Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 7:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Przeciw oczernianiu Bractwa św. Piusa X 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post PROTEST
Atak medialny na przełożonego Bractwa św. Piusa X w Polsce -
Zaprotestuj


Portal internetowy www.gorzow24.pl zamieścił w dniu 31 marca br. artykuły pióra Marcina Słowińskiego pt “Wolna wola to fikcja” oraz “Jedna prawdziwa religia…“, w których autor sugeruje między innymi, że ksiądz Karl Stehlin, przełożony Bractwa św. Piusa X w Polsce, jest wcieleniem diabła oraz wielokrotnie twierdzi, że ks. Stehlin podważa istnienie u człowieka wolnej woli. Autor zamieszcza fikcyjny i spreparowany wywiad z ks. Stehlinem. Wypowiedź ks. Stehlina dla dziennikarza gorzow24.pl, która miała miejsce w obecności organizatorów wykładu, w rzeczywistości była ponad dwukrotnie krótsza.


Ks. Stehlin wysłał do redakcji portalu następujące żądanie, które jak dotychczas nie zostało spełnione:


Wnoszę o natychmiastowe wycofanie tej “rozmowy”, której znaczna część jest czystym wymysłem osoby, która prowadziła ze mną rozmowę.


Poza tym wznoszę o sprostowanie tekstu szkalującego moje dobre imię przez umożliwienie umieszczenia tekstu z mojej strony albo przez przeprosiny za włożenie w moje usta zdań i słów, których nie wypowiedziałem.


Zaznaczam, że nie zostałem proszony o autoryzację tego tekstu. Zaznaczam również, że przy wywiadzie była obecna osoba trzecia, która może zaświadczyć o tym, co rzeczywiście powiedziałem i co zostało nagrane przez dziennikarza.


Jakby tego było mało, ten sam autor w tym samym dniu zamieścił tekst pt “Kto się boi lefebrystów?“, ustanawiający chyba swoisty rekord liczby kłamliwych twierdzeń nt. Bractwa.


Prosimy o przyłączenie się protestu. Oto adres mailowy wydawcy, przedstawiciela spółki komandytowej LG Development PORT24 Macieja Zakrzewskiego: zakrzewski@gorzow24.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub sms: tel. 516 030 164, oraz do autora: slowinski@gorzow24.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć


Jednocześnie prosimy o kolportowanie tej informacji w kręgach życzliwych misji Bractwa i kierowanie informacji na adres przeoratu: info@piusx.org.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
List protestacyjny wysłany przez Piotra Błaszkowskiego, wydawcę magazynu “Katolik Tradycji“.

Za: bibula.com





DO:


PAN MACIEJ ZAKRZEWSKI


Przedstawiciel spółki komandytowej


LG Development PORT24
właściciela portalu internetowego redakcja@gorzow24.pl

Szanowny Panie,


Nasz ukochany Ojciec Św. Benedykt XVI w swoim liście w sprawie zdjęcia ekskomuniki z biskupów Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X skonstatował:


“Niekiedy można odnieść wrażenie, że nasze społeczeństwo potrzebuje przynajmniej jednej grupy, do której podchodzi bez żadnej tolerancji: którą spokojnie może atakować i nienawidzić. A jeżeli ktoś ma odwagę się do nich zbliżyć w tym przypadku papież także on traci prawo do tolerancji i także jego można traktować z niczym nieorganiczną i niczego się nie lękającą nienawiścią”.


Otóż zamieszczony w Waszym portalu rzekomy, nieautoryzowany, wywiad pod tytułem “Kto się boi lefebrystów”, z przełożonym FSSPX w Polsce ks. Karolem Stehlinem wpisuje się w kampanię nienawiści skierowaną przeciwko Bractwu św. Piusa X. Kłamstwa, przeinaczenia, manipulacje. Tak można w trzech słowach scharakteryzować ten sprzeczny z zasadami etyki dziennikarskiej tekst.


Dlatego jako wierny uczęszczający do kaplic i kościołów FSSPX wnoszę o natychmiastowe wycofanie ww. wywiadu i przeproszenie szkalowanej osoby, w której usta wkłada się wypowiedzi sprzeczne z katolicką ortodoksją. Jest to tym boleśniejsze, że wasze krętactwa dotyczą osoby duchownej, od czasu swoich święceń zaangażowanej w obronę i przekazywanie doktrynalnej czystości Wiary Chrystusowej.


Z poważaniem


Piotr Błaszkowski
---------

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Pn kwi 06, 2009 22:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL