Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 17, 2024 15:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 42  Następna strona
 Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Od jesieni zbiorka podpisow
No wszędzie. W tym na kobiecych podpaskach.


N cze 18, 2017 12:33
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Od jesieni zbiorka podpisow
Marek_Piotrowski napisał(a):
Odpowiedziałem. Zamotałaś się w różne rozważania o miłosierdziu, bez związku z normą.

To jest tylko Twoje stwierdzenie. Poproszę o dowód w postaci linku.
Marek_Piotrowski napisał(a):
Pisałem już tu wielokrotnie, że rozmawiamy o zapisie w prawie o karaniu wszystkich (bez robienia niezrozumiałych wyjątków dla dzieciobójczyń). I pisałem kilkukrotnie, że konkretne okoliczności łagodzące powinny być - tak jak w przypadku każdej zbrodni - być rozpatrywane w przewodzie sądowym. Więc nie kręć po raz kolejny.

Nie ja tu kręcę. Twojej wypowiedzi na temat karania wszystkich bez wyjatku nie przypominam sobie, to po pierwsze. Po drugie rozmawiamy tu o stanowisku EP, z którym ja się zgadzam, a Ty nie. Ciekawa jestem kiedy zaczniesz poprawiać papieża a może już to robisz? Nie siedzę we wszystkich wątkach, więc pewnie nie jestem tego świadoma.
Marek_Piotrowski napisał(a):
To już nie wystarczy "wychowanie"?
Próbujesz zmienić temat.

Ty zmieniłes temat. Ja tylko się do tej Twojej "wzmianki" odniosłam.
Marek_Piotrowski napisał(a):
A co do demagogii - nie moja wina, że Twoje wypowiedzi aż nią ociekają.

Nie moja wina, że nie rozumiesz tego pojęcia, bo gdybys rozumiał, zobaczyłbyś, że Twoje stanowisko jest właśnie demagogią:
1. głoszenie chwytliwych, zgodnych z oczekiwaniami większości haseł politycznych lub ekonomicznych, wysuwanie w celu zdobycia poparcia społecznego prostych i zazwyczaj populistycznych propozycji rozwiązania skomplikowanych problemów; populizm, politykierstwo;
2. wszelka akcja obliczona na łatwy poklask i schlebianie najniższym gustom
https://sjp.pl/demagogia
Ponieważ większość chce igrzysk, a Ty za tym stoisz, więc patrz wyżej. W moim wykonaniu demagogia byłaby wówczas, gdybym domagała się liberalizacji prawa do aborcji.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 18, 2017 12:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Od jesieni zbiorka podpisow
@Iago
Jest taki dobry zwyczaj, zwracanie się do osoby, której się odpowiada poprzez cytat lub jak ja to w tej chwili zrobiłam. Nie będzie wtedy pomyłek, kto do kogo i kto ma jakie poglądy.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 18, 2017 12:48
Zobacz profil
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Od jesieni zbiorka podpisow
Marek_Piotrowski napisał(a):
Hazan powinien zabić to dziecko?
To jest kolejny chochoł. Prawo polskie, którego Małgosia broni, a które Chazan i Marek Piotrowski atakują nie zmusza nikogo do wykonania zabiegu aborcji. Więc nie rozumiem, dlaczego takie pytanie jest kierowane do kogokolwiek, kto broni kompromisu aborcyjnego.


N cze 18, 2017 13:33

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Od jesieni zbiorka podpisow
Małgosiu, ponieważ "odleciałaś" w stronę sporów personalnych, więc sobie lataj.
Mnie w to nie mieszaj, ja tu rozmawiam o ważnych rzeczach, a nie o Twoim kręceniu.
Marnujesz mój cenny czas.

@Zefciu, przeczytaj w reakcji na co to było pytanie, a zrozumiesz, zamiast się głupio dziwić.
A o jego zasadności najlepiej świadczy to, że Aluś miota się jak może, byle nie odpowiedzieć :)

Wątek wyczerpał swoje możliwości. Jak zwykle grupa pyszczących poszła od tematu do pyszczenia i demagogii w rodzaju:
Iago napisał(a):
Napisałem to dlatego, iż po raz kolejny okazuje się, że usiłujesz wyważać otwarte drzwi. Moje uwagi, do których odniosłaś się tutaj, były kierowane do Marka, który to właśnie próbował "zobiektyzować" termin morderstwo – ja prosiłem go o to, by robił to co piszesz, tj. aby raczył zauważyć, iż aborcja jest morderstwem w zależności od przyjętego punktu widzenia;
Nie, nie jest.
Morderstwem jest zawsze, natomiast relatywizowana bywa w takim gadaniu (inne słowo się ciśnie na klawisze), które ma roztopić morderstwo w piętrowych wywodach i teoretyzowaniu na wysokim poziomie ogólności.
A ważne jest to, o czym napisał CHwat - efektem są trupy.

EOT

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N cze 18, 2017 13:37
Zobacz profil WWW
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Od jesieni zbiorka podpisow
Alus napisał(a):
Ale aby nie zżerała ciebie ciekawość to powiem - w kwestii aborcji w pełni podzielam zdanie śp. prezydenta L. Kaczyńskiego
http://gosc.pl/doc/808826.Napewno-jestem-patriota

Pogardy za mało, potrzeba jeszcze oszczerstw.....


N cze 18, 2017 13:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Od jesieni zbiorka podpisow
Marek_Piotrowski napisał(a):
EOT


Taktyczny odwrót w sytuacji, w której z jednej strony mamy definicję expressis verbis a po drugiej paplaninę z parafii "a bo mi się wydaje" oraz „jaki jest koń każdy widzi”. Doprawdy Marku, bardzo nisko upadasz, gdy rozemocjonowane podejście bierze górę nad merytoryką.

Zaprowadzenie porządku semantycznego jest podstawą względem jakiejkolwiek dyskusji – gdy brak Ci elementarnej dojrzałości by choć do tego tematu podejść poważnie to dowodzisz tym samym, że nie jesteś poważnym dyskutantem, z którym można by usiąść do dysputy.


N cze 18, 2017 14:05
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Od jesieni zbiorka podpisow
Marek_Piotrowski napisał(a):
Małgosiu, ponieważ "odleciałaś" w stronę sporów personalnych, więc sobie lataj.
Mnie w to nie mieszaj, ja tu rozmawiam o ważnych rzeczach, a nie o Twoim kręceniu.
Marnujesz mój cenny czas.

No cóż, co wolno wojewodzie.... Tobie wolno zarzucać mi demagogię nadużywając tego słowa. Kiedy wykazałam czym jest demagogia, zabierasz zabawki i zmykasz na swoje podwórko :? Typowe.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 18, 2017 16:36
Zobacz profil
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Od jesieni zbiorka podpisow
No coz, kiedy argumentacja Marka nie przekonuje rozmowcow, winni sa rozmowcy, ze geniusza nie pojeli. Geniusz swoje wie i swojego punktu widzenia nie zmieni.

To ja dodam swoje trzy grosze: aborcja jest dopuszczalna, bo ciagle sa kobiety, ktore z jakiegos powodu nie chca / nie moga udzwignac (kolejnej) ciazy i (kolejnego) dziecka. Zakazy aborcji juz byly i sie nie sprawdzily. Owszem, prawnie jest cacy, zamykamy wyrodne matki do wiezien i dzieci oddajemy tatusiom -
jesli nie pojda siedziec jak zony (ktorzy najczesciej sie nimi i tak nie zajma, bo gdyby je tak kochali to by zona aborcji nie przeprowadzala), albo do sierocinca (powiekszajac nieszczescie), porzadni katolicy (pokroju Dulskiej) zacieraja rece, ze jest moralnosc, prawo i sprawiedliwosc i .... zadnego problemu to nie rozwiazuje. Zadnego.

Mozna zredukowac liczbe aborcji. Moze nie do zera a juz na pewno nie przepisami o karach.

Mozna przede wszystkim stworzyc warunki wspierajace nie tylko rodziny ale i (samotne) matki. Spoleczenstwo z podatkow moze finansowac domy samotnej matki, zlobki, dostepne mieszkania, dofinansowanie (chocby 500+, ktorych na razie samotna matka z jednym dzieckiem niekoniecznie dostanie), edukacje (takze te antykoncepcyjna) ale tez ogolna, polepszac opieke zdrowotna, szacunek dla ciezarnych, rodzacych, karmiacych i wychowujacych itp itd.

Porzadni katolicy, ktorym sie wydaje, ze wszystkie rodziny sa perfekcyjne i pobozne, moga, chcac naprawde dzieci ratowac, zejsc z piedestalu i konkretnie pomagac kobietom w ciazy. Bo patologicznych rodzin i sytuacji jest na peczki. I samo skazanie nikomu nie pomoze, a zdesperowanych kobiet nie odstraszy.

A coz nam dzis porzadna, katolicka partia serwuje?
https://wiadomosci.wp.pl/siostra-malgor ... 330294401a

To nie jest tak, panowie, ze kobieta usuwa dziecko jak zjada czekoladke. A kiedy wasz bezposredni wklad w poczecie nowego czlowieka sie konczy, to u kobiety on sie zaczyna. I nie trwa “tylko“ dziewiec miesiecy plus drobiazg w postaci porodu. Schody sie dopiero qtedy dla wielu kobiet zaczynaja.


N cze 18, 2017 16:56
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Od jesieni zbiorka podpisow
Małgosiaa napisał(a):
Cywilizacja zachodnia upada tam, gdzie ludzie odchodzą od wiary.

Czytanie ze zrozumieniem prosiło, żeby pozdrowić. Ani cywilizacja grekorzymska nie była cywilizacją zachodnią *), ani ja nie pisałem o cywilizacji zachodniej. Pisałem o cywilizacji umów skontrastowanej z cywilizacją łaski pańskiej. Pilaster zapewne napisałby tutaj o przejściu od feudalizmu do kapitalizmu i potem dobrobytu, ale Małgosia pilastra oczywiście nie czyta, bo tam są cyferki. Używane do matematyki, nie gematrii.

Małgosiaa napisał(a):
Nie przyjmujesz do wiadomości, że Bóg udzielił ludziom talentów po to, aby z nich korzystali i dzisiaj działa przez ludzi, np. lekarzy.

Tutaj Małgosia zjeżdża nam pomalutku w obłęd, stanowiący, że człowiek nie ma żadnej przyrodzonej godności, a tylko taką, jakiej Pan mu łaskawie udzieli; ergo należy żebrac o Boże Miłosierdzie, ażeby w ogóle stać się czymś lepszym od zwierzęcia. Ktoś mniej roztropny mógłby ponadto wyciągnąć wniosek, że należy zastapić studia medyczne sesjami modlitewnymi, bo lekarz bez Boga jest niczym. Ktoś cwańszy natomiast, np. polski intelektualista, mógłby zacząć dziękować Bogu, że uczynił go genetycznie lepszym od tych, tam, chamów niższych intelektem. Robią tak, robią.

Małgosiaa napisał(a):
Oczywiście rozumiem, że jako osobie niewierzącej to wyjaśnienie jest bzdurne i to Twój problem. Nie próbuj mnie w tej materii nawracać na swoje szinto.

No to niewierzący, czy szintoista? Pewno jedno i drugie zusammen. Widzisz, i już sama się nawracasz.

chwat napisał(a):
Cywilizacja stoi na umowach, ok, ale te umowy stoją na elementarnych wartościach, takich jak szacunek do życia.

No i spoko; pozostaje pytanie, co chwat rozumie pod pojęciem: "szacunek do życia", bo chyba nie breatharianizm i nie hodowanie w swoim organizmie prątków Kocha, które też chcą żyć, bidusie, i nie jest ich winą, że przy okazji demolują ludzkie płuca.

Ten świat stoi na zabijaniu, co było oczywiste nawet dla świętego Piotra. Szacunek do życia obejmuje więc również właściwe życia pożegnanie, kiedy przychodzi pora umierać. Szacunek dla siebie samego wymaga, aby ze śmiercią się oswoić i przyjąć ją z godnością, a także szanować godność tych, którzy w przytomności naszej umierają. Szacunek dla śmierci wymaga, aby w jej obliczu zachować zdolność do uczynków miłosierdzia – w polskiej legendzie narodowej najpotężniejszej rzeczy na świecie – zamiast mantrować, wsłuchując się w charczenie dziecka chazanowego, gelobt sein was hart gemacht.

Jest to pogląd, zwracam uwagę, konserwatywny do bólu. Ty, chwat, i tobie podobni lewacy, odzieracie śmierć z jej godności, bo robicie z człowieka terminalnie chorego narzędzie jakiejś pokracznej ideologii, opartej na tchórzliwej rejteradzie w obliczu nieuniknionego; **) robicie z chorego – excuse le mot – papier do podcierania swojego sumienia.
____________________
* Skoro jednak się Małgosia upiera, możemy poprozmawiać sobie o cywilizacjach staroegipskiej, starosumeryjskiej i staroperskiej, o tym, jak one stopiły się w jedno z cywilizacją grekorzymską i jak się potem rozdzieliły na islamski Dom Pokoju i naszą Christianitas, która powoli ewoluuje sobie w Humanitas. Tylko nie bardzo wiem, jak rozmawiać z kimś, kto rozwój nazywa upadkiem.
** Owszem, pisałem coś o poprawkach do genomu. Nie, uchylenie śmierci ze starości nie oznacza uchylenia śmierci w ogóle, bo śmiertelne wypadki zdarzać się będą nadal i statystycznie rzec biorąc, taki wypadek każdego w końcu trafi.


N cze 18, 2017 16:59
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Od jesieni zbiorka podpisow
Kael napisał(a):
Spoleczenstwo z podatkow moze finansowac domy samotnej matki, zlobki, dostepne mieszkania, dofinansowanie (chocby 500+, ktorych na razie samotna matka z jednym dzieckiem niekoniecznie dostanie), edukacje (takze te antykoncepcyjna) ale tez ogolna, polepszac opieke zdrowotna, szacunek dla ciezarnych, rodzacych, karmiacych i wychowujacych itp itd.

No ładne kwiatki. : ) Kael, jakże to tak? My, ci lepsi, od Boga pobłogosławieni urodzeniem, mamy się zniżać do troski o takich chamów kostropatych, których przyrodzoną niższość właśnie wykazaliśmy w prawie? A niechże oni się sami o siebie troszczą, jak umnią. My ich możemy co najwyżej prawem wyprowadzić na ludzi, oczywiście nie do końca, ponieważ byłoby to zburzenie porządku Bożego na tej planecie, genetycznie ustalonego.


N cze 18, 2017 17:06
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Od jesieni zbiorka podpisow
Tymczasem ( w temacie pomocy):
Cytuj:
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce ograniczyć przyjmowanie matek z dziećmi przez schroniska dla bezdomnych – informuje "Gazeta Wyborcza". Urzędnicy przekonują, że nie jest to dla nich odpowiednie środowisko. Ich zdaniem powinny być umieszczane w domu samotnej matki. Problem w tym, że Polsce jest ich zaledwie 22, a w kilku województwach nie ma ich wcale.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gw-minis ... mi/x3nf2r4

I żeby nie było, że słucham Onetu. Czytałam na DEONIE artykuł, w którym siostra Chmielewska oburza się na takie stanowisko Ministerstwa, ale nie mogę znaleźć. Jak znajdę, podam.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 18, 2017 17:17
Zobacz profil
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Od jesieni zbiorka podpisow
Przeciez je wlasnie zalinkowalam.
Malgosiaa, obudz sie!


N cze 18, 2017 17:23
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Od jesieni zbiorka podpisow
Kael napisał(a):
Przeciez je wlasnie zalinkowalam.
Malgosiaa, obudz sie!

:D. Czasem można się zagapić :)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 18, 2017 17:25
Zobacz profil
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Od jesieni zbiorka podpisow
@ErgoProxy, niestety masz racje. Ale i tak bede sie upierac, ze nie wolno do tego dopuscic, zeby ustalac prawa po to, zeby niszczyc ludzi i kupowac sobie czyste rece.

Moze dlatego, ze ostatnio Nedznikow Hugo ogladalam?


N cze 18, 2017 17:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 42  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL