszystkim o zaufanie Bogu, wierność i swoistą pokorę. (...) Jestem przekonany, że prawdziwe religie, które opierają się na tradycji przetrwają.


Wiesz... Jeden problem. Islam jest religią. Buddyzm jest religią. Shintoizm jest religią. Neopogaństwo też jest religią. I każda religia opiera się na tradycji - takiej, czy innej. Pewnych tradycji można się i w kultach doszukać! To po pierwsze.

A po drugie - chrześcijaństwo nie jest religią, ale rzeczywistością ludzi i Boga. Słowo "religia" bowiem oznacza "wiązać". A co może wiązać chrześcijan? Jeśli chrześcijaństwo określa się mianem religii to jest to degradacją.

Po trzecie - zależy jak rozumieć "tradycję", bo protestanci odrzucają tradycję, a ich głęboka wiara potrafi zadziwić katolików.

dmn napisał(a):
Co do znaczenia słowa sekta. Nie będę się z tobą sprzeczał na ten temat, bo dla mnie sekta to sekta, jest czymś złym bo wynika z buntu i zadufania. Taka jest wpółczesna norma językowa, a znaczenia nadawane słowom przez "intelektualne " mniejszości nie ma większego znaczenia.


Problem w tym, że definicja co jest sektą, a co nią nie jest na przestrzeni wieków się bardzo zmieniała:
- pierwszych chrześcijan zarówno Żydzi, jak i Rzymianie uważali za sektę.
- w średniowieczu za sekty uważano Kościoły, które wymówiły posłuszeństwo papieżowi
- dziś... A kto dziś potrafi dobrze zdefiniować pojęcie sekty? Kościół katolicki sam tak je zdefiniował, że nawet Kr-k można zakwalifikować jako bardzo groźną sektę destrukcyjną! :D :D :D

Chaota napisał(a):
Sekty tworza ludzie małej wiary? Człowieku gdyby oni nie wierzyli w to co mówią nie było by masowych samobójstw. ie należy się ich bać?


Racja. Sekty bardzo dbają o wielkość wiary swych wyznawców, bo tylko fanatykami można później sprawnie operować.

I jeszcze drobna uwaga do kilku osób: Może zamiast stosować wzajemne przepychanki, zajęlibyście się tematem?[/b]

Ciebie też o to poproszę ;) O różnicach między sektą a religią rozmawiamy tutaj:
viewtopic.php?t=3073
baranek

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


N gru 11, 2005 9:06
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Cytuj:
Jestem przekonany, że prawdziwe religie, które opierają się na tradycji przetrwają

lol
Religia sumeryjska, o której gdzie indziej pisałem, jaj wierni byli o wiele bardziej gorliwi od nas, a gdzie ona teraz jest? :)

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


N gru 11, 2005 10:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 30, 2006 17:08
Posty: 12
Post 
dmn, w swoim poście zaprezentowałeś skrajną niechęć do inwiduwalizmu i wolności, to jest właśnie problem kościoła... Do tego standardowy rasizm religijny: "A ci którzy nie szukali Boga tylko wrażeń odpadną".
Nie będę pisał rzeczy oczywistych - że sekty są "złe" tylko dlatego, że kościół każe tak myśleć. Otwarte umysłe same mogą do tego dojść. I porównać definicję tychże do samego kościoła katolickiego.
Cytuj:
lol
Religia sumeryjska, o której gdzie indziej pisałem, jaj wierni byli o wiele bardziej gorliwi od nas, a gdzie ona teraz jest?
Np. tutaj http://templezagduku.org/


Pn sty 30, 2006 20:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Krótki fragment, może do przemyślenia :?: :)

Dz 5:25-42 napisał(a):
Wtem nadszedł ktoś i oznajmił im: Ci ludzie, których wtrąciliście do więzienia, znajdują się w świątyni i nauczają lud. Wtedy dowódca straży poszedł ze sługami i przyprowadził ich, ale bez użycia siły, bo obawiali się ludu, by ich samych nie ukamienował. Przyprowadziwszy ich stawili przed Sanhedrynem, a arcykapłan zapytał: Zakazaliśmy wam surowo, abyście nie nauczali w to imię, a oto napełniliście Jerozolimę waszą nauką i chcecie ściągnąć na nas krew tego Człowieka? Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi - odpowiedział Piotr i Apostołowie. Bóg naszych ojców wskrzesił Jezusa, którego straciliście, zawiesiwszy na drzewie. Bóg wywyższył Go na prawicę swoją jako Władcę i Zbawiciela, aby dać Izraelowi nawrócenie i odpuszczenie grzechów. Dajemy temu świadectwo my właśnie oraz Duch Święty, którego Bóg udzielił tym, którzy Mu są posłuszni. Gdy to usłyszeli, wpadli w gniew i chcieli ich zabić. Lecz pewien faryzeusz, imieniem Gamaliel, uczony w Prawie i poważany przez cały lud, kazał na chwilę usunąć Apostołów i zabrał głos w Radzie: Mężowie izraelscy - przemówił do nich - zastanówcie się dobrze, co macie uczynić z tymi ludźmi. Bo niedawno temu wystąpił Teodas, podając się za kogoś niezwykłego. Przyłączyło się do niego około czterystu ludzi, został on zabity, a wszyscy jego zwolennicy zostali rozproszeni i ślad po nich zaginął. Potem podczas spisu ludności wystąpił Judasz Galilejczyk i pociągnął lud za sobą. Zginął sam i wszyscy jego zwolennicy zostali rozproszeni. Więc i teraz wam mówię: Odstąpcie od tych ludzi i puśćcie ich. Jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl czy sprawa, rozpadnie się, a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie ich zniszczyć i może się czasem okazać, że walczycie z Bogiem. Usłuchali go. A przywoławszy Apostołów kazali ich ubiczować i zabronili im przemawiać w imię Jezusa, a potem zwolnili. 41. A oni odchodzili sprzed Sanhedrynu i cieszyli się, że stali się godni cierpieć dla imienia Jezusa. Nie przestawali też co dzień nauczać w świątyni i po domach i głosić Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn sty 30, 2006 23:25
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 20, 2006 17:35
Posty: 11
Post 
dmn napisał(a):
Ooo. przedstawiciel magii chaosu...(..)Wy nie wierzycie w nic.


So maja 20, 2006 21:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL