Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:30



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 UWAŻAJ zanim pomożesz, nawet jeśli czytasz taką prośbę! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: BLAGAM O POMOC
Takie apele, niezależnie jak dramatyczne, zawsze trzeba taktować z ostrożnością. Myślę że to na osobie która szuka pomocy spoczywa obowiązek udowodnienia swojej sytuacji, a nie na moderacji. Po to jest ten system aby w ślepo nie wysyłać pomocy. A jeśli ktoś chce pomocy, a potem nie odzywa się, to trudno jej udzielić. Może to tylko rozesłany z kafejki apel gdzie się da, ale to nie zmienia sytuacji.
Z całym szacunkiem ale ja tu nie pracuję, aby wydzwaniać po ludziach, szukać i poświęcać czas. Od tego są odpowiednie instytucje i stamtąd powinien być konkretny przekaz. To chyba minimum z minimum udowodnić że potrzebuje się pomocy, nic więcej nie trzeba.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt cze 28, 2013 15:36
Zobacz profil
Post Re: BLAGAM O POMOC
WIST napisał(a):
Z całym szacunkiem ale ja tu nie pracuję, aby wydzwaniać po ludziach, szukać i poświęcać czas. Od tego są odpowiednie instytucje i stamtąd powinien być konkretny przekaz. To chyba minimum z minimum udowodnić że potrzebuje się pomocy, nic więcej nie trzeba.

Rozumiem WIŚCIE Twoje stanowisko. Zauważ, że takie forum bądź, co bądź jakąś renomę posiada. Zagląda tu wielu gości, niektórzy z nich są wrażliwi na ludzką krzywdę, skorzy do pomocy i kierując się renomą forum mogą pomóc komuś, kto nie jest potrzebującym. Dyskutowałeś z wieloma userami i wiesz, jak różniaści userzy się trafiają. Czy w trosce o dobro takich userów moderacja mogłaby informować w widocznym miejscu(chociażby na końcu wiadomości autora wątku), że nie dokonuje weryfikacji takich prośb, zwłaszcza finansowych?
Wiadomo, że większość osób rozumie ryzyko, ale czasem warto uwzględnić te jednostki, które ryzyka nie rozumieją.
Nie zależałoby mi tak na tej kwestii, gdyby nie to, że wielu ludzi pada ofiarami oszustów, zwłaszcza osoby starsze, starej daty, które widząc, że forum "wiara" jest własnością "Gościa Niedzielnego", którego regularnie czytają, ufa że administracja sprawdza takie apele. To oczywiście jedna z możliwości, ludzie są różni, nie każdy patrzy równie krytycznie na takie apele o pomoc.
Regulaminy i opisy działów mało kto czyta, jak zapewne wiesz, więc taka informacja pod prośbą finansową nie jest chyba dużym obciążeniem dla pracy modów?


Pt cze 28, 2013 16:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: BLAGAM O POMOC
Mój Boże, to już trzeba być "starej daty", by wymagać od forum, jak słusznie zauważyłaś, będącego własnością szacownego "Gościa Niedzielnego", by nie dopuszczano oszustów?

_________________
laudare benedicere praedicare


Pt cze 28, 2013 16:09
Zobacz profil
Post Re: BLAGAM O POMOC
Problem jest w znalezieniu chętnych, którzy by weryfikowali dla dobra reszty userów prawdziwość takich apeli.
Natomiast nie dla każdego jest oczywiste, że własność Gościa Niedzielnego filtruje wyłudzaczy, mając na uwadze dobro userów. Dlatego chciałabym, aby zamieszczano taką informację pod tekstem potrzebującego.
EOT


Pt cze 28, 2013 16:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: BLAGAM O POMOC
Val
Chce być dobrze zrozumiany. Nie chodzi o to że oczekuje zapłaty, aby robić coś na tym forum ponad moje obowiązki. Chodzi mi raczej o to że nie możemy zastępować tego co już jest, mnożyć funkcji forum, bo są odpowiednie instytucje które się tym powinny zajmować.

I zgadzam się z Tobą. To cenna uważa i sądzę że powinniśmy ją uwzględnić. Osobiście uważam że taki wyraźny dopisek że to nie jest autoryzowane przez forum w zupełności wystarczy, a i dla nas nie jest to poważne obciążenie.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt cze 28, 2013 23:49
Zobacz profil
Post Re: BLAGAM O POMOC
Ja wspieram jedynie osoby, które są podopiecznymi jakiej fundacji, Caritasu...jest większa pewność, że pomoc trafi do potrzebującego.


So cze 29, 2013 8:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: UWAŻAJ zanim pomożesz: Ten temat brzmiał "BLAGAM O POMOC
Mam nadzieję, że najlepszym ostrzeżeniem będzie pozostawienie tego tematu.

I przypominam, że istnieje regulamin tego działu, w którym jasno było napisane, że prośby o pomoc powinny zawierać możliwość weryfikacji. Prośby bez takich danych będą usuwane.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr lip 03, 2013 10:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL