Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Szachy do szkół! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post 
Szachy ? Owszem. Bierzemy kieliszki 25 ml jako pionki, komplety po cztery tak samo wyglądających ale większych pojemności za figury, setki za damę i króla. Następnie napełniamy je wszystkie alkoholem którego oprocentowanie zależy od stopnia zaawansowania graczy. Zasady jak w zwykłych szachach a zbite się wypija. Gra jest wyjątkowo sprawiedliwa bo kto więcej bije ten po jakimś czasie zaczyna wyrównywać poziomem do zbijającego mniej :D


Wt wrz 29, 2009 6:35
Zobacz profil
Post 
Hehehe... takie szachy można już kupić...

Polecam też napełnianie ich dwoma rodzajami wódek: czarne żołądkową, białe czystą ;) Kto pierwszy spadnie pod stół albo zmarnuje alkohol - przegrywa :D


Crosis


Wt wrz 29, 2009 7:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post 
I do szkół

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


Wt wrz 29, 2009 8:43
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Boks i szachy w jednym to tak, jakby łączyć ogień z wodą. Czy da się te dwa żywioły scalić - połączyć intelekt z siłą fizyczną? Okazuje się, że można, i to z powodzeniem. Chessboxing, bo tak się zwie ten swoisty dwubój, zyskuje sobie na świecie coraz większą popularność.

Fot. Picasa 2.0 Arch / AGENCJA GAZETA
więcej zdjęć
Zasady tej dyscypliny są proste. Pojedynek zakontraktowany jest na 15 trzyminutowych rund. Siedem z nich zajmuje walka na pięści, a osiem gra w szachy. Co rundę bokser zamienia się w szachistę lub odwrotnie. Do gry zamontowany na specjalnych linach stolik z szachownicą zjeżdża na ring, zawodnicy zakładają specjalne słuchawki na uszy, bo rwetes w hali jest niesamowity, i rozgrywają partię. Potem stolik wędruje do góry, a pięściarze krzyżują rękawice. Przed czasem można wygrać w przypadku nokautu albo mata. Jeśli na szachownicy jest remis, to wówczas o zwycięstwie decyduje punktacja walki bokserskiej, którą sędziuje trzech arbitrów. Oczywiście nie każdy, kto potrafi przestawiać figury na szachownicy, może uprawiać ten sport. Kryteria są dość surowe - przede wszystkim wymagane jest posiadanie pierwszej kategorii szachowej, czyli rankingu ELO minimum 1800 pkt, a ponadto trzeba mieć stoczonych co najmniej dziesięć bokserskich walk amatorskich. Dodatkową trudnością jest to, że nie ma tu kategorii wagowych.

Dobra strategia


http://www.sport.pl/inne/1,64998,4212721.html

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

"Szachoboks" - nieco inna odmiana gry w szachy, a przykład z alkoholem już praktykuje się od dawna, kolega wpadł na pomysł że za każdą zbitą bierkę popija się piwo. Ciekawą alternatywą są "Antyszachy" no ale wszystkie to dziwolągi szachowe chyba się nie nadają do podstawówki.

:)


Wt wrz 29, 2009 8:58

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Sebastian88 napisał(a):
(...) a przykład z alkoholem już praktykuje się od dawna, (...)


Zgadza się, dawno temu grałem w wersji "lajt", czyli przegrywający stawia piwo wygrywającemu. Może nie tak silne sprzężenie zwrotne jak w propozycji CzłowiekaBezOczu, ale też działa. Chociaż sprawiedliwości bym do tego nie mieszał, chyba że jakąś w stylu społecznej ;)


Wt wrz 29, 2009 9:32
Zobacz profil
Post 
http://www.chessgames.com/perl/chessgame?gid=1336207

Partia rozegrana przez dwóch filozofów, sama partia jest w sobie nie najlepsza, ale ukazuje kto był zainteresowany królewską grą.


Śr wrz 30, 2009 8:49

Dołączył(a): Pt lip 17, 2009 4:41
Posty: 225
Post 
Sebastian88 napisał(a):
http://www.chessgames.com/perl/chessgame?gid=1336207

Partia rozegrana przez dwóch filozofów, sama partia jest w sobie nie najlepsza, ale ukazuje kto był zainteresowany królewską grą.

Hah. I widać czemu obaj nie zostali matematykami ;-) takich byków jak oni9 obaj w tej partii to ja juz od czasów podstawówki nie robię, a to daaaawno było ;-)

_________________
Brian: Nie musicie iść za mną, nie musicie iść za kimkolwiek! Musicie myśleć! Jesteście indywidualistami! Tłum: Jesteśmy indywidualistami! Brian: Wszyscy jesteście różni! Tłum: Wszyscy jesteśmy różni! Człowiek w tłumie: Ja nie jestem… Tłum: Ćśśś!


Śr wrz 30, 2009 9:30
Zobacz profil
Post Re: Szachy do szkół!
http://www.chessgames.com/perl/chessgame?gid=1278768

Karol Marx wymiata :-)


Śr gru 09, 2009 1:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 25, 2009 18:29
Posty: 265
Post Re: Szachy do szkół!
Koncepcja wprowadzenia szachów do szkół jest głupia tak jak sama koncepcja szkoły.
Człowiek się uczy znakomicie wtedy kiedy wystąpi w nim emocjonalna potrzeba nauczenia się czegoś a nie tylko dlatego, że urzędnicy postanowią by się czegoś nauczył.

Każda ocena niedostateczna wystawiona w szkole powinna się kończyć zwolnieniem nauczyciela i dyrektora placówki z pracy, powinna też pociągać za sobą zmianę na stanowisku ministra edukacji.

_________________
>>>>>>>>>> link <<<<<<<<<<<


N gru 13, 2009 12:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 27, 2009 21:32
Posty: 121
Post Re: Szachy do szkół!
Mnie gry w szachy nauczył kiedyś mój dziadek ale od dawna nie gram i nie nie idzie mi tak jak kiedyś umiałam ale umiem grac dobrze w remika :-)


N gru 13, 2009 13:08
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt sty 29, 2010 22:05
Posty: 3
Post Re: Szachy do szkół!
Jestem przeciw, szachy uczą wrogości oraz okrucieństwa - bicie biednych pionków jest niedopuszczalnie, zwłaszcza jeśli mówimy o umysłach dzieci. Natomiast nauka ortografii wydaje mi się o wiele bardziej pacyfistycznym i praktycznym pomysłem.


Pt sty 29, 2010 23:11
Zobacz profil
Post Re: Szachy do szkół!
Cytuj:
Jestem przeciw, szachy uczą wrogości oraz okrucieństwa - bicie biednych pionków jest niedopuszczalnie, zwłaszcza jeśli mówimy o umysłach dzieci.


Rozumiem więc, że nie masz pojęcia o tym czym jest sport. Z takim podejściem to zajęcie wf - u należało by wycofać, ponieważ dzieci "kopią" tam piłkę. "Uderzają" paletkami w biedną piłkę tenisową... . Nic tylko walą, rąbią, siekają i gryzą...

Czy ty masz pojęcie co to jest rywalizacja, sport rozrywka? Ja gram w szachy z moimi najdroższymi przyjaciółmi i nigdy nie było wśród nas żadnej wrogości. To że jesteśmy przeciwnikami w partii szachowej wcale nie oznacza że jesteśmy wrogami. Zawsze gram bardzo życzliwie, rozmawiając sobie i mile spędzając czas. To co ty napisałeś to bezpodstawna agresja i bezmyślność w stosunku do gry, która nie tylko jest formą rozrywki, ale także zmusza do logicznego myślenia i obliczania wariantów.

Wskaż mi choć jedno dziecko, które grając w szachy stało się agresywne i otępiałe. Ja mogę ci wskazać Bobiego Fischera - mistrza świata, nauczył się grać w szachy jako dziecko i osiągnął niezwykłe rezultaty.

Obrazek

A teraz z innej beczki:
Dzisiaj w programie "UWAGA" na TVN o 19 45 będzie program poświęcony temu projektowi czyli "SZACHY DO SZKÓŁ" polecam zobaczyć, możemy potem w dyskusji nawiązać do tego programu :-)

http://uwaga.onet.pl/29785,news,,szachy ... ortaz.html


So lut 13, 2010 16:47
Post Re: Szachy do szkół!
Sprostowanie, to nie dzisiaj. Poproszę moderatora o zmianę treści poprzedniego postu.
Reportaż Będzie 20 lutego.


So lut 13, 2010 20:16

Dołączył(a): N lut 05, 2012 16:34
Posty: 858
Post Re: Szachy do szkół!
W tym wątku zauważyłem, że ciągnęła się dyskusja szachy vs gry komputerowe.
Pomyślałem, że dodam coś co zasłyszałem z internetu. Ponoć Garry Kasparow na twiterze opublikował post, w którym miał stwierdzić rzecz następującą (Parafrazuję): "Za 100 lat League of Legends, już nie będzie tymczasem w szachy będziemy grali zawsze". I jak by się tak zastanowić, to jest co nieco w tym racji. W szachy ludzkość gra już praktycznie powszechnie od XV wieku, jeśli nie trochę wcześniej (chodzi mi o zasady gry, takie jak dzisiaj panują), tymczasem wiele wymiataczy "Warcrafta" czy innych gier poszli w zapomnienie i już muszą się "przekwalifikowywać", gdyż nikt, albo jedynie bardzo mało ludzi lubuje się w grach, które mają więcej niż 3-4 lata (Jest może parę wyjątków). A Szachy ciągle są popularne i chyba żadna gra komputerowa tak nie kształtuje logicznego myślenia (szczególnie u dzieci) jak właśnie ona. O zaletach szachów właściwie pisać nie trzeba, gdyż są one oczywiste, a jeśli chodzi o temat, to rzeczywiście, coraz to więcej przedszkoli a także szkół podstawowych wprowadzają je do swojego programu.

_________________
Cogito ergo credo. / Dei servitus vera libertas.


Pn cze 09, 2014 12:40
Zobacz profil
Post Re: Szachy do szkół!
Jedyny problem z szachami, że to jest na tyle prosta gra (w sensie liczby parametrów), że komputery potrafią w nią grać na poziomie mistrzów świata w dużej mierze po prostu siłowo sprawdzając wszelkie możliwości... Ale z bardziej złożonymi grami, takimi jak nawet Wesnoth, już zdaje się że im gorzej idzie: http://wiki.wesnoth.org/WhyWritingAWesnothAIIsHard


Pn cze 09, 2014 14:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL