Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 8:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Sekty protestantów 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 13, 2006 20:20
Posty: 5
Post Sekty protestantów
Czesc chcialem sie z wami podzielic moimi Doswiadczeniami w Ameryce Lacinskiej. Katolizm jest tam coraz mniej powszechny i coraz wiecej ludzi ciagnie do Malych "kosciolów" Protestanckich. Moim zdaniem sa to tylko Protestanckie Sekty nie wiem nawet jak sie po polsku nazywaja. Pentecostales, Neopentecostales, Adventistas, Baptistas, Reformados, Christianos etc.
Moim pytaniem jest czy w Polsce tez mamy taki Problem? W przecagu 20 lat 20% katlików w ameryce Lacinskiej przeszlo na Protestantyzm tz na jakikolwiek odlam Calvinski czy Lutheranski. Jak jest w Polsce?
Milej Niedzieli
Tomek
www.interpretes24.com


N cze 18, 2006 11:51
Zobacz profil YIM WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
W Polsce się o tym nie mówi.

Jeśli patrzećna to, o czym czasami mowa w kościołach - to bardziej groźne są sekty po prostu, niekoniecznie związane ideowo z jakimkolwiek Kościołem.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N cze 18, 2006 12:16
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post 
Nie wszystkie społeczności protestanckie są destrukcyjnymi sektami.
W Polsce jest ich już trochę. Np. babtystyczne, zielonoświątkowe, inne ewangeliczne złożone z niezależnych od siebie zborów( np. Kościół Zborów Chrystusowych). Nie są one groźne, a wierni z tych kościołów starają się żyć wg wysokich Bożych standardów.

Ale są też kościoły twz. trzeciej fali, głoszące tzw. ewangelię sukcesu lub "nowe apostolstwo". Przed tymi bym ostzregała.Poznałam ludzi z takich zbórów- i chociaż rzeczywiście szczerze szukają Boga i wykazują się ogromną gorliwością, jednak nauczanie w tych zborach trąci herezją, a treści tego nauczania są sprzeczne ze Słowem Bożym. Bardziej w zasadzie przypomina teroie New Age... :cry:
Dużo by mówić...
W każdym razie trzeba z Biblią w ręku i modlitwą wszystko sprawdzać. A robi się tego coraz więcej i trzeba uważać.


N lip 02, 2006 18:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 10:47
Posty: 228
Post 
Berea napisał(a):
Ale są też kościoły twz. trzeciej fali, głoszące tzw. ewangelię sukcesu lub "nowe apostolstwo". Przed tymi bym ostzregała.Poznałam ludzi z takich zbórów- i chociaż rzeczywiście szczerze szukają Boga i wykazują się ogromną gorliwością, jednak nauczanie w tych zborach trąci herezją, a treści tego nauczania są sprzeczne ze Słowem Bożym. Bardziej w zasadzie przypomina teroie New Age... :cry:
Prosze o więcej konkretów - co te Kościoły mają wspólnego z New Age ?


Wt lip 04, 2006 15:05
Zobacz profil
Post 
Berea napisał(a):
Nie wszystkie społeczności protestanckie są destrukcyjnymi sektami.
W Polsce jest ich już trochę. Np. babtystyczne, zielonoświątkowe, inne ewangeliczne złożone z niezależnych od siebie zborów( np. Kościół Zborów Chrystusowych). Nie są one groźne, a wierni z tych kościołów starają się żyć wg wysokich Bożych standardów.


Nie są groźne? Czyli zbawienie duszy nie jest już ważne?


Cz lip 06, 2006 17:51

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 13:24
Posty: 15
Post Re: Sekty protestantów
Tomasino napisał(a):
Czesc chcialem sie z wami podzielic moimi Doswiadczeniami w Ameryce Lacinskiej. Katolizm jest tam coraz mniej powszechny i coraz wiecej ludzi ciagnie do Malych "kosciolów" Protestanckich. Moim zdaniem sa to tylko Protestanckie Sekty nie wiem nawet jak sie po polsku nazywaja. Pentecostales, Neopentecostales, Adventistas, Baptistas, Reformados, Christianos etc.
Moim pytaniem jest czy w Polsce tez mamy taki Problem? W przecagu 20 lat 20% katlików w ameryce Lacinskiej przeszlo na Protestantyzm tz na jakikolwiek odlam Calvinski czy Lutheranski. Jak jest w Polsce?
Milej Niedzieli
Tomek
www.interpretes24.com


Ważne jest, żeby zadać sobie pytanie, dlaczego tak wielu młodych ludzi odchodzi do kościołów protestanckich. Czy dlatego, że tam jest "ciekawiej", jest "coś nowego"? A może po prostu dlatego, że odczuwają tam Boże działanie i nie chcą tracić swoich najlepszych lat na stanie w miejscu.

http://www.zbawieni.blox.pl

_________________
http://zbawieni.blox.pl
http://biblia.blox.pl
http://homoseks.blox.pl


Wt lip 11, 2006 9:49
Zobacz profil WWW
Post 
Ja zauważyłem, że te sekty protestanckie są najgroźniejsze ze wszystkich, bo udało się ich agentom wmówić nam, że są tylko kolejnymi organizacjami równouprawnionymi względem Kościoła - wręcz nazywa się je... "Kościołami".


Cz lip 20, 2006 18:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Proszę trzymać się tematu głównego

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Cz lip 20, 2006 20:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post 
Tomku- a kto ci powiedział, że zbawienie jest udziałem tylko katolików?
Protestant nie może być zbawiony?

Trzecia fala- to ruch wiary. Nauczyciele tego ruchu nauczają, że chrześcijaninowi należy się zdrowie i bogactwo oraz wszelkie błogosławieństwo, ponieważ Chrystus "zaniósł na krzyż nasze choroby, naszą biedę i niepowodzenia życiowe". tak więc, jeśli będziemy "wierzyć to i wyznawać", powinniśmy to bezwarunkowo otrzymać. Jeśli jednak tak się nie dzieje, zawsze wina leży po stronie wierzącego( grzeszy, ma za mało wiary itp.).
W ruchu tym wielką wagę przywiązuje się do znaków i cudów, pragnie się ich , są one miarą duchowości.

Pastorzy i prorocy mają ogromną władzę nad wierzącymi, nie wolno "tykać pomazańców Pańskich", nawet jeśli nauczają głupot. Każda krytyka nauczania owych kaznodziei kończy się odrzuceniem krytykującego( bez sprawdzenia, na ile jest uzasadniona).

To tak w skrócie.

Ja wierzę w to, że dary Ducha Swiętego nie ustały, że Bóg i dzisiaj uzdrawia, że należy szanować duchowych przewodników/pasterzy. Ale to , co się dzieje w zborach "trzeciej fali", to jest przegięcie.


Śr lip 26, 2006 19:54
Zobacz profil
Post 
Temat nie dotyczy mody ani zbawienia.


Śr sie 02, 2006 7:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 7:55
Posty: 27
Post 
Cytuj:
Moim pytaniem jest czy w Polsce tez mamy taki Problem?


Czy to jest problem że cżłowiek szuka?

_________________
If you are 555 then Im 666!


Cz sie 24, 2006 14:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Berea napisał(a):
Tomku- a kto ci powiedział, że zbawienie jest udziałem tylko katolików?
Protestant nie może być zbawiony?

No więc z "Dominus Iesus" chyba tak właśnie wygląda...

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt sie 25, 2006 7:52
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt lip 19, 2005 11:52
Posty: 60
Post 
ToMu napisał(a):
Berea napisał(a):
Tomku- a kto ci powiedział, że zbawienie jest udziałem tylko katolików?
Protestant nie może być zbawiony?

No więc z "Dominus Iesus" chyba tak właśnie wygląda...


Proszę przeczytaj najpierw "Dominus Iesus" a potem wyciągaj wnioski...

Dominus Iesus napisał(a):
Ponadto, zbawcze działanie, jakie Jezus Chrystus prowadzi ze swoim Duchem i przez Niego, rozciąga się na całą ludzkość ponad widzialnymi granicami Kościoła. Mówiąc o tajemnicy paschalnej, w której Chrystus już teraz żywotnie jednoczy wierzącego z sobą poprzez Ducha i obdarza go nadzieją zmartwychwstania, Sobór Watykański II stwierdza: "Dotyczy to nie tylko wiernych chrześcijan, ale także wszystkich ludzi dobrej woli, w których sercu działa w sposób niewidzialny łaska. Skoro bowiem za wszystkich umarł Chrystus i skoro ostateczne powołanie człowieka jest rzeczywiście jedno, mianowicie boskie, to musimy uznać, że Duch Święty wszystkim ofiarowuje możliwość dojścia w sposób Bogu wiadomy do uczestnictwa w tej paschalnej tajemnicy"
[...]
Natomiast Wspólnoty kościelne, które nie zachowały prawomocnego Episkopatu oraz właściwej i całkowitej rzeczywistości eucharystycznego misterium, nie są Kościołami w ścisłym sensie; jednak ochrzczeni w tych Wspólnotach są przez chrzest wszczepieni w Chrystusa i dlatego są w pewnej wspólnocie, choć niedoskonałej, z Kościołem. Chrzest bowiem sam w sobie zmierza do osiągnięcia pełni życia w Chrystusie poprzez integralne wyznawanie wiary, Eucharystię i pełną komunię w Kościele.
[...]
"Same te Kościoły i odłączone Wspólnoty, choć w naszym przekonaniu podlegają brakom, wcale nie są pozbawione znaczenia i wagi w tajemnicy zbawienia. Duch Chrystusa nie wzbrania się przecież posługiwać nimi jako środkami zbawienia, których moc pochodzi z samej pełni łaski i prawdy, powierzonej Kościołowi katolickiemu"
[...]
Dla tych, którzy nie są w sposób formalny i widzialny członkami Kościoła, "Chrystusowe zbawienie dostępne jest mocą łaski, która, choć ma tajemniczy związek z Kościołem, nie wprowadza ich do niego formalnie, ale oświeca ich w sposób odpowiedni do ich sytuacji wewnętrznej i środowiskowej. Łaska ta pochodzi od Chrystusa, jest owocem Jego ofiary i zostaje udzielana przez Ducha Świętego"


Pomijając kwestię Kościoła, to dla mnie jako protestanta "Dominus Iesus" jest krokiem w dobrą stronę. Pomimo tego, że nie zgadzam się z niektórymi drugorzędnymi kwestiami, to jednak cieszy mnie, że dokument ten kładzie tak silny nacisk na chrystocentryczność. Wbrew obiegowym opiniom dokument ten nie jest o jedynozbawczości Kościoła Katolickiego w ramach jego formalnych granic ale o tym, że zbawienie jest jedynie dzięki Jezusowi Chrystusowi. (Realizuje się poprzez Kościół: w ramach ale i poza ramami jego formalnych granic) Zachęcam wszystkich katolików i protestantów do przeczytania całego dokumentu a nie tylko wybranych fragmentów przytaczanych przez prasę albo inne fanatyczne kręgi.

_________________
nextgeneration blog -> http://nextgeneration.swidnica.pl


Pt sie 25, 2006 11:17
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lis 24, 2006 17:54
Posty: 21
Post Re: Sekty protestantów
Tomasino napisał(a):
Czesc chcialem sie z wami podzielic moimi Doswiadczeniami w Ameryce Lacinskiej. Katolizm jest tam coraz mniej powszechny i coraz wiecej ludzi ciagnie do Malych "kosciolów" Protestanckich. Moim zdaniem sa to tylko Protestanckie Sekty nie wiem nawet jak sie po polsku nazywaja. Pentecostales, Neopentecostales, Adventistas, Baptistas, Reformados, Christianos etc.
Moim pytaniem jest czy w Polsce tez mamy taki Problem? W przecagu 20 lat 20% katlików w ameryce Lacinskiej przeszlo na Protestantyzm tz na jakikolwiek odlam Calvinski czy Lutheranski. Jak jest w Polsce?
Milej Niedzieli
Tomek
www.interpretes24.com


To sa małe sekty protestanckie i jest jeszcze jedna wielka sekta nazywa się Kościół Rzymsko-Katolicki. :shock:

Odpowiedz głupiemu wg głupstwa jego...

Trzeb być naprawdę ograniczonym ,albo niedouczonym, zeby na protestanckie koscioły mówić sekta...


Pt lis 24, 2006 19:02
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 19, 2006 20:56
Posty: 64
Post 
Trochę się znam na kościołach protestanckich tych starych i tych nowych.Różnica między nimi polega głównie na podejściu do zbawienia.
Stare kościoły poważnie traktuja zbawienie duszy i życie po śmierci, kościoły ostatniej fali nastawione są na efekt tu i teraz, ziemski, działanie doraźne jakimkolwiek kosztem.Przypominają reklamówki z telewizji.
Nieszczęście spada na adepta, gdy rozbuchane nadzieje się nie spełniają i następuje straszliwe rozczarowanie.Nastawienie na szybki efekt powoduje, że b.szybko w tych kościołach popada się herezję, magię najpierw białą a potem czarną lub odwrotnie całkowity ateizm.
Użyję porównania ze sztuki wokalnej - stare kościoły to długi śpiew na średnich tonach, nowe to ciągnięcie górnego C, a długo się nie da, gardło wysiądzie.


N gru 17, 2006 9:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL