Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA - 19 KWIECIEŃ 2009r. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA - 19 KWIECIEŃ 2009r.
ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA 19 KWIECIEŃ 2009r.

(zapraszam do Krakowa-Lagiewnik: http://www.milosierdzie.pl/swieto/)


JEZUS MÓWI: + O, JAK BARDZO MNIE RANI NIEDOWIERZANIE DUSZY. TAKA DUSZA WYZNAJE, ŻE JESTEM ŚWIĘTY I SPRAWIEDLIWY, A NIE WIERZY, ŻE JESTEM MIŁOSIERDZIEM, NIE DOWIERZA MEJ DOBROCI. I szatani WIELBIĄ SPRAWIEDLIWOŚĆ MOJĄ, ALE NIE WIERZĄ W DOBROĆ MOJĄ. (…) POWIEDZ, ŻE MIŁOSIERDZIE JEST NAJWIĘKSZYM PRZYMIOTEM BOGA. WSZYSTKIE DZIEŁA RĄK MOICH SĄ UKORONOWANE MIŁOSIERDZIEM.+

W pewnym dniu rano (…) wstąpiłam na chwilę do kapliczki, żeby złożyć JEZUSOWI minutową wizytację i odnowić intencje dnia. Oto, JEZU, dziś wszystkie cierpienia, umartwienia, modlitwy ofiaruje w intencji Ojca Św., ażeby zatwierdził to święto Miłosierdzia. Ale, Jezu, jedno jeszcze słowo mam Ci powiedzieć, że dziwi mnie bardzo, że każesz mi mówić o tym święcie Miłosierdzia, a przecież takie święto – mówią mi – że jest już, więc po cóż mam o tym mówić? I odpowiedział mi JEZUS: » KTO O NIM WIE Z LUDZI? - NIKT. A NAWET CI, CO GŁOSIĆ MAJĄ I POUCZAĆ LUDZI O TYM MIŁOSIERDZIU, CZĘSTO SAMI NIE WIEDZĄ; DLATEGO PRAGNĘ, AŻEBY OBRAZ TEN BYŁ W PIERWSZĄ NIEDZIELĘ PO WIELKANOCY UROCZYŚCIE POŚWIĘCONY I ŻEBY ODBIERAŁ CZEŚĆ PUBLICZNĄ, ABY KAŻDA DUSZA O TYM WIEDZIEĆ MOGŁA. ODPRAW NOWENNĘ W INTENCJI OJCA ŚW., KTÓRA MA SIĘ SKŁADAĆ Z 33 AKTÓW, CZYLI POWTÓRZENIE TEJ MODLITEWKI (O KRWI I WODO...), KTÓREJ CIĘ NAUCZYŁEM DO MIŁOSIERDZIA.«

»Córko moja, jeżeli przez ciebie żądam od ludzi czci dla Mojego Miłosierdzia, to ty powinnaś się pierwsza odznaczać tą ufnością w Miłosierdzie Moje. Żądam od ciebie uczynków miłosierdzia, które mają wypływać z miłości ku Mnie. Miłosierdzie masz okazywać zawsze i wszędzie bliźnim, nie możesz się od tego usunąć ani wymówić, ani uniewinnić. PODAJĘ CI TRZY SPOSOBY CZYNIENIA MIŁOSIERDZIA BLIŹNIM: PIERWSZY – CZYN, DRUGI – SŁOWO, TRZECI – MODLITWA; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku Mnie. W ten sposób dusza wysławia i oddaje cześć miłosierdziu mojemu. Tak, pierwsza niedziela po Wielkanocy jest świętem Miłosierdzia Mojego, ale MUSI BYĆ I CZYN i żądam czci dla Mojego Miłosierdzia przez OBCHODZENIE UROCZYŚCIE TEGO ŚWIĘTA I PRZEZ CZEŚĆ TEGO OBRAZU, KTÓRY JEST NAMALOWANY. PRZEZ OBRAZ TEN UDZIELĘ WIELE ŁASK DUSZOM, ON MA PRZYPOMINAĆ ŻĄDANIA MOJEGO MIŁOSIERDZIA, BO NAWET WIARA NAJSILNIEJSZA NIC NIE POMOŻE BEZ UCZYNKÓW.«

» NIE ZNAJDZIE ŻADNA DUSZA USPRAWIEDLIWIENIA, DOPOKĄD SIĘ NIE ZWRÓCI Z UFNOŚCIĄ DO MIŁOSIERDZIA MOJEGO, I DLATEGO PIERWSZA NIEDZIELA PO WIELKANOCY MA BYĆ ŚWIĘTEM MIŁOSIERDZIA, A KAPŁANI MAJĄ W DNIU TYM MÓWIĆ DUSZOM O TYM WIELKIM I NIEZGŁĘBIONYM MIŁOSIERDZIU MOIM. POWIEDZ SPOWIEDNIKOM, ABY OBRAZ TEN BYŁ W KOŚCIELE WYSTAWIONY, A NIE ZA KLAUZURĄ, W KLASZTORZE TYM. PRZEZ OBRAZ TEN UDZIELAĆ BĘDĘ WIELE ŁASK DLA DUSZ, A PRZETO NIECH MA PRZYSTĘP WSZELKA DUSZA DO NIEGO. «

»Córko moja, mów światu całemu o niepojętym Miłosierdziu Moim. Pragnę, aby ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do Miłosierdzia Mojego; KTÓRA DUSZA PRZYSTĄPI DO SPOWIEDZI I KOMUNII ŚW., DOSTĄPI ZUPEŁNEGO ODPUSZCZENIA WIN I KAR; W DNIU TYM OTWARTE SĄ WSZYSTKIE UPUSTY BOŻE, PRZEZ KTÓRE PŁYNĄ ŁASKI; NIECH SIĘ NIE LĘKA ZBLIŻYĆ DO MNIE ŻADNA DUSZA, CHOCIAŻBY GRZECHY JEJ BYŁY JAK SZKARŁAT. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski. Wszystko co istnieje, wyszło z wnętrzności Miłosierdzia Mojego. Każda dusza w stosunku do mnie rozważać będzie przez wieczność całą MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE MOJE. ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA wyszło z wnętrzności moich, pragnę, aby uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. NIE ZAZNA LUDZKOŚĆ SPOKOJU, DOPOKĄD NIE ZWRÓCI SIĘ DO ŹRÓDŁA MIŁOSIERDZIA MOJEGO.«

Po chwili powiedział mi JEZUS: »Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: JEZU UFAM TOBIE. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej ii na całym świecie. Obiecuje, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały. (…) Ja pragnę, aby było Miłosierdzia święto. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, żeby był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia. + PRAGNĘ ABY KAPŁANI GŁOSILI TO WIELKIE MIŁOSIERDZIE MOJE WZGLĘDEM DUSZ GRZESZNYCH. Niech się nie lęka zbliżyć do mnie grzesznik. Palą mnie płomienie miłosierdzia, chcę je wylać na dusze ludzkie.«

Kiedy poszłam na adorację, uczułam bliskość Boga. Po chwili ujrzałam Jezusa i Maryję. (…) I zapytałam się JEZUSA, czy może być ten napis: „Chrystus Król Miłosierdzia”, JEZUS mi odpowiedział: » Jestem Królem Miłosierdzia «, a nie mówił „Chrystus”. »W pierwszą niedzielę po Wielkanocy, pragnę, żeby był publicznie ten obraz wystawiony. Niedziela ta jest świętem Miłosierdzia. Przez Słowo Wcielone daję poznać przepaść miłosierdzia mojego.«

Na drugi dzień po Komunii św. usłyszałam głos: »Córko moja – patrz w przepaść miłosierdzia mojego i oddaj temu miłosierdziu mojemu cześć i chwałę, a uczyń to w ten sposób: zbierz wszystkich grzeszników z całego świata i zanurz ich w przepaści miłosierdzia mojego. Pragnę się udzielać duszom, dusz pragnę, córko moja. W święto moje – w święto Miłosierdzia – będziesz przebiegać świat cały i sprowadzać będziesz dusze zemdlone do źródła miłosierdzia mojego. Ja je uleczę i wzmocnię.«

Kiedy raz spowiednik kazał mi się zapytać Pana Jezusa, co oznaczają te dwa promienie, które są w tym obrazie – odpowiedziałam że dobrze, zapytam się Pana. W czasie modlitwy usłyszałam te słowa wewnętrznie: »Te dwa promienie oznaczają krew i wodę – blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze; czerwony promień oznacza krew, która jest życiem dusz... Te dwa promienie wyszły z wnętrzności miłosierdzia mojego wówczas, kiedy konające serce moje zostało włócznią otwarte na krzyżu. Te promienie osłaniają dusze przed zagniewaniem Ojca mojego. Szczęśliwy, kto w ich cieniu żyć, będzie, bo nie dosięgnie go sprawiedliwa ręka Boga. Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. + PROŚ WIERNEGO SŁUGĘ MOJEGO (ks. Michał Sopoćko), ŻEBY W TYM DNIU POWIEDZIAŁ ŚWIATU CAŁEMU O TYM WIELKIM MIŁOSIERDZIU MOIM, ŻE KTO W DNIU TYM PRZYSTĄPI DO ŹRÓDŁA ŻYCIA, TEN DOSTĄPI ZUPEŁNEGO ODPUSZCZENIA WIN I KAR. + Nie znajdzie ludzkość ukojenia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do Miłosierdzia Mojego. + O, JAK BARDZO MNIE RANI NIEDOWIERZANIE DUSZY. TAKA DUSZA WYZNAJE, ŻE JESTEM ŚWIĘTY I SPRAWIEDLIWY, A NIE WIERZY, ŻE JESTEM MIŁOSIERDZIEM, NIE DOWIERZA MEJ DOBROCI. I szatani WIELBIĄ SPRAWIEDLIWOŚĆ MOJĄ, ALE NIE WIERZĄ W DOBROĆ MOJĄ. (…) POWIEDZ, ŻE MIŁOSIERDZIE JEST NAJWIĘKSZYM PRZYMIOTEM BOGA. WSZYSTKIE DZIEŁA RĄK MOICH SĄ UKORONOWANE MIŁOSIERDZIEM.«

»Święto to wyszło z wnętrzności Miłosierdzia Mojego i jest zatwierdzone w głębokościach zmiłowań moich. Wszelka dusza wierząca i ufająca miłosierdziu mojemu dostąpi go.«

»Święta s. M. Faustyna Kowalska – Dzienniczek, Miłosierdzie Boże w duszy mojej: 49, 74, 88, 206, 299, 300, 341, 420, 458, 463, 505, 570, 699, 715, 742, 796, 1041, 1042, 1059, 1073, 1082, 1109, 1517, 1530 - za zezwoleniem Kurii Metropolitalnej w Krakowie. L. 491/95 z dnia 7 marca 1995r.«

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Pt kwi 17, 2009 15:22
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL