Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 11:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Czat tylko dla młodych i nie związanych z rodziną? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 18, 2004 15:45
Posty: 1883
Post Czat tylko dla młodych i nie związanych z rodziną?
Przebijają się ostatnio głosy, że na czat powinni wchodzić tylko ludzie młodzi i nie mający rodziny. Czy aby na pewno??? Czy młodzi nie posiadający rodziny mają parytet na bywanie na czacie???
Owszem jest to coś co zabiera czas i gromadzi przed komputerami ludzi, ale wolność każdemu daje możliwość bywania tam gdzie chce i spędzania czasu jak chce.
przypadki rozbijania rodziny przez internet to rzadkość. Przebywanie zaś młodych i starszych powoduje wymianę informacji, doświadczeń, opinii.
nierzadko jedni od drugich mogą się czegoś nauczyć. Znajdują się jednak tacy którzy widzą go tylko dla siebie. Rozmowy wirtualne, pomagają przezwyciężyć nieśmiałość, wiek, są dobre dla każdej ze stron.
Dlaczego więc usiłuje się poprzez grupę kilku osób narzucic ogranczenia?
Dzisiaj kilku z obecnych uczestników powiedziano że mają zrezygnować z uczestnictwa w czacie i zająć się rodziną. Jeżeli rodzina, dzieci , nie ucierpią na tym to po co bronić??? Każdy ma swój rozum i wie jak i kiedy może dysponować swoim czasem.
Proponuję dyskusję na ten temat. Wiem, że jest on wielu bliski i dotkliwy, a zatem czekam na opinie

KefasPiotr

_________________
Obrazek
"Przejmij mnie dreszczem Twojego Istnienia, dreszczem wiatru w dojrzałych kłosach..."
JP II


Wt mar 09, 2004 21:01
Zobacz profil WWW
Post 
Kefasie, masz rację. Ja także odnoszę wrażenie, że jak pokolenie obecnych dzieciaków dojdzie do lat, kiedy będą mogli sprawować rządy, uchwalą ustawę o obligotoryjnej eutanazji starców.
Wypełnia się proroctwo Izajasza:
"Książętami ustanowię im chłopców, młokosy będą panować nad nimi" "Ach, mój lud! Młokos go ciemięży i kobiety nim rządzą" [Iz 3.4,12].


Śr mar 10, 2004 8:54

Dołączył(a): Pn lis 03, 2003 8:21
Posty: 21
Post 
Nie należy według mnie od razu rzucać się na ludzi, którzy siedzą moze dłużej niż wszyscy na czacie.
A to dlaczego?
Ano dlatego, że dopoki nie wiemy dlaczego ów ktoś siedzi i czy akurat siedzenie to nie wynika np a przymusu (jest portierem, osobą niepelnosprawną, pilnującą czyjegoś domu podczas nieobecności gospodarza, pracującą na własny rachunek i samodzielnie ustalającą sobie przerwy, odrzuconą przez ludzi w realu, skrzywdzoną, szukającą wiary, towarzaystwa etc a nie śmialą na przykład... itd, itd, itd...

A nawet jeśli ktoś się uzależnil to jednak skutki czatowania są daleko lżejsze dla organizmu niż alkoholizm, narokomania czy wiara w raj w UE :razz:

Życząc szybkiego nadejścia wiosny, ktora sprzyja przebywaniu na świezym powietrzu świata wirtualnego - pozdrawiam Was mili moi

Khaki Koczownik


Śr mar 10, 2004 12:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Kefasie szczerze mowiac to zaskoczyles mnie swoim postem :| moze to wynik mojego ostatniego ograniczenia przebywania na czacie (tak napisze jeszcze raz - mam mature i to mnie bardzo boli ;) ). Ja przez caly czas od kiedy jestem na czacie wlasciwie nie przypominam sobie abym spotkala sie z takimi opiniami.

Wiekszosc osob zdaje sobie sprawe z tego, iz w necie wcale nie ma tak duzo miejsc gdzie mozna kulturalnie porozmaiwac, gdzie w jednym miejscu spotyka sie przekroj wiekowy od nastu lat po dziesiat. Na czacie wiara.pl to sie udalo :) Uwazam, ze to duzy plus gdy na czacie jest w stanie sie dogadac tak szeroki przekroj wiekowy ludzi i nalezy sie z tego cieszyc. Przykro mi, ze pojawiaja sie takie opinie, ja sie z nimi nie zgadzam :)

Serdecznie pozdrawiam

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Śr mar 10, 2004 18:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 19:49
Posty: 642
Post 
Czym innym są odczucia niektórych, czym innym czatowa rzeczywistość. Pisałem o niej na drugie urodziny. Zainteresowanych odsyłam tutaj - http://wiara.pl/tematcaly.php?idenart=1075730220

_________________
"Spójrzcie na Pana, a rozpromienicie się radością. Oblicza wasze nie zapłoną wstydem.
Oto biedak zawołał i Pan go usłyszał. I uwolnił od wszelkiego ucisku." /Ps 34/


Śr mar 10, 2004 22:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 18, 2004 15:45
Posty: 1883
Post 
Drogi i szacowny Celniku! Czytałem, a jakże i to zaraz po tym jak napisałeś. Natomiast ja chciałem zwrócic uwagę na coś innego, czat moderowany ten który trwa od 21 do 22 jest ok i nie mam żadnych wątpliwości rzeczywiście jest tam przekrój osób 16-70, o różnym wykształceniu i zadających pytania, bądź szukających drogi. Natomiast mnie chodziło o czatowanie poza godzinami moderacji gdzie niektóre osoby starają się rugować z niego różnymi sposobami łącznie z obrażaniem, ludzi którzy przyjęli to za sposób spędzenia czasu i porozmawiania z innymi. Wiem, że dla wielu czat jest źródłem informacji, pogawędki, modlitwy, bez względu na wiek i stan cywilny. Uderzyły mnie natomiast wypowiedzi jednej z uczestniczek do pozostałych w tonie mentorskim nakazującym opuszczenie czatu i zajęcie się rodziną - w domyśle, pozostawienie go młodym stanu wolnego. Wybacz drogi Celniku ale taki ton i takie wypowiedzi chyba są niedopuszczalne. Stąd wziął się ten temat i post. Pozdrawiam zwielkim szacunkiem Kefas_Piotr

_________________
Obrazek
"Przejmij mnie dreszczem Twojego Istnienia, dreszczem wiatru w dojrzałych kłosach..."
JP II


Cz mar 11, 2004 9:01
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Kefas - to trzeba było powiedzieć tej uczestniczce, żeby nie zajmowała się czasem i życiem innych, bo nic o nim nie wie.
Każdy czasem mówi różne rzeczy niekoniecznie właściwe, ale to jeszcze nie oznacza że wszystkim się trzeba przejmować... :)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz mar 11, 2004 11:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Nie wiem czy nie dobrym rozwiązaniem byłoby
ustawienie operatorów co by kontrolowali rozmowy .
Przecie jest chyba sporo stałych i zaufanych uczestników czata..?\
Pozdrawiam


Cz mar 11, 2004 13:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 20:29
Posty: 165
Post 
Teofilu Janie dlaczego napisałeś tłustym drukiem w cytacie wyraz kobiety? Czy chciałeś coś podkreślić czy to zwykły przypadek?

Yasmin


Wt maja 25, 2004 18:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL