Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 3:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 ANKIETA O HONORZE 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 22:18
Posty: 8
Post ANKIETA O HONORZE
Witam

Piszę pracę magisterską dotyczącą honoru. W związku z tym mam do was prośbę, chodzi o poświęcenie chwili czasu i wypełnienie ankiety na internecie. Temat trudny, zdaję sobie sprawę, że i ankieta nie łatwa, więc tym bardziej będę wdzięczna za pomoc. Na razie ankietę wypełniło 50 osób, a potrzebuję 100. Bardzo was proszę o pomoc bo jakoś trudno w krótkim czasie znaleźć chętnych do tak trudnego tematu ..... ;-)

Podaję link do ankiety: http://moje-ankiety.pl/respond-72583.html


Pn lut 02, 2015 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 22:18
Posty: 8
Post Re: ANKIETA O HONORZE
Z tego co widzę w moim panelu ankiety - dużo osób otwiera ankietę, ale jej nie kończy.... ankieta nie jest łatwa, ale warto zmierzyć się z tematem...... wyniki są dostępne dla każdego po wypełnieniu ankiety.....
Z góry dziękuję za poświęcony czas


Pn lut 02, 2015 22:39
Zobacz profil
Post Re: ANKIETA O HONORZE
Koniec semestru?


Wt lut 03, 2015 7:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 18, 2012 20:40
Posty: 1053
Post Re: ANKIETA O HONORZE
Oj cosik mi nie gra z takim tematem pracy magisterskiej ;) . Temat honoru jest tematem bardzo rozległym, zbyt rozległym, aby być tematem magisterki. Może mógłby być, o ile zostanie ujęty w konkretne ramy, konkretny kontekst np. odnośnie konkretnej grupy społecznej, kulturowej. Choć i to jest nadal bardzo rozległe.
Natomiast tematu honoru w szerokim pojęciu, pewnie nie zatwierdziłby żaden promotor.


Wt lut 03, 2015 8:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 22:18
Posty: 8
Post Re: ANKIETA O HONORZE
Witam

Rozległy temat to fakt, ja piszę o honorze bardziej w kontekście edukacji bo studiuję pedagogikę........ Bardzo was proszę o pomoc, bo póki co duża liczba osób wchodzi na stronę ankiety, ale jej nie kończy...... wydaje mi się, że ankietę mogłam trochę inaczej zrobić, żeby była łatwiejsza do przełknięcia, ale cóż stało się..... Komu czas pozwala zachęcam chociaż wiem, że ankieta może być dla niektórych zbyt ciężka......


Wt lut 03, 2015 9:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 12, 2014 11:29
Posty: 134
Post Re: ANKIETA O HONORZE
Ciężka to ona nie jest, ale czasochłonna. Nie wiem ile ma stron, ale zasada jest taka: Im więcej pytań otwartych, tym mniejsza ochota na udzielanie odpowiedzi.

Poza tym Twoje badanie nie jest przeprowadzone na grupie reprezentatywnej, nie opisuje więc populacji statystycznej, co czyni je dla statystyki bezwartościowym.

_________________
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" (Seneka Młodszy)


Wt lut 03, 2015 10:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 22:18
Posty: 8
Post Re: ANKIETA O HONORZE
francesca77 napisał(a):
Ciężka to ona nie jest, ale czasochłonna. Nie wiem ile ma stron, ale zasada jest taka: Im więcej pytań otwartych, tym mniejsza ochota na udzielanie odpowiedzi.

Poza tym Twoje badanie nie jest przeprowadzone na grupie reprezentatywnej, nie opisuje więc populacji statystycznej, co czyni je dla statystyki bezwartościowym.


Mówiąc "ciężka" miałam na myśli za bardzo rozbudowane podpunkty z odpowiedziami i przez to jest więcej czytania...... ja w panelu ankiety mam wgląd ile czasu zajęło każdemu respondentowi udzielenie odpowiedzi, i na tej podstawie mogę stwierdzić, że różnie z tym jest - jedni rozwiązali ankietę w 4 minuty a inni nawet w 15, ale średnio na respondenta przypada 8 minut. Chyba bierze się to z tego, że jednym wystarczy poczytać początek odpowiedzi i już wiedzą o co chodzi, a inni się wczytują w całość i dlatego mówię, że nie potrzebnie odpowiedzi są rozbudowane..... a ankieta ma jedną stronę - jest 17 pytań, w tym pytanie o płeć, i jedno pytanie otwarte, niektóre półotwarte...


Wt lut 03, 2015 10:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 22:18
Posty: 8
Post Re: ANKIETA O HONORZE
francesca77 napisał(a):
Ciężka to ona nie jest, ale czasochłonna. Nie wiem ile ma stron, ale zasada jest taka: Im więcej pytań otwartych, tym mniejsza ochota na udzielanie odpowiedzi.

Poza tym Twoje badanie nie jest przeprowadzone na grupie reprezentatywnej, nie opisuje więc populacji statystycznej, co czyni je dla statystyki bezwartościowym.


Masz rację, ale tylko częściowo, bo to ankieta audytoryjna, gdzie nie stosuje się zazwyczaj tego rodzaju próby...... a tak poza tym, tak całkiem przyziemnie to czy CBOS OBOP, przy pomocy swoich badań podaje trafne wyniki swoich badań chociażby np. sondaży wyborczych..... z badaniami tak to już jest....


Wt lut 03, 2015 10:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 18, 2012 20:40
Posty: 1053
Post Re: ANKIETA O HONORZE
Jeżeli ta ankieta ma służyć napisaniu magisterki to zgodzę się z Francuską, że może okazać się nieprzydatna. Nie będzie stanowić danych bazowych, na których się możesz oprzeć, a jedynie może być użyta do uzupełnienia terminu "honor". Przy wstępie do pracy.
Wygląda mi na to, że jeszcze tematu nie konsultowałaś z promotorem. O ile oczywiście Twoja uczelnia to uniwersytet a nie jakaś parauniwersytecka szkółka, gdzie wykładowcą jest asystent asystenta pana profesora.... To tam pewnie wolna amerykanka panuje.
zasadą pisania każdej pracy jest między innymi to, że ma ona być wyczerpująca, tzn całkowicie wyczerpywać konkretnie brzmiący temat. Z zasady temat pracy zbyt ogólnie ujęty jest nie do wyczerpania. Dlatego konieczne jest jego ujęcie w kontekście, w Twoim przypadku , w konkretnej grupie wiekowej dzieci czy młodzieży. Bo nawet ujęcie tematu jako: "wychowanie do poczucia honoru" jest zbyt rozległe. A potem badaniem ankietowym bazowym będzie tu ankieta przeprowadzona właśnie w szkołach w obrębie tej grupy wiekowej, do której ograniczysz się.


Wt lut 03, 2015 11:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 22:18
Posty: 8
Post Re: ANKIETA O HONORZE
magda68 napisał(a):
Jeżeli ta ankieta ma służyć napisaniu magisterki to zgodzę się z Francuską, że może okazać się nieprzydatna. Nie będzie stanowić danych bazowych, na których się możesz oprzeć, a jedynie może być użyta do uzupełnienia terminu "honor". Przy wstępie do pracy.
Wygląda mi na to, że jeszcze tematu nie konsultowałaś z promotorem. O ile oczywiście Twoja uczelnia to uniwersytet a nie jakaś parauniwersytecka szkółka, gdzie wykładowcą jest asystent asystenta pana profesora.... To tam pewnie wolna amerykanka panuje.
zasadą pisania każdej pracy jest między innymi to, że ma ona być wyczerpująca, tzn całkowicie wyczerpywać konkretnie brzmiący temat. Z zasady temat pracy zbyt ogólnie ujęty jest nie do wyczerpania. Dlatego konieczne jest jego ujęcie w kontekście, w Twoim przypadku , w konkretnej grupie wiekowej dzieci czy młodzieży. Bo nawet ujęcie tematu jako: "wychowanie do poczucia honoru" jest zbyt rozległe. A potem badaniem ankietowym bazowym będzie tu ankieta przeprowadzona właśnie w szkołach w obrębie tej grupy wiekowej, do której ograniczysz się.


ankieta jest skierowana do młodzieży..... w nagłówku było napisane, ale teraz widzę, że jak dzisiaj poprawiałam w panelu ankiety literówkę, to usunęłam końcówkę "dla młodzieży".... dzięki, poprawię....


Ostatnio edytowano Wt lut 03, 2015 12:08 przez ngatalia, łącznie edytowano 1 raz



Wt lut 03, 2015 12:05
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: ANKIETA O HONORZE
Napisz też na http://ateista.pl - tam powinno znaleźć się kilka osób, które dobrną do końca.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt lut 03, 2015 12:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 12, 2014 11:29
Posty: 134
Post Re: ANKIETA O HONORZE
Nie chodzi nawet o temat, choć ciężko odmówić @magdzie68 racji co do zastrzeżeń wyboru tematu. Ja patrzę na metodologię - @ngatalia powołuje się na sondaże przedwyborcze - różne pracownie korzystają z różnych metod statystycznych (metoda doboru próby statystycznej), ale zawsze jest to METODA STATYSTYCZNA pozwalająca uzyskać pewną wiedzę O CAŁEJ POPULACJI. Chyba, że badanie jest skierowane do części populacji (np. do kobiet w przedziale wieku 25-45 lat mieszkających w miastach pow. 100 tys mieszkańców). Kierując ankietę do użytkowników forum internetowego nie masz informacji o przekroju użytkowników - zwł. że nie ma w ankiecie pytań o wiek, wielkość miejscowości, zawód, wykształcenie itp. Można jedynie mniemać, że większość z nas jest w miarę młoda, gdyż z RZETELNYCH badań statystycznych wiemy, jaki jest wiek statystycznego użytkownika internetu:-)

_________________
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" (Seneka Młodszy)


Wt lut 03, 2015 12:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 22:18
Posty: 8
Post Re: ANKIETA O HONORZE
francesca77 napisał(a):
Nie chodzi nawet o temat, choć ciężko odmówić @magdzie68 racji co do zastrzeżeń wyboru tematu. Ja patrzę na metodologię - @ngatalia powołuje się na sondaże przedwyborcze - różne pracownie korzystają z różnych metod statystycznych (metoda doboru próby statystycznej), ale zawsze jest to METODA STATYSTYCZNA pozwalająca uzyskać pewną wiedzę O CAŁEJ POPULACJI. Chyba, że badanie jest skierowane do części populacji (np. do kobiet w przedziale wieku 25-45 lat mieszkających w miastach pow. 100 tys mieszkańców). Kierując ankietę do użytkowników forum internetowego nie masz informacji o przekroju użytkowników - zwł. że nie ma w ankiecie pytań o wiek, wielkość miejscowości, zawód, wykształcenie itp. Można jedynie mniemać, że większość z nas jest w miarę młoda, gdyż z RZETELNYCH badań statystycznych wiemy, jaki jest wiek statystycznego użytkownika internetu:-)


Wyżej jest odpowiedź: "ankieta jest skierowana do młodzieży..... w nagłówku było napisane, ale teraz widzę, że jak dzisiaj poprawiałam w panelu ankiety literówkę, to usunęłam końcówkę "dla młodzieży".... dzięki, poprawię...."

Posłuchajcie jak ktoś nie chce pomóc to niech nie wypełnia i po problemie.

kolejne zmienne, które ty podajesz czyli: miejsce zmieszkania, zawód itp. służy konkretnemu celowi....... moim celem jest zbadanie jak myśli młodzież i jak to myślenie różnicuje płeć, a nie inne zmienne, bo tak można zrobić i dodać kilka innych zmiennych tylko trzeba zdać sobie sprawę, że taka praca mgr miałby przypuszczalnie 300 stron i w górę... bo każde pytanie trzeba by było przeanalizować pod kątem każdej zmiennej - wyobrażasz to sobie - jedno pytanie zanalizowane na 10 stron minimum, bo zmienne można dokaładać i
dokładać np. począwszy od miejsca zamieszkania skończywszy na środowisku rodzinnym - rodzina pelna, niepełna itp......


Wt lut 03, 2015 12:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: ANKIETA O HONORZE
Jak już człowiek przebrnie przez pytania, których nie chce się nawet czytać (żeby odpowiedzieć na 16 i 17 trzeba w ogóle uznawać honor za istotną społecznie wartość) to wyskakują mu błędy. Na przykład musi (choć nigdzie wcześniej tego nie napisano) uszeregować wszystkie odpowiedzi, nawet te bzdurne, które w ogóle nie wiążą się z honorem. Wybieranie która bzdura jest mniej bzdurą jest dobijające do kwadratu. A nie da się napisać, że z 17 tylko dwie w ogóle mają sens...

Nie dziwię się, że ludzie tego nie kończą...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt lut 03, 2015 12:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 22:18
Posty: 8
Post Re: ANKIETA O HONORZE
jo_tka napisał(a):
Jak już człowiek przebrnie przez pytania, których nie chce się nawet czytać (żeby odpowiedzieć na 16 i 17 trzeba w ogóle uznawać honor za istotną społecznie wartość) to wyskakują mu błędy. Na przykład musi (choć nigdzie wcześniej tego nie napisano) uszeregować wszystkie odpowiedzi, nawet te bzdurne, które w ogóle nie wiążą się z honorem. Wybieranie która bzdura jest mniej bzdurą jest dobijające do kwadratu. A nie da się napisać, że z 17 tylko dwie w ogóle mają sens...

Nie dziwię się, że ludzie tego nie kończą...


Przepraszam, ale Proszę czytać ze zrozumieniem - wyraźnie jest napisane w 12 pytaniu: " 12. Jakie są dzisiaj wymogi dla określenia kogoś człowiekiem honoru? (uszereguj podane postawy od najważniejszej do najmniej ważnej)"

Te zachowania, które Pani uważa za niehonorowe są podane specjalnie, żeby sprawdzić jak respondenci je uszeregują czy przypadkiem nie wstawią je na pierwszym miejscu..... i "czy czytają"

Jeśli już Pani wchodzi w szczegóły, to wyjasniam:
17 pytanie - jest pytaniem sprawdzającym i ma sens dla mnie (badacza), w ankietach to częsty zabieg bo respondenci czasami raz w jednym pytaniu zaznaczają tak, a w kolejnych pytaniach mówią zupełnie coś innego.... i przeczą sami sobie
ten sam wybieg jest z pytaniem 1 to też pytanie sprawdzające, dla mnie, dla Pani może to być dziwne....


Wt lut 03, 2015 12:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL