Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 12:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 Krwawe Święta - apel o oszczędzenie cierpień karpiom 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Krwawe Święta - apel o oszczędzenie cierpień karpiom
Skutkiem wymiernym jest to, że ludzie w ogóle rozumieją co te cyferki oznaczają. Ja nie twierdziłem, że lamentujący zbawią świat!

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr gru 17, 2014 19:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 12, 2014 11:29
Posty: 134
Post Re: Krwawe Święta - apel o oszczędzenie cierpień karpiom
Wracając do ryb: co roku tyle apeli o niekupowaniu żywych karpi, bo się duszą w reklamówce, bo są niefachowo uśmiercane.. przecież codziennie ryby giną na statkach, kutrach i na łodziach rybackich - są wyławiane siecią i wrzucane do ładowni, zasypywane lodem i stłoczone duszą się z braku wody.. Ja to różnica, czy ryba ginie samotnie czy w stadzie? Ryby mrożone czy filetowane też kiedyś były zywe - i bez względu na to w jaki sposób zostały uśmiercone - na pewno nie była to humanitarna dekapitacja w narkozie!

_________________
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" (Seneka Młodszy)


Cz gru 18, 2014 2:54
Zobacz profil
Post Re: Krwawe Święta - apel o oszczędzenie cierpień karpiom
Wiesz.... Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Dlatego nikt nie protestuje przeciwko postępowaniu z rybami po ich złowieniu w morzu, ale w sprawie karpi w sklepach mnożą się apele o ich humanitarne zabijanie i "broń Boże, nie na oczach dzieci".


Cz gru 18, 2014 8:43
Post Re: Krwawe Święta - apel o oszczędzenie cierpień karpiom
No tak pewnie lepiej kupic pangę z Chin....albo napakowanego łososia norweskiego.
Ble...
Karp ma swoje miejsce w polskim menu i żadna obca ryba mu nie dorówna:)


Cz gru 18, 2014 9:23
Post Re: Krwawe Święta - apel o oszczędzenie cierpień karpiom
Maria-Magdalena napisał(a):
Karp ma swoje miejsce w polskim menu i żadna obca ryba mu nie dorówna:)

Polemizowałbym. Osobiście wolę ryby morskie od słodkowodnych. Zwłaszcza od karpia, który mi zawsze cuchnie mułem.


Cz gru 18, 2014 9:27
Post Re: Krwawe Święta - apel o oszczędzenie cierpień karpiom
Kozioł napisał(a):
Na prawdę chcesz taka ekumeniczna Wigilię zorganizować?
Proponuję:
- karp dla katolików
- gęś dla ewangelików
- zielenina dla ateistów
- grzyby dla wszystkich
:D


Jesteś wielki!!!

Uśmiech na dobry dzień jest jak najbardziej wskazany. A ja się własnie usmiecham :)
Tylko gdybyś zechciał wytłumaczyć mi dlaczgo zielenina dla ateistów.

Dobrego dnia


Cz gru 18, 2014 9:28
Post Re: Krwawe Święta - apel o oszczędzenie cierpień karpiom
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Polemizowałbym. Osobiście wolę ryby morskie od słodkowodnych. Zwłaszcza od karpia, który mi zawsze cuchnie mułem.


Polemizuj...
Karpia trzeba umieć przyrządzić!
Ot i cała tajemmnica.

A jakie rybki nie słodkowodne preferujesz?


Cz gru 18, 2014 9:32
Post Re: Krwawe Święta - apel o oszczędzenie cierpień karpiom
Maria-Magdalena napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Polemizowałbym. Osobiście wolę ryby morskie od słodkowodnych. Zwłaszcza od karpia, który mi zawsze cuchnie mułem.


Polemizuj...
Karpia trzeba umieć przyrządzić!
Ot i cała tajemmnica.

Nie przypominam sobie karpia, którego nie czułbym mułem. I już pomijam fakt istnienia w nim koszmarnie wkurzających przy jedzeniu ości wewnątrz mięśniowych.

Cytuj:
A jakie rybki słodkowodne preferujesz?

Akwariowe. ;)

Nie jadam ryb słodkowodnych. Nie smakują mi. Jak pisałem: Ryba morska rządzi. :)


Cz gru 18, 2014 9:41
Post Re: Krwawe Święta - apel o oszczędzenie cierpień karpiom
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Akwariowe.

Bo się popłaczę...tylko nie złotą rybkę.

A na serio:
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Nie jadam ryb słodkowodnych. Nie smakują mi. Jak pisałem: Ryba morska rządzi.


Wiem.

No to jak morska ryba rządzi w Twoim domu?

Ja lubię halibuta, niestety trudno dostępny jako świeży w mojej częsci kraju.


Cz gru 18, 2014 9:48
Post Re: Krwawe Święta - apel o oszczędzenie cierpień karpiom
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Wiesz.... Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Dlatego nikt nie protestuje przeciwko postępowaniu z rybami po ich złowieniu w morzu, ale w sprawie karpi w sklepach mnożą się apele o ich humanitarne zabijanie i "broń Boże, nie na oczach dzieci".

Dokładnie - na kanale TV Kuchnia pokazują dokument o idiotycznych zaleceniach urzędników UE w kwestii połowu ryb.
Otóż wyznaczenie różnych okresów połowu i ochrony ryb skutkuje tym, że rybacy przed zawinięciem do portów sortują ryby, które wpadły im w sieci i te na dany okres zakazane, martwe setkami kilogramów wyrzucają do morza.
Kary za przywiezienie zakazanych w danym okresie ryb sa drastyczne, z odebranie prawa do połowów włącznie.
Lepiej zmarnować niż nakarmić głodnych......krzywy ogórek służy jako nawóz, martwa ryba zanieczyszcza morze.....ale urzędnicy pracują.....
I strasznie się obrazili na Bieńkowską, bo odważyła się powiedzieć o marności ich pracy....
Ekolodzy jakoś zaspali.....


Cz gru 18, 2014 9:55

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Krwawe Święta - apel o oszczędzenie cierpień karpiom
bert04 napisał(a):
[W moich rejonach północnych Niemiec tradycyjną potrawą wigilijną jest - nie spadnij z krzesła - kiełbaska smażona i sałatka kartoflana*. .



Nie spadam.W częsci Francji to pasztet z gęsi.
Karpia w Polsce , na początku XX wieku najczęściej spożywali Żydzi.
A w stawach hodowlanych dominowały dwie ryby : karp i cokolwiek teraz w Polsce zapomniany karaś.Tylko chyba te dwie ryby są w stanie znieść małe zamulone stawiki.


Cz gru 18, 2014 10:17
Zobacz profil
Post Re: Krwawe Święta - apel o oszczędzenie cierpień karpiom
Prosty sposób na pozbycie się smaku mułu - choć aktualnie przy standardach sanit-hig stawów, rzadko występuje zamulenie - karpia wyfiletować, pokroić, skropić obficie sokiem z cytryny, posolić, popieprzyć, (inni radzą dodać pokrojonej cebuli). Po 2-3 godzina ryba pozbawiona jest smaku zamulenia.
A ości?......chcąc uniknąć wszelkich ości, należy kupić tilapię, zwaną rybą św Piotra.


Cz gru 18, 2014 12:35
Post Re: Krwawe Święta - apel o oszczędzenie cierpień karpiom
Maria-Magdalena napisał(a):
Uśmiech na dobry dzień jest jak najbardziej wskazany. A ja się własnie usmiecham :)
Tylko gdybyś zechciał wytłumaczyć mi dlaczgo zielenina dla ateistów.

Skoro karp to po katolicku, gęś po ewangelicku, to niewierzącym drogą eliminacji tylko zielone zostaje :D


Cz gru 18, 2014 15:08
Post Re: Krwawe Święta - apel o oszczędzenie cierpień karpiom
Alus napisał(a):
...inni radzą dodać pokrojonej cebuli....

Z przekładaniem ryby cebulą pierwszy raz spotkałem się na Pomorzu.
Ryba rano złowiona, oprawiona i przełożona cebulą czekaął do obiadu. Smażona koniecznie na obiad. Na kolację wg standardów rybaków poprzedniego pokolenia ryba byłaby już nieświeża :)


Cz gru 18, 2014 15:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 12, 2014 11:29
Posty: 134
Post Re: Krwawe Święta - apel o oszczędzenie cierpień karpiom
Jestem z Pomorza, też o tym słyszałam, ale nigdy nie robiłam. Zawsze kupowaliśmy karpie nie w markecie lecz z dobrej hodowli i zawsze były znakomite. Teraz mieszkam w WLKP, świąt nie obchodzimy jakoś szczególnie, więc karp zszedł na trzeci plan (jadamy tylko u moich Rodziców). Jemy ryby średnio 2x w tygodniu - ale głównie dorady, pstrągi, labraksy, dorsze, niektóre przyjeżdżają żywe, ale sprzedawca zabija i oprawia) Co kto lubi.

_________________
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" (Seneka Młodszy)


N gru 21, 2014 0:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL