Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Poszukiwany ksiądz jak przewodnik 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sie 13, 2015 11:07
Posty: 2
Post Poszukiwany ksiądz jak przewodnik
Witajcie,
Szukam pomocy dla brata cierpiącego na depresję. Czy znacie księdza z Krakowa, który może poświęcić czas na rozmowę z osobą wierzącą zmagajacą się z depresją i poszukującą duchowego wsparcia?
Będę bardzo wdzięczna za odzew.


Cz sie 13, 2015 11:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post Re: Poszukiwany ksiądz jak przewodnik
Witaj,

dobrze, że troszczysz się o brata. Jednak w sprawach duchowych to on przede wszystkim musi chcieć takiego spotkania i sam je zainicjować. Trudno w ciemno wskazać księdza do którego pójdziesz i zaczniesz go namawiać by spotkał się z Twoim bratem. To bardziej brata powinnaś motywować by podszedł do jakiegoś księdza jeżeli szuka porady duchowej.

Wspomniałaś o jego depresji - to stan mocno mroczny i bolesny - Twój brat może nie tyle potrzebuje porad duchowych ile profesjonalnego wsparcia psychologicznego?

Twój brat jest mężczyzną, Ty kobietą - z natury inaczej patrzymy i przeżywamy różne sytuacje. Mówił Ci, że koniecznie potrzebuje porozmawiać z księdzem, czy tylko tak wnioskujesz, że serdeczna duchowa rozmowa byłaby w stanie mu jakoś pomóc? To bardzo ważne, czego on chce i co uważa za słuszna dla siebie.

Pozdrawiam :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pn sie 17, 2015 9:10
Zobacz profil
Post Re: Poszukiwany ksiądz jak przewodnik
Nie wiem czy to będzie potrzebne, ale może komuś się przyda:
http://pogotowieduchowe.pl/


Pn sie 17, 2015 11:36

Dołączył(a): Cz sie 13, 2015 11:07
Posty: 2
Post Re: Poszukiwany ksiądz jak przewodnik
Dziękuje za odzew.
Oczywiście brat jest pod opieką specjalistyczną, przyjmuje lekarstwa. Nie bardzo jednak wierzy, że one mu pomogą....Potrzeba rozmowy z księdzem to jego potrzeba, a nie moje widzimisię. Chodzi o to, że jest z małego miasta i jakimś cudem udało się go namówić żeby przyjechał na parę dni w odwiedziny do Krakowa. Dlatego to ja napisałam, pomyślałem, że może się uda.
U chorego na depresję bardzo trudno wykrzesać inicjatywę.


Wt sie 18, 2015 12:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL