Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 20, 2018 7:11

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 PRACA ZAKRYSTIAN/KOŚCIELNY 
Autor Wiadomość

Post Re: PRACA ZAKRYSTIAN/KOŚCIELNY
Alus napisał(a):
dlaczego proboszcz nie dopytał czy pracownicy firmy są legalnie zatrudnieni?

Pewnie dlatego, że był normalnym człowiekiem.

Pt lut 23, 2018 20:07

chwat napisał(a):
Kozioł napisał(a):
chwat napisał(a):
A może Kozioł zdradzić, ile z tych osób zaskarżyło swojego pracodawcę za niewywiazywanie się z umowy względem swojego pracownika?

Żadna z nich.
No właśnie. Czyli mamy opowieści w tworzone w kanonie protestanckiego bon tonu, gdzie trzeba katolikom przyprawiać rogi, ale jak ktoś chciałby wymiernie te rogi sobie zobrazować, to dziwnym trafem nie ma się nic w garści.
Prawo pracy jest dlatego zorientowane na pracownika, ponieważ w relacji pracodawca-pracownik to ten drugi jest w znacznie gorszej sytuacji. Tutaj pracodawca wykorzystał fakt, ze ludzie nie mieli co do garnka włożyć i zatrudnił na warunkach niewolniczych. Zauwaz, że przy pracy na czarno karany jest pracodawca.

Pt lut 23, 2018 20:16

Kozioł napisał(a):
Tutaj pracodawca wykorzystał fakt, ze ludzie nie mieli co do garnka włożyć

Tutaj czyli gdzie? W opowieściach Kozioła?

Pt lut 23, 2018 20:34

Chwat, moja krewna tak pracowala w kancelarii pewnej zakonnej parafii. Byla w sytuacji przymusowej, bo nie miala szansy na prace w zawodzie, a brakowalo jej kilku lat do emerytury, tej od 57 lat. Oficjalnie pensja byla dla kawalka etatu, w praktyce siedziala tam ponad normalny etat, tyle ze obiady dostawala.
Niestety, proboszczowie w Polsce traktuja zatrudnianie swieckich chyba jako jalmuzne dla nedzarzy.
.

Pt lut 23, 2018 20:54

chwat napisał(a):
Alus napisał(a):
dlaczego proboszcz nie dopytał czy pracownicy firmy są legalnie zatrudnieni?

Pewnie dlatego, że był normalnym człowiekiem.

Normalny człowiek zatrudniając firmę nie koncentruje sie jedynie na właścicielu, ale także na kwestii jakie warunki zapewnia swoim pracownikach.....bo jeśli ich oszukuje, jaka gwarancję, że nie oszuka księdza, a zatem wszystkich parafian, którzy łożą na remont?

Pt lut 23, 2018 21:01

@Kozioł czy u metodystów pracują osoby sprawujące funkcje kościelnego? Jak to u Was wygląda?

Cytuj:
Byłem w rozterce - cóż mam zrobić jeśli słyszę, że wzywa mnie Pan ale nie do posługi kapłańskiej? W odpowiedzi odnalazłem tę stronę. Zrozumiałem, że nie muszę być księdzem by służyć Bogu. Dlatego teraz piszę tę oto wiadomość

...opisuje pewien proces, który się dokonał i odczytuje się w prostej kolejności: byłem-odnalazłem-zrozumiałem, co oznacza, że ostatni etap (zrozumiałem) oznacza odczytanie powołania, czy może właściwiej byłoby mówić o jakimś pomyśle życiowym, w każdym bądź razie autor ma całkiem dobrze sprecyzowaną wizję swojej przyszłości i bynajmniej nie znajduje się w miejscu określanym przez Mrs Hadley "autor stoi na rozdrożu".

Chwacie wyciąłeś kontekst, do czego odnosiło się odnalazłem? Do portalu znalezionego w Internecie, nie powołania. Szukałam na forum wątków dotyczących tematyki pracy kościelnego/zakrystiana, ale nie znalazłam tematu, który poruszałby tą kwestię. Otwartym pozostaje pytanie, co autor wątku znalazł na forum.
Z kolei zrozumiałem odnosi się do sprawowanie funkcji kapłańskiej, a konkretniej do odkrycia, że nie musi zostać księdzem, aby mógł służyć ludziom.
To co napisałeś to kreatywna interpretacja jego tekstu, ponieważ prócz wykorzystania forum jako swoistej tablicy ogłoszeń na której umieścił CV dla potencjalnego pracodawcy, nie mamy więcej danych, które wskazywałyby, że praca kościelnego to jego marzenie/powołanie.

Pt lut 23, 2018 22:05

Mrs_Hadley napisał(a):
@Kozioł czy u metodystów pracują osoby sprawujące funkcje kościelnego? Jak to u Was wygląda?
Nie ma takiej potrzeby. Gdy ludzie chcą pomóc, to pomagają. Np. raz w miesiącu jest dokładne sprzątanie kościoła. Przychodzi kto chce, a pastor dziękuje potem wszystkim którzy przyszli (ogółem, nie imiennie). W Polsce metodyści to małe społeczności.

Pt lut 23, 2018 22:27

U ewangelikow w Niemczech jest jak najbardziej funkcja zakrystiana, ktory ma inna nazwe :"Kirchendiener" ( katolicki zakrystian to Mesner/Messner) ale podobne funkcje.
Oczywiscie tylko w niedziele i swieta.
Ale i tu malo kto chce to robic.
W lokalnej parafii ewangelickiej te funkcje pelni na pol poslugi (dzieli ja z kims innym) katoliczka, ktora "ma to w rodzinie" - jej matka jest zakrystianka w parafii katolickiej. Mimo miesiecy poszukiwan, zaden ewangelik sie nie znalazl.

So lut 24, 2018 7:45
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3