Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czym oni właściwie się zajmują ? 
Autor Wiadomość
Post Czym oni właściwie się zajmują ?
Umieszczę ten temat w sektach, nigdzie indziej mi nie pasuje :-)

Czym właściwie zajmują się masoni (wolnomularstwo). :?: Nie chodzi mi o ponowne rozpętanie tu burzliwej dyskusji o masonerii. Ale czytałem obszerny artykuł w Wikipedii na ich temat, i po prostu jestem ciekawy - czym właściwie te całe loże się zajmują. Wiem, że są potępieni przez Kościół, i bardzo dobrze. (działania antykatolickie, gnoza, deizm (Wielki Budowniczy), tajemnice, itp) Ale czy orientuje się ktoś co masoni robią na swoich "spotkaniach" ? Chyba nie siedzą gapiąc się w sufit :-)


Wt maja 09, 2006 12:18

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Trudno powiedzieć, ponieważ Loża jest ściśle tajna. Nikomu nie wyjawiają co robią, ba, nawet nie wyjawiają że są masonami.


Wt maja 09, 2006 12:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 13:14
Posty: 671
Post Re: Czym oni właściwie się zajmują ?
szalony napisał(a):
Czym właściwie zajmują się masoni (wolnomularstwo). :?: ... czy orientuje się ktoś co masoni robią na swoich "spotkaniach" ? Chyba nie siedzą gapiąc się w sufit :-)

oni knują :D

_________________
Always Look on the Bright Side of Life


Wt maja 09, 2006 13:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 13:14
Posty: 671
Post 
Kamyk napisał(a):
...nawet nie wyjawiają że są masonami.

nawet sobie nawzajem ? 8)

_________________
Always Look on the Bright Side of Life


Wt maja 09, 2006 13:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Kamyk napisał(a):
Trudno powiedzieć, ponieważ Loża jest ściśle tajna. Nikomu nie wyjawiają co robią, ba, nawet nie wyjawiają że są masonami.

:D :D :D
Pewnie dlatego założyli sobie stronę w internecie i są oficjalnie zarejestrowanym stowarzyszeniem :D
http://www.wlnp.pl/

_________________
We scare, because we care


Wt maja 09, 2006 13:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Chodziło mi o to, że nie wyjawiają innym osobom, nawet rodzinie, że są masonami. Wiedzą o tym tylko członkowie Loży.


Wt maja 09, 2006 14:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 13:14
Posty: 671
Post 
Kamyk napisał(a):
Chodziło mi o to, że nie wyjawiają innym osobom, nawet rodzinie, że są masonami. Wiedzą o tym tylko członkowie Loży.

co ty opowiadasz za głupotki ? 8) skąd masz takie informacje ? znasz jakiegoś masona, którego rodzina nic nie wie o jego przynależności ?

kilka miesięcy temu była głośna sprawa pozbawienia funkcji, bodajże dyrektora muzeum, jakiegoś człowieka, tylko dlatego, że należał do Loży Masońskiej ... niby jak się o tym dowiedziano, skoro to takie "tajne" ?

_________________
Always Look on the Bright Side of Life


Wt maja 09, 2006 14:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Powiedzmy że słyszałem takie informacje od osoby w miare kompetentnej :)
Osobiście nie znam żadnego masona. A może znam, tylko o tym nie wiem ;) :P


Wt maja 09, 2006 14:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
zajmują się miedzy innymi takimi pomysłami jakie miał Aleksander Wielki
czyli scalaniem ludnosci świata :lol:
lecz im to nie wychodzi wcale lepiej od KK
bo tez idą na kompromisy

do masonerii nalezy wiele osób o pogladach scisle pronarodowych dlatego sa szczególnie niebezpieczni
choć sami mówia,że nie zajmuja się polityka to ja uprawiaja itd itp
to poprostu ludzie tacy sami jak i w każdym innym zrzeszeniu [ich nazwał bym grupa przez wielkie G :P "
no i tak jak w każym innym zrzeszeniu można dojrzeć pewnych szczególnych cfaniaków kombinatorskich którzy są takimi zelotami ich "ars regia"

a no i sa niezabardzo tajni ostatnio
choc o ich znakach rozpoznawczych nikt nie wie a takoweż posiadają zeby się dogadać

a poza tym ze knują spiskują, kombinują, prześladują to chyba nic nie robią ;)
no jesli rozdawanie pieniędzy dla swoich można tym nic nierobieniem tak nazwać: patrz na konkursy,nagrody itd
szczególnie lubią pomagac osobom które choc nie sa masonami , nic o nich nie wiedza lub nie słyszeli a którzy wyznaja takie jak ich poglądy
można rzec ida łeb w łeb nie wiedząc o tym
-----
ars - sztuka
regia - siedziba króla,jedna z najstarszych budowli na forum romanum
w czasach republiki należała do najwyzszego z kapłanów Rzymu (Pontifex Maximus)

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Wt maja 09, 2006 18:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
[...]

Urojenia. Tak jest z masonami we współczesnej Polsce (przed Wojną to było inaczej, a przed I - jeszcze inaczej).

Napewno są. Napewno mają wielkie ambicje wpływu na bieg wydarzeń. I na pewno czasem COŚ im się udaje. Ale głównie, jak trafnie skomentował ich działalność ktoś przed II Wojną Światową, ta działalność to schadzki w celu skakania po pokoju w fartuszkach. Więc i nie warte takiego zainteresowania. Czasem z nudów coś sobie 'wykładają'. Jeden przygotuje odczycik o postępach w wyzwalaniu kobiet, inny o postępach w oświecaniu Kościoła.

Padły tu dobre rady. Sięgnij do źródeł. Jest ich sporo. Jest książeczka biskupa Pelczara. Są i inne, prosto z pod kielni.
Możesz napisać list do LOŻY. I, kto wie, może cię zaproszą do WTAJEMNICZENIA :D (oczywiście najniższego stopnia :D ).

Tu informacji, informacji co się dzieje na TAJNYCH spotkaniach nie uzyskasz. No chyba, że jakiś rozczarowany budowniczy się zdekonspiruje.
Ale to mało prawdopodobne. Zaraz by go zaciukali ... :D

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Śr maja 10, 2006 16:58
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Proszę - oto rzetelne źródło informacji o masonerii:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TA ... ia_00.html

Pozdrawiam

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Śr maja 10, 2006 21:51
Zobacz profil
Post 
Dziękuje za informacje :)


Cytuj:
. Zaraz by go zaciukali ... :D


Cyrklem i węgielnicą :) Ew. mogli by cegłą :D


Śr maja 10, 2006 23:34

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Moria napisał(a):
Proszę - oto rzetelne źródło informacji o masonerii:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TA ... ia_00.html


Rzetelne? Obawiam się że nie do końca. Rzetelne może być tylko obiektywne, a Kr-k który jest przeciw sądzę, że obiektywny w tej sprawie nie jest.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Cz maja 11, 2006 0:05
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Haereticus napisał(a):
Moria napisał(a):
Proszę - oto rzetelne źródło informacji o masonerii: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TAI/masoneria_00.html
Rzetelne? Obawiam się że nie do końca. Rzetelne może być tylko obiektywne, a Kr-k który jest przeciw sądzę, że obiektywny w tej sprawie nie jest.

Niesposób być obiektywnym w stosunku do czegoś, co broni się przed nią tajnością. Z tego co wiem, w ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat wolnomularstwo 'jakby' się nieco 'otworzyło'. Wielu przyznaje się do przynależności. Wydają oficjalne periodyki. Mają właśnie witryny internetowe. Ile w tym jest jednak wyrachowanej propagandy, a ile wymuszonej (np. przez władze państwowe, które z natury nie lubią utajnionych konkurentów) konieczności - nie wiem.

Nie interesowałem się tym, więc nie wiem czy istnieje jakiekolwiek późniejsze niż z pocz. ub. wieku 'oficjalne stanowisko' Kościoła.
Odnoszę wrażenie że jest ono ambiwalentne. Bo i inne być nie może.

Wspomniana wyżej tajność, stopniowość 'wtajemniczania' adeptów (ci na samym 'dole' mogą nie znać 'prawdziwych' celów wytyczanych na 'górze'), jak również mnogość odmian zwanych 'obrządkami', 'rytami', które 'żrą się' między sobą) uniemożliwia jednoznaczną ocenę.
Jedne 'ryty' tolerują wiarę, inne nie.

Z tego co można wyczytać z prasy wynika, że w istocie są to zwykłe 'brudne' grupy interesu (lobbys), które obudowały się w ideologię i obrzędowość. A więc jest to ruch bardzo bliski potocznie rozumianym 'sektom'.

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Cz maja 11, 2006 19:20
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Stanisławie Adamie masoneria wcale nie była otwarta zawsze na kobiety
wręcz była wrogo nastawiona do przyjmowania kobiet do obrzadków
ci dzisiejsi co sa "na fali" to sa ci co sie otwarli na przyjmowanie kobiet oraz na "odtajnienie"

szalony węgielnica to inaczej dzisiejsza poziomica [na Śląsku z niemiecka mówi sie "podej ino ta woserwoga"]
nie sadzę by hipermarketowską poziomicą mozna by kogos "uszkodzić"
za to dawnym sznurkiem udusić lub zrobić "garotę" zapewne tak :P
zresztą jest o tym w końcu mit...

[w filmie Faraon moglismy zobaczyć dzięki uprzejmości mości Kawalerowicza jak by to mogło wygladać w scenie duszenia kapłana pewnego (Faraona napisał Prus)]

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Cz maja 11, 2006 19:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL