Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:26



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 UWAŻAJ zanim pomożesz, nawet jeśli czytasz taką prośbę! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr cze 26, 2013 16:20
Posty: 1
Post UWAŻAJ zanim pomożesz, nawet jeśli czytasz taką prośbę!
Mam na imię Dorota, mam 34 lata. Jestem matką samotnie wychowującą troje małych dzieci. Trzy lata temu w tragicznych warunkach zginął mój mąż. Pozostawił problemy i ogromny ból. Od tamtej pory moje życie to walka każdego dnia o kawałek chleba i dach nad głową. Dzięki pracy dorywczej udawało nam się żyć w smutku, biednie, ale żyć. Teraz to nie życie, to wegetacja.

Pół roku temu zemdlałam. Stos badań wykazał, że to nowotwór, biopsja potwierdziła diagnozę, że to nowotwór złośliwy. Początkowo zaatakował moje narządy płciowe. Usunięto mi trzy guzki, jednak rak nadal zjada mnie od środka. Teraz zaatakował jelito grube, co będzie dalej aż strach się bać. Dwa miesiące temu przerwałam leczenie, na które mnie nie stać.

Utrzymuję się z renty po mężu oraz dodatku rodzinnego. Syn Patryk jest dzieckiem niepełnosprawnym z orzeczeniem, przewlekle choruje na astmę oskrzelową. Córka Kamila jest pod opieką kliniki neurologiczno-psychologicznej ze względu na traumatyczne przeżycia (była świadkiem śmierci – samobójstwa ojca). Syn Piotr jest malutki i potrzebuje stałej opieki.

Moje dochody to 1400 zł z tego 700 zł to opłata za mieszkanie. 300 zł to zasiłek pielęgnacyjny na leczenie syna. Po opłaceniu rachunków na życie zostaje nam 300 zł. Proszę mi wierzyć, że nie jestem w stanie nakarmić dziecka za 3 zł dziennie.

Największy ból sprawia mi patrzenie, jak dzieci są wciąż niedożywione, a ja muszę dokonywać wyboru między żywnością, a lekami dla siebie, by dla nich żyć. Na pomoc rodziny nie mogę liczyć, żyją w skrajnych warunkach. W mops-ie wciąż brakuje pieniędzy – przez ostatnie pół roku dostałam 300 zł na lekarstwa dla dzieci.

Wszyscy każą czekać, lecz jak długo mam karmić nadziejami dzieci, że w końcu kupię im nowe buty, czy kurtkę, bo ta jest już podarta?

Brakuje mi wszystkiego: żywności, środków czystości, obuwia, odzieży, ale przede wszystkim brakuje mi już sił by walczyć i żyć. Wszyscy mówią – dla dzieci. Lecz serce mi pęka, gdy patrzą na mnie i proszą, a ja nie potrafię im pomóc. Nie dla mnie, lecz dla dzieci – dajcie szanse sam żyć!


Śr cze 26, 2013 16:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 31, 2010 14:55
Posty: 185
Post Re: BLAGAM O POMOC
W jaki sposób możemy Ci pomóc?

_________________
Powtarzanie rzeczy oczywistych jest obowiązkiem inteligentnych ludzi - G. Orwell


Cz cze 27, 2013 15:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 02, 2013 21:31
Posty: 140
Post Re: BLAGAM O POMOC
Niestety będziesz musiała udowodnić swoje ciężkie położenie - wtedy możesz liczyć na pomoc. Stopień dramatyczności Twojej sytuacji jest wręcz zatrważający a tym samym lekko wątpliwy.

Tymczasem udaj się do najbliższej parafii - Caritas jako tako przędzie i na pewno z pustymi rękami nie odejdziesz.

Masz internet?


Pt cze 28, 2013 0:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 09, 2010 8:49
Posty: 994
Post Re: BLAGAM O POMOC
http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/ ... czyc-i-zyc

_________________
http://www.pompejanka.info


Pt cze 28, 2013 8:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 02, 2013 21:31
Posty: 140
Post Re: BLAGAM O POMOC
czyli brakuje tylko numeru konta. Czekamy.


Pt cze 28, 2013 9:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 19, 2011 20:50
Posty: 2
Post Re: BLAGAM O POMOC
Są też fundacje zajmujące się pomocą rodzinie, sama wolontariuję od czasu do czasu w jednej z nich. Nazywa się Soli Deo.
Masz internet - poszukaj.
Przy parafiach tez bywają takie punkty apteczne, gdzie można dostać za tanie pieniądze leki albo wręcz za darmo. Może nie onnkologiczne, ale na astmę myślę, ze ze spokojem. To popularna choroba :)

Może to brutalnie brzmi, ale w Necie nie brakuje naciągaczy - faktycznie trzeba jakoś udowodnić to twoje trudne położenie.


Nota bene.
Też choruję na astmę od dawna i pierwsze słyszę, żeby w dzisiejszych czasach dawano na to orzeczenie o niepełnosprawności... Leki są coraz doskonalsze.


Pt cze 28, 2013 9:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 19, 2011 20:50
Posty: 2
Post Re: BLAGAM O POMOC
Ach.. jeszcze jedno. Syn najmłodszy ma co najmniej 3 lata wnioskuje (skoro mąż zmarł 3 lata temu), jako samotnej matce przysługuje ci przedszkole z marszu, a do tego skoro jesteś w MOPRze.. to opłata wynosi ok. 100 zł. Proponuje się zorientować - będzie mogła pójść normalnie do pracy...

I jeszcze drugie, jeśli nie umiesz poszukać instytucji, która ci pomoże, podaj miejscowość - poszukam. Tyle mogę zrobić.


Pt cze 28, 2013 9:27
Zobacz profil
Post Re: BLAGAM O POMOC
patryk84 napisał(a):
http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2013/04/dramatyczny-list-brakuje-mi-juz-sil-by-walczyc-i-zyc


Teksty są niemal jednobrzmiące, jednak jest pewien problem - zadzwoniłam pod nr. Mops (pracownik socjalny wym. w tekście jst obecnie na urlopie) i dowiedziałam się, że nazwisko kobiety z artykułu przedstawionego przez patryka brzmi inaczej niż imię i nazwisko naszej Doroty13 (dane Doroty znam, bo poprosiłam o nie aby wysłać paczkę).
@Dorota, napiszesz nam o co chodzi? Ludzie chcieliby pomóc, jednak nie wygląda to dobrze...


Pt cze 28, 2013 9:45
Post Re: BLAGAM O POMOC
No wiec, niestety, jest podejrzenie, ze Dorota13 podpiela sie pod cudzy problem.
Nie wyklucza to jej trudnej sytuacji, ale w takie przypadki, ze jej sytuacja jest identyczna do opisanej w gazecie, to ja nie wierze.


Pt cze 28, 2013 9:49
Post Re: BLAGAM O POMOC
MARIEL napisał(a):
patryk84 napisał(a):
http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2013/04/dramatyczny-list-brakuje-mi-juz-sil-by-walczyc-i-zyc


Teksty są niemal jednobrzmiące, jednak jest pewien problem - zadzwoniłam pod nr. Mops (pracownik socjalny wym. w tekście jst obecnie na urlopie) i dowiedziałam się, że nazwisko kobiety z artykułu przedstawionego przez patryka brzmi inaczej niż imię i nazwisko naszej Doroty13 (dane Doroty znam, bo poprosiłam o nie aby wysłać paczkę).
@Dorota, napiszesz nam o co chodzi? Ludzie chcieliby pomóc, jednak nie wygląda to dobrze...


Nawet wiek się różni. Danuta z artykułu ma 30 lat, a ta z tego forum jest 4 lata starsza i nazywa się Dorota...

Proponuję, aby moderacja zawsze weryfikowała prośby takich osób...


Pt cze 28, 2013 9:57
Post Re: BLAGAM O POMOC
W liście do redakcji najmłodsze dziecko to dziewczynka Nikola, w poście syn Piotr.
Dziwne


Pt cze 28, 2013 11:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: BLAGAM O POMOC
Najgorsze jest to, że przez ludzi podszywających się i wyłudzających pomoc finansową (nie piszę tu o autorce wątku) tracą ci najbardziej potrzebujący, gdyż ludzie mają wątpliwości czy ich pieniądze pójdą faktycznie na pomoc biednej i nieszczęśliwej rodzinie czy też dla wyłudzacza...
Z tego też powodu nigdy nie daję pieniędzy żebrakom. Ale często proponuję, że kupię im coś w sklepie do jedzenia. Niektórzy przystają chętnie, innych to nie interesuje (widać, nie są naprawdę głodni).

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt cze 28, 2013 11:43
Zobacz profil
Post Re: BLAGAM O POMOC
MARIEL napisał(a):
patryk84 napisał(a):
http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2013/04/dramatyczny-list-brakuje-mi-juz-sil-by-walczyc-i-zyc


Teksty są niemal jednobrzmiące, jednak jest pewien problem - zadzwoniłam pod nr. Mops (pracownik socjalny wym. w tekście jst obecnie na urlopie) i dowiedziałam się, że nazwisko kobiety z artykułu przedstawionego przez patryka brzmi inaczej niż imię i nazwisko naszej Doroty13 (dane Doroty znam, bo poprosiłam o nie aby wysłać paczkę).
@Dorota, napiszesz nam o co chodzi? Ludzie chcieliby pomóc, jednak nie wygląda to dobrze...



Mariel , jeżeli posiadasz dane Doroty, wszystko jest do sprawdzenia poprzez Dzielnicowego Policji Miejskiej.Wiarygodność takiej osoby jest bardzo ważna a ludzie z tego co widzę chętnie pomogą.Ważne jest jednak aby ta pomoc trafiła w odpowiednie ręce.Jeżeli Moderacja ma taką możliwość to chyba nic nie stoi na przeszkodzie , by sprawdzić.


Pt cze 28, 2013 14:00
Post Re: BLAGAM O POMOC
Wiarygodność jest bardzo ważna, ale zgodnie z regulaminem osoba poszukująca pomocy powinna nam sama dać możliwość łatwego zweryfikowania jej prośby. Prośba Doroty13 takiej możliwości nam nie daje. Zbieżność tekstów (w linku od Patryka i prośby Doroty13) budzi wątpliwości, bo wygląda na to że zmieniono nieliczne, jednak istotne dane...W jakim celu? Po co?

Jak już pisałam wyżej pracownik MOPS-u powiedział mi, że nazwisko pani Danuty z artykułu w Kurierze brzmi zupełnie inaczej niż to, które ja dostałam na pw.
Myślę, że powinno nam to wystarczyć.

Chyba, że sama autorka tematu zechce do nas jeszcze napisać i wyjaśnić.


Pt cze 28, 2013 14:35
Post Re: BLAGAM O POMOC
MARIEL napisał(a):
Wiarygodność jest bardzo ważna, ale zgodnie z regulaminem osoba poszukująca pomocy powinna nam sama dać możliwość łatwego zweryfikowania jej prośby. Prośba Doroty13 takiej możliwości nam nie daje. Zbieżność tekstów (w linku od Patryka i prośby Doroty13) budzi wątpliwości, bo wygląda na to że zmieniono nieliczne, jednak istotne dane...W jakim celu? Po co?

Jak już pisałam wyżej pracownik MOPS-u powiedział mi, że nazwisko pani Danuty z artykułu w Kurierze brzmi zupełnie inaczej niż to, które ja dostałam na pw.
Myślę, że powinno nam to wystarczyć.

Chyba, że sama autorka tematu zechce do nas jeszcze napisać i wyjaśnić.


Czas pokaże.


Pt cze 28, 2013 14:37
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL