Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Szachy do szkół! 
Autor Wiadomość
Post Szachy do szkół!
Jest akcja zbierania podpisów, żeby dzieci uczyły się logicznie myśleć, a nie tylko bezsensownie wkuwać formółki. Pomódz mają im w tym szachy.

http://mkarasinski.pl/index.php
http://www.youtube.com/watch?v=xSxKiWwg4es

Jak dla mnie pomysł jest bardzo doby, ja wysyłam mój podpis. Zbierzmy 100 000 podpisów, wtedy sejm może zacząć działać, pomysł jest jak najbardzie powarzny. Napiszcie co o tym sądzicie, po zapoznaniu się z tym fragmentem, co już w TVP o tym mówili. Pozdrawim i liczę na wasze poparcie.


Cz wrz 17, 2009 18:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 03, 2009 18:35
Posty: 645
Post 
Sebastian, a może najpierw naucz się ortografii. Nie chcę być złośliwa, ale jak widzę takie rażące błędy to mnie trzęsie. I to jeszcze u osób, które chcą coś zmieniać w oświacie. Tylko nie mów, że masz dysortografię.... :?


Cz wrz 17, 2009 18:42
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 11:06
Posty: 561
Post 
Sheeta!! Wyjęłas mi to spod...klawiatury :D

Poza tym, szachy w szkole? Jako co? Przedmiot?

Jakos głupio by było słuchac jak nauczyciel mówi, że w nastepnym ruchu "Goniec bije Konia w asyście Królowej" :D


Cz wrz 17, 2009 19:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
szachy to sport podobno więc zamiast w-fu :D oj uczniowie szczególnie CI na permanentnym zwolnieniu lekarskim chyba by się ucieszyli :D:D:D:D:D:D:D

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Cz wrz 17, 2009 20:07
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Sebastian, a może najpierw naucz się ortografii. Nie chcę być złośliwa, ale jak widzę takie rażące błędy to mnie trzęsie. I to jeszcze u osób, które chcą coś zmieniać w oświacie. Tylko nie mów, że masz dysortografię....


Piszesz że nie chcesz być złośliwa, ale jesteś :? Czy ja już naprawdę muszę po raz któryś z kolei tłumaczyć się z powodów błędów?

Sebastian88 napisał(a):
Błąd, jestem katolikiem Rzymskokatolickim. Żadne sekty.

Co do błędów ortograficznych to chciałbym żebyś wiedział, ale ja już to powtarzałem, jestem dyslektykiem, to nie moja wina, nie leży mi ortografia nie potrafię się ej dobrze nauczyć.
Przypominam również że nie jestem licealistą, właśnie skończyłem tę szkołę, posiadam już wykształcenie średnie.
Co do innych osobistych zażutów wolę się nie wypowiadać.

(Dobrze napisałem zażut ? Nie wiem, sory z góry.)


viewtopic.php?p=434369&highlight=jestem+dyslektykiem#434369

Cytuj:
To że robię błędy to nie oznacza że jestem leniwy tylko jestem dyslektykiem i robię błędy.

viewtopic.php?p=232211&highlight=jestem+dyslektykiem#232211

Tak to już jest któryś temat z kolei, gdzie tłumaczę się z tego powodu, naprawdę mnie już to nie bawi, takie uwagi mimo wszystko są złośliwe, tymbardziej że ja już powtarzałem to nie jeden raz.

Cytuj:
Jakos głupio by było słuchac jak nauczyciel mówi, że w nastepnym ruchu "Goniec bije Konia w asyście Królowej"


Oj widzę że nie wiesz nawet jak skomplikowane są debiuty i jak prcochłonne są obliczenia wariantów, poza tym szachy rozwijają logiczne myślenie, z tego co jednak napisałeś, sądzę że nie przeczytałeś nawet dlaczego taka akcja jest dobra, i jakie ma plusy.

Cytuj:
szachy to sport podobno więc zamiast w-fu

WF - Wychowanie Fizyczne, szachy jednak nie są grą gdzie liczy się nasze ciało, czyli fizyczny, zewnętrzny świat, ale cechuje ten sport skomplikowane myślenie, tak jako ciekawostkę mogę podać żę I E. Lasker, - mistrz śwaita, przez 27 lat! I Max Euwe również mistrz świata, byli wybitnymi matematykami, a jak wiesz 2010 - matura z matmy obowiązkowa dla wszystkich.


Cz wrz 17, 2009 23:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 03, 2009 18:35
Posty: 645
Post 
Sebastian, dysleksją można się tłumaczyć, jeżeli piszesz na kolanie. W tej chwili w samej przeglądarce podkreśla Ci błędy. Nie poprawianie ich to zwykły brak szacunku dla interlokutora. Nie tłumacz lenistwa chorobą. Aha, znałam jednego dyslektyka, robił straszne błędy i nie dało się go odręcznie czytać. Jak pisał na komputerze to po prostu sprawdzał wszystko. Ja też robię błędy, ale staram się je usuwać. Z szacunku do innych. To nie jest jakaś bardzo przykra powinność.

Szachy na kurniku to świetny sposób by komuś dowalić ;) Wystarczy obok odpalić sobie dobrą gierkę i udawać, że się myśli. Wolę osobisty kontakt z przeciwnikiem. To tak na marginesie ;)


Pt wrz 18, 2009 4:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 03, 2009 18:35
Posty: 645
Post 
Hehe, właśnie się skapnęłam, że ostatnie zdanie było do innego wątku :D Przepraszam, za gapiostwo ;)


Pt wrz 18, 2009 4:43
Zobacz profil
Post 
Całkowicie zgadzam się z Sheetą. W dobie worda takie pisanie i tłumaczenie się dysleksją to zwykłe lenistwo.


Crosis


Pt wrz 18, 2009 8:44
Post 
Całkowicie to Corsis i Sheeta nie macie pojęcia o moim komputerze.

Cytuj:
W tej chwili w samej przeglądarce podkreśla Ci błędy. Nie poprawianie ich to zwykły brak szacunku dla interlokutora. Nie tłumacz lenistwa chorobą.


No, pisząc tę wiadomość, popełniłem kilka błędów, (Umyślnie by to sprawdzić) tymczasem przeglądarka wcale nic mi nie pdreśla. Cóż nie mam Mozili tylko normalny Expolrer Windowsa. A więc wasze oskarżenia są niedorzeczne, bo nic mi nie poprawia się.

Cytuj:
W dobie worda takie pisanie i tłumaczenie się dysleksją to zwykłe lenistwo.


Tak a wiesz ile ten "Word" kosztuje? Ja nie mam 200 zł na taki program, może i więcej, a piratem nie jestem, generalnie z definicji mojej (Jakbyście chcieli mnie zdefiniować ;-) ) to nic ale to nic nie używam piracko, wszystko legalnie kupuję, dlatego też prawie do samego końca LO nie wiedziałem nawet co to jest "CRAK" wiem że to jest dziwne, ale chcę być uczciwy wobec producentów. A "Open Ofice" którego mam niestety zapomniałem mu wgrać słowniki. A płyty już nie mam.

Piszę całkiem serio. Wiecie zresztą sami że ja mówię wprost to o czym myślę, poznać to chyba po samych tytółach tematów, jakie tu założyłem.

A co do twojej uwagi o kurniku to jest mi również przykro z tego powodu jak ty traktujesz szachy.... Któlewską grę, jak pisał J. Kochanowski, A Leibnitz nazywał to nawet "Nauką".


Pt wrz 18, 2009 13:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 10, 2009 15:49
Posty: 83
Post 
To ja powracam do pytania: jako przedmiot obowiązkowy?:clever:
Hehe, sorry, ale to byłby chyba jeszcze bardziej zniechęcający przedmiot niż w-f :mrgreen: Nie każdy lubi szachy. Ja wolę chińczyka :D


Pt wrz 18, 2009 13:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 03, 2009 18:35
Posty: 645
Post 
Cytuj:
Tak a wiesz ile ten "Word" kosztuje?

Firefox- 0 PLN (podkreśla błędy), nauczenie się pisać po polsku: bezcenne. W IE pewnie też jest taka opcja, tylko pewnie trzeba sobie poszukać. Dla chcącego nic trudnego. Tym bardziej dyslektyka.


Pt wrz 18, 2009 15:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 03, 2009 18:35
Posty: 645
Post 
Znowu dla posty pod sobą... Ale wiem, opcji edytuj nie ma i nie będzie ;)

Cytuj:
Hehe, sorry, ale to byłby chyba jeszcze bardziej zniechęcający przedmiot niż w-f Mr. Green Nie każdy lubi szachy. Ja wolę chińczyka Suszę zęby

Wiesz nieznośna, gdyby w szkole uczyli tylko przedmiotów, które się lubi, to musieliby chyba zostawić same przerwy :lol:

Generalnie same szachy jako takie to bez sensu, jako przedmiot, ale można by było wprowadzić logikę, nie zaszkodziłoby młodzieży 8)


Pt wrz 18, 2009 15:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post 
Sebastian88 napisał(a):
Całkowicie to Corsis i Sheeta nie macie pojęcia o moim komputerze.

Cytuj:
W tej chwili w samej przeglądarce podkreśla Ci błędy. Nie poprawianie ich to zwykły brak szacunku dla interlokutora. Nie tłumacz lenistwa chorobą.


No, pisząc tę wiadomość, popełniłem kilka błędów, (Umyślnie by to sprawdzić) tymczasem przeglądarka wcale nic mi nie pdreśla. Cóż nie mam Mozili tylko normalny Expolrer Windowsa. A więc wasze oskarżenia są niedorzeczne, bo nic mi nie poprawia się.

Cytuj:
W dobie worda takie pisanie i tłumaczenie się dysleksją to zwykłe lenistwo.


Tak a wiesz ile ten "Word" kosztuje? Ja nie mam 200 zł na taki program, może i więcej, a piratem nie jestem, generalnie z definicji mojej (Jakbyście chcieli mnie zdefiniować ;-) ) to nic ale to nic nie używam piracko, wszystko legalnie kupuję, dlatego też prawie do samego końca LO nie wiedziałem nawet co to jest "CRAK" wiem że to jest dziwne, ale chcę być uczciwy wobec producentów. A "Open Ofice" którego mam niestety zapomniałem mu wgrać słowniki. A płyty już nie mam.

Piszę całkiem serio. Wiecie zresztą sami że ja mówię wprost to o czym myślę, poznać to chyba po samych tytółach tematów, jakie tu założyłem.

A co do twojej uwagi o kurniku to jest mi również przykro z tego powodu jak ty traktujesz szachy.... Któlewską grę, jak pisał J. Kochanowski, A Leibnitz nazywał to nawet "Nauką".

Mozilla Firefox podkreśla błędy, nie wiem jak z Operą.
Nie musisz kupować Worda. poczytaj o OpenOffice.org :) darmowy pakiet biurowy, nawet nie wiem, czy nie lepszy od MS Office :)

_________________
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." - Albert Einstein


Pt wrz 18, 2009 16:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post 
ajj, nie doczytałem. tak czy siak, mi bez żadnych dodatków podkreśla. :P

_________________
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." - Albert Einstein


Pt wrz 18, 2009 16:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 03, 2009 18:35
Posty: 645
Post 
Cytuj:
A co do twojej uwagi o kurniku to jest mi również przykro z tego powodu jak ty traktujesz szachy.... Któlewską grę, jak pisał J. Kochanowski, A Leibnitz nazywał to nawet "Nauką".

Niby jak ja traktuję szachy? Zupełnie normalnie traktuję szachy, jak intelektualną rozrywkę. Ot, stwierdziłam tylko, że wolę żywego przeciwnika, czy to jakaś obraza w stosunku do szachów ;)?


Pt wrz 18, 2009 16:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL