Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Zamawianie Mszy św. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 20, 2010 13:28
Posty: 1
Post Zamawianie Mszy św.
Jest możliwość zamówienia intencji mszalnej również w parafiach misyjnych u polskich misjonarzy pracujących poza granicami Polski. Jest to duża pomoc w utrzymaniu się na placówce misyjnej. Jeżeli ktoś sobie życzy zamówić Mszę św., która będzie odprawiona w Rosji, proszę o kontakt: pociek@gmail.com
ks. Tomasz Poterała MSC
http://www.misionari.sk


Dane potwierdzone przez administrację forum


So mar 20, 2010 13:35
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 19, 2010 16:25
Posty: 2
Post Re: Zamawianie Mszy św.
ja chcialabym zamowic msze ale w polsce. chodzi o moja siostre. czeka ją powazna operacja. czy ktos moglby mi udzielic jakichs wskazowek lub informacji gdzie moglabym to zrobic?


So cze 19, 2010 16:35
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Zamawianie Mszy św.
Mieszkasz w Polsce? Idź do swojej parafii i zamów. Sprawdź w jakich godzinach jest kancelaria parafialna i działaj.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


So cze 19, 2010 16:39
Zobacz profil
Post Re: Zamawianie Mszy św.
Można zamówić w necie, u kamilianów. Oni opiekują się chorymi.


Cz cze 23, 2011 21:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 23, 2014 13:24
Posty: 7
Post Re: Zamawianie Mszy św.
Chciałabym zamówić msze św. dla mojej szwagierku, która jest w USA (okolice Nowego Jorku) - czy ktoś ma informacje (namiary na księży) w tym regionie?

_________________
Miłujmy się!


Cz wrz 25, 2014 10:02
Zobacz profil
Post Re: Zamawianie Mszy św.
U mnie czeka się w kolejce na zamówienie mszy - o pogrzebowych to już nie wspomnę. Dobra opcją jest wybór zakonu lub bractwa i zamówienia np: Mszy św. gregoriańskich.


Śr mar 16, 2016 7:54

Dołączył(a): N lip 31, 2016 14:27
Posty: 6
Post Re: Zamawianie Mszy św.
Cześć,

Mam takie pytanie, odnośnie zamawiania Mszy Św.
Utarło się, że człowiek powinien obdarować datkiem Kościół za Mszę.

Czy można tego uniknąć? Jestem zwolennikiem datkowania, ale nie za coś.
Nigdy nie lubiłem tego schematu. Wolę wrzucić na tacę, niż dawać datek do ręki.

_________________
Zapraszam na stronę: tabex !


N lip 31, 2016 15:16
Zobacz profil
Post Re: Zamawianie Mszy św.
Michalkos75 napisał(a):
Cześć,

Mam takie pytanie, odnośnie zamawiania Mszy Św.
Utarło się, że człowiek powinien obdarować datkiem Kościół za Mszę.

Czy można tego uniknąć? Jestem zwolennikiem datkowania, ale nie za coś.
Nigdy nie lubiłem tego schematu. Wolę wrzucić na tacę, niż dawać datek do ręki.

Chyba jedynie w bardzo wyjątkowych sytuacjach można uniknąć datkowania/ofiary za zamówioną intencję mszalną.


N lip 31, 2016 16:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Zamawianie Mszy św.
Michalkos75 napisał(a):
Cześć,

Mam takie pytanie, odnośnie zamawiania Mszy Św.
Utarło się, że człowiek powinien obdarować datkiem Kościół za Mszę.

Czy można tego uniknąć? Jestem zwolennikiem datkowania, ale nie za coś.
Nigdy nie lubiłem tego schematu. Wolę wrzucić na tacę, niż dawać datek do ręki.


Nie utarło się,tylko to są Słowa Pana Boga ze ST jeszcze,które Apostołowie powtarzali wielokrotnie,m.in. "Nie zawiążesz pyska wołu młócącemu"
Michał,przeraża mnie taki tok myślenia,ale jeśli już taki z ciebie 'indywidualista', to złóż intencję na Mszę Św.u poczciwych biednych franciszkanów online np. tutaj -> http://www.opio.waw.pl
i zapłać "co łaska", znaczy się ile chcesz, o ile w ogóle chcesz.
Bóg jest HOJNY,w dawaniu i przebaczaniu,stąd Kult Bożego Miłiosierdzia,który mówi nam jaki jest Ojciec Niebieski. pamiętaj o tym,mam nadzieję,że to będzie przyczynkiem twojej głębszej refleksji na ten temat.:)

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


N lip 31, 2016 16:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: Zamawianie Mszy św.
dominikbartlomiej napisał(a):
Nie utarło się,tylko to są Słowa Pana Boga ze ST jeszcze,które Apostołowie powtarzali wielokrotnie,m.in. "Nie zawiążesz pyska wołu młócącemu"
Michał,przeraża mnie taki tok myślenia,ale jeśli już taki z ciebie 'indywidualista', to złóż intencję na Mszę Św.u poczciwych biednych franciszkanów online np. tutaj -> http://www.opio.waw.pl
i zapłać "co łaska", znaczy się ile chcesz, o ile w ogóle chcesz.
Bóg jest HOJNY,w dawaniu i przebaczaniu,stąd Kult Bożego Miłiosierdzia,który mówi nam jaki jest Ojciec Niebieski. pamiętaj o tym,mam nadzieję,że to będzie przyczynkiem twojej głębszej refleksji na ten temat.:)


Wg mnie nie powinno przerażać to, że ktoś nie chce płacić za Mszę pieniędzmi, bo jeśli podchodzimy do tego jako formę zapłaty za usługę w czysto ekonomicznym znaczeniu, co i mnie często frapowało, to faktycznie może to budzić pewne wątpliwości.
Jednak moim zdaniem to naturalne i bardzo ludzkie, szczególnie w dzisiejszym materialistycznym świecie, że dawanie pieniędzy za odprawienie Mszy budzi niechęć. Tym bardziej, że księża w większości sami oczekują zapłaty, czasem nawet tworząc cenniki swoich "usług". To dodatkowo zniechęca nas do dawania na Kościół.
Osobiście rozumiem postawę Michała, też odczuwam to bardziej w charakterze płacenia za usługę niż dzielenia się moim dorobkiem z bliźnimi w Kościele, który zgodził się odprawić Mszę w mojej intencji. Tak zostałem wyuczony, nie ma w tym nic złego, ale mam też swój rozum i wiem, że powinno się to odczuwać w charakterze miłości bliźniego. "Godzien jest robotnik zapłaty swojej", ale w sensie zapłaty wynikającej z miłości bliźniego, z bezinteresownej potrzeby serca, nie z wymogu czy cennika, albo jakiejś umowy pomiędzy stronami. Samo określenie "zamawianie Mszy" kojarzy się z zakupem usługi i mnie osobiście drażni, mimo że wiem, że nic złego nie ma w podtekście. Sam bym to inaczej nazwał.

Tak na marginesie, na stronie Niedzieli -> http://niedziela.pl/artykul/71954/nd/Pr ... a-Swietego jest takie wytłumaczenie zwrotu o wole, cyt:
"65. Nie zawiążesz pyska wołowi młócącemu - pracownik ma prawo korzystania z owoców swej pracy.
W Księdze Powtórzonego Prawa Mojżesz poucza swój naród, jak ma zachowywać zasady sprawiedliwości i miłości we wszystkich dziedzinach życia, nawet w odniesieniu do zwierząt. Używa dokładnie tego zwrotu: „Nie zawiążesz pyska wołowi młócącemu” (Pwt 25, 4).
W niedawnych jeszcze czasach posługiwano się u nas zwierzętami, które ciągnęły kierat przy młóceniu. Dziś zastępują je maszyny. Dlatego przysłowie to jest coraz mniej używane.
Zasada udziału pracowników w zyskach przedsiębiorstwa jest jak najbardziej aktualna."

Natomiast w Biblii Tysiąclecia jest cały ciekawy fragment o tym w 1. Liście do Koryntian -> http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=294.

Ja bym polecał "zamawianie" Mszy u Dominikanów. Stosują się do zasady "co łaska", można też nic nie dawać. Tak usłyszałem, gdy byłem u nich (Dominikanie ze Służewca w Warszawie) rozmawiać o swoim ślubie i nie wiedziałem jak te sprawy są u nich, ani jak o tym rozmawiać. Bardzo ciepło i sympatycznie mnie z tym przyjęli i wszystko wyjaśnili.

Jeśli chodzi o nie dawanie na Mszę w ogóle, to moim zdaniem jest to uzasadnione tylko jeśli chciałby Mszę zamówić ktoś bardzo ubogi, o którego statusie materialnym ksiądz wie, np. jest w grupie rodzin, które z parafii dostają paczki świąteczne dla najuboższych. Od tych ludzi trudno oczekiwać datków, jeśli ledwo starcza im na chleb.

Jednak jeśli ktoś ma dość na wszystko (auto, mieszkanie, pracę itp), to nie ma żadnego uzasadnienia, chyba poza skąpstwem, aby nie miał się podzielić trochę z księdzem, który też chciałby mieć na opłaty, światło, czy ogrzewanie lub organistę w kościele i cała masę innych kosztów :).

PS. wiem że wątek jest stary, ale potrzebowałem się tutaj wypowiedzieć.


Wt sty 08, 2019 15:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 14, 2020 14:36
Posty: 7
Post Re: Zamawianie Mszy św.
Ja przy okazji tego tematu chciałbym poinformować, że istnieje system online umożliwiający właśnie zamawianie mszy online i sprawdzanie dostępnych terminów. Aplikacja ma też wiele innych możliwości związanych z zarządzaniem wspólnotą. Umożliwia między innymi zaoszczędzeniem czasu przy wyznaczaniu oficjów. Osoby zainteresowane zapraszam na stronę - można zapoznać się z możliwościami InConvento - poczytaj o możliwościach albo zadać pytanie.
Proszę nie zamieszczać reklam! bramin


N cze 21, 2020 21:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 21, 2022 15:03
Posty: 8
Post Re: Zamawianie Mszy św.
A czy tam można sprawdzić kto będzie tę mszę odprawiał oraz czy jest możliwość uczestnictwa online w zamówionej mszy?

_________________
Wszystko czego potrzebuje jest na Podkarpaciu https://rzeszowpodkarpackie.com/


So paź 22, 2022 11:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL